Ubijanje zivotinja zvano LOV
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 56

Tema: Ubijanje zivotinja zvano LOV

Zainteresovan član peregrinus (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano Ubijanje zivotinja zvano LOV

Kakav je vas stav prema takozvanom "sportskom lovu", ili ubijanju zivotinja iz zabave i dosade?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.03.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Re: Ubijanje zivotinja zvano LOV

Skot.. kako im može biti gušt ubijati životinje! Da se mene pita davno bi bio ukinut..ali ko sam ja ovde samo sitna riba u ovom moru plavom Nego činjenica je da ljudi pokrenu zaštitu životinja tek kada neke od njih postaju ugrožene zasto nespreče da do toga uopšte i dolazi.
    palcica

Učlanjen
    22.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Ako samo gledamo i sedimo skrstenih ruku, mnoge zivotinje ce izumirati pred nasim ocima. Molim vas pogledajte prepisku sa foruma o Lovu i ribolovu na Krstarici koju je pokrenuo jedan "ponosni" lovac povodom hajke na vukove na Homolju.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.03.2004.
    Reputaciona moć
    52

nisam čitala baš ću pročitati.
    palcica

Aktivan član Blondie2 (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Ko nevoli zivotinje nevoli ni ljude!!

Učlanjen
    22.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Ako niste do sada videli i verovali, pogledajte ljudsku bezocnost i destruktivnost na delu. Evo samo grupe monstruma koji tumaraju nasim poljima, sumama i planinama.

http://www.skostic.com/album/vukzagubica05/

Aktivan član Novcic_u_fontani (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Reputaciona moć
    64

Čovek koji ubije srnu, ubio bi i čoveka.

Učlanjen
    31.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Koliko ih je ima sve da ih pobiju. Jeste da je to hajka na vukove ali ipak i oni su zivotinje....

Učlanjen
    22.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Da, ali u toj sumu ne zive samo vukovi. Oni onda uznemiravaju sve sto je zivo. A to je cak po zakonu kaznjivo. I nikom nista. Mora se reagovati.

Učlanjen
    31.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Orca drustvo za zastitu zivotinja pokusava preko kampanja da otvori ljudima oci i da se usvoje zakoni o zabrani zlostavljanja zivotinja, kako divljih tako i ljubimaca.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano To je njima sport!?

Citat Original postavio Blondie2
    Koliko ih je ima sve da ih pobiju. Jeste da je to hajka na vukove ali ipak i oni su zivotinje....
    Ne razumem ovu opasku!? Da li to treba da znaci da se donekle slazes sa ubijanjem vukova? Meni je cela ta hajka odvratna bas kao i pomisao da neko lov naziva SPORTOM!!! Naravno, posebno bih istakao morbidnu cinjenicu da se ovi "junaci" fotografisu pored mrtvih i krvavih glava sirotih zivotinja koje su imala skoro nikakve sanse protiv svih tih ljudi, pasa i dugih cevi.
    Poslednji put ažurirao/la Thalasoma : 09.01.2006. u 10:16

Učlanjen
    22.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Izivljavanje je jedno, a lov radi prezivljavanja je drugo. Danas ni jedan lovac u Srbiji (i sire) ne mora da ubije da bi ziveo. Ove spodobe zive da bi ubile, sto je totalno drugo!

Zaista se zaprepastim kada vidim koliko ljudi stvarno nema predstavu o lovu, svi ga dozivlajvaju kao nekakvu tradiciju, macho nadmetanje, uzivanje u prirodi, a ne kapiraju da se sve svodi na ispucavanje i ubijanje neduznih stvorenja. Ja imam lovacke korene i od malena su me upucivali u tom pravcu, ali na srecu prevazisao sam potrebu da ubijem da bih zadovoljio najbrutalnije ljudske porive.

Mladi u Srbiji treba da kazu ne privitimizmu i da se svi okrenemo nekoj srecnijoj buducnosti bez pusaka, oruzja, hajki, pijanih ludaka . . .

Aktivan član ivana bg (avatar)
    Učlanjen
    01.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Kao sto neko rece, kako mogu da ubijanje drugih zivih bica nazivaju sportom???
    To nisu ljudi! Svako ko je u stanju da ubije nekog neduznog zeku, jelena, vuka, ne zasluzuje da se nazove covekom.
    Izgleda da su oni iz praistorije bili civilizovaniji od danasnjeg sveta! Oni su barem ubijali jer im je to bila jedina sansa da prezive, a danas to cine bez razloga, radi zabave. Ma, kakva je to uopste zabava? Kada ce ti divljaci shvatiti da je jedna zivotinja, takodje jedno zivo bice, a niko nema pravo da drugom bicu oduzme zivot!
    Nazalost, ne vidim da ce uskoro biti uradjeno bilo sta povodom toga. A narocito cemo mi u Srbiji da se nacekamo, s obzirom na cinjenicu da ostatku sveta gledamo u ledja dok gmizemo pola veka iza njega.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Ma da! Super im je sport. Inace, ne znam da li znate da i u Engleskoj protivnici lova imaju problem sa "plemstvom" i njihovom navikom za sezonskim lovom na lisice. Znate ono: konji, masa sirotih pasa koje su dresirali da kidisu na lovinu i plemici i burzuji koji se tako silno zabavljaju. Super!
    Mozemo mi da se foliramo da smo civilizovani ali dokle god bude lova tj. ubijanja radi zabave dokazujemo da smo samo licemernije i okrutnije zveri neko te zivotinje koje se ubijaju.
    Ipak, nekog malog pomaka na bolje ima. Ako nista drugo, nema vise meckara po ulicama Beograda. Secam se, kada sam bio klinac, pa kada dodju sa meckom ispred zgrade, redovno smo sestra i ja plakali kada vidimo kako muce sirotu mecku.

Aktivan član Novcic_u_fontani (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Reputaciona moć
    64

Citat Original postavio peregrinus
    Izivljavanje je jedno, a lov radi prezivljavanja je drugo. Danas ni jedan lovac u Srbiji (i sire) ne mora da ubije da bi ziveo. Ove spodobe zive da bi ubile, sto je totalno drugo!

Zaista se zaprepastim kada vidim koliko ljudi stvarno nema predstavu o lovu, svi ga dozivlajvaju kao nekakvu tradiciju, macho nadmetanje, uzivanje u prirodi, a ne kapiraju da se sve svodi na ispucavanje i ubijanje neduznih stvorenja. Ja imam lovacke korene i od malena su me upucivali u tom pravcu, ali na srecu prevazisao sam potrebu da ubijem da bih zadovoljio najbrutalnije ljudske porive.

Mladi u Srbiji treba da kazu ne privitimizmu i da se svi okrenemo nekoj srecnijoj buducnosti bez pusaka, oruzja, hajki, pijanih ludaka . . .
    Svaka čast majstore! Pročitala sam tvoja razmišljanja na temi "Hajka na Homoljskog vuka".Da je sreće da u je u Srbiji takvih ljudi više i da razmišlja na način na koji ti razmišljaš, gde bi smo mi danas bili....Za mene je opravdano da čovek, čak iako je npr. slikar ostavi svoju četkicu, i uzme pušku, ako su ga napali, tj. ako je otpočeo RAT pa mora da se brani. Meni je nepojmljivo da neko u današnje vreme uzme pušku i ode u planinu da ubija vukove. Čemu to? Vukova ionako je svakim danom sve manje. Oduzimamo im prostore. Krčimo šume. Naseljavamo njihov teren. Zar im nismo dosta naudili ? Sad hoćemo još i da ih iskorenimo. Da ih nema. Da ne čujemo njihov urlik noću. Jer se plašimo. A možda ćemo jednog dana, kada ih ne bude bilo u našoj Srbiji, možda će neke buduće generacije poželeti da čuju njihov urlik ? Strašan ali veličanstven! Jer neće znati kako izgleda i živi biće koje je pre...toliko i toliko god. živelo na ovim područjima...Da ne bih sada ovde , moje mišljenje o lovu možete pogledati na topiku:: http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=69529&page=3
    Poslednji put ažurirao/la Novcic_u_fontani : 10.01.2006. u 21:31

Učlanjen
    31.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano Re: To je njima sport!?

Citat Original postavio Thalasoma
    Ne razumem ovu opasku!? Da li to treba da znaci da se donekle slazes sa ubijanjem vukova? Meni je cela ta hajka odvratna bas kao i pomisao da neko lov naziva SPORTOM!!! Naravno, posebno bih istakao morbidnu cinjenicu da se ovi "junaci" fotografisu pored mrtvih i krvavih glava sirotih zivotinja koje su imala skoro nikakve sanse protiv svih tih ljudi, pasa i dugih cevi.
    Ne, pogresno si razumeo. Moj komentar je bio u smislu da ih ima puno tj. da posle njih nece ostati nista zivo.
    Ja se ne slazem sa bilo kakvim mucenjem, ubijanjem i izivljavanjem nad zivotinjama.

Učlanjen
    22.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Procitajte danasnje Vecernje Novosti. Na strani 38 ima text o ubijanju vukova u Srbiji.

Pisali moji prijatelji i ja.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: To je njima sport!?

Citat Original postavio Blondie2
    Ne, pogresno si razumeo. Moj komentar je bio u smislu da ih ima puno tj. da posle njih nece ostati nista zivo.
    Ja se ne slazem sa bilo kakvim mucenjem, ubijanjem i izivljavanjem nad zivotinjama.
    I to sto kazes nije bas tacno. Naime, priroda to sama resava. U pitanju je ravnoteza: kada ima vise zeceva, jelena i ostalih zivotinja kojima se hrane vukovi, njihova populacija se uvecava, kada se proredi populacija njihove lovine, i vukovi se slabije razmnozavaju tako da je ravnoteza nesto o cemu ne bi trebalo toliko da brinemo mi ljudi vec da to ostavimo prirodi da obavi. Naravno, ima tu i nekih izuzetaka ali kada su u pitanju vukovi, verujem da je tu u pitanju samo izgovor da bi se islo u hajku tj. u lov na njih.

Učlanjen
    31.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Opet me nisi shvatio. Ljudi ima puno, a ne vukova. Njih se puno okupilo za lov.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Izvini molim te. Ocigledno da te nisam dobro razumeo. Nadam se da se ne ljutis.

Učlanjen
    31.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

ma ne

Učlanjen
    22.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Vukovi su nadmudrili pijandure! Lovci na hajci na Homoljskim planinama nisu nista ubili!

O ovome vise procitajte na forumu za lov i ribolov, koji js vec zakljucan!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.03.2004.
    Reputaciona moć
    52

U Hrvatskoj ima oko 200 vukova a u Nemackoj samo 10?! ako su tacne ove informacije znaci treba ih ubijati da nebi napadali stoku .zasto neorganizuju hvatanje i prevoz tih zivotinja i stave ih daleko od seljaka i torova sa stokom?!
    palcica

Učlanjen
    31.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio palcica
    U Hrvatskoj ima oko 200 vukova a u Nemackoj samo 10?! ako su tacne ove informacije znaci treba ih ubijati da nebi napadali stoku .zasto neorganizuju hvatanje i prevoz tih zivotinja i stave ih daleko od seljaka i torova sa stokom?!
    -Zato što država neda pare! A ovima što izdaju dozvole za lov uzmu pare i nije ih briga. Prema ovome što ti predlažeš država bi bila na gubitku jer bi morala da ulaže u transport, doktore, uspavljivanje životinja....a ovako su na dobitku!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Od ubijanja ugrozenih divljih zivotinja niko nije na dobitku. To je samo privremena materijalna korist koja pre ili kasnije prerasta u stetu i katastrofu.

Slične teme

1. Zaustavimo ubijanje zivotinja u Kini/peticija
    Autor Magy_Jess u forumu Svet životinja
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 20.10.2008., 23:50
  2. Sprecimo ubijanje zivotinja
    Autor дрињача u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 01.04.2008., 14:43
  3. UBIJANJE ZIVOTINJA
    Autor peregrinus u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 18