dali neko zna.....

grande

Zainteresovan član
Poruka
278
program kojim se moze zakljucati spoljni hard disk tako da recimo moze se staviti neka sifra za sigurnost tako da u slucaju kradje nemoze se povezati na drugom komp tj moze se povezati ali se nemoze upotrebljavati dok se ne ubaci ta odgovarajmuca vec postavljena sifra ili kod kao recimo na kompu.unapred hvala....ako neko zna
mali_milos_kv@yahoo.com moze poslati ako zeli.
 
ShadowRider:
:D:DMa ti najbolje stavi pass u biosu,pa u slucaju kradje celog kompjutera nece moci da se startuje:D:D

Pa kako rece.. Ja recimo maznem komp od ovog gore i skinem HDD i sta mi vredi tvoja sifra u biosu???

Da li si razmislio o tome..???

Ne znam da li se moze da zakljuca HDD na neki trazeni nacin, ali u svakom slucaju i cemu sve to kada i ako bude HDD otudjen????
 
Nemam pojma, ali svakojakih alata ima na netu, rekao sam 'Mozda'.

@Grande: Kada ti je hard u NTFS formatu, imas na svakom folderu, kao i nad celom particijom, mogucnost ukljucivanja NTFS enkripcije, desni taster, properties, pa ces da nadjes tu opciju.
 
lord_tana:
Ja posedujem neki prog koji moze da provali i sifru u biosu... tako da je tesko zastititi komp ;)

Iznenadjujes me.. Ovde je bilo postavljeno pitanje kako zastiti HDD od pregleda drugih..

Dakle,.... kapis malo si otisao od teme...

Za vlasnika HDD-a

Ja vec na pocetku napisah...

Kakva korist da ti je HDD "nekako zasticen" ako ti bude otudjen "ukraden"

Ne vjerujem da imas tako opasne podatke na njemu i da bi ti podaci mogli da budu nekome od koristi...

Ne pati se sa tim, nego vise vodi racuna da ti HDD bude u tvom kompu..

Poz.
 
vec uradjeno vec sredjeno ................. password itd, a sto se tice podataka na kompu recimo 1000gb memorie nemoze se sve spakovati na laptopu koji ma svoj hdd osnovni od 120gb,to je razlog i josh nesto naveo sam primer za kradju a ne da da da ce to neko ukrasti.
 

Back
Top