Ryzen 3 2200G

Bolje uzmi neku B umesto A. Kazu da je dobro uzeti sto brzu, ali za moju plocu as rock pro je podrzano samo 2400mhz, tako da sam uzeo dva kingston sticka od po 8gb. Stvarno ne mogu i necu da se drkam i da namestam bilo sta, hteo sam komfor da samo ubodem stickove i da radi odmah. Sigurno mogu da rade i brze, ali verovatno mora da se azurira i bios, da s enesto podesava sto je mene smaralo.
Zadovoljan sam masinom.
 
Sta tu ima da se filozofira. b450 kosta skoro isto ko b350, ako hoce da izvuce maksimum iz procesora, a ako mu je bitna cena onda a320 i to je to. Sto se memorije tice sigurno nece da kupuje neku skupu kad se cenka za plocu...
Safe bet je uvek 2400-2666, preko toga moze i ne mora da radi, pogotovo ako nije samsung b-die.
 
Taj ko uzima 2200 G treba d auyme MIN 8 GB RAMa i neku bar osrednju plocu..Je rkasnije kao upgrade vise ce dobiti ubacivanjem SSDa i graficke kartice...Mala sansa da ce taj neko IKAD menjati procesor ili graficku...do neke sledece mashine..A da dajes 30% vise pra na brzi RAM a sa kilavom plochom...nema smisla...bolje'sto je moguce bolja ploca za budzet+ STO BOLJE napajanje + mozda kasnije i bolje haldjenje, sto da ne...ali ove prve dve stavke ja buih stavio kao PRIORITET
 

Back
Top