Microsoft Exchange Server

bolora1

Početnik
Poruka
6
Kao prvo, SRECNA VAM NOVA 2006!!! Kao drugo, IMA LI NEKO DA MI POMOGNE!!! Ne znam vise sta da radim! Imam instaliran Microsoft Office PROFESSIONAL 2003 i kada hocu da otvorim Outlook dobijam poruku da ne postoji veza sa Microsoft exchange serverom i da outlook mora da bude konektovan!!! Tu poruku dobijam dok sam na netu pa mi bas nista nije jasno! By the way, cijena mu i nije tako mala da bih ga kupio (mislim na server). Zna li neko lijek tome? Po mogucnosti malo jednostavniji, posto mi informatika nije jaca strana.
 
Hmm.. da budem iskren, nisam se nikada posebno bavio Outlokom bilo kojom verzijom niti sam je koristio....

Ipak, da li si podesio svoj account..

Bez obzira na sve ako si pravilno podesio POP3 i SMTP, MS outlok bi trebalo da radi...

Ko ovo cudo kosristi dace vise informacija..

Poz.
 
Glavni:
Moj savet bi ti bi da koristis web mail idi samo na yahoo i loguj mail .Samo da ti kazem da yahoo ne podrzava pop3 servere ali web maij ti je najbollji samo zbog raznih gluposti koje ti stizu svaki dan
Ma imam dva web mail-a; jedan wanadoo (francuski, koji je by the way i moj glavni) a drugi bas taj yahoo. Prvi je poceo da brlja pa sam savjetovan od ovdasnjih korisnika da instaliram outlook. Taj yahoo nije los ali me udavise spam-ovi.
 
GZ:
Hmm.. da budem iskren, nisam se nikada posebno bavio Outlokom bilo kojom verzijom niti sam je koristio....

Ipak, da li si podesio svoj account..

Bez obzira na sve ako si pravilno podesio POP3 i SMTP, MS outlok bi trebalo da radi...

Ko ovo cudo kosristi dace vise informacija..

Poz.
Pa, SMTP sam, nadam se, pravilno podesio, ali vidis nisam POP3! Kako se to radi? Mislis da to ima veze sa serverom? Thanks anyway!
 
Pa vidis, ne napisa da je Yahoo u pitanju.. Ne znam sad da li koristis free nalog yahoo ili neki koji se placa... Ako je yahoo onda ti treba program Yahoopops i pomocu njega mozes da skidas postu sa yahoo naloga preko autloka.. Sad detaljna podesavanja ne znam jer iskreno najvise koristim gmail, ali pogledaj u samom svom akauntu na samoj stranici Yahoo..

Sto se tice pop3 naloga da razjasnim da je POP3 ili incoming, podesavanje za dolaz poste, dok je SMTP ona posta koju saljes..

Sad, koji su portovi predvidjeni za Yahoo stvarno ne znam, ali za standardna podesavanja sini mi se da su to, in.mail (POP3) port 110 i out.mail (SMTP) 25..

Poz.
 
GZ:
Pa vidis, ne napisa da je Yahoo u pitanju.. Ne znam sad da li koristis free nalog yahoo ili neki koji se placa... Ako je yahoo onda ti treba program Yahoopops i pomocu njega mozes da skidas postu sa yahoo naloga preko autloka.. Sad detaljna podesavanja ne znam jer iskreno najvise koristim gmail, ali pogledaj u samom svom akauntu na samoj stranici Yahoo..

Sto se tice pop3 naloga da razjasnim da je POP3 ili incoming, podesavanje za dolaz poste, dok je SMTP ona posta koju saljes..

Sad, koji su portovi predvidjeni za Yahoo stvarno ne znam, ali za standardna podesavanja sini mi se da su to, in.mail (POP3) port 110 i out.mail (SMTP) 25..

Poz.
Mislim da sam nasao gdje je problem. Imam instaliranu stariju verziju Office-a v.10.0.2627.5 koja mi ne dozvoljava da instaliram outlook 2003 i word 2003. Sad se tu pojavio i drugi problem: ne mogu da izbrisem staru verziju office-a iz prostog razloga sto nemam cd za instalaciju!!! Kako da je izbrisem? Hm.. nisam se ni zahvalio! Hvala sto nalazis vremena da mi odgovoris! Veliki pozdrav iz pecalbe!
 
Mozda malo kasnim sa odgovorom ali bi trebalo da mozes da uklonis MS Office 2000..

Dakle, Start/ControlPanel/AddRemove programs i izaberes cijeli paket Office 2000 Pro i ides na remove..

A ako imas instalacioni CD od Office 2003, ne vidim razloga da ne predjes sa njim preko postojeceg Officea.. Iskreno nisam probao ali jedan od ova dva nacina bi trebalo da rade..

Poz.
 
Jednostavno to mozes resiti.
Potreban ti je program koji skida postu sa svih servera(stranih)POPPeeper.Jednostavan program koji skida postu i sa Yahoo servera(mozda i jedini koji to moze)Podrzava i outlooc.Veoma je mali i obavezno skini program i probaj.Ja mislim da je frre.Ja sa njime skidam postu sa yahoo,hotmail,veratnet servera.
 
GZ:
Mozda malo kasnim sa odgovorom ali bi trebalo da mozes da uklonis MS Office 2000..

Dakle, Start/ControlPanel/AddRemove programs i izaberes cijeli paket Office 2000 Pro i ides na remove..

A ako imas instalacioni CD od Office 2003, ne vidim razloga da ne predjes sa njim preko postojeceg Officea.. Iskreno nisam probao ali jedan od ova dva nacina bi trebalo da rade..

Poz.
Ma kakvi, nece ni da cuje! X puta sam brisao i ponovo instalirao verziju 2003 ali kada hocu da otvorim Outlook ( ne Express! On radi bez greske) pojavljuje mi se ona ista poruka o serveru. Probao sam i sa brisanjem po tvom uputstvu ali avaj! Tvrdoglavo mi trazi neki Proret.msi package (ta poruka mi se redovno pojavljuje i kada recimo trazim neki fajl u kompu pomocu asistenta koju, opet, mogu da izbrisem tek nakon tri-cetiri pritiska na dugme PONISTI. Sta da ti kazem: ludilo!! Skinuo sam sa neta nekoliko verzija tog proret.msi (i zamalo da fasujem i nekoliko virusa) koji njemu gospodinu ne odgovaraju, tako da pocinjem da se bavim mislju da ja lijepo batalim taj outlook.
 
cvetko_a:
Jednostavno to mozes resiti.
Potreban ti je program koji skida postu sa svih servera(stranih)POPPeeper.Jednostavan program koji skida postu i sa Yahoo servera(mozda i jedini koji to moze)Podrzava i outlooc.Veoma je mali i obavezno skini program i probaj.Ja mislim da je frre.Ja sa njime skidam postu sa yahoo,hotmail,veratnet servera.
Tako sam nesto trazio!!! Nije los program .U pravu si skida i sa yahoo-a i ovog mog wanadoo-a sto mi je i bilo potrebno. A onda sam cuo za Thunderbird koji me je odusevio sa silnim opcijama (izmedju ostalog sa bojama, slovima...) i veoma mi se dopao, ali nikako da procita postu sa yahoo-a! Ima li tu neka caka? Merci.
 

Slične teme


Back
Top