Heavy Metal: Nekad i Sad

behemoth

Primećen član
Poruka
932
Generalno gledano, kao da ljudi nemaju vise ideja ili mozda su na sceni totalne budale. Osvrnite se na 50-e,60-e,70-e,80-e i pocetak 90-ih. Svestan sam da se periodi menjaju, ali ako neki stil kao sto je HM nastavi da zivi, sigurno ne treba da zvuci kao danas. Ljudima je u prirodi da unistavaju ono sto su stvorili. Pogledajte direktno 80-e i 90-e. To su sigurno Metallica,Pantera,Savatage,Judas. Ali bend kao sto je Metallica je sigurno prokrcila put svima koji dolaze i koji ce nazalost doci. Ali i kad je metallica izdala prvi album tadasnja "komercijala" je zvucala fenomenalno. Svaka pesma je bila hit koji se i dan danas pamti... ovo danas na lici ni nasta,trudim se da ne palim televizor!
 
Da, ali svi ti stari bandovi koji su nastali krajem 60-ih i pocetkom 70-ih i dan danas zive i dalje su u punoj snazi.
Pa preslusajte samo nove albuma dinosaurusa Scorpions, MSG, Judas Priest, Riot, apsolutno nista nisu izgubili od kvaliteta i energicnosti. Samo treba nastaviti u tom pravcu, a to sasvim uspesno rade bandovi poput HammerFall, Pegazus, Primal Fear i mnogi, mnogi drugi.
Prosto, nisam za promenu stila, nego za evoluciju vec postojeceg.
 
Sinak, zato sto je svaka promena zvuka metala odvela u banalnost.
Lepo smo imali bandove koji su svirali istu muziku a nisu imali veze jedni sa drugima, nisu mogli da se porede ni po cemu. Black Sabbath na jednu stranu, Judas Priest na drugu, Scorpions na trecu i tako sve do pojave onih koji su bukvalno shvatili "mracnjastvo" i satanizam.

Mada mislim da je u velikoj meri za to "kriv" Ronnie James Dio koji je neprekidno izlazio sa svojim mastarijama maltene podskrekivajuci i ohrabrivajuci neke cvrsce zvukove. Samo kada pogledam njegove nastupe u Black Sabbath i kada preslusam "Live Evil" dovoljno se najezim.
To je samo moje misljenje.
 
Stratovarius je fantastican bend, Peruzzi u pravu si. Uzivo dokazuju da su klasa od benda, sto su uradili 1.12. u Budimpesti. Inace svako odstupanje od prave heavy metal muzike je inovacija a ne glupost, jer uvek postoji neko ko ce to slusati. Pegazus? Najgluplji bend koji sam cuo u zivotu, veruj mi. Hammerfall je dobar, kao i svega par pesama Primal Feara. Hahah Pegazus.....
 
Ljudi, ne gledajte samo kako su neki bendovi uzivo super, kako su zavrsili ovakvu skolu. Pa moze svaki skolovan gitarista da dodje i uz pomoc preskupe opreme da svira neki paljevinski i progresivni ritam i sad kao njegov bend je strava! Genijalnost je u JEDNOSTAVNOSTI!! Pogledajte bend kao sto je therion (novije albume)! preslusavao sam ih skoro. Njih je najmanje jedan filharmonijski orkestar. i sta? Molski akordi, operski pevaci, textovi ja ne znam sta je ono. Ono jedino da pustas kada bude bio nuklearni rat. Ali uvek ce biti takvih koji se na to loze. ne moze se nista protiv toga.
 
ovo nekad i sad je tako nostalgicno....naravno, da je od pojave Rock-a svaka decenija nosila neshto novo i neko izoblicavaje te muzike u vidu punk-a, metal-a, alternative i narvno sve to sa svojim podgrupama....no po meni neki dobar heavy bend se posle 90 ne pojavljuje, bar po meni, i ja sam vishe za old scholl..........
 
Stefan Milan:
ovo nekad i sad je tako nostalgicno....naravno, da je od pojave Rock-a svaka decenija nosila neshto novo i neko izoblicavaje te muzike u vidu punk-a, metal-a, alternative i narvno sve to sa svojim podgrupama....no po meni neki dobar heavy bend se posle 90 ne pojavljuje, bar po meni, i ja sam vishe za old scholl..........


Naravno. Posle legendarnog Black-a 1991 ne postoji grupe. A tad su ONI podigli heavy metal zvuk iznad MADONNE, MICHAEL JACKSONA, PRINCA... Oni su doneli veliko postovanje ovom zanru. Kada cujem kako ih pljuju da su se prodali zelim da se ubijem!!!
Pa ajde zasto jedni "veliki" MAIDENI , koji su tako "true metalci" nisu to uradili. Pa zato sto su oni svirali ono sto su njihovi fanovi ocekivali, a ne sto su oni osecali. Zato nema vise takvog heavy benda posle 90-ih kao sto je METALLICA. SAD BUT TRUE!!!!
 
U potpunosti se slazem sa behemoth-om, ono sto je Metallica uradila bojim se da ce proci mnogo vremena da neko makar i djelimicno ponovi. To je jednostavno skup jedinstvenosti, originalnosti i talenta. Slusam ih 11 godina i definitivno su naj, naj - bez obzira na sve.
 
Pa ljudi, sve je do produkcije... Sve to zvuci super na cd-u. a uzivo??? Pa na HammerFall koncertu gitaristi moraju da odsviraju dve solo deonice u toku pesama da bi se pevac povratio od silnog vriskanja. Ako oces visok vokal tu je King Diamond. evo ga covek dan danas, mator pa kako peva. Otkida. Treba pevati u skladu s mogucnostima.a i nije sve u pevanju. Jedan riff treba da zvuci prepoznatljivo kao npr. sirens (savatage), Enter sandman, fool for your lovin' ... Unapred se izvinjavam neke sto ne mogu da se setim trenutno. Ovo kao neki vitezovi,borba , ovo , ono, e muka mi je daj malo kreativnosti. Sta su uopste ti svi power, speed , prog....
 
Kojim stilom. ha ha ha ja samo ogranicen jednim stilom, pa ako cemo tako da li si cuo za electro ubber pop? Mislim cisto da pokazemo znanje . To mi prvo palo napamet... Nemoj da pricas u prazno. To sto najvise volim heavy to ne znaci da sam ogranicen unutar njega. Razumes? Ako treba mogu i da crtam....
 

Back
Top