VASS PRVI ALBUM

Apach

Aktivan član
Poruka
1.911
Patetika, ssta cete, ali mozzda ovde ima i onih koji bi o tome pisali ...

Svako od nas se u nekom momentu zaljubio u muziku. Bili smo tada mali i nismo imali mnogo pojma o toj umetnosti, ali smo ipak na dohvat ruke u jednom momentu imali neku ploccu, kasetu, CD ili vec nessto ccetvrto.

Zanima me koje je tvoje prvo secanje na neki album (grupe ili pojedinca) koji si voleo i to bass, bass onako punim srcem, vrteo ga (ti ili tvoji roditelji na tvoj zahtev) do besvesti. I koja stvar (ili mnozzina) je sa tog albuma ona koja te i danas vrati u te dane?
 
Ijooj...
Sećam se daje možda prva kaseta koju sam sam odabrao da pustam bila neka kompilacija od Cypress Hilla.
Bio sam tad možda treći razred osnovne.
Misim dasam najviše pustao "Pigs", ako se dobro sećam.
 
Malo sam mozzda napravim zabunu ovim naslovom teme. Zato cu da preciziram, nisam mislila na prvi album koji si kupi(o/la), vec na onaj koji ti se prvi urezao u pamcenje kao odliccan ;)

Pa kad vec pitam da i dam odgovor ...

TheRollingStones-i, originalna kaseta (bila sam suvisse mala da bi pusstala plocce) izdata poccetkom '70 u nekoj Austrijskoj izdavacckoj kuci. Ne znam da li cu ikad saznati kako se zove album, ali bio je nessto kao Hitovi od 1965-1970/1., nessto tako.
Pesma je "She's a Rainbow", prava deccija!!!
 
Zanimljiva temica, nema sta. :)
Uh... ja sam osoba koja mnoge trenutke, posto jako puno vremena u toku dana provodim slusajuci muziku (bez obzira sta radim), deli uz muziku, bili oni tuzni, veseli... kakvi god. Jako cesto ona mi sluzi kao neki vremeplov kroz koji prizivam neke trenutke iz proslosti. To su uglavnom emocije, jake emocije koje su u trenucima slusanja nekih izvodjaca bile prisutne. Tako ponekad, skoro da mogu sa istom snagom da osetim neke davne trenutke zahvaljujuci samo jednoj pesmi. Valjda zbog toga i pridajem toliki (izmedju ostalog) znacaj muzici.
Trebalo bi se sada setiti prvog albuma... Mislim da je to bio definitivno Soundgarden i cuveni Superuknown . Taj CD sam daleke 1996.g. kupio u Novom Sadu, i to originalni CD. Ne mogu se setiti da li je tada neko bio srecniji od mene... A tek kada sam dosao kuci i ubacio ga u player... Covece, koliko sam samo slusao taj CD... A tek Down On The Upside, i taj CD sam skoro unistio slusanjem... Na moju veliku srecu i ta album je objavljen 1996.g.
Sada je i ova tema bila kao izvesno putovanje kros neka muzicka secanja. Dobro, bilo je i ranije nekih CD-ova i kaseta koje su se vukle, dosta ranije, ali nisam bas sposoban da se setim neceg toliko velikog kao sto je Soundgarden. I danas jako cesto slusam tu majstoriju, i skoro da mogu reci da sam sasvim ponosan na sebe jer sam tada bio sposoban da odaberem nesto toliko dobro i kvalitetno da cu ga cak i posle deset godina i dalje susati-

Jos jednom bravo za temu, bas je prava. Ako nastavim da pisem jos bih se mogao i rasplakati. ;)
 
vampiri.

ramalam ding dong ramalam ding dong
ramalamalamalama ramalamalamalama
uuuuu-uuuuu-uu-u
uuuuu-uuuuu-uu-u
ja volim slatku malu
ramalama ding dong....
586.gif
 
@wasp
kupio sam letos mp3 culta i razocarao se skroz

sta sam prvo pustao....hm...najranija secanja sezu kad sam imao 5 godina i na belom kasetofonu (koji mi sad stoji u donjoj fioci, rasturen) pustao od dugmeta bitangu i princezu i od core buvlja pijaca i jos jedan....nemam pojma koji bese. pa sam onda naisao i na crvenu jabuku, ali to malo kasnije vec.
Inace uvek sam gotivio maiden - killers plocu, bila mi interesantna, iako se keva uzasava slike :lol:
flashdance i motorhead - ace of spades - imaju interesantne one slike u sredini ploce ;)
mnogo sam to voleo kad sam bi omali. mislim slike, ne muziku.
tad sam pustao bitlse a u ovo buljio i cudio se sto su naopacke zalepili na motorhedu onu evoluciju... :lol: (ko ima plocu nek je pusti i nek pogleda sliku, sve ce mu biti jasno)

i tako...to je to
 
91 godina bese, imao sam tada 14 godina. Dosta ploca i kaseta je vec bilo u mojoj kolekciji (Cult, Cure, Rolling Stones, David Bowie, Public Enemy ...) sto bi se reklo vec tada sam mnogo voleo muziku i eksperimentisao sam. Medjutim iako je to sve bilo OK, opet nije to bilo ono "samo moje". Moje prva ljubav je otisla u Nemacku da poseti neke rodjake i pred povratak nazvala me je i pitala "ej znam da volis mjuzu i da imas dosta ploca, koju hoces da ti ja kupim ovde, hoces Guns n Roses"...Neeeeeeeeee...Kupi mi Nirvanu-Nevermind, znas onaj spot sto sam ti pokazao....Vec sam imao par pesama sa Bleach i Nevermind albuma, ali su bile snimljene sa radija i nisu bile kompletne. Posle par dana dosla je i...Omot ne treba opisivati, vec svi znate, na poledjini logo Geffen i SubPop, slicica Chim Chima (lutkica, majmuncic), nije bilo tekstova na prvim izdanjima i to me je malo razocaralo. Neke pesme sam vec imao, onda sam cuo Teritorial Pissings...god find way, better way...glava mi je eksplodirala...preslusao jednom dvaput....to je bilo to...onaj "a denial" urlik bilo nesto sto je odzvanjalo u glavi...urlik generacije...samo moje (nase)...eh zaneo sam se...

PS. nazalost ta ploca je za vec par meseci (u maju 92) izgorela zajedno sa mojim stanom...but Nevermind...

Posle sam nabavio Sonic Youth-Sister i Joy Division-Closer pa je moj muzicki ukus otisao u drugom pravcu. Nevermind slusam i dan danas i svaki put je ko prvi put.
 
Prva kaseta sto su mi kupili bila je od Garavog Sokaka "Najbolje od svega" i to je bilo davne 93-e.
Prva grupa koja mi se svidjala su bili upravo GS i The Clash koji tad nisam znao kako se zove. The Clash mi je bio najbolja grupa zbog pesme "Should I Stay Or Should I Go", sama pesma mi nije bila nesto koliko mi je bio spot dobar jer je tu bio neki lik sa krestom a ja obozavao kreste pa zato stalno gledao taj spot. . . Inace prva kaseta koju sam sam sebi kupio bila je od Baba "Lazne Slike O Ljubavi" i dan danas kad ih cujem vratim se u to doba kad sam je kupio i kad sma isao na exqrziju na Kopaonik kad sam samo njih slusao. . .
 
eh kad se setim...roxette se secam da mi je bas bila omiljena grupa...ali mislim da mi je mama pre toga kupobala kasete filma, bajage i riblje corbe...koje ja danas nikako ne slusam...
 
Apach:
Malo sam mozzda napravim zabunu ovim naslovom teme. Zato cu da preciziram, nisam mislila na prvi album koji si kupi(o/la), vec na onaj koji ti se prvi urezao u pamcenje kao odliccan ;)

Bah... Teško pitanje. :lol:

Prvi album sam kupio tek neke 1995e... Nisam bio nešto zagrižen za muziku pre toga. Moji su retko kad išta puštali (i dan danas), iako je ćale imao odličnu kolekciju ploča... Mislim da su prvi albumi koji su ostavili utisak na mene bile dve kasete Doors "The Doors", "Strange Days"... Zatim sam počeo da preslušavam ćaletovu kolekciju ploča... Tu su mi zapali za oko "Beggar's Banquet" - Rolling Stones, "Deep Purple in Rock" - Deep Purple, "The Wall" - Pink Floyd, "In the court of Crimson King" - King Crimson...
 
Peruzzi:
@wasp
kupio sam letos mp3 culta i razocarao se skroz

sta sam prvo pustao....hm...najranija secanja sezu kad sam imao 5 godina i na belom kasetofonu (koji mi sad stoji u donjoj fioci, rasturen) pustao od dugmeta bitangu i princezu i od core buvlja pijaca i jos jedan....nemam pojma koji bese. pa sam onda naisao i na crvenu jabuku, ali to malo kasnije vec.
Inace uvek sam gotivio maiden - killers plocu, bila mi interesantna, iako se keva uzasava slike :lol:
flashdance i motorhead - ace of spades - imaju interesantne one slike u sredini ploce ;)
mnogo sam to voleo kad sam bi omali. mislim slike, ne muziku.
tad sam pustao bitlse a u ovo buljio i cudio se sto su naopacke zalepili na motorhedu onu evoluciju... :lol: (ko ima plocu nek je pusti i nek pogleda sliku, sve ce mu biti jasno)

i tako...to je to

Cult-e moras bas da volis da bi ih slusao.... njihovi raniji albumi su u fazonu neki psihodelicni rock ili sta li vec vuce malo i na gothic...dok su im ceremony, electric i sonic temple pravi hgard rock albumi.. sto se maiden-a tice po meni su samo albumi sa Pol Dianom dobri
 

Back
Top