Ne pokrece se BIOS?

Petica

Zainteresovan član
Poruka
163
Kad ukljucim komp samo se cuje kako cangrljaju CD-ROM, DVD rezac (pale se i gase njihove lampice), ali ekran ostaje prazan (crn, nista nema). Iako sumnjam na maticnu ili procesor, probala sam memoriju i graficku na drugom kompu i rade, a ovaj sa drugom grafickom i memorijom i dalje ne radi. Ocistila sam ventilator i hladnjak procesora (prilicno prljavi) i ventilator graficke. Skinula sam procesor (AMD 1700+). Sta bi mogao biti problem i sta dalje da radim. Da li moze AMD da se proba na racunaru koji ima intel celeron?
 
Nije to, nema diskete u drajvu. Jednostavno ne krece iscitavanje konfiguracije. Komp ni ne trazi disketu jer onda bi svetlela lampica da pokusava da pristupi disketi, ali on dotle nije ni stigao jer ustvari nije ni ucitao bios.
 
Ocigledno ne crpis maxsimalne resurse racunara (ne klokujes ga), pa ces cesto (kao ja) biti u situaciji pred crnim ekranom bez zvuka, meni je dzamper uspeo rasiti problem desetak puta i nikada nije izdao
 
lord_tana:
Druze... Ne znam za tebe, ali ako nema onog zvuka pri paljenju racunara, nesto nije u redu sa HARDWEROM... Tako da nikakav dzemper ru ne pomaze, vec serviser...



pazi samo da ti on ne resi problem bolje ... mislim da bi mogao jos nekog da nadjes koji ima "odlicno poznavanje hardvera i softvera" ... taj ce 100% da resi problem ... PA DA JE TO HTEO ODAVNO BI TAKO URADIO, A NE BI SE OVDE SMARAO I KUCAO
 
Elem, probah sa drugim napajanjem, situacija je ista. Probah da izvadim i nakon 5-6 sec. vratim dzamper baterije (nasla sam jos samo jedan na ploci pored ovog) ni to nije pomoglo. Dakle, u pitanju je ploca. Samo, sada nastaje problem koju plocu kupiti. Podatke koje imam su sledeci: Komp ima CD citac, DVD citac i CD rezac, napajanje od 235 W (datum na njemu 2002), RAM 256 ubacen u jedan od 2 DDR slota (ima jos 2 pretpostavljam SDR, sa 2 zubca u lezistu ako znate sta mislim), procesor AMD 1700+, modem koji ide u mali braon slot, ne kao noviji u PCI slot (model FB PCTEL AMR), graficka GF4MX460(V2-A03)(DDR64M)TV. Koju plocu preporucujete, i da li je za ovu konfiguraciju mozda napajanje preslabo (koristi i skener i stampac). I jos jedno pitanje koje me muci: da li postoji mogucnost da kada kupim plocu ispadne da nije do ploce, kako onda da kazem devojci upss zeznula sam se (ipak treba pljunuti lovu).
Hvala unapred, znam da sam pomalo plasljiva i nemam dovoljno iskustva, ali uz vasu pomoc se ta cinjenica polako menja.
Poz...
 
Ploca je 830s11A-1, i to model M830LR (sto znaci da ima integrisanu mreznu).Ima nesto ovako u potpisu uputstva: M830 Series, V1.1A S735X/June 2001.
Molim vas da mi odgovorite jer treba da odlucim sta da radim
 
Petica:
Kad ukljucim komp samo se cuje kako cangrljaju CD-ROM, DVD rezac (pale se i gase njihove lampice), ali ekran ostaje prazan (crn, nista nema). Iako sumnjam na maticnu ili procesor, probala sam memoriju i graficku na drugom kompu i rade, a ovaj sa drugom grafickom i memorijom i dalje ne radi. Ocistila sam ventilator i hladnjak procesora (prilicno prljavi) i ventilator graficke. Skinula sam procesor (AMD 1700+). Sta bi mogao biti problem i sta dalje da radim. Da li moze AMD da se proba na racunaru koji ima intel celeron?
AMD I Intel imaju potpuno različite sokete tako da AMD procesor ne možeš da probaš na ploči koja je namenjena za Intel.Probaj kod nekog ko ima AMD procesor (socket A, 462 pina) onosno ploču za isti, da staviš tvoj procesor i tada će se znati 100% šta je u pitanju.Javi šta se dešava,pozdrav!!!
 
Proverila sam bateriju i procesor, ispravni su. Definitivno je neispravna ploca. Ali, obzirom da su nove ploce 64, moram da kupim i nov procesor, a obzirom da su to jace, brze ploce, moram da uzmem i RAM na 400 a ne 266 da bi imala pravo iskoristenje, pa onda sledi i jace napajanje itd. Sve u svemu zesci upgrade.
Poz...
 
A sto ne bi iskopcala graficku karticu, modem i hard disk i CD7DVD romove kompletno od racunara, i onda probala da ga ukljucis. Pazi, i bez graficke kartice i bez modema, da ima samo skopcano napajanje, BEZT hard diska, ah da, i BEZ FLOPPY-ja, samo procesor i memorija, i napajanje. AKO TADA CUJES BEEP ZVUK onda je ploca ZIVA!!!

Probaj, kupuj drugu plocu ako ni tada ne cujes zvuk biosa
www.prevodilacka-agencija-bulma.netfirms.com
 
Petica:
Proverila sam bateriju i procesor, ispravni su. Definitivno je neispravna ploca. Ali, obzirom da su nove ploce 64, moram da kupim i nov procesor, a obzirom da su to jace, brze ploce, moram da uzmem i RAM na 400 a ne 266 da bi imala pravo iskoristenje, pa onda sledi i jace napajanje itd. Sve u svemu zesci upgrade.
Poz...
Koliko ja znam još uvek bi trebalo da ima novih ploča za tvoj procesor.Ne znam tačno odakle si ali sam siguran da bi se našla ploča za taj procesor ili možda polovna?Pročačkaj oglase,prodavnice...Pozdrav svima!!!
 
Petica:
Elem, probah sa drugim napajanjem, situacija je ista. Probah da izvadim i nakon 5-6 sec. vratim dzamper baterije (nasla sam jos samo jedan na ploci pored ovog) ni to nije pomoglo. Dakle, u pitanju je ploca. Samo, sada nastaje problem koju plocu kupiti. Podatke koje imam su sledeci: Komp ima CD citac, DVD citac i CD rezac, napajanje od 235 W (datum na njemu 2002), RAM 256 ubacen u jedan od 2 DDR slota (ima jos 2 pretpostavljam SDR, sa 2 zubca u lezistu ako znate sta mislim), procesor AMD 1700+, modem koji ide u mali braon slot, ne kao noviji u PCI slot (model FB PCTEL AMR), graficka GF4MX460(V2-A03)(DDR64M)TV. Koju plocu preporucujete, i da li je za ovu konfiguraciju mozda napajanje preslabo (koristi i skener i stampac). I jos jedno pitanje koje me muci: da li postoji mogucnost da kada kupim plocu ispadne da nije do ploce, kako onda da kazem devojci upss zeznula sam se (ipak treba pljunuti lovu).
Hvala unapred, znam da sam pomalo plasljiva i nemam dovoljno iskustva, ali uz vasu pomoc se ta cinjenica polako menja.
Poz...
Da li si probala da zamenis graficku karticu, jer crni ekran je karakteristican kada ode graficka, ploca ili procesor, samo sto kada crkne procesor komp. pocne da se ukljucuje i onda se restartuje.
 
pericco:
Da li si probala da zamenis graficku karticu, jer crni ekran je karakteristican kada ode graficka, ploca ili procesor, samo sto kada crkne procesor komp. pocne da se ukljucuje i onda se restartuje.
Pericco jel si ti čitao ovu temu od samog početka? Devojka je već probala grafičku na drugom kompu i ona je ispravna.
 
Meni se desila ista stvar i u pitanju je bila ploca, mada ti je i napajanje problematicno jer imas dosta CD,DVD...vrteo se dvd, svetlucao hard (mada se nije pokretao)...
Po mom misljenju je ploca (isti simptomi) ili ti crkava napajanje pa nema dovoljno struje da pokrene sve komponente (a ionako je slabo).
Ako je ploca u pitanju pregrevanje moze da bude krivac, slabo napajanje + velika prasina, jer se ona ponasa kao izolator pa dolazi do dodatnog pregrevanja.
To ti je moje misljenje...
 

Back
Top