Celije raka mogu da se prenesu s jedne na drugu osobu????????

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
amfibijo,
meni covek nije simpatican iz tog prostog razloga sto se vrlo dobro secam nekih "takvih" sa fakulteta.... i nemam visoko misljenje o toj sorti. ti "moji" su danas alkoholicari i "neshvaceni" problemi, koji od silnog izmisljanja noviteta i neshvacene genijalnosti nisu stigli da se uklope ni u sredinu, ni u porodicu, ni u esnaf - 20-tak godina kasnije to moze da poprimi zapanjujuce razmere.
s druge strane, neki koje sam jako dobro znala, a koji su uz "ideje" imali itekako i radnu naviku i strucno znanje, i logicno razmisljanje, postanu ovako nesto - http://www.pediatrics.wisc.edu/about/faculty/sdovat.html

kad smo vec kod logike - kako rekoh, u konkretnom stavu akhenatonovog saputnika manjka, po mom amaterskom misljenju, i strucno znanje, i - elementarno poznavanje ljudi.
drugim recima, da je poznavao jedan takav bracni par kakav je opisao, mislim da ne bi dalje istrazivao mogucnost metastatskog prenosenja....rekla bih da je WW kompetentnija za ovo :).

kad smo kod ideja koje mi imamo ili, pak, ne....
ja znam sasvim jasno koje su moguce opcije u nekim futuristickim terapijskim principima, u mom poslu. svejedno da li cemo da razglabamo o prevenciji kao varijanti, o imunologiji i/ili stem celijama, to je DALEKO iznad nasih (drzavnih!) mogucnosti, da se odmah razumemo, da zanemarim licne za trenutak. gnatometrijskom analizom i na nivou magistarskog rada ja NECU, na zalost, doprineti razvoju stomatologije u celini nista revolucionarno, niti cu i za zeru doprineti tome da ta decica sa rascepom ikako bolje zive.... problem nije TIME resiv.

osim toga, slozices se da medicina pojma nema; u finim i krajnje slozenim mehanizmima, radi se "sekirom i dletom", stvari se pretezno posmatraju mehanicisticki, sa prevelikim oslanjanjem na tehnoloske (dijagnosticke i terapijske) novotarije i nove farmakoterapijske "izume" ili izume... ne mislis da je TO veci problem POSTOJECE medicine, ne one koja tek treba da dodje?
'ocu reci, sto se tice konkretnog stava, ja nisam ona sorta koja veruje da se proucavanjem ma cega do subatomskog mehanizma, sub(sub)specijalizacijom, novim hirurskim tehnikama... ZAISTA konkretno LECI.
mislim, vi cete razbiti kamen....presadicete bubreg.... i sta onda?
bez ikakve uvrede ili omalovazavanja, to nije do tebe ili mene, to je medicina UOPSTE.

kako ti gledas na buducnost, na razvoj svoje struke, za npr. 50 ili 150 godina unapred...?

i, kako moze IKAKO biti arogantan covek kao ja, koji - realno - NE ZNA..... :(




 
# indigo

ti si izuzetak iz mojih opaski.
u tvojim postovima nisam nikad ni osetila prepotentnost kao ni koriscenje neta ili prepisivanje bukvalnih recenica iz knjiga u vezi neke bolesti a pretstavljanja sebe kao velikog iskusnog znalca uz istovremeno omalovazavanje drugih.
takodje poshtujem i dr jer ja licno ne bih imala volje da sve ovo radim sto ona radi.

uopste ne smatram da se znanje ocenjuje prema onome sta se napise na forumu jer je najlakse procitati pitanje,iskucati rec u guglu ili otvoriti medicinski leksikon i prepisati u vidu posta.ali isto tako ne mislim ni da se ocenjuje na osnovu jednog razgovora u vozu a narocito ne od strane kadra koje je sklon omalovazavanju kolega a to je definitivno zenski lekarski kadar !!!
prosto sam toliko zaintrigirana tolikim znanjem da bih tacno zelela da upoznam na radnom mestu te osobe koje u jednoj reci "idijot" okarakterisu nekog koga i ne znaju.
vec sam rekla da ne mislim da ima logike u njegovoj teoriji i nema potrebe da mi se objasnjava zasto je to tako,,,na kraju krajeva ja sam zavrsila isti taj fakultet.
vidim da ovde postoji neskrivena antipatija prema lekarima koji se ne uklapaju u opsti profil "doktorice" ...procitala sam mnogo glupih i bespotrebnoh odgovora(glupih jer je u prethodnom postu sve vec receno) ali ovog puta stvarno nisam mogla da ocutim..jednostavno,nije mi bila jasna ta kolicina agresije.
Ovo tvoje NE ZNAM koje si izrekla je jedna velika istina sa kojom se nose svi normalni ljudi,vazno je kako se ona prihvata i da li se uopste prihvata.Ja svoje NE ZNAM takodje prihvatam narocito jer radim prilicno kratko tako da ono sto sam zaboravila s faksa ne mogu da nadomestim iskustvom.
Ako neko kaze da smo to ucili na farmakologiji i da svaki lekar to mora da zna ja kazem da ne mora...i to je normalno.
Sto se tice moje trenutne struke uopste je ne dozivljavam kao vrh medicine nego vise kao nuzno zlo kad vise nista nije ostalo za inteligentno resavanje i ako gledamo kao ti onda se ni jedna grana medicine,na zalost, ne moze okarakterisat kao idealno kurativna.
TU dolazim do mog gledista u vezi razvoja medicine...ako covek boluje od bakterijske upale i antbiotikom se bakterija unisti to je samo prva pomoc do sledece infekcije.Danasnja medicina ne "leci" uzrok,kao sto se misli,vec naprotiv...leci posledicu.Za mene je infekcija bakterijom posledica koja nastaje iz svih onih poznatih razloga.
Za 50 a i za 150 godina medicinu vidim u istom svetlu u kom je i danas jer je neostvarivo i nezamislivo kompletan medicinski rad svesti na preventivni sto je za mene jedino pravo resenje.
Neko ce menjati gensku strukturu kako ne bi doslo da pojave gripa a drugi ce je i dalje leciti antibiotikom.
 
Lazno predstavljanje je odvratna stvar u principu, a lazno pretstavljanje da si lekar je opasno. Ako znas nekog takvog ovde, molim te da nama i siroj javnosti skrenes paznju da znamo o kome se radi. Kao sto rekoh, nas svet je sklon da veruje u sve i svasta a ako mu se jos prica servira kroz usta nekoga ko je (ili se pretstavlja) kao lekar - onda posledice mogu da budu katastrofalne. Dakle - o kome se radi za koga ti znas da se ovde pretstavlja kao lekar a to nije?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top