NOVA UREDBA O DRZANJU KUCNIH LJUBIMACA U STANOVIMA (ZA KRAGUJEVAC)
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 28

Tema: NOVA UREDBA O DRZANJU KUCNIH LJUBIMACA U STANOVIMA (ZA KRAGUJEVAC)

Početnik atinakg (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano NOVA UREDBA O DRZANJU KUCNIH LJUBIMACA U STANOVIMA (ZA KRAGUJEVAC)

BEZ SAGLASNOSTI, UKLANJANJE KUCNIH LJUBIMACA

Vlasnike kućnih ljubimaca koji nemaju saglasnost većine stanara zgrade čeka kazna od 3.000 dinara
    Novom odlukom o Izmenjenom režimu držanja domaćih životinja koju su odbornici Skupštine grada usvojili na poslednjoj sednici u prethodnoj godini predviđeno je da ubuduće građani mogu držati kućne ljubimce ukoliko imaju pismenu saglasnost većine stanara ili korisnika stanova pod uslovom da žive u zgradama. Saglasnost mora biti overena u Mesnoj zajednici, a vlasnike koji ne budu imali ove papire čeka kazna od 3.000 dinara, ali I nasilno uklanjanje njihovih ljubimaca iz stanova. Veliki problem je što odluka u startu sadrži dve diskriminatorske odredbe, prva je što ista pravila ne važe za vlasnike kuća bez obzira što žive na teritoriji grada, jer je privatna svojina neprikosnoveno ljudsko pravo, a prema Konvenciji o ljudskim pravima niko ne može da odlučuje o tome ko živi u stanu ili kući koja je vlasništvo građana jedne države. Druga je što o tome mogu odlučivati korisnici stanova, što je praktično presedan u građanskom pravu. Da ne navodimo primere da u prvoj I drugoj gradskoj zoni Kragujevčani koji žive u kućama decenijama drže perad, a u naselju Aerodrom I koze.

Aktivan član Novcic_u_fontani (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano e svašta ću da pročitam.....

Mogu odbornici da donesu odluku i da pojedini ljudi ne žive u određenim zgradama a ne psi! Prvo, to što oni rade je nelegalno. Što kažu ljudi "i nad popom ima pop". Tako da prema Konvenciji o ljudskim pravima oni nemaju nikakve osnove za tako nešto. To je nelegalno i protivustavno a i nehumano tretiranje i prema psima, a i prema vlasnicima pasa kao ljudima! Moj predlog je da se obratite nekome, ko će vam stručno pomoći da izdejstvujete obaranje jedne takve gluposti.
    Poslednji put ažurirao/la Novcic_u_fontani : 05.01.2006. u 19:06

Početnik mica.mala (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: NOVA UREDBA O DRZANJU KUCNIH LJUBIMACA U STANOVIMA (ZA KRAGUJEVAC)

Ama bre, ne mogu da udjem normalno u kucu od tri psa suvlasnice koji sve vreme napadaju. Jel to normalno.....

Domaćin EGYPTIAN CAT (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano Re: NOVA UREDBA O DRZANJU KUCNIH LJUBIMACA U STANOVIMA (ZA KRAGUJEVAC)

Nije ok da te spopadaju psi u necijem stanu (to se moze kanalisati), ali je stvarno van pameti i kranje diskriminisuce da stanari zgrade nekome odredjuju br. kucnih ljubimaca u stanu (ako ih doticni drzi primereno). Sta ce sa zivotinjama kad ih nekome uzmu ?

Sa druge strane napustenih zivotinja imamo ko pleve, ne sterilisu se dovoljno kucni ljubimci pa stalno nailazimo na izbacene ili ubijene, likovi za posmatranje ubijaju zivotinje i ko zna sta je jos problem koji postoji.

Pored toliko mucnih, zivotinjskih, problema, ganjacemo i koga treba i koga ne treba po njihovim stanovima... Mislim da je za ovakav zakon potrebna ekstremna inteligencija ili nesto sto jos ne znam kako da nazovem.
    Poslednji put ažurirao/la EGYPTIAN CAT : 01.06.2009. u 21:40 Razlog: Greska, mislim
    Uzivaj u zivotu, suvise je kratak.

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Tanja, ovde je olakšavajući faktor što nije u pitanju zakon nego Odluka na nivou grada-i nad popom ima pop! Ako Kragujevčani uspeju da se organizuju, ovo 'ladnije od leda može da se obori na Ustavnom sudu. Samo im treba dobar advokat.

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

kakav....."retardizam"

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Mozda cu lupiti, ali ko bi bilo najbolje da se organizuje ? Grupa gradjana, drustvo/a za zastitu zivotinja ili neko treci ? Na ovo bi stvarno trebalo reagovati, a ne pustiti da tek tako prodje.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Citat Original postavio atinakg Pogledaj poruku
    BEZ SAGLASNOSTI, UKLANJANJE KUCNIH LJUBIMACA

Vlasnike kućnih ljubimaca koji nemaju saglasnost većine stanara zgrade čeka kazna od 3.000 dinara
    Novom odlukom o Izmenjenom režimu držanja domaćih životinja koju su odbornici Skupštine grada usvojili na poslednjoj sednici u prethodnoj godini predviđeno je da ubuduće građani mogu držati kućne ljubimce ukoliko imaju pismenu saglasnost većine stanara ili korisnika stanova pod uslovom da žive u zgradama. Saglasnost mora biti overena u Mesnoj zajednici, a vlasnike koji ne budu imali ove papire čeka kazna od 3.000 dinara, ali I nasilno uklanjanje njihovih ljubimaca iz stanova. Veliki problem je što odluka u startu sadrži dve diskriminatorske odredbe, prva je što ista pravila ne važe za vlasnike kuća bez obzira što žive na teritoriji grada, jer je privatna svojina neprikosnoveno ljudsko pravo, a prema Konvenciji o ljudskim pravima niko ne može da odlučuje o tome ko živi u stanu ili kući koja je vlasništvo građana jedne države. Druga je što o tome mogu odlučivati korisnici stanova, što je praktično presedan u građanskom pravu. Da ne navodimo primere da u prvoj I drugoj gradskoj zoni Kragujevčani koji žive u kućama decenijama drže perad, a u naselju Aerodrom I koze.
    Ova ,,odluka" (namerno pisem pod navodnicima) je,najblaze receno,skandalozna i sasvim protivzakonita!!!!Nadam se da ce se ljudi sto pre organizovati i prijaviti ovu sprdnju nadleznima na visim istancama.Ako se ovo pusti da prodje ovako,vlasnici ljubimaca su ,,ugasili" ,svaka susa ce ih ucenijvati ili im se svetiti ili izivljavati tako sto ce ih prijavljivati.Ovo ne sme da se ispusti,inace ode voz...

Iskusan vilus (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Ova tema je otvorena jos u januaru 2006. godine,malko ste okasnili sa savetima
    Ako se pravilno vaspita,covek moze postati najbolji prijatelj psa!!!

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

E, pa stvarno smo se rano setili . Nadam se da kragujevcani nisu cekali nas - oci da im otvorimo .

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

Citat Original postavio vilus Pogledaj poruku
    ja nisam ni videla

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

Aktivan član
    Učlanjen
    27.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio vilus Pogledaj poruku
    A ja sam bas htela da napisem da nije od prosle godine nego od malo ranije.

To se obara na Ustavnom sudu. Valjda je neko odande do sada podneo ......, pojedinac ili organizacija, svejedno .....

Aktivan član wrm (avatar)
    Učlanjen
    09.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

.. Brnjica, povodac i saglasnost ostalihu zgradi.
    Znachi mozda neko ne zeli da ga bude lavez ili mijaukanje machaka.
    mne table, jedna sekcija u forumu, znate vi sta, 200-300.000 ... postujem pravilnik ...

Zainteresovan član alexandra n (avatar)
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

kada ovako nesto procitam pitam se koliki kapacitet mozga mora posedovati onaj kome je ovakva genijalna zamisao sinula... svasta hoce li sledeca odredba da se odnosi i na nove bebe, mislim mozda nekog smara deciji plac?????? svasta....

Aktivan član
    Učlanjen
    27.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

To je povladjivanje primitivizmu radi socijalnog mira i sakupljanje politickih poena od tih istih primitivaca koji mrze sve sto ne lici na njih.

Sramota i za Kragujevac kao i za Novi Sad. Sramota da se u jednoj gradskoj skupstini izglasa tako nesto iako su svi ti odbornici vrlo dobro znali da je protiv ustavno. Nema veze dok se niko ne zali, tj. tuzi, oni ce da maltretiraju gradjane. Uostalom, gradjani su zato tu - da ih vlast maltretira i ponizava, narocito one sto vole zivotinje.

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

Citat Original postavio alexandra n Pogledaj poruku
    kada ovako nesto procitam pitam se koliki kapacitet mozga mora posedovati onaj kome je ovakva genijalna zamisao sinula... svasta hoce li sledeca odredba da se odnosi i na nove bebe, mislim mozda nekog smara deciji plac?????? svasta....
    ima ljudi koji izdaju stanove ali samo "ozbiljnim i odgovornim mladim bracnim parovima BEZ dece"

frikovi...

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

Citat Original postavio wrm Pogledaj poruku
    da...uh...moj pas toliko laje da komsije nisu spavale posteno vec dve i po godine

Poznat
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Citat Original postavio wrm Pogledaj poruku
    Svakako, ali je zato pneumatska bušilica, "tuc, tuc, tuc-tuc-tuc, tuc, tuc, tuc-tuc-tuc" muzika ili narodna iranska prepevana na srpski, odvrnuto pojačalo do kraja, sasvim u redu...

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

toliko ima pasa kod mene,sto vlasnickih sto ulichnih,a nocu se cuje samo bas linija i pratece zujanje nekog psihodelichnog....zvuka... sa ade
    i smeta mi ...ne mogu da zaspim

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Ali ima kod mene u komšiluku lik (lik je iz drugih razloga, ne zato što je primio sve napuštene pse koji su hteli da se sklone u njegovo dvorište)... pa objasnih vam situaciju. Ali oni stvarno non-stop laju, ne smem tuda da provedem Gizma, rastrgli bi nas oboje, mada na ljude koji ih ne mrze i ne boje ih se ne reaguju ali fobičare (a puna ih je zgrada pored ) nanjuše na km! I naravno, polude. Slažem se da broj treba ograničiti u skladu sa mogućnostima držaoca ali zahtevati saglasnost svih stanara?! U Srbiji, zemlji seljaka na brdovitom Balkanu?! Pa ja verujem da se u mojoj ulici još prepričava kako sam ridala kad mi je mačak uginuo, kao šala, ima dete a voli "mačketine i džukele".

Učlanjen
    09.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio Tsuymish Pogledaj poruku
    da...uh...moj pas toliko laje da komsije nisu spavale posteno vec dve i po godine
    Nije stvar da li tvoj pas laje ili ne. Ovo daje mogucnost ljudima da zive u habitatima za ljude i da idu svojom zgradom nerazmishljajutji da li se tvoja fina vaspitana kuca pokakila a ti zaboravila da pokupish iza njega.
    mne table, jedna sekcija u forumu, znate vi sta, 200-300.000 ... postujem pravilnik ...

Učlanjen
    09.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio Caliburn Pogledaj poruku
    Svakako, ali je zato pneumatska bušilica, "tuc, tuc, tuc-tuc-tuc, tuc, tuc, tuc-tuc-tuc" muzika ili narodna iranska prepevana na srpski, odvrnuto pojačalo do kraja, sasvim u redu...
    Pa to kad je tuc tuc tuc .. zovesh policiju i prepustish njima proceduru.
    Kao i bushilica. U mom selu, Vrachar je u pitanju, policija vrlo brzo dodje na prijave stanara
    za bushilicu, ne samo za hilti nego i za malu, za buku za larmu i slichno.
    Zato kad radish neshto odesh kod predsednika kutjnog saveta, dobar dan komshija da javim da tje kod mene biti ugradnja klime da znate. I zato je u nashoj zgradi policija 2 puta sprechila obijache, jerbo komsije ne mrzi da zovu policiju jednom popodne a jednom notju kad su pravili buku.
    U svajcarskoj posle 12 u rezidencionalnim zgradama kada se duze tushirash, to jest ide ti voda duze, zovu policiju komshije
    Psu je mestu van stana u kutjici u dvoristu, nemojte muchiti svoje pse u stanovima.

Učlanjen
    09.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

I sta sad sa tim psima lutalicama. Treba tako da se okupljaju kod njega u choporu ? Da se razmnozavaju dok ne dodju do statusa chopora i da krenu da posle po kraju napadju pse druge ?

Učlanjen
    09.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio Tsuymish Pogledaj poruku
    toliko ima pasa kod mene,sto vlasnickih sto ulichnih,a nocu se cuje samo bas linija i pratece zujanje nekog psihodelichnog....zvuka... sa ade
    i smeta mi ...ne mogu da zaspim
    Pa zali se.
    Elem.. izadje ekipa sa dB metrom .. (decibel) i izmere nivo buke, ako prelazi propisani nivo, oduzimaju liniju .. nebi bilo prvi put ...

Slične teme

1. Prava kućnih ljubimaca!?
    Autor fosilvaso u forumu Svet životinja
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 03.06.2006., 16:15

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •