NOVA UREDBA O DRZANJU KUCNIH LJUBIMACA U STANOVIMA (ZA KRAGUJEVAC)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

atinakg

Početnik
Poruka
32
BEZ SAGLASNOSTI, UKLANJANJE KUCNIH LJUBIMACA

Vlasnike kućnih ljubimaca koji nemaju saglasnost većine stanara zgrade čeka kazna od 3.000 dinara
Novom odlukom o Izmenjenom režimu držanja domaćih životinja koju su odbornici Skupštine grada usvojili na poslednjoj sednici u prethodnoj godini predviđeno je da ubuduće građani mogu držati kućne ljubimce ukoliko imaju pismenu saglasnost većine stanara ili korisnika stanova pod uslovom da žive u zgradama. Saglasnost mora biti overena u Mesnoj zajednici, a vlasnike koji ne budu imali ove papire čeka kazna od 3.000 dinara, ali I nasilno uklanjanje njihovih ljubimaca iz stanova. Veliki problem je što odluka u startu sadrži dve diskriminatorske odredbe, prva je što ista pravila ne važe za vlasnike kuća bez obzira što žive na teritoriji grada, jer je privatna svojina neprikosnoveno ljudsko pravo, a prema Konvenciji o ljudskim pravima niko ne može da odlučuje o tome ko živi u stanu ili kući koja je vlasništvo građana jedne države. Druga je što o tome mogu odlučivati korisnici stanova, što je praktično presedan u građanskom pravu. Da ne navodimo primere da u prvoj I drugoj gradskoj zoni Kragujevčani koji žive u kućama decenijama drže perad, a u naselju Aerodrom I koze.
 
Mogu odbornici da donesu odluku i da pojedini ljudi ne žive u određenim zgradama a ne psi! Prvo, to što oni rade je nelegalno. Što kažu ljudi "i nad popom ima pop". Tako da prema Konvenciji o ljudskim pravima oni nemaju nikakve osnove za tako nešto. To je nelegalno i protivustavno a i nehumano tretiranje i prema psima, a i prema vlasnicima pasa kao ljudima! Moj predlog je da se obratite nekome, ko će vam stručno pomoći da izdejstvujete obaranje jedne takve gluposti.
 
Nije ok da te spopadaju psi u necijem stanu (to se moze kanalisati), ali je stvarno van pameti i kranje diskriminisuce da stanari zgrade nekome odredjuju br. kucnih ljubimaca u stanu (ako ih doticni drzi primereno). Sta ce sa zivotinjama kad ih nekome uzmu ?

Sa druge strane napustenih zivotinja imamo ko pleve, ne sterilisu se dovoljno kucni ljubimci pa stalno nailazimo na izbacene ili ubijene, likovi za posmatranje ubijaju zivotinje i ko zna sta je jos problem koji postoji.

Pored toliko mucnih, zivotinjskih, problema, ganjacemo i koga treba i koga ne treba po njihovim stanovima... Mislim da je za ovakav zakon potrebna ekstremna inteligencija ili nesto sto jos ne znam kako da nazovem.
 
Poslednja izmena:
BEZ SAGLASNOSTI, UKLANJANJE KUCNIH LJUBIMACA

Vlasnike kućnih ljubimaca koji nemaju saglasnost većine stanara zgrade čeka kazna od 3.000 dinara
Novom odlukom o Izmenjenom režimu držanja domaćih životinja koju su odbornici Skupštine grada usvojili na poslednjoj sednici u prethodnoj godini predviđeno je da ubuduće građani mogu držati kućne ljubimce ukoliko imaju pismenu saglasnost većine stanara ili korisnika stanova pod uslovom da žive u zgradama. Saglasnost mora biti overena u Mesnoj zajednici, a vlasnike koji ne budu imali ove papire čeka kazna od 3.000 dinara, ali I nasilno uklanjanje njihovih ljubimaca iz stanova. Veliki problem je što odluka u startu sadrži dve diskriminatorske odredbe, prva je što ista pravila ne važe za vlasnike kuća bez obzira što žive na teritoriji grada, jer je privatna svojina neprikosnoveno ljudsko pravo, a prema Konvenciji o ljudskim pravima niko ne može da odlučuje o tome ko živi u stanu ili kući koja je vlasništvo građana jedne države. Druga je što o tome mogu odlučivati korisnici stanova, što je praktično presedan u građanskom pravu. Da ne navodimo primere da u prvoj I drugoj gradskoj zoni Kragujevčani koji žive u kućama decenijama drže perad, a u naselju Aerodrom I koze.

Ova ,,odluka" (namerno pisem pod navodnicima) je,najblaze receno,skandalozna i sasvim protivzakonita!!!!Nadam se da ce se ljudi sto pre organizovati i prijaviti ovu sprdnju nadleznima na visim istancama.Ako se ovo pusti da prodje ovako,vlasnici ljubimaca su ,,ugasili" ,svaka susa ce ih ucenijvati ili im se svetiti ili izivljavati tako sto ce ih prijavljivati.Ovo ne sme da se ispusti,inace ode voz...
 
To je povladjivanje primitivizmu radi socijalnog mira i sakupljanje politickih poena od tih istih primitivaca koji mrze sve sto ne lici na njih.

Sramota i za Kragujevac kao i za Novi Sad. Sramota da se u jednoj gradskoj skupstini izglasa tako nesto iako su svi ti odbornici vrlo dobro znali da je protiv ustavno. Nema veze dok se niko ne zali, tj. tuzi, oni ce da maltretiraju gradjane. Uostalom, gradjani su zato tu - da ih vlast maltretira i ponizava, narocito one sto vole zivotinje.
 
kada ovako nesto procitam pitam se koliki kapacitet mozga mora posedovati onaj kome je ovakva genijalna zamisao sinula... svasta hoce li sledeca odredba da se odnosi i na nove bebe, mislim mozda nekog smara deciji plac?????? svasta....

ima ljudi koji izdaju stanove ali samo "ozbiljnim i odgovornim mladim bracnim parovima BEZ dece"

:lol: frikovi...
 
Ali ima kod mene u komšiluku lik (lik je iz drugih razloga, ne zato što je primio sve napuštene pse koji su hteli da se sklone u njegovo dvorište)... pa objasnih vam situaciju. ;) Ali oni stvarno non-stop laju, ne smem tuda da provedem Gizma, rastrgli bi nas oboje, mada na ljude koji ih ne mrze i ne boje ih se ne reaguju ali fobičare (a puna ih je zgrada pored :roll:) nanjuše na km! I naravno, polude. Slažem se da broj treba ograničiti u skladu sa mogućnostima držaoca ali zahtevati saglasnost svih stanara?! U Srbiji, zemlji seljaka na brdovitom Balkanu?! Pa ja verujem da se u mojoj ulici još prepričava kako sam ridala kad mi je mačak uginuo, kao šala, ima dete a voli "mačketine i džukele". :thumbdown:
 
Svakako, ali je zato pneumatska bušilica, "tuc, tuc, tuc-tuc-tuc, tuc, tuc, tuc-tuc-tuc" muzika ili narodna iranska prepevana na srpski, odvrnuto pojačalo do kraja, sasvim u redu... :roll:

Pa to kad je tuc tuc tuc .. zovesh policiju i prepustish njima proceduru.
Kao i bushilica. U mom selu, Vrachar je u pitanju, policija vrlo brzo dodje na prijave stanara
za bushilicu, ne samo za hilti nego i za malu, za buku za larmu i slichno.
Zato kad radish neshto odesh kod predsednika kutjnog saveta, dobar dan komshija da javim da tje kod mene biti ugradnja klime da znate. I zato je u nashoj zgradi policija 2 puta sprechila obijache, jerbo komsije ne mrzi da zovu policiju jednom popodne a jednom notju kad su pravili buku.
U svajcarskoj posle 12 u rezidencionalnim zgradama kada se duze tushirash, to jest ide ti voda duze, zovu policiju komshije :)
Psu je mestu van stana u kutjici u dvoristu, nemojte muchiti svoje pse u stanovima.:sad2:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top