Subvencionisanje- bacanje para da ili ne?

gost 41782

Elita
Poruka
19.638
Sad citam jedan clanak. Tip ima 30 godina, nezaposlen i prijavi se na konkurs dobije 10 000 evra bespovratno......Zasto bi drzava verovala da jedan nezaposlen tip koji nije uspeo da skupi 10 000 evra moze biti uspesan preduzetnik?
Ja gulim preko za neke pare da se upustim u biznis i trebaju mi meseci da skupim to.

Da li drzava ovako "ulaze" ili baca pare?

Sta mislite da li treba pustiti ljude da se bore sami a stvoriti klimu koja je povoljna u smislu poreskog sistema....itd.....

Da li je fer nekom "dati" pare bespovratno....?

Meni je ovo kao neka lutrija.....



ISPRAVKA- ovo je dala vlada Svajcarske nasem coveku....ipak nasa drzava vise voli da subvencionise strance:zcepanje:
 
Poslednja izmena:
Паре, паре, све се врти око пара.
Велика је помама за тим папирићима, а у новије нема ни папирића, него неких записа у неким базама података.
И кад цркне хард-диск, нестане струја или неко случајно или намерно обрише податке, пара нема. Остаје само сећање на запис и како је то било лепо кад је тог записа било.
 
Sad citam jedan clanak. Tip ima 30 godina, nezaposlen i prijavi se na konkurs dobije 10 000 evra bespovratno......Zasto bi drzava verovala da jedan nezaposlen tip koji nije uspeo da skupi 10 000 evra moze biti uspesan preduzetnik?
Ja gulim preko za neke pare da se upustim u biznis i trebaju mi meseci da skupim to.

Da li drzava ovako "ulaze" ili baca pare?

Sta mislite da li treba pustiti ljude da se bore sami a stvoriti klimu koja je povoljna u smislu poreskog sistema....itd.....

Da li je fer nekom "dati" pare bespovratno....?

Meni je ovo kao neka lutrija.....



ISPRAVKA- ovo je dala vlada Svajcarske nasem coveku....ipak nasa drzava vise voli da subvencionise strance:zcepanje:

Pravni lek: nadležni ministar ima diskreciono pravo da novčana sredstva za namenu preusmeri na ono za šta smatra da je bolje
Tako je recimo Dinkić EU lovu za računarsko opismenjavanje nezaposlenih a prijavljenih na biro smatrao da treba da preusmeri Pakomu, 2X u 6 meseci po 500.000€
Rekao je da je uhlebio 16 stručnjaka ali nije naveo u kojim Projektima se stručnost dokazala?
Kako to dalje biva, pomenuti stručnjaci su demonstrirali svoje znanje nabavkom fuš kompjutera sklapanih na kineskim brodovima uz fotošopovane reklame o vrhunskom proizvodu.

U Srbiji kad je nešto vrhunski misli se na vrh one stvari.
To smo do sada naučili

Zemlja magacina i stojkovih menidjera
 
Ima osoba kojima se moze pomoci sa malim ubrizgavanjem pocetnog kapitala.

Ali vecini nema pomoci.....


Analiza govora iz duše:

1) Stigle pare iz EU, dosta njih se otimalo, čekalo se godinu dana ko će koga...

2) Uzeo pare na mufte i zahvalio na džekpotu a radnicima objasnio da za njih džekpot ne važi

3) ja ću ovo, pa ću ono, će ovo, će ono, pa će ovo sve u futuru

4) u kafanče na "osveženje"

5) bankrot


Vidite, možete svakoj budali dati pare da se kocka, najmanji problem naći.
Medjutim samo njih par zna pravila igre što nije dovoljno za uspeh ali povećava šansu u odnosu na ostale.

Za proces proizvodnje treba malo više od pola grama mozga.
Biti uspešan na ovim prostorima znači da muljaviš preko vladajuće stranke, sa pandurima i sl. ološem.
Ono iz menidjerskih knjiga u fišek pa u dupe, to ne funkcioniše ni u Americi a kamoli medju krezubom ciganijom samodovoljnom koja trči i na najmanje pare...
 
Sad citam jedan clanak. Tip ima 30 godina, nezaposlen i prijavi se na konkurs dobije 10 000 evra bespovratno......Zasto bi drzava verovala da jedan nezaposlen tip koji nije uspeo da skupi 10 000 evra moze biti uspesan preduzetnik?
Ja gulim preko za neke pare da se upustim u biznis i trebaju mi meseci da skupim to.

Da li drzava ovako "ulaze" ili baca pare?

Sta mislite da li treba pustiti ljude da se bore sami a stvoriti klimu koja je povoljna u smislu poreskog sistema....itd.....

Da li je fer nekom "dati" pare bespovratno....?

Meni je ovo kao neka lutrija.....



ISPRAVKA- ovo je dala vlada Svajcarske nasem coveku....ipak nasa drzava vise voli da subvencionise strance:zcepanje:
eto, srecom si se ispravila

to sto te nasa drzava subencionise, za bilo sta, bukvalno je smesna svota, a i to sto ti daju, u najboljem slucaju isto toliko ti uzmu, a cesto jos i mnogo vise o0d toga
naravno, to ako si obicni i cestiti gradjanin, ako si velika jajara, onda je druga prica

kao sto si irekla, kajmak subvencija uzimaju stranci
mozda bi jedino imalo smisla subvencija za seljake, bar da ovo malo budala sto je ostalo na selu, nastavi da i dalje rinta
 
Prvo pare se daju samo proverenim ljudima i to ne sve odjednom nego kako projekt napreduje.

Sve sto od toga odstupa je - krimi nal.

internacinalni tim strucnjaka je pod finansijskim pokroviteljstvom UN upuceno u Botswanu da ispita mogucnost eksploatacije vode iz arterijskih bunara. . UN je izdvojio nekakvih 15 miliona dolara za ovu akciju od cega je cak 11 miliona otislo na organizaciju posla u samom sedistu UN a da personal predvidjen za ovu studiju nije ni krocio u Botswanu. Dolaskom ekipe u ovu africku zemlju, ostatak para se brzo istopio jer su strucnjaci inkasirali astronomske dnevnice za troskove zivote..................na kraju , posle nekoliko meseci "rada" napravljeno je nekoliko podzemnih izvora za arterijske bunare u vrednosti od par stotina hiljada dolara ............tako da lokalno stanovnistvo i danas trpi zbog nedovoljnog snabdevanja pitke vode.............

Sve sto je "besplatno" radi se "besplatno" da bi se to "besplatno" debelo naplatilo. U TOM PROGRAMU VLADE SRBIJE (ili Svajcarske, svejedno) nekoliko osoba je zaradilo enormne sume novca............................I U TOJ ZARADI LEZI PRAVI SMISAO TAKVIH AKCIJA.........................................ko jos razmislja o pokretanju male privrede i resavanju problema nezaposlenosti................pogotovo zabole svajcarce da tamo nekim fondom stimulisu srpsku malu privredu..................u te svajcarske franke "cirilica" je i te kako umesana...................

svaku ideju i pozitivnu zamisao sacekaju "ajkule", ugrade se i u startu je deformisu .................Kainovi potomci vladaju planetom.
 
Jasno je meni da za neki rast treba "ubrizgati" kapital....
Ali onda dajes udeo u vlasnickoj strukturi

Kad nesto dobijes za dz.......ne umes da cenis...

Meni je ovo sve kako je mali Perica zamislio da bude biznismen....ali da mu drzava da za dzabe masine a ako moze jos i kupca da im nadje inace ce strajkuje
 
Ma nema, naši ljudi kad ne bi zamišljali nešto natraške- pa to bi bilo :roll:
Kao prvo- kako možeš da bacaš nešto što nemaš?! A ako dobijaš pare za subvencije, naravno ti zajmiš te pare, samo što ne bi lako mogao da ih uzajmiš za razbacivanja ili budžetska razbacivanja, i pre svega ne po niskim kamatama. Pa tako da država prema tim parama ima i obavezu. Znači- ne može to da se daje tek tako nekome. A to što ste vi neki budale pa verujete da će jedinke sa po 10 konja evra da budu u stanju da pokreću ko zna kakve biznise, a ustvari samo mogu da pokrenu neki kratkoročni šverc.
To šta je Švajcarska dala nekom da se skloni iz Švajcarske, to sa ozbiljnom diskusijom nema veze.
Znači država mora da podigne privrednu aktivnost na realnim osnovama.
E jedino ne znam što to ovi magistri ekonomije nešto ne vole da objašnjavaju, dok da se zamajavaju oko tamo nekih sitnica nije problem [emoji849]
 
Ova vlast nema strategiju razvoja drzave, Vucic sta radi rasprodaje za dzabe i poklanja osnovu iz koje moze da se zemlja i drustvo razvijaju.Vucic kad dovrsi ono sta je zapoceto 5 oktobra 2000 godine braco srbi i sestre srpkinje prdeknuli ste, ostaje vam da radite za 250 eura i prodajete svoje telo kako bi preziveli.
 
Poslednja izmena:
Sta rade nasi strucnjaci po svetu ti bi se krstio ali ko normalan da se vrati u zemlju i pokrene pametne tehnologije pored ovoliko budala na vlasti.
Ne moraš ti da gledaš te naše po svetu! Eto kRadulović, kako sam rekao- on kao elektrotehnički inženjer, pa još i programer- on može da napravi bolji telefon i od Stiva Džobsa i od Tima Kuka zajedno. Eto onaj jedan prodavac magle, ovaj drugi knjigovođa i tu jedan kRadulivić koji je daleko sposobniji od obojice. I što sad jedan kRadulović više voli da trlja skupštinsku stolicu nego da vodi kompaniju od 'iljadu milijadi dolara?!
Pa ne može.
 
Sad citam jedan clanak. Tip ima 30 godina, nezaposlen i prijavi se na konkurs dobije 10 000 evra bespovratno......Zasto bi drzava verovala da jedan nezaposlen tip koji nije uspeo da skupi 10 000 evra moze biti uspesan preduzetnik?
Ja gulim preko za neke pare da se upustim u biznis i trebaju mi meseci da skupim to.

Da li drzava ovako "ulaze" ili baca pare?

Sta mislite da li treba pustiti ljude da se bore sami a stvoriti klimu koja je povoljna u smislu poreskog sistema....itd.....

Da li je fer nekom "dati" pare bespovratno....?

Meni je ovo kao neka lutrija.....



ISPRAVKA- ovo je dala vlada Svajcarske nasem coveku....ipak nasa drzava vise voli da subvencionise strance:zcepanje:
Razvijene zemlje na zapadu subvencionišuu svoju privredu, poljoprivredu i bankarstvo. Time su razvili tržišnu ekonomiju kroz konkurentnost. Tražili su od privrednika i poljoprivrednika da snize cene svojih proizvoda, dok razliku dotira država subvencijama. Razvijene države poput Nemačke, SAD, Holandije, Engleske...itd. Subvencionišu svoju privredu i poljoprivredu. Jedino kod nas u Srbiji, domća privreda i poljoprivreda ne uživa subvencije, već strana. Znači suludii sumanuti apsurd. Time se razvija strana proizvodnja a ne domaća. Mi u privredi ne možemo da budemo konkurenti na inostranim tržištima. Ali možemo da se ravijamo polako. Dok sa poljoprivredom možemo. Al naš poljoprivrednik mora da dobija subvencije isto kao i Nemački, pogotovo što su troškovi naše proizvodnje skuplji nego u Nemačkoj. Ukoliko to ne uradimo, mi nemamo nikave šanse da opstanemo.
 
Sad citam jedan clanak. Tip ima 30 godina, nezaposlen i prijavi se na konkurs dobije 10 000 evra bespovratno......Zasto bi drzava verovala da jedan nezaposlen tip koji nije uspeo da skupi 10 000 evra moze biti uspesan preduzetnik?
Ja gulim preko za neke pare da se upustim u biznis i trebaju mi meseci da skupim to.

Da li drzava ovako "ulaze" ili baca pare?

Sta mislite da li treba pustiti ljude da se bore sami a stvoriti klimu koja je povoljna u smislu poreskog sistema....itd.....

Da li je fer nekom "dati" pare bespovratno....?

Meni je ovo kao neka lutrija.....



ISPRAVKA- ovo je dala vlada Svajcarske nasem coveku....ipak nasa drzava vise voli da subvencionise strance:zcepanje:
vrv je snsovac
 

Back
Top