Neredovna menstruacija!

Gost
Trenutno sam sa jednom devojkom koja ima veoma neredovnu menstruaciju. Svaki mesec joj zakasni minimum 4 dana (a da ne pricamo da nekad bude i po dve nedelje). To pocinje stvarno da me izludjuje! Svaki mesec strepim da li ce je dobiti ili ne! Ne koristimo nikakvu zastitu posto smo vec duze vreme zajedno, ali izuzetno pazimo da do "onoga" ne dodje. Moje pitanje je kako da prestanem da se nerviram zbog toga, a devojke bih pitao da li su njima redovne menstruacije?

Sta uopste mislite o neredovnim menstruacijama?
 
Neredovne menstruacije su česta pojava, što zbog neredovne ishrane, nesređenog života, raznih toksina ukoliko uzima radosnice i kojekakve stimulanse, ali i ukoliko je devojka mlada i još uvek se ciklus nije ustalio.. Ako vec ne koristiš prezervativ, ona bi mogla da uzima anti-bebi pilule sa malim brojem hormona, recimo Logest za koje kazu da su najbolje... uz zaštitu one i sređuju ciklus na 28 dana, ćiste lice od akni..Ima i drugih kao Diana35 i sl. mada se one koriste kod baš aknozne kože... najbolje bi bilo da prošetate do ginekologa..čisto zbog vašeg ličnog osećaja...verujem da ćeš dobiti sličan odgovor...
 
Pocnite i ti ona da koristite zastitu. Dakle, kondom i kontraceptivni preparat pod obavezno. Ali ona mora da ode kod ginekologa pre toga na detaljan pregled, jer svasta moze biti uzrok neredovnim menstruacijama.
Pozdrav!
 
Anonymous:
Trenutno sam sa jednom devojkom koja ima veoma neredovnu menstruaciju. Svaki mesec joj zakasni minimum 4 dana (a da ne pricamo da nekad bude i po dve nedelje). To pocinje stvarno da me izludjuje! Svaki mesec strepim da li ce je dobiti ili ne! Ne koristimo nikakvu zastitu posto smo vec duze vreme zajedno, ali izuzetno pazimo da do "onoga" ne dodje. Moje pitanje je kako da prestanem da se nerviram zbog toga, a devojke bih pitao da li su njima redovne menstruacije?

Sta uopste mislite o neredovnim menstruacijama?

Hajde sada ti molim te objasni kako pazis da ne dodje do "onoga"? Ako ne koristis nikakvu zastitu, a zbog neredovne menstruacije nema ni govora o odredjivanju plodnih i neplodnih dana, ti zapravo nikako i ne pazis da ne dodje do "onoga".
Ovo je prosto ravno katastrofi koliko mladi ljudi ne znaju kako dolazi do trudnoce.
Ako mislis na "vadjenje" to nikako nije nikakva zastita. Ti uopste ne moras da svrsis a ona moze da ostane u drugom stanju, jer je ona tecnost koja se pojavi kad se uzbudis puna spermatozoida.
Pa ako zaista mislis da postedis i sebe, ali pre svega nju od neugodnosti, izvoli staviti kondom.
 

Back
Top