HIGIJENA

Koristim sapune palmolive ili nivea, a posle se namackam nivea mlekom za telo. Koristim i kupke kad mi neko pokloni jer nemam naviku da ih kupujem. A zašto - pa ne znam tako sam navikla... ;)
 
ne mogu sada da nabrojim sve jer ima toliko toga, ali otprilike koristim preparate koji su uradjeni na biljnoj bazi, koji nisu koncentrati i koji u sebi ne sadrze agresivne hemijske komponente, jer mi je koza osetljiva i suva.isto vazi i za kosu, telo, dekolte, usta, zube......zasto ih koristim ? zato sto pomazu higijeni i nezi, a samim tim zdravlju i lepoti :-D
uglavnom ono sto se reklamira na tv, a sto je proizvedeno za nase trziste nikako mi ne odgovara ( pantene, nivea, loreal, garnier, colgate, ....)
avon i oriflame UZAS koliko imaju los sastav !
 
Za kosu terenutno: Herbal Essences (ali sampone cesto menjam)
Za telo:Palmolive gel za tisiranje od kokosa i Bebe mleko za telo
Za lice: Nivea visage mleko, tonik za ciscenje i kremu
 
Za kosu: L'Oreal Sebo Control
Za lice: Lush & Garnier
Za telo: Lush & Dove
Za stopalice: Vaseline ;)
Za rukice: Vaseline
Za zubice: Blendamed
E sad zasto....pa kosicu perem tim samopnom jer imam masnu kosu i drug, koji je inace frizer, mi je preporucio da tim samoponom perem kosu i van njegovog salona, u kome stalno visim...Za lice koristim od skoro sapuncic lush-ov kao cisto da probam a kremicu garniar stop da mi koza ne ostari prerano (imam tendencije ka tome, mada sam mozda poranila). Za telo lush sapuncic i dove mleko sto masnije to bolje. Za stopala i ruke vaseline jer je super i stopala i ruke su tako mekane ujutru. A za zube se ispostavilo da mi najvise odgovara Blend-a-med Complete+White.
 
B00006L9LP.01._SCLZZZZZZZ_.jpg


john1.jpg


product-442575.jpg


clairol_fruit_fusions_revit.jpg


Garnier_Fructis_Style_Shake_Effect_Liqui-Gel_Strong-resized200.jpg


p41039_2.jpg


c_thru_magic.jpg


sdalimixs.jpg


Ovo je od prilike, mrzi me više da kaćim fotke... dopuniću kasnije
 
Tjah, zaboravih na ruke, zubice, pazuh :D Dove krema za ruke sa bademovim uljem, Dove silk krema za telo, Colgate pasta za zube (majcheki, koristimo istu ;) ), i Dove za ispod pazuha u obliku mleka, sto ce reci dezodorans bez gasa.
Sto se kremica tice to sam vec napisala u jednoj od prethodnih tema, a u pitanju su Lancomove.
 
Kosa - sampone cesto menjam, trenutno imam 3 u kupatilu tako da...
Kupke - i to dosta menjam, najvise volim Dove
Losioni za telo - uglavnom Dove, onaj svetlucavi :razz:, ponekada Niveu
Lice - Loreal Pure Zone
Zubi - Clinomyn (neka pasta za pusace :roll: )
Dezodorans - Herbina (mislim da je norveski, nemam pojma). Jedno vreme sam koristila Adidas pa sam promenila.
Ruke - Dove za dan i noc, sada sam kupila Niveine, videcemo.
 
Totalno sam presla na Lush! Zasto? Pa nema sintetike. Sapun ima 20% sredstva za ciscenje (u odnosu na klasicne koji imaju 90%), a ostalo su etericna ulja i cuda posle kojih ti ne treba mleko za telo. Mirise cudesno + deluje fenomenalno! :-D

sampon BIG
regenerator Jungle
sapuni Lemslip, Karma
piling za lice Ocean Salt (ovo je cudo nevidjeno!)
maska za lice Mask of Magnamity
tonik za lice Tea tree water
antirid Enchanted eye cream
krema za lice Enzymion
piling za pete Running to embassy
krema za pete Fair trade foot lotion
kupka Big Blue

Ostalo mi je da kupim Dream cream , mleko za telo ( iako mi ne treba! ) i
You snap the whip, regenerator za telo i to je to! :-D Cak, razmisljam i o njihovoj pasti za zube. :lol:
Povremeno cu da isprobavam one zelatine za tusiranje.

Jedino sto necu da menjam, posle otkrica Lusha, je Oriflajmov sapun od algi za piling tela! :razz:

Novi parfem: onaj sa zmijicama na bocici! :wink:
 
Uglavnom je sve Nivea
Shampon za farbanu kosu( nekad Nivea ,nekad L'oreal),
pakovanje za kosu (uglavnom za suve krajeve,Garnier),
Nivea Intimo (ponekad i Carefree intimo ),
Nivea piling za lice sa kamilicom.. Za lice josh (od kozmetichara) Dercome clear i krema Skinoren ... Nivea nocna krema za lice...
Nivea mleko za telo ... i Gabriela Sabatini krema za telo (Devotion) ,
antiperspirant Rexona crystal ..
za stopala neki gel i sprej Foot Work iz Avona... sa limunom...
Pasta za zube je uglavnom neka vocna,ne volim ljute,izazivaju mi muchninu..
Parfem.. hm... Pure - Jil Sander , Bvlgari - OMNIA Crystalline.. Armani - White (ovo je favorit!) ...
U planu je i Moschino - Love :wink:
 
Kosa: Dove za farbanu i tretiranu kosu
Telo: Nivea : Ovo novo sa buterom (al original iz Italije...nije ni nalik ovom nasem)
Lice: Avon krema za suvu kozu i oko ociju, Garnier takodje...
Zubi: Blendamed sa medom
Dezodorans: Dove u kremi
Ruke: Avon Visnja ili badem
 
uf za sad sam skromna i koristim shta imam : ))
ne smem da se navuchem na to ne smem ne smem.....

e pocela sam cesce da perem kosu reko kad anakin to radi i ja cu i nekako mi je bolje. mora da je neki trip.
i chetkala sam se chetkom.
ali ne znam ne moram bas stalno da perem kosu..mama ce da mi zakera da troshim
:I
mada mogu imam ja svoju ushtedjevinu.
i nisam sve napisala
e dobre su te prirodne tj ja ne znam ali verovatno su sjajne i lepo mirishu
u stvari one manje lepo mirishu

ali uveche volim da se tushiram toplom.....i tushiram se dok ne istroshim ceo bojler
ne bih morala ali eto. dovoljno je samo da se opere/
:I
a i danju
prokleta voda
ne volim da se tusiram u stvari?!
 
За косу тренутно користим шампон: Cliven и Авонов серум за волумен и текстуру
За лице: блатна маска Авон, пилинг од кивија, Cliven
Гел за туширање: неки марке Камомиле, од меда и млека или камилице (предивно мирише и кожа буде баш нежна)
Млеко за тело: Авон или Cliven
Пилинг за тело: Авон
Крема за руке: Прополис крем (због проблема)
Крема за стопала: Авон за омекшавање пета
Сапун: Safequard
Паста за зубе: Блендамед
Уф, баш сам скромна!
 
Za kosu: menjam šampone,ali najčešće Shauma,Sunsilk i balsame iste marke
Za telo: gel za tuširanjeDove,onaj silk,sa uljem,sapun Dove isto silk,mleko Dove silk i Nivea svetlucava;ma u stvari imam onu ovalnu silk limenku,pa kad potrošim,ja dopunim; mada lepa mi je i pena za tuširanje Nivea;
Dezodoranse slabo koristim;samo stikove i to opet Dove silk;
Parfem:Naomi,Bulgari plavi i sad sam šmeknula Diorov tamno plavi,pa mu se nadam za rođendan:-D
Pasta: u glavnom Colgate,Vademecum;vodica za ispiranje.
A u pooslednje vreme jako volim Niveine vodice za telo,naročito onu ljubičastu;stalno se špricam.
Lice: Afroditina krema sa bademom
 
imam puno toga i ništa ne favorizujem.
znam samo šta baš ne gotivim.
trenutno najviše koristim kupke šampone i ostalo iz body shopa. da se ne ubuđa:p
a inače deo je avon. odličan. obožavam potpisane kupke i body creme,te trenutno se mackam,ali izuzetno štedljivo sa šiseidom i elizabet arden 5 avenijom...
a parfemi....ma ima ih mnogo.
ali trenutni favoriti sicily i hot couture uuuuffff kako lepiiii
 
e ne bi bilo u redu da sad napisem cime se kupam ispalo bi da hocu da se hvalim
ali dok nisam radila u parfimeriji sam koristila i ja niveu i dove.doduse mleka sam uvek volela iz linije parfema koji koristim...
e gotivila sam reklamu za herbal essence i u supermarketu odem da pomirisem jer mi je izazvalo radoznalost.otvorim i ispustim stvarno AAAAH(kao one ribe dok peru kosu) kako lepo mirise
 
ja ne mogu dapobrojim :?
mixam sve živo, od Fruttinija, do Seforine čokolade (sa pripadajučom kremom od čokolade i A i E vitaminima), Dove sa zelenim čajem plus silk krema za telo, Neutrorobertsa, Fa od jogurta, Wella omekšava kožu, cela linija je cool, Amai hidrirajuće mleko, Lidera za stopala i pazuhe....JEDINO u šta se kunem (bukvalno!) je Panten - ljubičasti, za volumen. Nema boljeg šampona 8)
Sapuni - samo Nivea, ako mora :) I tečni - Ten San, on jedini staje na ivicu lavaboa, pogodna je tj. dovoljna uska bočica.
A maske...Afrodita je strava, od zelenog čaja. Freeman po potrebi (kivi wash gel), mikrofiber rukavica je najbolja :P
E, KUPILA sam Hydrafresh kremicu - SAVRŠENA je, neinvazivna, samo vlaži, ne smara i ne masti - PREPORUČUJEM! :) Vitaskin proizvodnje je.
 
Selena:
Za kosu: menjam šampone,ali najčešće Shauma,Sunsilk i balsame iste marke
Lice: Afroditina krema sa bademom

let me guess....imaš suvu i krtu kosu i kožu lica osetljivu i sklonu sušenju :P ?
Moja drugarica ima suvu kožu i kune se u Garnije od meda i žitarica...
 
shaaaaa !!!!!

zar niko vise ne koristi gadan sapun?

al ste se uobrazile...prokleti snobovi

ja iskljucivo to..ponekad stavim ekstrat przene kobasice da mirisem jestivo
 

Back
Top