ZNACENJE IMENA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
TATIANA
Gender: Feminine
Usage: Russian, Slovak, Bulgarian, Romanian, Spanish, Portuguese, Italian, English, Ancient Roman
Other Scripts: Татьяна (Russian), Татяна (Bulgarian)
Pronounced: ta-tee-AN-a, ta-TYAN-a, tah-TYAH-nah (Spanish, Italian) [key]
Extra Info: Popularity, Related Names, Namesakes, Name Days, Comments
Options: Contribute Information, Add to List

Feminine form of the Roman name Tatianus, which was from the Roman name Tatius, which is of unknown meaning. Several early saints bore this name.
 
MaWa_MaCa:
*~* Tatjana *~*

*~* A bas je prazan redic pored tog imena... Smlc... *~*

Našla sam ovo -

,,Ako želite da saznate šta znači, odakle potiče i koju simboliku nosi vaše ime, pošaljite SMS na 6233 (samo za 064, 065) sa tekstom:

IME vaše_ime''


Poslala sam poruku umesto tebe, da te ne zayebem - da vidim jel stvarno radi - i radi
Ali neću da ti kažem šta piše, što ja da trošim kredit na tvoje ime :lol: :lol: :lol:
 
Astrodita:
Majcheki, duso,skloni onaj avatar, nemoj da nas plasis, pa ti si prava lepotica, izaberi neku lepsu slicicu. :-D Sve momke ces ovako da rasteras ! :roll: :lol: Hajde,molim te,reci mi kako se zove loop? Pobeze, mangup ! :( ;)

Ne znam, ja ga nikad nisam pitala za pravo ime, nekako mi je normalno da oslovljavam ljude po onome kako su sami sebe oslovili ovde :wink:
A loop je genijalac inače - nema šta taj ne zna, pametnica našta :wink:

A avatar neću da sklonim, ja sam uvek volela Madam Mim - a i onako smo jednako trapave tako da ima smisla :lol.
 
MaWa_MaCa:
*~* Heheh kakva siiiii... Pa ja nemam ni 064 ni 065.. :) *~*

*~* Dobro, dobro. Snacicu se vec ja nekako! :) *~*

*~* U svakom slucaju hvala ... :lol: *~*

ajde baksuze evo ti tekst poruke... :roll:

Izvedeno od Tatijana.
Srpsko, potiče od grčke reči sa značenjem ona koja označava, postavlja. Prenosno koja opredeljuje, ustanovljava. Kalendarsko ime
 
pazite ovo:


Vlada
Jedno od najčešćih imena - Vladimir ili Vlada. ****** zamisli da imaš ime po nečemu što ne može da se sastavi dva meseca.

- "Kako si Vlado?"
- "Evo, ne pitaj, jedva sam se sastavio"

Vlada je takođe nešto po čemu ljudi najviše vole da pljuju. Znači nekoga ko se zove Vlada možemo zvati i Popljuv, Podšlajmir ili kraće Podšlajm.

Dragan
Ovo ime mi je gadno do jaja.

Zamišljam da se ja zovem Dragan. Dolazi neki tip i kaže:
- "Dragane"
- "Teraj se bre u ***** materinu pedersku!"
- "Ali Dragane?"
- "Beži bre gadni pešovanski smrade!"
Život bi mi bio pun konflikata.

Ipak, mnogi Dragani ne odole izazovu i postanu homoseksualci. Takve ćete prepoznati po ultragej nadimku "Gaga".

Nenad
Nenad? BWAHAHAHAHA!

"Nismo imali para za abortus, ovaj.. nismo ti se nadali sine. Eto, deslio se - mama je bila pijana, a tatu je ostavio dečko."

Posledica ovakve surovosti prema deci je da ista postaju alkoholičari, narkomani, a neretko i dižu ruku na sebe. Na žalost, tu je i znatan broj onih koji se opredeljuju na najgore - promenu imena u boljedanekažemništa nadimak "Neša".

Rodoljub
Koliko beba treba da bude ružna da bi joj neko dao ime Rodoljub?

Milovan
Ovo ime spada u kategoriju "Imena koje daju babe", a poznato je da je jedina stvar u kojoj su babe uspešne - nepomično stajanje na vratima gradskog prevoza. U "babina imena" spadaju i: Milinko, Milojica, Miodrag, Mirko, Slavko, Srećko, Zlatko, Marinko, Radojica i slični pomagači pri otvaranju sfinktera.

Svaka baba koja drži do sebe će uz vokativ imena dodati i "srećo babina" tako da bi taj, rekao bih, univerzalni nastavak trebao da se i zvanično doda na ova nesrećna imena. Na primer, da puno ime bude "Milojica, sreća babina". To bi, verujem, bio dovoljan razlog za samoubistvo većine ovih mučenika.

Uroš, Siniša, Marko
Potpuno besmislena imena. Zbog prirodne ljudske potrebe za nazivima sa nekim značenjem, ovakva imena se modifikuju, najčešće dodavanjem slova na odgovarajuće mesto u imenu. Uroš će osmišljavanjem postati Usroš, a Siniša - Sliniša, a Marko - Čmarko.

Nemanja
******.. Nemanja mi je čudno i sumnjivo ime. Ne razumem zašto bi neko detetu dao ime Nemanja? Zar nije logičnije na primer "Imanja"? Istina, onda ga ostali ne bi zvali "Neša", nego "Iša" - što se rimuje sa "piša". Pada mi na pamet mogući dijalog:
- "Pozdravio te Iša!"
- "Ma zabole me piša"

Radmilo, Jadranko
Ovakva imena nastaju kao reakcija muža na saznanje da dete nije njegovo. Naime, da bi se osvetio svojoj ženi, on krišom daje detetu najjadnije ime koje mu pada napamet, dakle Radmilo ili, ređe - Jadranko.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top