opsta kultura?

Св. Антоније Велики:
Уман је онај ко БОГУ угађа и више ћути, или ако говори, говори мало - и то само оно што је потрбно и БОГУ угодно
 
Бл:
Св. Антоније Велики:
Уман је онај ко БОГУ угађа и више ћути, или ако говори, говори мало - и то само оно што је потрбно и БОГУ угодно

eh da mi je tvoj mozak na desetak dana,da se odmorim malo...
 
Ako si preskočio..
Sve bajke sveta, svi nacionalni epovi, Ilijada i Odiseja, svi mogući stripovi, ruski klasici i franc. realizam, ceo Šekspir...
Pesma o Nibelunzima, Don Kihot, Priče (Andersen), 1001 Noć, 20.000 milja pod morem, Atlantida ( Pjer Bonoa), Šekspirove priče (Čarls i Meri Lam), Zlatno tele, Minhauzen (Gotfrid August Briger), Til Ojelnšpigel (Georg Peterson), Pedagoška poema ( Makarenko), Portret umetnika umladosti (Dž.Dž), Pustolovine (Kazanova), Đavo u telu (Redige), Leto (Kami), Sartr (Mučnina), U pot. za izg. vrem (Prust), Tri čoveka u čamcu, a o psu i da ne govorimo (Džerom), Poezija, proza (Po), Mirandolina(Goldoni), Candide (Volter), Buka i bes (Fokner), Preobražaj(kafka), Biblija Prva knjiga propovednikova, Manifest KP, Država (Platon), Kontfrapunkt životra (Haksli), Dekameron, Menhentn transfer ( Džon dos Pasos), Mačka na kiši (Hemingvej), Sirano de Beržerak, Smeli madič na letećem trapezu ( Sarojan), Maštarije (Borhes), Farenhajt 451 (Bradberi), Smrt govori (Mom), Dnevnik zavodnika (Kirkegor)..........:lol: aaaaaaaaa
Traktat o slikarstvu. Poetika prostora, Forova Ist.um, sve Oxfordske istorije...
ovo je sve premalo.. 2+ za opštu kulturu
 
intra:
oooooooo :raznezenismajli:
juce sam pokusala da citam "sund" knjigu koju sam kupila sa 17 ali ne ide...vise mi to ne cini efekat,dosadno je i smara :lol:
ali imam dosta prica inspirisanih i posvecenih bukovskom :-)
kad sam dolazila jesenas u yugu usla sam u svoju devojacku sobu i pokupila sve te papire,sveske,knjige i dnevnike...kako me zapljusnula nostalgija.
ponela sam ponesto sa sobom ali to ne mirise isto u francuskoj :sad:
 
I Haksli... ''Vrli, novi svijet''.
Hesse - ''Igra staklenih perli'', ''Demijan'', "Sidarta'' itd.
Hemingvej - ''Starac i more'', ''Za kim zvona zvone''...
Dostojevskog, obavezno...
I da... Bukovski je zakon...
 

Back
Top