Deca razvedenih roditelja...

Iskreno, ja sam mislila da nema veze s mozgom to da li je neko iz porodice "razvedenih" ili ne. Znam da sam ja iz porodice "normalne", gde su "normalni" roditelji bili nenormalni egocentrici i smradovi i moze se reci da sam ostala znacajno emotivno uskracena.
A onda sam upoznala jednog decka (sad vec bivsi momak). Otac ga je ostavio i bas se nije raspitivao za njega. Elem, moj bivsi je odrastao u emotivnu stenu, ne moz' mu prici ni sa jedne strane. Dobar decko, videla sam da me gotivi, al emocije ne da, pa to ti je. Osecala sam da me stalno ne neki nacin ispituje, da li sam jos tu.
I kad mi je dojadilo, ostavila sam ga. Sta mislite, vi iz porodica "razvedenih", da li neko poput njega ipak moze da se otkravi? Da li neko zna neki slucaj?
 
Iskreno, ja sam mislila da nema veze s mozgom to da li je neko iz porodice "razvedenih" ili ne. Znam da sam ja iz porodice "normalne", gde su "normalni" roditelji bili nenormalni egocentrici i smradovi i moze se reci da sam ostala znacajno emotivno uskracena.
A onda sam upoznala jednog decka (sad vec bivsi momak). Otac ga je ostavio i bas se nije raspitivao za njega. Elem, moj bivsi je odrastao u emotivnu stenu, ne moz' mu prici ni sa jedne strane. Dobar decko, videla sam da me gotivi, al emocije ne da, pa to ti je. Osecala sam da me stalno ne neki nacin ispituje, da li sam jos tu.
I kad mi je dojadilo, ostavila sam ga. Sta mislite, vi iz porodica "razvedenih", da li neko poput njega ipak moze da se otkravi? Da li neko zna neki slucaj?


Vidi, ovo nema veze baš direktno sa razvodom, već sa emocionalnom povredom (mogao je da bude povređen i da mu se roditelji nisu razveli).

Ne poznajem situaciju dovoljno, njega još manje, često je tu doborodošla i stručna pomoć. Može npr. onaj ko ga voli da ode kod psihologa, i da njega pita za savet šta da radi.
A nisu ni po svojoj prirodi svi ljudi otvoreni i skloni da verbalno pokazuju svoje emocije. Pa još kad je povređen...a njega to, očigledno, boli još uvek...
 
Poslednja izmena:
To je tuzno, ali naucila sam da nekim ljudima drugi ne moze pomoci. On to mora sam. Neka ide, lupa svoju lepu glavicu, pa ce valjda negde skontati da svet ne funkcionise tako (da se zatvaras i na taj nacin stitis). Da smo ostali zajedno, sigurno bih mu predlozila odlazak kod terapeuta. Bila sam uz njega 500%, bez klauzula o raskidu.
Ali ovako, neka on trazi svoj put. Ja sam svoj nasla, a tragala sam godinama i godinama i borila se sa svojim problemima. Svako ih ima, a ako si jos iz porodice gde roditelji deluju OK, a nesto ne stima, onda si u gadnoj zabuni.
Od samih nas zavisi u sta cemo izrasti.
 
To je tuzno, ali naucila sam da nekim ljudima drugi ne moze pomoci. On to mora sam. Neka ide, lupa svoju lepu glavicu, pa ce valjda negde skontati da svet ne funkcionise tako (da se zatvaras i na taj nacin stitis). Da smo ostali zajedno, sigurno bih mu predlozila odlazak kod terapeuta. Bila sam uz njega 500%, bez klauzula o raskidu.
Ali ovako, neka on trazi svoj put. Ja sam svoj nasla, a tragala sam godinama i godinama i borila se sa svojim problemima. Svako ih ima, a ako si jos iz porodice gde roditelji deluju OK, a nesto ne stima, onda si u gadnoj zabuni.
Od samih nas zavisi u sta cemo izrasti.


Naravno, čak je i veoma pogrešno pomagati nekome protiv njegove volje... to pre može da škodi, nego da koristi.
Onaj ko odbija da zatraži pomoć, mora se sam nositi sa svojim problemom - tako je sam sebe "osudio".
Što se tiče dece razvedenih roditelja, samo da napomenem da ima i dece koja mole boga da im se roditelji razvedu, ne bi li imali malo mirnog života.. O njima niko ništa ne zna.
Nije bez razloga u zlostavljanje dece svrstano i prisustvovanje dece zlostavljanju jednog roditelja od strane drugog, ili uzajamne tuče i neprimerene rasprave između roditelja.
 
Ovde cu samo izneti slucaj Madone i Gaja Ricija i sta oni rade svojoj deci, u ovom slucaju ona, evo dakle ilistrativnog clanka iz novina, a vi se samo zamislite dokle ide LJUDSKA GLUPOST I SEBICLUK I TO PREMA SOPSTVENOJ DECI. Evo tako ilustrativnog clanka, znaci nista ja nisam sugerisala, sve cete sami da vidite. Jucerasnje 24 sata, a clanak je
‘Madonin ‘zakonik‘ za Gaja Ricija

USLOV - Ovo su pravila koja je Madona poslala Gaju, kao uslov da se vidi sa njihovom decom. Prosledila mu ih je navodno imejlom.
-Ni pod kojim uslovima ne smeju da gledaju TV ili DVD-jeve ni da citaju stampu
-Sve vreme moraju da se hrane makrobiotickim ili vegetarijanskim namirnicama
-Sva voda koju popiju, cak i ako je u sklopu djusa, mora biti specijalna ‘kabala voda‘
-Moraju nositi odecu koju im je ona spakovala
-Ruke moraju da ciste dezinfekcionim sprejom kada su na javnim mestima
-Nije dozvoljeno kupovati im igracke koje duhovno ili eticki nisu edukativne
-Gaj sa njima ne sme da prica o razvodu
-Madona ce razgovarati sa decom 3-4 x dnevno
-Decaci ne smeju da upoznaju Gajeve nove prijatelje, posebno prijateljice koje ga privlace
-Madona je dozvolila da Gaj provodi vreme sa decom, ali ne i njegovi roditelji
-Decaci ne smeju da budu fotografisani dok su sa Gajem, a on mora da se pobrine da do toga ne dodje
-Pred spavanje Gaj mora da cita Davidu ‘Engleske ruze‘ decju knjigu ciji je autor Madona‘


Toliko ne, ne sme, mora na jednom mestu?:dash:
A onda je Madona nekome uzor ili primer?!:dash::sad2:
Boze me sakloni ovakve majke:sad2:
 
Ovde cu samo izneti slucaj Madone i Gaja Ricija i sta oni rade svojoj deci, u ovom slucaju ona, evo dakle ilistrativnog clanka iz novina, a vi se samo zamislite dokle ide LJUDSKA GLUPOST I SEBICLUK I TO PREMA SOPSTVENOJ DECI. Evo tako ilustrativnog clanka, znaci nista ja nisam sugerisala, sve cete sami da vidite. Jucerasnje 24 sata, a clanak je
‘Madonin ‘zakonik‘ za Gaja Ricija

USLOV - Ovo su pravila koja je Madona poslala Gaju, kao uslov da se vidi sa njihovom decom. Prosledila mu ih je navodno imejlom.
-Ni pod kojim uslovima ne smeju da gledaju TV ili DVD-jeve ni da citaju stampu
-Sve vreme moraju da se hrane makrobiotickim ili vegetarijanskim namirnicama
-Sva voda koju popiju, cak i ako je u sklopu djusa, mora biti specijalna ‘kabala voda‘
-Moraju nositi odecu koju im je ona spakovala
-Ruke moraju da ciste dezinfekcionim sprejom kada su na javnim mestima
-Nije dozvoljeno kupovati im igracke koje duhovno ili eticki nisu edukativne
-Gaj sa njima ne sme da prica o razvodu
-Madona ce razgovarati sa decom 3-4 x dnevno
-Decaci ne smeju da upoznaju Gajeve nove prijatelje, posebno prijateljice koje ga privlace
-Madona je dozvolila da Gaj provodi vreme sa decom, ali ne i njegovi roditelji
-Decaci ne smeju da budu fotografisani dok su sa Gajem, a on mora da se pobrine da do toga ne dodje
-Pred spavanje Gaj mora da cita Davidu ‘Engleske ruze‘ decju knjigu ciji je autor Madona‘


Toliko ne, ne sme, mora na jednom mestu?:dash:
A onda je Madona nekome uzor ili primer?!:dash::sad2:
Boze me sakloni ovakve majke:sad2:

Lako je meni za Madonnu.Moze da se izivljava sa zahtevima i prohtevima do mile volje,njena su deca njena je volja...:neutral:
Ali ovo sto sam boldovala..da pojasnim.
Svakog vikenda kada mala ide kod oca ja spakujem torbu stvari.I to ovako,npr:pantalone,majicu,dzemperic,carape..suknju,hulahopke,nesto pratece i tako sve redom..I sve tako i slozim u torbu...Ves se podrazumeva.Ona tamo ima neke stvarcice,mahom su trenerkice u kojima je po kuci.Posaljem i obucu odgovarajucu,snalice i rajfove...Znaci,izvadis obuces i nemas sta da razmisljas...
Dete mi vrati kao kanarinca,sve izmesano,obucena da te Bog sacuva,ko siroce..U pocetku sam cutala.
Sad bas skoro,letos dogovorimo se mi da se nadjemo u gradu jer su oni setali a i ja sam bila blizu pa da je ne dovodi kuci....Majko moja...:eek:
A ona em flekava,em mokra jer je pila vodu na nekoj fontani em nista sto ima na sebi jedno s drugim ne ide.. cupava kao sa nekim snalicama...kad sam je videla doslo mi da placem.
A on:bele bermude,teget dzemperic,bele patikice,frizura sve pod konac,cist i namirisan.Pa majku mu kako sebe umes da sredis a dete vodis ko siroce..
Mene to izludjuje...:besna:
 
Lepo moja baka kaze: "Otac ko kolac" . Sto se price o odeci tice, sve mi je jasno. Toliko sebicluka ima kod razvedenih oceva... Ja kod svog nikada nisam prespavala, ne zato sto mi je mama branila, nego zato sto sama nisam zelela. U pocetku mi je govorila da se cesce vidjam sa njim, da je on moj tata bez obzira na razvod... Ali, ja ga nikada nisam dozivljavala kao oca. Uvek mi je bilo zanimljivo to sto se ocevi ne razvode samo od zena nego i od dece.
 
Lepo moja baka kaze: "Otac ko kolac" . Sto se price o odeci tice, sve mi je jasno. Toliko sebicluka ima kod razvedenih oceva... Ja kod svog nikada nisam prespavala, ne zato sto mi je mama branila, nego zato sto sama nisam zelela. U pocetku mi je govorila da se cesce vidjam sa njim, da je on moj tata bez obzira na razvod... Ali, ja ga nikada nisam dozivljavala kao oca. Uvek mi je bilo zanimljivo to sto se ocevi ne razvode samo od zena nego i od dece.

Na zalost, mnogo je takvih slucajeva......
Svest o roditeljstvu su prebacili na zenu samo zbog biologije, kolika je to nepravda prema deci.....:(
 
Moj otac i majka su se razveli kada sam imala 8 godina. Uvek sam obozavala oca iako sam zivela sa majkom. Majka mi nikada nije pricala nista ruzno o njemu, a kad sam odrasla tada sam shvatila kakav je on.
Meni je prijalo njegovo drustvo zato sto je on ziveo kao dete. Bio je privatnik i dobro je zaradjivao ali nije dolazio kuci dok sve ne potrosi. Hranio se po restoranima, uvek vozio kola a kada ih nije imao tu je bio taksi. Recimo ja mog oca nikada nisam videla u autobusu ili da negde ceka red i tako to...Ako nesto hoce da skuva kod kuce, a i to je ponekada voleo onda je to moralo biti nesto strasno skupo recimo losos ili bakalar ili tako nesto..
Stalno je cascavao sve zive, a posebno svalerke.
Posle moje mame zasnovao je novu porodicu i nastavio tako da zivi, sto je njegova zena tolerisala.
A kada zagusti sa parama onda je tu uvek bio neko da uskoci ili njegova majka ili zena...i tako je to trajalo....sve dok se nije pre par godina razboleo (najvise zbog takvog zivota). U tom drugom braku ima cerku koju su totalno zapostavili i koja se vec duze vreme drogira, sto je opet bio povod da se njegova zena razboli i prosle godine iznenadno umre.
I sada on nema penziju, posto staz nije uplacivao i porez duguje 10hiljada evra a od januara nece imati ni knjizicu. Lezi nepokretan u stanu sa svojom cerkom narkomankom koja je jos plus dovela i svog decka i kojoj je inace prepisao nasledstvo koje mu je otac ostavio.
Ja mu nosim hranu, kupujem pelene i ponekad lekove (ne mogu vise od toga jer i ja imam dvoje dece), ali najteze od svega mi pada sto moram svaki dan da idem u stan u kome zive narkomani i sto nikada ne znam sta ce me tamo docekati. Strasno se plasim toga.
A on mi je jos sa punim pravom trazio da pozajmim od nekog pare i platim im struju koju ko zna od kad nisu placali.
Moja majka zali sto je uopste dozvolila da me vidja posle razvoda pa sada ja moram da imam posla sa svim tim sljamom.
A skoro sam slusala na televiziji kako smo mi deca duzni da izdrzavamo roditelje. Pa se pitam zasto je onda to isto drustvo diglo ruke od njega a od mene ocekuju da svoju porodicu i decu ubacim u dugove?
I bar da se on kaje sto je tako ziveo, nego sad da moze da ustane prvo bi u kafanu otisao.:dash:
 
Ispricacu i ja moju pricu. Imala sam 15 godina kada su se razveli. To nije bilo detinjstvo to je bio kosmar, otac je pio, tukao majku, mene kada sam bila bolesna jer je morao da daje novac za moje lekove, brata koji mu se fizicki suprostavljao,bilo je tu svega. Kada su se razveli bila sam najsrecnija na svetu. Prosle su godine a oni su ostali u istoj kuci moj otac sam na prvom spratu a mi na drugom i moji roditelji nisu vise razgovarali. Otac nije u pocetku nista placao morala je da ga tuzi da bi mi placao alimentaciju a bratu posto je bio punoletan nije davao nista. Majka je radila od jutra do mraka da bi nas skolovala i nije imala nikakavu pomoc. Posle nekoliko godina od razvoda moja majka je usla u vezu sa jednim covekom i ja sam smatrala da nemam nikakva prava da je za to optuzujem jer to je njen zivot i ona tog coveka nikad nije dovodila kuci niti sta posebno pricala o njemu. Za to vreme moj otac je prestao da pije jer se razboleo i postao je iole "normalan" covek. Neposredno pre moje svadbe posle 11 god moji roditelji su se pomirili cisto da razgovaraju kao prijatelji i nekako smo funkcionisali.
Od razvoda je proslo 13 godina i moj brat se ozenio i njegova zena i moja majka se od prvog dana nisu slagale, smatrali su da majka treba da im placa sve racune ona je u pocetku to i radila pa je pocelo da joj smeta i kad je odbila postala je najgora zena na svetu. Svadje su se nizale jedna za drugom... Brat se sada poverava ocu i napravili su od majke ulicarku(zbog te veze), koja nije normalna a kada sam ja stala da je odbranim nasli su i meni previse gresaka zbog kojih nisam sestra i zbog kojih se mesam u njegov brak i ona poznata recenica "tvojoj majci nisam odgovarao ja, ne odgovara joj sad ni njen sin a ti slusas pogresnu stranu" I sada meni nije jasno ko je ovde lud i da li je moguce da se nesto ovako dogodi. Uvek sam se smatrala da treba da oprastam ali ne da zaboravljam a zar je moguce da brat za manje od godinu dana pljune na sve sto je majka za nas radila i pocne da prica ovakve stvari.
 
Sto vise pricate price, jasno da je ljudska sujeta i glupost iznad sve brige o deci kod velike vecine ljudi. Nista nije kriv tvoj brat, vec tvoj otac...Ali, sta tebi vredi da objasnjavas...
Jos sam davno videla na jednoj temi da suocavanje sa sopstvenim greskama i nedostacima ide najteze, a zamisli jos kada su u pitanju tako osetljive stvari kako to tesko ide....
Jasno je da od one moje ideje kako se u drustvu nesto moze popraviti nema nista kad ljudi nece prvo da pomisle da promene sebe na bolje vec uvek polaze od toga da su drugi krivi a oni nikad i nista!:rtfm:
 
Sto vise pricate price, jasno da je ljudska sujeta i glupost iznad sve brige o deci kod velike vecine ljudi. Nista nije kriv tvoj brat, vec tvoj otac...Ali, sta tebi vredi da objasnjavas...
Jos sam davno videla na jednoj temi da suocavanje sa sopstvenim greskama i nedostacima ide najteze, a zamisli jos kada su u pitanju tako osetljive stvari kako to tesko ide....
Jasno je da od one moje ideje kako se u drustvu nesto moze popraviti nema nista kad ljudi nece prvo da pomisle da promene sebe na bolje vec uvek polaze od toga da su drugi krivi a oni nikad i nista!:rtfm:
Slazem se sa tim ali mene vise ne boli ono sto prica moj otac jer on je poslednji covek na svetu koji bi trebao da sudi bilo kome, mene boli ono sto radi moj brat koji se pridruzio njemu i koji mu prica svasta a sa nama ne razgovara.Dok se nije ozenio moj otac ga nikada nije pitao sta mu treba kako mu je, brat je govorio da ga nikad nije dozivljavao kao oca, da mu takav covek nije potreban u zivotu, da je necovek, sebican da sam ja glupa sto sam mu pomagala i sredjivala kucu....Majka ga je stalno upozoravala da mu je on ipak otac i da ne treba to da prica. I onda odjednom sve se promenilo. Sada je majka ulicarka koja ga matretira od prvog dana braka a ja mu se mesam jos su i on i otac rekli kako ne volim dovoljno njegovo dete jer nisam dovoljno cesto isla kod njih od kako se dete rodilo. Moj brat je ove godine jednom usao u moju kucu a otac dva puta i ja to nisam zamerala a ja sam kod njih odlazila skoro svake nedelje i kad god sam mogla. Tako da mene zanima u celoj ovoj prici kakav bi stav trebala da zauzmem jer mi je jako tesko zbog svega i to je pocelo da se odrazava i na moje zdravlje jer se sada ponovo osecam kao kad sam dozivljavala ona matretiranja, kao da mi neko govori "ma nije to nista, mozda si i zasluzila sve to tvoj otac je bio divan covek a majka ti je luda".
 
Slazem se sa tim ali mene vise ne boli ono sto prica moj otac jer on je poslednji covek na svetu koji bi trebao da sudi bilo kome, mene boli ono sto radi moj brat koji se pridruzio njemu i koji mu prica svasta a sa nama ne razgovara.Dok se nije ozenio moj otac ga nikada nije pitao sta mu treba kako mu je, brat je govorio da ga nikad nije dozivljavao kao oca, da mu takav covek nije potreban u zivotu, da je necovek, sebican da sam ja glupa sto sam mu pomagala i sredjivala kucu....Majka ga je stalno upozoravala da mu je on ipak otac i da ne treba to da prica. I onda odjednom sve se promenilo. Sada je majka ulicarka koja ga matretira od prvog dana braka a ja mu se mesam jos su i on i otac rekli kako ne volim dovoljno njegovo dete jer nisam dovoljno cesto isla kod njih od kako se dete rodilo. Moj brat je ove godine jednom usao u moju kucu a otac dva puta i ja to nisam zamerala a ja sam kod njih odlazila skoro svake nedelje i kad god sam mogla. Tako da mene zanima u celoj ovoj prici kakav bi stav trebala da zauzmem jer mi je jako tesko zbog svega i to je pocelo da se odrazava i na moje zdravlje jer se sada ponovo osecam kao kad sam dozivljavala ona matretiranja, kao da mi neko govori "ma nije to nista, mozda si i zasluzila sve to tvoj otac je bio divan covek a majka ti je luda".

Iskreno, Krit, mnogo je nezahvalno davati savete na forumu, to sam vec videla do sada.
Ono sto ja verujem da je uvek dobro resenje jeste iskren razgovor.
Razgovorom i razmenom misljenja i energije se stize do nekog resenja
Porodice ili odonosi u kojima zamre razgovor, makar to bila i prepirka, jednostavno prestaju da zive....
Morate da razgovarate ma kako vam to bilo neprijatno, ali kad kazem razgovarate onda stvarno mislim razgovarate, a ne prebacujete jedni drugima ovo ili ono...
Nemam bolji savet, i rekoh ti, zao mi je sto je tako i tesko je dato=i savet i biti pametan u takvoj situaciji.
Mozda cak vise ni razgovor nije moguc, ne znam... Pokusati, ako je moguce, srecno:bye:
 
sad mislim da je meni pripala jos najbolja verzija..... ne sjecam se razvoda, ni tate, niti imam ikakav kontakt sa njima tamo tj tom polovinom porodice :)

doduse njegova sestra nas se sjetila prije dvije godine, dosla na rucak jedan dan i umislila da sad polaze pravo na status clana porodice....
a moji se prave kao da se nista nije desilo
kao kada ti drugarica ode do wc-a i kada se vrati nastavljate rezgovor....

nije vazno sto je potpuni stranac o kom vec od ranije imas negativno misljenje :roll:
 
Sto vise pricate price, jasno da je ljudska sujeta i glupost iznad sve brige o deci kod velike vecine ljudi. Nista nije kriv tvoj brat, vec tvoj otac...Ali, sta tebi vredi da objasnjavas...
Jos sam davno videla na jednoj temi da suocavanje sa sopstvenim greskama i nedostacima ide najteze, a zamisli jos kada su u pitanju tako osetljive stvari kako to tesko ide....
Jasno je da od one moje ideje kako se u drustvu nesto moze popraviti nema nista kad ljudi nece prvo da pomisle da promene sebe na bolje vec uvek polaze od toga da su drugi krivi a oni nikad i nista!:rtfm:

Po meni kriv je i brat,koliko sam shvatila on je vec puniljetan i vakcinisan pa je iskljucivo on odgovoran za svoje postupke!
 
Slazem se sa tim ali mene vise ne boli ono sto prica moj otac jer on je poslednji covek na svetu koji bi trebao da sudi bilo kome, mene boli ono sto radi moj brat koji se pridruzio njemu i koji mu prica svasta a sa nama ne razgovara.Dok se nije ozenio moj otac ga nikada nije pitao sta mu treba kako mu je, brat je govorio da ga nikad nije dozivljavao kao oca, da mu takav covek nije potreban u zivotu, da je necovek, sebican da sam ja glupa sto sam mu pomagala i sredjivala kucu....Majka ga je stalno upozoravala da mu je on ipak otac i da ne treba to da prica. I onda odjednom sve se promenilo. Sada je majka ulicarka koja ga matretira od prvog dana braka a ja mu se mesam jos su i on i otac rekli kako ne volim dovoljno njegovo dete jer nisam dovoljno cesto isla kod njih od kako se dete rodilo. Moj brat je ove godine jednom usao u moju kucu a otac dva puta i ja to nisam zamerala a ja sam kod njih odlazila skoro svake nedelje i kad god sam mogla. Tako da mene zanima u celoj ovoj prici kakav bi stav trebala da zauzmem jer mi je jako tesko zbog svega i to je pocelo da se odrazava i na moje zdravlje jer se sada ponovo osecam kao kad sam dozivljavala ona matretiranja, kao da mi neko govori "ma nije to nista, mozda si i zasluzila sve to tvoj otac je bio divan covek a majka ti je luda".

U pravu je @jauljubavverujem nije pametno dvati savijete na forumu ti poslusaj razna misljenja pa izvuci ono sto mislis da je najbolje za tebe i tvoju situaciju.
Prvo ti se pobrini za svoje zdravlje jer to nista nije vrijedno da ga narusavas!
Drugo ja bi trazila nacin da se izmaknem iz te situacije,daleko od svih njih!
I to nebi bilo bijezanje od problema,nego jednostavno prepustanje istog onima kojih se tice!
 
U pravu je @jauljubavverujem nije pametno dvati savijete na forumu ti poslusaj razna misljenja pa izvuci ono sto mislis da je najbolje za tebe i tvoju situaciju.
Prvo ti se pobrini za svoje zdravlje jer to nista nije vrijedno da ga narusavas!
Drugo ja bi trazila nacin da se izmaknem iz te situacije,daleko od svih njih!
I to nebi bilo bijezanje od problema,nego jednostavno prepustanje istog onima kojih se tice!

Odlican komentar, podrzavam
 
Hvala svima na savetima jako mi puno znaci jer se uzasno osecam.
Moram da kazem da sam i ja mislila da iskren razgovor moze resiti nesto i pokusala rekla mu da sam mu ja sestra i da ga volim i da ako ne mogu da mu pomognem necu mu stvarati probleme da mi isprica sta majka radi ali taj razgovor sada sluzi samo kao njegov dokaz da se mesam u njegov brak. Govorio je tipa oni su se jednom posvadjali a on je ceo dan bio nervozan i onda je cuo majku kako prica telefonom i smeje se sa njenom "srecom". Znam da sve ovo nije vredno mog nerviranja ali me je sustiglo sve sto sam dozivela. Vise nijedan razgovor ne moze resiti bilo sta jer ko zna sta je sve ispricao ocu kad su je proglasili ulicarkom sta im ja mogu reci da promenim situaciju. Da ga podsetim da je majka radila po ceo dan da bi nas prehranila - zar je on to zaboravio? Da ga podsetim da mu je otac unistio 20 god zivota i da ga posle razvoda nije interesovao - zar je on to zaboravio? Ljudi se razvode, pa se ponovo zene i udaju ili imaju veze i to je sasvim normalna stvar ne znam zasto bi bilo ko to uzimao kao razlog za osudu. To su moji stavovi koji su sto se tice njih dvojice izleda pogresni.
 

Back
Top