Diznijeva unuka: Skandal je da neko toliko zarađuje u kompaniji

Teoretski je i to moguce...pozeljno cak...jer konkurencija smanjuje cijenu proizvoda i usluga.
Pa onda dobijemo deset miliona malih vjetrenjaca koje proizvode el. energiju dovoljnu za opskrbu strujom jednog malo jaceg laptopa...
Dakle, potrebno je udruzivanje...a svako udruzivanje, ako nije pod prisilom, trazi odredjena pravila...sada i mladenci u najvecoj ljubavi pisu ugovore u sluvaju da...
Pa se pitam, koja su to pravila udruzivanja: nosi li vlasnistvo sredstava za rad prednost, ili je u istoj ravni sa potrebnim radom i znanjem najamnih radnika?

Kupi i ti olovku i papir i možeš postati novi Disney... :per:

- - - - - - - - - -

..........i naravno, svaki zaposlen dace sve od sebe , ..........Firma ce zaraditi 20 miliona evra.............a raspodela ce izgledati ovako: 20 000 evra za 20 zaposlenih saradnika, 3000 evra za rukovodioca firme, po 10000 evra za menadzera prodaje i inovacije , 100 000 evra za troskove objekta u kojima se radi, ......................a 19 miliona 857 hiljada evra die KAPITALISTI NA KONTO.................a jes , "odrace" ga drzava sa porezom, pa "reket" politicarima ............ tako da ce osiromasenom KAPITALISTI ostati samo polovina a to nije ni punih 10 miliona evra......................................istovremeno, KAPITALISTA nece ni znati da je "zaradio" 10 miliona evra jer ce u to vreme boraviti na GOLF-TURNIRU na Floridi i zatim ce ostati 3 sedmice u MONAKU u svojoj vili kako bi se malo zabavio u Kasinu Monte Karlo......................a i avion mu je na tehnickom pa ce morati da se u Srbiju vrati Mejbahom..........................................dok ce ga na ulazu u Beograd sacekati rukovodilac njegove firme kako bi mu pokazao gde mu se nalazi Firma..............................................


iz dizajnerskog centra Bertone, Giugari, Pininfarina................na trziste izlaze najlepsi modeli Lamborghinia, Ferarija, Maseratija.................dela studenata industrijskog dizajna koji povremeno zarade po koju hiljadarku u ovim centrima kako bi imali da plate za sobu i hranu u studenskom centru u Bolonji, Torinu, Milanu................................dok vlasnici tih firmi nemaju ni pojma kakvi se sve prelepi automobili vode pod njegovim dizajnerskim imenom.........................ali zato inkasiraju milijarde evra profita...........a studenti dizajna po 1000 evra..............

u najpoznatijim arhitektonskim biroima zapada, studenti arhitekture zaradjuju mesecno najvise 1200 evra a velelepni objekti ciji su oni autori , donose milijarde evra gazdama - kapitalistima i jos vise, donose IME, IMIDZ, STATUS STAR-ARHITEKTE ...........................i sve to u KAPITALIZMU........................................................................


stvarno "realan i pravedan" sistem. A DA NEMA TIH NEZASITIH MEGALOMANA KAPITALISTA , I DA SU SARADNICI REALNO PLACENI PO REZULTATIMA RADA, DANAS BI LJUDSKA CIVILIZACIJA POBEDILA SVE BOLESTI, STAROST, .........OTKRILI BISMO SVE TAJNE DUGOG, MOZDA I VECNOG ZIVOTA, BILI BISMO HUMANI SRETNI , OPSLUZENI POLODOVIMA NASEG ZNANJA I SPOSOBNOSTI............................ne bismo znali sta je bol, nesreca, rat, prevara, mrznja........................svi bismo bili gospodari naseg zivota i ekosfere..............................


poznajem mnoge mlade obrazovane inteligentne i nadasve profesionalno veoma sposobne osobe koji zive po inerciji ne zeleci da pruze nista vise osim minimuma jer sav "maksimum" koji ostvare pripasce nekom Rotshildu. Trampu, lokalnom tajkunu..............koji ce tu vrednost pretvoriti u oruzje za vladanje planetom i jos vece bogacenje.

zato ni ROTSHILD nema vecnost i umire sa max. 90 godina.........................jer u svojoj gramzivosti i slepom pijanstvu na svetskom prestolu ne vidi koliki kapacitet poseduje covecanstvo, kapacitet koji bi i njemu doneo zdravu i bezbriznu vecnost..............................................ovako, svi umiremo u bolestima i starosti .........zvali se mi DAVID DE ROTSHILD ili A BRE MILUN..................svejedno.

Taj tvoj 'student dizajna' bi trebao onda dizajnirati i prodati svoj auto, a ne dizajnirati za druge, jel' se slažeš?
 
Ljubomora moj ti..Volimo da virimo u tuđe novčanike sta da se radi.. Koliko je važan menadžment možete videti na sopstvenim primjerima.. Npr rudnicima u Boru koji su pravili gubitke mngo veće od te plate ili NIS koja je i pored istorijski visokih cena barela uspevala da bude u minusu.. Tako da oni koji vode uspješno te firme treba da podele deo tog uspeha..
 
Poslednja izmena:
Kupi i ti olovku i papir i možeš postati novi Disney... :per:

- - - - - - - - - -



Taj tvoj 'student dizajna' bi trebao onda dizajnirati i prodati svoj auto, a ne dizajnirati za druge, jel' se slažeš?


za da se prodas moras imati najpre medije iza sebe ..............a poslem i telesnu gardu................jer ce konkurencija da te eliminise ako se usudis da je tvoj Auto lepsi i bolji od FORD B.
 
Kod druga Tita se znao red:

1945-1970
Radnik - 1 radnička plata, eventualno bonus
Šef - 1,5 radnička plata, eventualno bonus
Direktor - 3 radničke plate, eventualno bonus

Kasnije je šef imao skoro 2 radničke a direktori i do 5 plata

E posle petog listopada...
Radnik - trećina radničke plate
Šef - zavisi jel rodjak ili nije
Direktor - zavisi jel rodjak ili nije
Gazda - SVE PARE IZ TOPČIDERA

to me podsetilo na dragisu.
na sastanku preduzeca 1965.te ustane sef i kaze druze direktore jel ispravno da ja sa zenom i dvoje dece zivim u dvosobnom stanu?
nije ispravno, dadose mu veci stan.
ustaje zamenik direktora i kaze druze direktore jel ispravno da ja sa zenom i troje dece zivim u trosobnom stanu?
nije ispravno, dadose mu veci stan.
ustaje dragisa i kaze druze direktore jel ispravno da ja sa zenom i petoro dece zivim u baraki?
nije ispravno, kaze direktor, ispravno je u baraci. sedi dragisa.
 
Ne treba da budeš ljubomoran na nas Uspešne

OK Sad mi iz režije javljaju da treba

Nisam ljobomoran nego iskazujem zaprepašćenje ili bolje reći konsternaciju zbog javnog komentarisanja nečije plate.Ni meni se mnogo toga ne sviđa pa javno ne komentarišem a najmanje tuđe plate.Potrebno je da razlikuješ zavist od ljubomre.To su dva slična ali i različita osećanja.U pogledu odnosnog gospodina mogao bih da budem ljubomoran zbog žemskih,zbog plate jok.Zbog plate bi mogla da po sredi da bude samo zavist.Inače me boli kurko koliku dotični ima platu.Ja sam srećan i sa svojom penzijom od nepunih 1000 evra.
 
Poslednja izmena:
Citajuci komentare na ovoj temi mogao bi neko da zakljuci kako ovaj Forum prate samo uspjesni poslovni ljudi...pa se pitam: kad su tako uspjesni, sta im privreda u drzavi ne napreduje brze?
Imaju li njihovi najamni radnici pravo na sindikalno organizovanje?
Pravo na topli obrok?
Svinjske polovice za Bozic?
Neko radnicko odmaraliste na Srebrnom jezeru?
Fond za izgradnju jeftinih radnickih stanova?
Da ne pretjeram...neku sicu za kreditiranje skolovanja dobrih djaka iz radnickih familija?
 
Citajuci komentare na ovoj temi mogao bi neko da zakljuci kako ovaj Forum prate samo uspjesni poslovni ljudi...pa se pitam: kad su tako uspjesni, sta im privreda u drzavi ne napreduje brze?
Imaju li njihovi najamni radnici pravo na sindikalno organizovanje?
Pravo na topli obrok?
Svinjske polovice za Bozic?
Neko radnicko odmaraliste na Srebrnom jezeru?
Fond za izgradnju jeftinih radnickih stanova?
Da ne pretjeram...neku sicu za kreditiranje skolovanja dobrih djaka iz radnickih familija?
Zato što nisu svi uspešni, neki su i Zavidljivi prema uspešnima.

To su na primer oni koji bi da Ograničavaju tuđe prihode, uključujući druga Diznija.
 
Tvoja mama mi dala...

- - - - - - - - - -



A šta si ti 'pronašao' pa su ti prijetili?



ISTINU................i za malo da me kosta zivota.

- - - - - - - - - -

Zato što nisu svi uspešni, neki su i Zavidljivi prema uspešnima.

To su na primer oni koji bi da Ograničavaju tuđe prihode, uključujući druga Diznija.

evo ja sam zavidljiv i ogranicio bih prihode "uspesnih" politicara................sa 20 000 evra (plus provizije, premije, dodaci, mito, .........) na 200 evra (minus provizije, premije, dodaci, mito....)
 
evo ja sam zavidljiv i ogranicio bih prihode "uspesnih" politicara................sa 20 000 evra (plus provizije, premije, dodaci, mito, .........) na 200 evra (minus provizije, premije, dodaci, mito....)

To je drugo, jer Država se bavi samo prinudom i mržnjom, dok učesnici na slobodnom tržištu hvataju na finoću i marljivost.

Hoću reći da plate države treba svesti na 0 kopejki godišnje
 
Kod druga Tita se znao red:

1945-1970
Radnik - 1 radnička plata, eventualno bonus
Šef - 1,5 radnička plata, eventualno bonus
Direktor - 3 radničke plate, eventualno bonus

Kasnije je šef imao skoro 2 radničke a direktori i do 5 plata

E posle petog listopada...
Radnik - trećina radničke plate
Šef - zavisi jel rodjak ili nije
Direktor - zavisi jel rodjak ili nije
Gazda - SVE PARE IZ TOPČIDERA

za ono titovo vreme nije ti bas tacna racunica.............Direktor firme gde je moj deda radio imao 4 puta vecu platu od mog dede..............deda do kraja meseca nije imao ni dinara a "drug" Direktor sa samo 3 plate vise "kupio" 3 stana, jednu vikendicu pored Dunava i jednu na moru , vozio Audi 100 i svako leto letovao u Spaniji...............i sve to do svoje 35 godine..........posle otisao u penziju i "iz dosade" bio visoki partijski funkcioner u pokrajinskom presednistvu ............da bi kod Milosevica otisao u diplomatiju ...............danas staracke dane provodi u vili na moru u svojoj rodnoj Crnoj Gori, propagira NATO a i orodio se sa svoj dalji rodjak Djukanovic Milo........... , a prica se da je UPISAO I VECERNJU SKOLU KAKO bi naucio da racuna do 14 pa drugi penzioneri, na kartama, ne bi mogli da ga varaju....................................
 

Back
Top