HRISTOS SE RODI

g21.jpg
 
Жив ми био многа лета,
породица нек ти цвета.
Молитва ти лака била
и Господа прославила.
Нека тамјан замирише
до анђела - и још више.
Нек' сви живе у слободи
јер данас се Христос роди!
 
AntunTun:
e varena ovchja glavo....
Nisam nameravao, ali moram da reagujem...
Ja sam potpuni ateista, dakle ovi praznici za mene nemaju nikakvog znacenja (poneki puta zazalim zbog toga, ali takvo je vreme bilo - otac vojno lice itd,, nisam smeo ni kraj crkve da prodjem...)
Ali, ovo kako ti reagujes na ljude koji su vernici je jednostavno nedopustivo i najblaze receno veoma lose.... Pa oni i tebi zele dobre zelje....
Ako nisi vernik, kao ni ja, pusti ljude neka cestitaju, neka slave i neka zele jedni drugima dobro. Odakle ti samo moralne hrabrosti da se tako grubi podsmevas? Stvarno sam veoma iznenadjen tvojim upadicama!

Postujem njihovo versko opredeljenje i na pamet mi ne bi palo da im se tako obracam.
Mogao bi i ti da se manes ovoga sto pises pa barem cutis.

Drugari koji ste vernici, zelim vam sve najbolje u zivotu, sretan vam praznik i izvinite ako kao ateista, ne umem da se obratim ni cestitam na pravi nacin, (ne zelim da izigrvam nekog novokomponovanog vernika), ali su bar zelje svima vama iskrene!
 
codemaker:
Nisam nameravao, ali moram da reagujem...
Ja sam potpuni ateista, dakle ovi praznici za mene nemaju nikakvog znacenja (poneki puta zazalim zbog toga, ali takvo je vreme bilo - otac vojno lice itd,, nisam smeo ni kraj crkve da prodjem...)
Ali, ovo kako ti reagujes na ljude koji su vernici je jednostavno nedopustivo i najblaze receno veoma lose.... Pa oni i tebi zele dobre zelje....
Ako nisi vernik, kao ni ja, pusti ljude neka cestitaju, neka slave i neka zele jedni drugima dobro. Odakle ti samo moralne hrabrosti da se tako grubi podsmevas? Stvarno sam veoma iznenadjen tvojim upadicama!

Postujem njihovo versko opredeljenje i na pamet mi ne bi palo da im se tako obracam.
Mogao bi i ti da se manes ovoga sto pises pa barem cutis.

Drugari koji ste vernici, zelim vam sve najbolje u zivotu, sretan vam praznik i izvinite ako kao ateista, ne umem da se obratim ni cestitam na pravi nacin, (ne zelim da izigrvam nekog novokomponovanog vernika), ali su bar zelje svima vama iskrene!

Potpuno se slazem.Svako ima svoj put. Nadam se da ce i Srbi da nauce sta znaci tolerancija.
 
ja nisam tolerantan...niti zhelim da poshtujem verska ubedjenja...naprotiv...ja jesam ateist recimo poput tebe...al ja sam malko extremniji...mozhda bi s tvojim starim imao slichne stavove...naravno da se netju manuti i utjutati...ti poshtujesh ja ne poshtujem...i kad sam pisao o gownima i postu bio si tu da mi kazhesh da je to loshe i sve...religija je nezamisliva glupost i postaje neprihvatljivo biti protiv iste...pa ja sam protiv...i naravno da imam moralne hrabrosti da kazhem ono shto mislim...to da li su zhelje iskrene to je disqtabilno...koliko su iskrene a koliko su deo ceremonije koja prati sva ta sranja u vezi praznika...ja u religiji vidim zlo...ne samo u ovoj hristovoj nego u bilo kojoj drugoj...ako se na teveu pojavi 200 popova koji po ceo dan pevaju onda je to ok...al ako se pojavi jedan chovek koji tje da kazhe da je religija tu da bi manipulisali narodom...taj nije tolerantan...ma da...a shto se varene ovchje glave tiche...ta shupljina od choveka svaki epitet koji dobije a koji ima neki negativni prizvuk je zasluzhen...ovo je preteshka tema a ja sam je vishe puta pisao...na kraju poshtuj i moja antireligijska ubedjenja ako tjemo tom nekom logikom...
 
Naravno a postujem tvoja ateizam (inace ne bih postovao ni sebe), tu se slazemo. Takodje imam gomilu razloga zasto smatram da je religija nesto sto je civilizaciji donelo dosta zla. Ali, to je moje licno misljenje, koje imam pravo da iznosim i tu niko nista ne spori.
Ono sto je meni zasmetalo je nacin na koji iznosis svoje misljenje, sa vredjanjem onoga sto vernici nose u sebi (a sto ti ili ja necemo promeniti sigurno). Hocu da kazem da jednako kao sto ti imas pravo da si ateista, oni imaju pravom da su religiozni, simple as that.
Kad je vec tako, zasto bi imao razloga da im upadas u temu i ismevas , idi svojim putem. To mi je zasmetalo. Neces nista postici takvim nastupom.
Nije neko uporedjenje, ali licis mi na nekoga ko bi upao u dvoranu gde ljubitelji klasicnog plesa, vezbaju, uzivaju i druze se, pa im se na uvo drao kako su bedaci jer samo tehno muzika i djskanje uz nju je ono pravo... Nemas na to nikakvo pravo.
Ako vec imas toliko protiv religije, pisi po novinama, knjige, drzi predavanja, ali nemoj ovako prizemno upadati na teme sa kojima se ne slazes. Pogotovo sto ova tema nije ni zapoceta kao diskusija "religija za i protiv", vec su ljudi cestitali jedni drugima njihov praznik....
U svakom slucaju, ne zelim da ova tema postane rasprava o religiji....
 

Back
Top