P4 ili Celeron?
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: P4 ili Celeron?

Superbird nije na forumu
    There's no school like the oldschool, and I'm the f-ing headmaster
    Iskusan Superbird (avatar)
    Učlanjen
    18.08.2005.
    Pol
    muški
    Sabac - Cavic (Bronx) ---> Novi Sad - Liman
    Reputaciona moć
    103

Smile P4 ili Celeron?

Resio i ja da (najzad) zamenim masinu pa posto kontam da su ovde najbolji poznavaoci, treba mi par saveta...
    Dvoumim se izmedju P4 2,66GHz / 64-bit / 1 MB cache + 512 MB DDR2 i Celeron 2,8 GHz + 1 GB DDR2 RAM-a (otprilike ista cena). Ovo sam mislio da ubodem u ASUS P5ND2 - SLI . Sta je bolje od ova dva? Ili mozda neki AMD?
    Koju graficku preporucujete: GF 6200 / 6600 ili neki Radeon u klasi (PCI-E)?
    My soul is painted like the wings of butterflies

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5785

Podrazumevano Re: P4 ili Celeron?

P4 je uvek bolje (ali i dosta skuplje resenje) od celerona
    Mess with the Best - Die Like the Rest

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Talking Re: P4 ili Celeron?

Pogledaj temu "Dve dvoglave azdaje", pa razmisli o Opteronu.

Početnik
    Učlanjen
    23.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

Procesori P4 su bolji tek oni od 2.8 i 3.4 mhz,Celeron D se dosta dobro pokazao,2.53 box kod mene jako fino radi a moze da se klokuje cak do 3.5mhz!!! sto sam i uradio,u principu sve ti zavisi od dubine dzepa NEMA NEKE VELIKE RAZLIKE u radu racunara,POZDRAV

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.01.2005.
    Reputaciona moć
    49

Celeron definitivno i 1 GB rama, izaberi Celeron ali 64bit i taj GB ce ti biti potrebniji u narednom periodu, nego 512 MB, pogotovo kad Vista zvanicno izadje...

Zainteresovan član OKLAGIJA (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2005.
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio dudan
    Procesori P4 su bolji tek oni od 2.8 i 3.4 mhz,Celeron D se dosta dobro pokazao,2.53 box kod mene jako fino radi a moze da se klokuje cak do 3.5mhz!!! sto sam i uradio,u principu sve ti zavisi od dubine dzepa NEMA NEKE VELIKE RAZLIKE u radu racunara,POZDRAV
    Ma nemoj reci ČAK 3.5, ma najbolji je celeron 2.4 D koji ce sa dobrom plocom na 4GHz
    Slicnost izmedju slona i paradajza
    je u tome sto su oba crvena
    osim slona.

Zainteresovan član Wild Boy (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Nikako Celeron veruj mi samo cist Pentium. Sto se tice memorije 512 rama ce ti biti dovoljno za normalan rad u Win-u, za neke igrice (FEAR) ipak nece ali mozes da se strpis pa kad sakupis 50 evra dokupis jos 512 rama. E sad na ASUS P5ND2 - SLI staviti Celeron bi bilo greota tako da slobodno razmisljaj o nekoj ploci sa 945 chip-setom koje su dosta jeftinije (na njima rade i dual-core procesori tako da i sa aspekta buducnosti nema da brines). Mozda mozes ti za iste pare da sastavis Pentium i 1gb rama.
    Pozz
    GA K8NF-9; AMD 64 3000+; 512 DDR400 Kingston VR; Sapphire x700; Maxtor 80gb 2mb; Prolink TV/FM Tuner

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5785

ljudi bre nemojte da ste smesni. Razlika u kesu izmedju celerona i pentiuma je jednostavno nenadoknadiva za performanse. Ti mozes svoj celeron od 2.5 da kloknes do 3.5 ali ce uvek imati slabije performanse od pentiuma 2.5.
    E sad potpuno je drugo pitanje da li je uopste potrebno obicnom korisnuiku to. I ja sam vlasnik celerona na 2.5 (i jos ga nisam overklokovo jer jednostavno nemam potrebe) i smatram da je za obicne potrebe korisnika nepotrebno bacati pare za pun pentium. Celeron i tekako obavlja posao.
    Mess with the Best - Die Like the Rest

Primećen član monte32 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Malo poredjenje za AMD platformu.
    Razlika u performansama izmedju A64 sa 512kb i 1mb cache memorije je oko 200mhz.
    Znaci za toliko klokujete onaj sa 512 da bi dostigli performanse onog od 1mb.
    Valjda je slicno i kod Intela (zaista neznam), mada mi malo nije logicna ova TAB-ova tvrdnja.

Pozzzzzzzzz
    Poslednji put ažurirao/la monte32 : 15.01.2006. u 11:15

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •