Problem sa licem

LUDICA:
Evo da se i ja ukljucim sa jednim bapskim savjetom....
Ne znam da li ste culi ono za mast koja se ispira u 9 voda...
U svakom slucaju uzmete odredjenu kolicinu svinjske masti, naspete vodu u nju i mjesate. Zatim istresete tu vodu, pa naspete novu, opet mjesate, i tako 9 puta. Na kraju dobijete kremicu koju stavljate kao masku svaki dan i drzite je neko duze vrijeme(valjda koliko vremena imate).
Posle se umijete, ocistite lice pilingom i ostalim.
Mojoj drugarici je pomoglo, imala je problema kad je dosla iz manjeg mjesta u BG, ko zna zbog cega, lice joj se bas bilo upalilo.
Sad je ok, mnogo je bolje.

zar je moguce da to sa mascu stvarno pali :? ,meni pricala jedna zena i bilo mi smesno,naravno da nisam probala...mada dobro sad ni nemam nekih problema sto se tice lica...ali kako mrzim kad pocnu da mi iskacu bubuljice joj... :cry:
dobro je sto sam nasla dobrog dermatologa a i nesto super za ciscenje lica,sto mi je dosta pomoglo...
 
..Sandra..:
Uh, da, zaboravila sam da kazem da sam u BG... Thanks anyway :)

najefikasniji dermatolozi u bg-u,sto se tice mog iskustva su na Vozdovcu...zove im se apoteka-radnjica/sta vec/ KOTO DERMA...vrlo je mala prostorija ali tu vrse i pregled,sto je usput besplatno,jedino se proizvodi koje odrede u zavisnosti od tipa koze itd.placaju...
apsolutno svima koji su otisli tamo su pomogli,a i evo ja ih samo tako hvalim...stvarno super dermatolozi,jedino su malo neorganizovani sto se tice zakazivanja,pa dok docekas svoj red...ako ti je Vozdovac blizu,raspitaj se pa idi tamo... :P ;)
 
+UNHOLY GATES OF MIDIAN+:
zar je moguce da to sa mascu stvarno pali :? ,meni pricala jedna zena i bilo mi smesno,naravno da nisam probala...mada dobro sad ni nemam nekih problema sto se tice lica...ali kako mrzim kad pocnu da mi iskacu bubuljice joj... :cry:
dobro je sto sam nasla dobrog dermatologa a i nesto super za ciscenje lica,sto mi je dosta pomoglo...
I meni je zvucalo smijesno, a i kontradiktorno, s obzirom da je MAST u pitanju.
Ali, eto, njoj je pomoglo, zivi sam svjedok toga.
Inace, posle sam cula i sa drugih strana da je ta mast oprana u 9 voda jako djelotvorna i za neke druge stvari.
 
He, he... :)
Ispade da sad propagiram mast :? ali ona valjda ima neke ljekovite sastojke, tako da nema tih nuspojava...
I takodje sam cula da je bolja od biljnih ulja za jelo...
Pa meni je bilo cudno i sto je med dobar za ispucale usne, nekako mi djelovalo da ce da ih jos vise isusi, ali, ljudi moji, vjerujte da je fantastican (ako ga ne polizete dok stoji :lol: )
 
Ma mixtura kekec najbolje isusi bubuljicu, ne stavlja se na celo lice vec samo na nju. Ima da se kupi u apotekama sto prave te kremice i losione. Mom bratu je to dermatolog preporucio kada je imao problema sa aknama i on je koristi vec desetak godina
 
Meni je davno dermatolog prepisao klindamicin losion koji se pravi u apotekama(ima ga u apoteci Doma zdravlja ko starog Merkatora). Pomogao mi je.Lice mi se skroz ocistilo,ali i sada ga ponekad koristim.
Ali naravno da se koristi na ocisceno lice i treba malo vremena..
Koristim i diane35,ali ne vidim neke spektakularne rezultate sto se tice ledja i dekoltea iako navodno regulise hormone koji su krivci za masnu kozu,akne i seboreju..
 
Zorzina:
U beogradu u Zavodu za kozne i venericne bolesti radi jedan fenomenalan dermatolog i jos nesto. Zove se Filip Sher (da da ko pevaljka...) i kod njega je uvek ali bas uvek guzva (recimo ako pre podne dodjes u 7.05 bices npr. 5. u redu) on moze da ti odredi da li je to nesto hormonski ili kakvo vec moze da bude, prepisace ti kremice ili sta vec i videces da ce ti biti mnoooogooo bolje nego od bilo kog preparata koji mozes da qpis u parfimeriji. U glavnom kremicu koju dobijes ti naprave u apoteci samo za tebe i po posebnom receptu koji samo vazi za tvoju kozu...Mozes da poqsas...


Posto planiram da odem do Zavoda,jel moze neko da mi preporuci jos nekog dermatologa odatle(osim Shera,za njega znam).Uopste,kakva su vam iskustva?

Hvala!
 
..Sandra..:
Cula sam sa vise strana da su odlicni, moracu da se nakanim da odem vec jednom! Tnx na savetu ;)

KOTOderm nije na Vozdovcu, vec je bila na Autokomandi, a sada su tacno preko puta hotela Metropol, mislim da se ulicica zove Brace Nenadic...

Izvanredni su za sve vrste problema sa licem, kao i za kreme, emulzije za ciscenje lica, losion, koji i sama koristim...za obicnu negu suve i osetljive koze...

Mislim da se kod njih zakazuje za pregled, pa cu videti da ti postiram njihov broj tel.
Preporucujem! :smile:
 
Nemaju prijavljen broj na novoj adresi, ali ja sam bila prosle nedelje da kupim kremu i nije im guzva...mozda jos svi stari nisu presli na novu adresu...bolje idi tamo, narocito ako ti je prvi put...primice te garant... :smile:
 

Back
Top