Србија и Кина

Кина је пожељан партнер

  • Да, свакако!

  • Не, треба се држати подаље!

  • Треба сарађивати колико се мора

  • Не знам...


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Bilo bi super ako bi se AV ograničio na kopiranje njihove ekonomije ali mislim da oseća divljenje i prema njihovom političkom sistemu gde je Đinping proglašen za doživotnog vladara sunca i mjeseca.

Mozda bi bilo jos i vise od "super" , ako bi mi u Srbiji imali makar 10% odnosa prema radu kao sto to imaju Kinezi ...

:)

Tu ne ukljucujem one koji rade na nasim "koridorima" i one koji su radili na onom mostu prema Borci ...


:)

Oni su , izgleda , "prihvatili lokalni odnos prema radu" i prilagodili se lokalnim uslovima na radu ...

- - - - - - - - - -

Интересантно је како се жути држе резервиисамо према жутима, феномен своје врсте...:lol:

:)
Mozda je neka "nelojalna konkurencija" u pitanju ?
 
kako je samo smesno u istoj recenici napisati "Srbija i Kina",nekako kao FC Liverpul i Proleter iz Negotina.Srbi imaju tu losu karakteristiku da vole da cuju da ih neko hvali,prija njihovom uhu kada cuju preko el medija ili procitaju da stranci narocito lepo pisu ili pricaju o Srbiji i Srbima,nesvesni da se najcesce radi o kurtoaziji.Kao sto neko rece Azijati su poslovni i posao dolazi na prvo mesto,kako se odnose prema Srbima isto tako se odnose prema gostima iz Burkine Faso ili Maroka.To sto mi nemamo uvid kako se u Pekingu docekuju zvanicnici iz zemalja treceg sveta ne znaci da ne dobijaju paznju kakvu dobijamo i mi.
Populacijski posmatramo kompletna Srbija bi bila jedno vece naselje u Sangaju,toliko o mitu "Srbija i Kina"
Cenim da drugu Rolji zaigra suza u oku kada gleda kineske sletove,odmah se seti zlatnih vremena i druga Tite na stadionu JeNeA
Realno,Kinezi nam nisu dali nikakvu politicku podrsku,uglavnom se drze neutralno i gledaju svoja posla.Neka ulazu u Srbiju i to bi bilo to
 
Poslednja izmena:

"...На питање новинара о кинеској верзији ракета С-300, Вучић је казао да Србија размишља о кинеским ракетама средњег домета земља—ваздух, које су, како је рекао, изванредне ракете.

„Размишљамо. Морамо о томе да разговарамо и са неким другим светским силама. Мали смо превише да бисмо се доводили у ситуацију да нам кажу да узимамо нешто што они не воле да виде, а не можемо да издржимо санкције или било шта слично. Али смо спремни да разговарамо о томе“, рекао је Вучић.

Вучић каже да смо „ми размишљали о три батерије које су састављене од по три дивизиона“.


„Али, видећемо да не узлазимо у то, али би тиме снага Србије у заштити свога неба и до четири, пет или шест пута била већа него данас са свом ловачком авијацијом коју смо набавили у последње време и са свим модернизацијама и реконструкцијама које су и даље у току“....

https://rs.sputniknews.com/politika/201904251119578576-Vucic-Kina-oruzje/

:think:

Размишљамо. Морамо о томе да разговарамо и са неким другим светским силама. Мали смо превише да бисмо се доводили у ситуацију да нам кажу да узимамо нешто што они не воле да виде, а не можемо да издржимо санкције или било шта слично. Али смо спремни да разговарамо о томе“, рекао је Вучић.

:whistling:

Tako da nam preostaje samo da zamolimo neke od uticajnijih ucesnika ovog dela Foruma da malko potpomognu po ovom pitanju kod njihovih "saveznika i partnjora" i da ih lepo umole "da nam opet ne zavode nicim izazvane sankcije i da nam ne prete bombinzima do smrta" ...!


:)

A za uzvrat , mi cemo da smanjimo teme sa "Pravde i Sputnjika" i da povecamo one sa "krivde i sa marsa ili meseca im , svejednojednoje :)"...
 


Вучић каже да смо „ми размишљали о три батерије које су састављене од по три дивизиона“.
:lol:
Mora da mu je Vulin kao ministar vojni sa dve nedelje vojnog roka napisao govor za kineske novinare da se pokaze pred vrhovnim komandanotm.Da je proveo jos dva dana na odsluzenju vojnog roka,znao bi da je u ARJ osnovna jedinica baterija a ne divizion
search
 
:lol:
Mora da mu je Vulin kao ministar vojni sa dve nedelje vojnog roka napisao govor za kineske novinare da se pokaze pred vrhovnim komandanotm.Da je proveo jos dva dana na odsluzenju vojnog roka,znao bi da je u ARJ osnovna jedinica baterija a ne divizion
search

:)

Zar tako o "vrhovnome komeNdantu" , koji je "digao vojsku iz pepela nakon zutih" , "koji se bori kao lav za KiM". , "koji nikaad nece da potpise primopredaju KiM" , "koji radi 25/7/365" i tako to i tome slicno :)...?
 
:)

Zar tako o "vrhovnome komeNdantu" , koji je "digao vojsku iz pepela nakon zutih" , "koji se bori kao lav za KiM". , "koji nikaad nece da potpise primopredaju KiM" , "koji radi 25/7/365" i tako to i tome slicno :)...?

sta mogu, jace od mene.Slucajno naletoh malopre na ovaj tekst koji opisuje poseban tretman Vucica u Kini
sadrzaj nije za mladje od 16 godina i druga rolju
https://srbin.info/2019/04/25/vuk-j...Oq2Pl_ZPtW9MZvHl7FlxR6I2sWSYGw1TakA8m0mhpAQUk
Igramo igru "pronadji dripca"
D4_zHXuW4AEpaoo.jpg
 
Poslednja izmena:
Kina je istok a mi smo izmedju istoka i zapada.Mi nismo zapad kao Holandija,Svedska,Francuska ni ti cemo to ikad biti,a ni ti smo narod da se odvajamo od zapadne kulture kao Indija i Kina.EU naravno ako nas pozovu,a ne zvan se ne ide u goste( pa zapadim kriterijima kojim tezimo).
 
Треба сарађивати и привлачити њихове инвестиције. Економска корист је неупитна.

На жалост, Кинези подржавају овај режим безрезервно. Политичка штета је велика. Да је Србија некаква Холандија оберучке бих прихватио сарадњу са Кинезима јер то је утемељена демократска држава. Овако стрепим од ње. Слободољубивом човеку Кина је језива.

Kina je trenutno najveci kolonizator,ne vojni nego ekonomski.
Siri svoj uticaj polako ali sigurno,i za decniju-dve ce imati vise kolonija od Engleske u proslim vekovima.
Inace kao narod jako strpljivi,vredni i planiraju mnogo unapred,ne kao ovi nasi danas za juce...
 
U Srbiji unazad stotinu godina imamo "proviziju" za nase gradjene da bi nesto radili , i zato nikad necemo stici blizu Kine ni Evrope.
Kad citam stare novine , arhive , dobro smo mi ipak dovde stigli. Po svakom kapacitetu smo trebali da budemo vodeca zemlja u Evropi
ali smo pri dnu , ne zbog stranaca nego zbog mentaliteta korupcije , omalovazavanja bilo cijeg uspeha , neorganizovanosti prostornog plana.
 
Kina je trenutno najveci kolonizator,ne vojni nego ekonomski.
Siri svoj uticaj polako ali sigurno,i za decniju-dve ce imati vise kolonija od Engleske u proslim vekovima.
Inace kao narod jako strpljivi,vredni i planiraju mnogo unapred,ne kao ovi nasi danas za juce...
Све истина.
Једина разлика између њихове колонизације и неких других је што они ником не ставе нож под грло, не дођу са војском, не руше ти градове, фабрике, него платиш, а они ти направе како си желео.
Можда то није сваком по укусу, али, ето, чисто да напоменем...
 
Све истина.
Једина разлика између њихове колонизације и неких других је што они ником не ставе нож под грло, не дођу са војском, не руше ти градове, фабрике, него платиш, а они ти направе како си желео.
Можда то није сваком по укусу, али, ето, чисто да напоменем...

Kako si to lepo napisao ,čovek bi pomislio med i mleko....ali polako doćiće vreme kad će i oni početi silom otimati.
 

Back
Top