Kako BRE da povecamo natalitet??

Hellen:
На ово могу само да се насмејем.
Боже, зар је родитељима толико тешко да се информишу?Лакше је нападати напамет! Јеси ли чуо некада да у свакој школи постоји савет родитеља који први одобрава екскурзију? Е, па видиш, сваком родитељу је дозвољен приступ тим састаницима. Следећи пут иди, распитај се за шта дајеш паре кад ти дете иде на екскурзију (која је при том ОБАВЕЗНА и прописана Планом и Програмом, не измишљају је наставници због себе), па ћемо онда разговарати!

Најлакше је пљувати на нешто о чему немаш појма!


Но, није то тема, па нећу да настављам...
Znam ja dobro sve to sto ti pricas{savet roditelja,itd} Zadnji put kada sam pitao uciteljicu kolika je njena zarada u svemu tome,zasto je njen MUZ {neradi u skoli} VODJA PUTA? i ko placa za njeno dete{islo i ono} Moja kcerka je bila vrlo dobra na kraju 4.razreda! A znas zasto?? Zato sto je imala LIKOVNO 3 MUZICKO 3 FIZICKO 3 .Zasto mi ti nekazes kolika je tvoja dnevnica kada vodis djake {ako ih vodis} na neki izlet ili slicno?? Dali vi jedete istu hranu kao i deca? Dali i vi spavate po sestoro ili sedmoro u sobi??Mogao bih ti postaviti jos sto konkretnih pitanja ,ali konkretan odgovor mislim da necu dobiti.Ako te interesuje o kojoj {nazovi}Skoli pricam mogu ti i to reci !!! A to sto je OBAVEZNA ?? Ma daj........Koga mozes da obavezes na nesto sto nece,nemoze ili ne zeli???
 
Bl,
htedoh da ignorišem, kako ovu temu, tako i tvoje komentare, nisu bili ni toliko otrovni, ni pogani... Dok nisi počeo sa ovim: „Много се нервираш!!!!“;
Na šta sam ovde, svakako, navikla, ali i dalje nastojim da sortiram ljude na one koji koriste ove gluposti, i na one koji lepo pišu.
Tvoje celokupno ponašanje ovde nema ni iskricu hrišćanskog u sebi, a ni Pravoslavnog.
To ti kaže jedna nekrštena osoba, koja u Crkvu svraća samo na venčanja.
I to ne bi bilo bitno, da se ne postavljaš kao sam pop.
Takva osoba, kakva ti želiš da budeš ovde, mora da ima određenu dozu mudrosti, ili će njene reči biti shvaćene kao budalaština i citat, u najboljem slučaju – kao provokacija.
 
nocna mora:
Znam ja dobro sve to sto ti pricas{savet roditelja,itd} Zadnji put kada sam pitao uciteljicu kolika je njena zarada u svemu tome,zasto je njen MUZ {neradi u skoli} VODJA PUTA? i ko placa za njeno dete{islo i ono} Moja kcerka je bila vrlo dobra na kraju 4.razreda! A znas zasto?? Zato sto je imala LIKOVNO 3 MUZICKO 3 FIZICKO 3 .Zasto mi ti nekazes kolika je tvoja dnevnica kada vodis djake {ako ih vodis} na neki izlet ili slicno?? Dali vi jedete istu hranu kao i deca? Dali i vi spavate po sestoro ili sedmoro u sobi??Mogao bih ti postaviti jos sto konkretnih pitanja ,ali konkretan odgovor mislim da necu dobiti.Ako te interesuje o kojoj {nazovi}Skoli pricam mogu ti i to reci !!! A to sto je OBAVEZNA ?? Ma daj........Koga mozes da obavezes na nesto sto nece,nemoze ili ne zeli???
obaveza je skole da organizuje ekskurziju, a pravo dece da na njoj ucestvuju...
naravno da niko ne moze i ne sme da tera decu da idu na ekskurziju, takodje ima svakakvih nastavnika i raznih zloupotreba..postoje nacini da se to spreci, i da se reaguje...
deca vole ekskurzije, i to su najlepse uspomene iz skole, koliko se ja secam
a tu tvoju uciteljicu mozes samo da mrzis, i da se zalis upravi vodovoda i kanalizacije..tuzno je sto na zivote nase dece uticu ljudi koji su glupi i nemoralni

ipak, ja se secam predivnih ljudi koji su sa nama isli na ekskurzije, i nosili odgovornost za tridesetoro dece..secam se kad je jedna devojcica imala epilepticni napad..kad je neko slomio nogu...jel bi ti vodio tudju decu, i odgovarao za njihove zivote?nastavnici dobiju dnevnice?ajde?trebalo bi i oni da plate sto idu na ekskurziju?
mozemo li makar malo da budemo realni, i da sagledamo obe strane, majku mu?:confused:
 
da, to jeste zanimljivo...moja keva je prosvetni radnik, i ja sa njom NIKAD nisam nigde isla...

mislim, ako ja za moje dete platim 100 ili 200E, zasto bi tudje dete islo dzabe?jel postoji neka inspekcija kojoj bi mogli da se prijave takvi slucajevi?
 
Eво овако, пролетос сам водила дводневну екскурзију. Добила сам 3000 динара. За столом сам седела са децом у ресторану, према томе исту храну смо добили (била је супер, свакако).

Деца су била у трокреветним и четворокреветним собама (мада су нас молили да спавају по 5-6 заједно у једној соби јер им је тако занимљивије), а колегиница и ја смо биле заједно у соби. Жао ми је што и нас није могло бити 6-7 у соби, и нама би било занимљивије,:wink: :lol: али само нас две смо ишле...

За та два дана, од суботе ујутру до недеље увече (значи, нисам имала слободан викенд), ја сам одспавала сат ипо времена (од пола 6 до 7 ујутру), а колегиница није спавала уопште. Довеле смо кући децу живу и здраву, ни кап алкохола нису попили, дивно су се напроводили, ни један инцидент се није догодио, хотел смо оставили у истом стању како смо га затекли, а деца су била одушевљена ексурзијом!!!!

Видела су много тога, доживела су много тога и то је нешто што ће памтити целог живота!





Волела бих сада да ми неко од вас ко је ишао на службени пут каже колику је дневницу добио, у ком хотелу је спавао, какву храну је јео, колико слободног времена је имао, да ли је некада повео са собом неког члана породице и да ли је сигуран да је 100% заслужио ту дневницу?



Што се тиче ове приче о просветарима, она је слична као и скорашња прича о лекарима. У свакој професији има нестручних, лењих и неодговорних људи...и у просвети такође. Слажем се да треба причати о томе, али конкретно, без уопштавања, јер ипак већина није таква и неправедно је кривити припаднике целе професије због појединаца!:?

 
Како ми слова испаше розла, да ми је знати?


Само још да додам: увек се на одређени број деце добије један гратис....(чини ми се два на пун аутобус, зависи од агенције, до агенције). Тако неки наставници поведу своје дете на екскурзију.
Значи, не брините, никакав новац није украден родитељима.

Е сад, некада се тај гратис не користи, некада се поведе дете из одељења које не може да плати екскурзију, а некада наставник поведе своје дете. Е сад, ако мислите да се превише офајдио...нек вам буде!
 
E , да, још да додам, мада је, чини ми се, Синди то већ рекла:
Школа је ОБАВЕЗНА да организује екскурзију, наставницима је ОБАВЕЗА (а не жеља) да воде ђаке на екскурзију...а да ли ће родитељи послати своју децу, то је већ њихова ствар... Њих нико не тера, ал нас да!
 
Hellen:
Како ми слова испаше розла, да ми је знати?


Само још да додам: увек се на одређени број деце добије један гратис....(чини ми се два на пун аутобус, зависи од агенције, до агенције). Тако неки наставници поведу своје дете на екскурзију.
Значи, не брините, никакав новац није украден родитељима.

Е сад, некада се тај гратис не користи, некада се поведе дете из одељења које не може да плати екскурзију, а некада наставник поведе своје дете. Е сад, ако мислите да се превише офајдио...нек вам буде!
U moje vreme se taj gratis uvek znalo da dobijaju dva druga iz razreda koja stvarno nisu imala para. To je bilo nepisano pravilo. Koliko se secam nikada to mesto nisu uzimali nastavnici za svoju decu.

Pa ne vodim ni ja muza ili decu na sluzbeni put, a to mu tako todje.

I naravno da treba da se plati, gadan je to posao odgovarati 2, 3 i 10 dana u slucaju rekreativnih nastava za neciju decu.
Kad bi se dobro platilo ne bi se ni muvalo, ali onda dodjosmo na pocetak...
 
SINDI:
obaveza je skole da organizuje ekskurziju, a pravo dece da na njoj ucestvuju...
naravno da niko ne moze i ne sme da tera decu da idu na ekskurziju, takodje ima svakakvih nastavnika i raznih zloupotreba..postoje nacini da se to spreci, i da se reaguje...
deca vole ekskurzije, i to su najlepse uspomene iz skole, koliko se ja secam
a tu tvoju uciteljicu mozes samo da mrzis, i da se zalis upravi vodovoda i kanalizacije..tuzno je sto na zivote nase dece uticu ljudi koji su glupi i nemoralni

ipak, ja se secam predivnih ljudi koji su sa nama isli na ekskurzije, i nosili odgovornost za tridesetoro dece..secam se kad je jedna devojcica imala epilepticni napad..kad je neko slomio nogu...jel bi ti vodio tudju decu, i odgovarao za njihove zivote?nastavnici dobiju dnevnice?ajde?trebalo bi i oni da plate sto idu na ekskurziju?
mozemo li makar malo da budemo realni, i da sagledamo obe strane, majku mu?:confused:
DNEVNICE?? O.K. Kolike ? N.P.R. 800-1000 din. PO DETETU. Reci mi da je to normalno!! Moja sestra je slucajno uciteljica, pa znam koliko ona ima .Zadnji put je bilo ovako:TI povedi 23-oje dece i imas 3 mesta tvoja ??! Malo li je {To kaze ona} Slazem se da su nam svima ekskurzije ostale u lepim uspomenama, zalosno je da se danas i to svelo samo na to gde ce se vise zaraditi o decijim zeljama malo ko vodi racuna a trebalo bi.
 
Hellen:
Eво овако, пролетос сам водила дводневну екскурзију. Добила сам 3000 динара. За столом сам седела са децом у ресторану, према томе исту храну смо добили (била је супер, свакако).

Деца су била у трокреветним и четворокреветним собама (мада су нас молили да спавају по 5-6 заједно у једној соби јер им је тако занимљивије), а колегиница и ја смо биле заједно у соби. Жао ми је што и нас није могло бити 6-7 у соби, и нама би било занимљивије,:wink: :lol: али само нас две смо ишле...

За та два дана, од суботе ујутру до недеље увече (значи, нисам имала слободан викенд), ја сам одспавала сат ипо времена (од пола 6 до 7 ујутру), а колегиница није спавала уопште. Довеле смо кући децу живу и здраву, ни кап алкохола нису попили, дивно су се напроводили, ни један инцидент се није догодио, хотел смо оставили у истом стању како смо га затекли, а деца су била одушевљена ексурзијом!!!!

Видела су много тога, доживела су много тога и то је нешто што ће памтити целог живота!





Волела бих сада да ми неко од вас ко је ишао на службени пут каже колику је дневницу добио, у ком хотелу је спавао, какву храну је јео, колико слободног времена је имао, да ли је некада повео са собом неког члана породице и да ли је сигуран да је 100% заслужио ту дневницу?



Што се тиче ове приче о просветарима, она је слична као и скорашња прича о лекарима. У свакој професији има нестручних, лењих и неодговорних људи...и у просвети такође. Слажем се да треба причати о томе, али конкретно, без уопштавања, јер ипак већина није таква и неправедно је кривити припаднике целе професије због појединаца!:?

Pogresno si me shvatila., Profesiji skidam kapu. Samo sam preneo svoja iskustva.Istinita nazalost.
 
Moj svekar kaze da je neko odrzavao ovu drzavu godinama kao bastu, ali uglavnom cupao i brao uspesne i lepe biljke ( oni koji su bili pametni da odu odavde u proteklim decenijama) i da je u basti ostao samo korov i pokoja biljka da se bori za goli zivot.

Isto je i sa prosvetom, znam da su uciteljski fax zavrsile devojke koje nisu znale da citaju i govore kako treba, nisu znale da odsviraju 8 nota redom...
Ali para vrti i veze rade pa tako i one sada rade , kako rade....a 80 % je isto takvo.
Cast izuzecima.
 
Па кад већ 80% учитеља има толико пара да купи диплому, где баш сви купише дипломе учитељских факултета, мајку му?! Како не одоше у неко профитабилније занимање?
 
Hellen:
Па кад већ 80% учитеља има толико пара да купи диплому, где баш сви купише дипломе учитељских факултета, мајку му?! Како не одоше у неко профитабилније занимање?


Koleginice, znam da te to iritira
ali ne znam kada si ti zavrsila fax, a ono drugo znas li mozda jos neko zanimanje
da radis 4 sata dnevno, a primas platu kao i svi koji rade 8 sati
i imas 4 meseca godisnjeg kad se sve sabere?
Usput dajes casove ako si pametan, prodajes kozmetiku i vuces veze preko decjih roditelja kao sto milion uciteljica koje poznajem radi...
Pa profitabilnije je jedino biti direktor skole, izderes se tu i tamo i sedis na internetu ceo dan...a primas duplu platu....

I hajde da bez obzira sto takav posao ide na zivce, mislim buka, nervoza, deca, roditelji, pogledamo istini u oci
ovo jeste profitabilan posao
a svako moze da zavrsi fax vanredno subotom sada samo ako plati , i ako jos ima vezu da se zaposli...puna kapa.
 

Back
Top