Dva pitanja u vezi održavanja

Kornel

Zainteresovan član
Poruka
216
1.) Pošto moj UPS uskoro slavi svoj prvi rođendan, hoću, da pitam, da li on zahteva neko održavanje, i ako zahteva, kako to, da bude? Do sad nisam ni obraćao pažnju na njega, čak nisam ni ga isključivao, pa ne znam, da li treba akumlator ponekad isprazniti-kako to uraditi, ili slično.
2.) Računar mi nikad nije čišćen, mada mi već stariji od 2 godine. Prošli put sam ga otvorio, i video, da ima dosta prašine na ploči, kod kulera, itd. Kuler sam usisivačem malo oslobodio prašine, ali ostalo nemam pojma, kako uraditi. Prijatelj mi je savetovao, da uzmem u prodavnici boje najfiniju četku, i da sa njom malo oćistim.

Vaš savet??

Ps: Mašina je Athlon XP 2500+ (43 stepeni), a ploča je ASUS A7V8X-X (38 stepeni, naravno neočišćen).

Poz!!!
 
Kornel:
1.) Pošto moj UPS uskoro slavi svoj prvi rođendan, hoću, da pitam, da li on zahteva neko održavanje, i ako zahteva, kako to, da bude? Do sad nisam ni obraćao pažnju na njega, čak nisam ni ga isključivao, pa ne znam, da li treba akumlator ponekad isprazniti-kako to uraditi, ili slično.
2.) Računar mi nikad nije čišćen, mada mi već stariji od 2 godine. Prošli put sam ga otvorio, i video, da ima dosta prašine na ploči, kod kulera, itd. Kuler sam usisivačem malo oslobodio prašine, ali ostalo nemam pojma, kako uraditi. Prijatelj mi je savetovao, da uzmem u prodavnici boje najfiniju četku, i da sa njom malo oćistim.

Vaš savet??

Ps: Mašina je Athlon XP 2500+ (43 stepeni), a ploča je ASUS A7V8X-X (38 stepeni, naravno neočišćen).

Poz!!!

Poslusaj prijetelja i uzmi najeftiniju cetku i obrisi prasinu!
Mozes i sa usisivacem (ali budi oprezan!)

Kuler ocisti cetkom koliko mozes..... pazi samo da ga slucejno ne pomeris jer ce ti se proc. sjebati!!

Ako imas iskustva skini polako kuler i lepo ocisti, a ako nemas onda nek ti odradi neko ko to zna!!!

Pozdrav i sve najbolje!
 
@Kornel...
Ja imam dva UPS-a APC rade savrseno... Njima skodi najvise kada struja stalno oscilira... Ili kada je veliko opterecenje... Onda ima baterija slabi... Na jednom UPS-u sam morao menjati bateriju bas zbog toga...

P.S. Odnesi u servis da provere napon baterije...

Good lucy ;)
 

Back
Top