VEČE BEOGRAĐANA

HeBePoBaTaH_:
Postoji u emigraciji.
Ovde smo kod kuće, trebalo bi. Okupljamo se spontano, nenametljivo, ostatak koji se nije otišao.

Zanimljiv bi bio oglas u novinama: Veče Beograđana hotel "Metropol" 14.februara u 20h
Hvala na odgovoru, upravo je to ono što mene a i mnoge moje prijatelje tišti.
Dođu ljudi sa strane,ubace se po raznim firmama ili slično jer imaju zemljake.
Beograđani pomozimo jedni drugima.
Ja sam na primer sve svoje saradnike zaposlio na osnovu toga što su iz Beograda.
I PONOSIM SE TIME!
 
To se zapatila neka nova fobija?
Dakle, ljudi iz Zagubice - zaposljavaju se samo u Zagubici i to u firmama koje drze ljudi iz Zagubice. Prnjavor isto, Sabac, Novi Sad i naravno Beograd.
Meni kad treba saradnik gledam samo da li mi u potpunosti odgovara a moze biti i iz Donjeg Strnjista, ne smeta mi apsolutno ako se frlja sas padezi ili nosi crvenu kravatu i bele carape (njegov problem). Vazno je da odradi posao perfektno.
Inace, stvarno bi zanimljivo bilo da imamu u sred Beograda - vece beogradjana!
To jos ni ekscentricni Englezi nisu izmislili.
 
Ma bilo bi super kad bi imali veče Beograda al' pod uslovom da taj dan za sve beograđane bude neradan! Pa da onda dolaze u Beograd oni koji su iz njega otišli i da požele da se vrateeeeeeeee...

Naš Bejograd je diiivan, ja bi mu poklonila dan :wink:
 
xpajamacax:
ovaaaaj majče....
beograd ima svoj dan :p
sećaš se?
kada li ono beše:p

uff da ebote, pa ti si postovala program ako se ne varam...
kakvo sam magare :oops:

da, da... i ja sam još blejala po onim muzejima i padala je kiša kad su trebali da otvaraju bunar na Kalemegdanu pa sam se slošila... A veče boema je bilo u Skadarliji, al' nije bilo gde da se sedne a nije moglo ni da se prođe od tezgica...

Jes bre lideru, imamo vačeri i dane Beograda :wink:

Ali nebi bilo na odmet da ih bide više
 
Majče, ovo je OSVRT SA IRONIJOM...naravno da je nemoguće organizovati veče Beogađana, jedino ako ne postanemo autarhični ...
Što se tiče zapošljavanja, da sam u mogućnosti, uvek bi davao pri istoj školskoj spremi i sposobnostima prednost Beograđanima.
 
Da... nisam napravila razliku između pojmova ,,večeri Beograda'' i večeri ,,Beograđana''
Nisam ni razmišljala u tom kontekstu, potpuno si u pravu...
U tom slučaju ne bih ni volela da postoji veče beograđana - ne volim da se na osnovu toga ili bilo čega drugog osetim superiorno u odnosu na nekog :(
 
Hej ljudi rasprava je krenula pravim tokom!!!!
Nažalost, mora biti IRONIČNA kada mi sami ne znamo da se organizujemo.
Dani Beograda su svakako lepa manifestacija,ali nije to ono što nama treba.
Naša kultura je poražena SUBKULTUROM ::
 
ne mogu baš sasvim da vas ispratim - ali ja i dalje nisam za dane beograđana... kako bi se osećali svi oni nama dragi ljudi u okruženju koji nisu rođeni ovde? Šta oni bi trebalo da u tim danima poslužuju nas i da nas vesele?
 
lider:
Hej ljudi rasprava je krenula pravim tokom!!!!
Nažalost, mora biti IRONIČNA kada mi sami ne znamo da se organizujemo.
Dani Beograda su svakako lepa manifestacija,ali nije to ono što nama treba.
Naša kultura je poražena SUBKULTUROM ::


gle...HeBiga...a ja taman mislila da organizujem veče Beograđana na Ibici :lol: TO bi imalo smisla, ne u Bgd :P
alki dobro, ako ne može subkultura, ajde ondaK na nekom sletu narodnih igara i/ili trubača....ja bi došla ako će da dođe Lako Felix :lol: Mislim, NE mora da se svlači 8)
 
majcheki:
ne mogu baš sasvim da vas ispratim - ali ja i dalje nisam za dane beograđana... kako bi se osećali svi oni nama dragi ljudi u okruženju koji nisu rođeni ovde? Šta oni bi trebalo da u tim danima poslužuju nas i da nas vesele?

Ma nemam ja ništa protiv onih koji nisu Beograđani.Samo mislim da ih je u mome gradu previše,uz pomoć svojih zemljaka zauzimaju pozicije,laktaju se trpaju u sve segmente života.
Pa gde će moja deca da se školuju,rade,ako im sami Beograđani ne pomognu.
Ljudi deda mi je ovde rođen,nemam nikoga na selu,ni nemam njive ni one koji me snadbevaju mesom,sirom kajmakom....
 
jadni pervertovani ksenofobi - strah vas je KOMŠILUKA jbt...ne daj Božo & Gazdarice da vam neko svrne u prćiju...ajd sad svi mrš u Savamalu, tamo vam je i mesto, bitange i secikese.
Ma, i tamo će vas neko "prevariti" i naguziti vam ženu i "oteti posao" i..ma...gde god odete, kad tamo - OPET VI :lol: Jadna moja pučino beslovesna...crna je to slika, neću da se družim više s vama. Bu!
8)
 

Back
Top