sedam muda

banegad

Domaćin
Poruka
4.564
Na Internet-stranici www.new7wonders.com ljudi iz celog sveta prvi put mogu da daju glas za jedno od 21 arhitektonskog ostvarenja kako bi bilo izabrano sedam svetskih čuda, a nominovani su, između ostalog, tvrđava Makču Piču u Peruu, Akropola u Atini, rimski Koloseum, Ajfelov toranj, zdanje opere u Sidneju i Kip slobode u Njujorku.

Kampanja koja je pratila nominacije trajala je pet godina, a vodila ju je švajcarska fondacija "Novih sedam svetskih čuda", koja je upozorila i na neprestano uništavanje prirodnih lepota i spomenika širom sveta.

Spisak novih sedam svetskih čuda biće objavljen za godinu dana
moj izbor
1. kamenolom strazevica
2. livnica u rakovici
3. kineski zid
4. koloseum
5. krivi toranj u pizdi
6. ulica strahinjica bana
7. deponija na magistrali
 
banegad2004:
Na Internet-stranici www.new7wonders.com ljudi iz celog sveta prvi put mogu da daju glas za jedno od 21 arhitektonskog ostvarenja kako bi bilo izabrano sedam svetskih čuda, a nominovani su, između ostalog, tvrđava Makču Piču u Peruu, Akropola u Atini, rimski Koloseum, Ajfelov toranj, zdanje opere u Sidneju i Kip slobode u Njujorku.

Kampanja koja je pratila nominacije trajala je pet godina, a vodila ju je švajcarska fondacija "Novih sedam svetskih čuda", koja je upozorila i na neprestano uništavanje prirodnih lepota i spomenika širom sveta.

Spisak novih sedam svetskih čuda biće objavljen za godinu dana
moj izbor
1. kamenolom strazevica
2. livnica u rakovici
3. kineski zid
4. koloseum
5. krivi toranj u pizdi
6. ulica strahinjica bana
7. deponija na magistrali
Super samo ako mozes da pojasnis pod 1,2 i 6.
 
Jary:
Super samo ako mozes da pojasnis pod 1,2 i 6.

Pa evo ja cu da probam da objasnim 6-to.

U svetu poznata silikonska dolina ( u USA), najpoznatija je po kolicini intelegentnih i bogatih ljudi koji cine mlogo za nasu planetu zemlju izmisljajuci sve i svasta i ponesto.

Za nepoverovati (da li se ovo pise zajedno ili odvojeno?) je da se ovde na jednom mestu sklopila kolicina silikona ( tzv Belgrade si(s)ilicon veli (tako se cita)). I samo se pitamo koliko ce dobrog oni doneti ovoj planeti, a samim tim i Beogradu.

Implementacija ekstravagancije ekstrudovanog temperamenta na jednom mestu je indikantno povezana sa iskrama efektivne subliminacije krivotvorina.

Ajd.

Nisam par dana, pa k'o velim, ajd malko.
 
1. Battersea Power Station - London, Velika Britanija

p_battersea.jpg



2. Kineski Zid - Kina

great-wall-of-china.jpg



3. Taj Mahal - Indija

india43_small.jpg



4. The Millau Bridge - Francuska (najvisi most na svetu)

Img223419052.jpg



5. Meteori - Grcka

meteora.JPG



6. Macu Pikcu - Peru

machu-picchu-1small.jpg



7. New York - USA (najlepsi i najbolji grad na svetu. cudo je kako su ga takvog izgradili.)

new-york-city.jpg



to je moj izbor...
 
E, pravo da ti kazem, sve gledam ove tvoje slike i mislim "pametan i razborit co'ek ovaj Layne"

A onda vidim pretposlednju recenicu, i sve mi se smuci.

Grad verovatno jeste lep ( nisam bio, ali od ljdui koji jesu bili, cuo sam sve najbolje), ali ovo GOD BLESS AMERICA :( :( :(

Da izvines, zasr'o si ga.
 
pazi

preterah ga da
u pravu si

ali, ne mogu vishe da trpim ovdasnju mrznju prema Americi, to je divna drzava, jes' da imaju glupu politiku ponekad, ali jbg...

cist izliv inata Sovjetofilima, nista vise
 
Ono sto mene od svega toga impresira i sto bi po meni moglo da ponese epitet dzuda su

Piramide u Egiptu
kineski zid
ovaj Most u Francuskoj

Sve ostalo je smesno u odnosu na to.
 
ne kontam, šta je trebalo da kažem???
Lenjinov mauzolej možda jbt (daleko bilo)

pa šta ako sam Srbin, grad je lep i država je dala toliko korisnih stvari. a mi debili uvek se okrećemo ka Rusiji...

al ajde neću više da se svadjam, znao sam da će poslednje čudo da izazove toliko problema...
 
Neverovatno...ae mikrolokalpatriotizam

Rupa i deponija na mestu gde je bila biblioteka na Kosančićevom
Velike stepenice
Lagumi
HVBanka u Rajićevoj
Parkić na Topličinom
Zgrada Progresa u K.M ...
Ulica 7 sekretara SKOJ-a, garantovano postoji u Bg.
 

Back
Top