RAM memorija radi pod XP a ne pod Win98 - KAKO???

bulma2005

Zainteresovan član
Poruka
167
Da li je istina da Genelec

www.genelec.ba

uz svaki racunar sa WinXP operativnim sistemom isporucuje defektan RAM memorijski modul?

Imam 15 racunara, svi su hardverski identicni (razlikuju se samo po periferijama, grafickim kartama i/ili slicno, ali iste maticne ploce)

Od tih 15 racunara - 11 ima Win98 a 4 racunara imaju WinXP operativni sistem.

Pod WinXP RAM memorijski moduli RADE a kad iSTI RAM iz racunara sa WinXP stavim u ISTI RACUNAR koji ima Win98 operativni sistem, onda softver za detekciju ispravnosti RAM memorije - PRIJAVI GRESKU!

Dakle, RAM memorija iz racunara sa WINXP moze da radi samo u njima (sa WinXP operativnim sistemom), ako taj isti ram stavim u hardverski identicnu masinu ili masine kojima je jedina razlika - operativni sistem - Win98, onda taj RAM modul NE radi! Zasto???

Da li je sporan RAM ili koji djavo, ja sam se vec izgubio ovde, i sta da radim???

Kako ISTI RAM moze da radi pod WinXP a javlja gresku pod Win98 A ISTI HARDVER JE U PITANJU!

N I J E do operativnog sistema jer je ovo potvrdjeno na 4 racunara sa WinXP i na 11 racunara sa Win98 - ako je do softvera ili biosa - je**ga - JEDANAEST racunara ne mogu imati neki problem da izazove netacan rad RAM memorije???

Sve je kupljeno u Genelecu a isti (Genelec) porice postojanje problema!

Vec pomisljam da je Genelec uz svaki svoj racunar sa instaliranim WinXP operativnim sistemom stavio "bagljav" RAM modul, cija greska moze biti detektovana samo sa Win98, ali ako je to u pitanju, kako je, i da li je to uopste teoretski moguce???


Ah, da softver za testiranje RAM-a koji sam koristio je - Norton System Works2000 za Win98 i Norton System Works2005 za WinXP

MOLIM VAS za vase komentare i/ili misljenja?

Srdacno
Branislav Gavric

www.prevodilacka-agencija-bulma.netfirms.com
www.miroprom.spinter.net
www.miroprom.netfirms.com
 
Kao prvo, nije mi jasno zashto onda sve rachunare ne prebacish na XP? (Onda ce svi da rade, jel tako?) Kad vec pitash, da pokusham da odgovorim: Nije bash tako jednostavno to sa RAM memorijom, npr. jedan modul (100% ispravan) moze da radi u jednoj konfiguraciji a u drugoj moze da pravi probleme, a tu je krivac sama kompatibilnost chipova koji su ugradjeni na mem. modul i ostalih delova rachunarskog sistema (mem. kontroler, grafichka karta, itd). Probaj da testirash sa Memtest86 ili sa Goldmemory, pa javi shta kazu. Ako je na plochi integrisana grafika, vrlo je verovatno da ce se javiti greshke za koje nije kriva defektna memorija, vec pokushaj upisa na lokacije rezervisane za video memoriju. Inache za ovako neshto prvi put chujem, i mislim da OS nema nikakve veze sa tim.
 
Dobro, skinuo sam Memtest86 i isti sam pokrenuo sa floppy-ja kako je u instalaciji obrazlozeno. Isti program se vrtio nekih 18 CASOVA i nije nasao nikakve greske sa RAM memorijom. Inace, ovaj program (koji prvi put vidim sada u svom zivotu!) testira RAM memoriju IZNOVA I IZNOVA I IZNOVA... Da l da verujem njemu (ovom programu - Memtest86) koji ne nalazi nikakve probleme, ili Nortonu, koji detektuje gresku na RAM memoriji... Ili da pustim da racunar radi kako radi pa da vreme pokaze... Ajd molim te prokomentarisi ovaj moj odgovor!
Hvala unapred!
Brana
 
Ok, evo sta sam uradio, bacio sam neispravan RAM (za koji je da je neirpsavan tvrdio Norton Diagnostic 2000 a svi ostali (vasi) programi su tvrdili da je isti ispravan)

otisao do prodavnice, kupio nov RAM i sad radi kao svajcarski sat ovaj sir... mislim, macka je pojela misa... ovaj znate sta hocu da kazem.

Hvala na savetima, dzaba sam trosio svoje dial up vreme pored Nortona2000 "zivog" na mom racunaru

Bye!
 

Back
Top