Naoruzani do zuba, a guza gola....

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Takvi su Indijanci, oni pravi.....

A ostali narodi?

SSSR je bio najbolje naoruzana zemlja sveta, a narod je bukvalno i njoj umirao od glado!

Cemu je sluzilo to oruzje?

Zasto nisu proizvodili hranu nego oruzje?

KOME je to islo u racun?


I danas najsiromasnije zemlje na s vetu vise trose na oruzje nego na standard i hranu.... :dontunderstand:
 
Zašto se proizvodi oružje umesto sredstava za poljoprivredu za 27% suve teritorije na planeti?
Zašto su pare u rukama marginalnog procenta populacije dok stotine miliona pati?
Zašto ljudi umesto da jedu zdravo na selu i rade za sebe trče u gradove da rade za drugog u zamenu da jedu gomna?
Zašto nam seru da je Zemlja nastajala milionima godina kad je stvorena malo prebrzo?
 
Kad smo vec kod poljoprivrede i poljoprivrednih proizvoda , Srbija danas u ova napr`dna vremena uvozi krompir iz Rusije ...!


"KROMPIR SKUPLJI OD BANANA Uvoz iz Rusije obara srpske cene

zOyk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWWpNN01EQV8vNGJiNmUzZmM4OTUwM2UzMDEzYTIzMWY0ZjcyN2Y3NzEuanBlZ5GTAs0C5ACBAAU


Krompir skuplji od banana!
Ovo zvuči neverovatno, ali je istinito. I to u zemlji Srbiji, nekada čuvenoj po proizvodnji ovog povrća, koji se godinama prodavao džab džabe, ili su proizvođači, nemajući kome da ga prodaju, bacali krompir na smetlište.
Zato ga sada nema dovoljno - proizvođači su odustali od gajenja ovog povrća, a Srbija je prinuđena da ga uvozi.

U marketima širom zemlje cena prošlogodišnjeg ili starog krompira ide do neverovatnih 150 dinara za kilogram. I u zemljama poznatim po proizvodnji ovog povrća, kao što su Holandija, Poljska, Nemačka, rod je lane drastično podbacio, čak i do 30 procenata, pa ga gotovo i nema na tamošnjem tržištu, ili je papreno skup.
Zato, prvi put u istoriji, Srbija ovih dana uvozi krompir iz Rusije, ali i Belorusije i Litvanije. Da nije tog uvoznog krompira, plaćali bismo ga i po znatno višim cenama.

"Neverovatno zvuči, ali kilogram krompira u Rusiji je sada oko 35 dinara, upola jeftinije nego kod nas. U Srbiji se krompir na veliko prodaje po 45, a u trgovinama u zapadnoj Srbiji ide i do 80 dinara", kaže jedan od najvećih proizvođača krompira.

Posle niza godina gubitaka, bacanja krompira čuvanih u skladištima, proizvođači su ove godine prvi put ostvarili ekstra profit. Ipak, prethodne godine, koje su bile nepovoljne po krompiraše, ostavile su nesagledive, kobne posledice, na proizvodnju ovog povrća, jer su mnogi ili odustali od uzgoja, ili su smanjili zasade pod krompirom.

Nekada su zasadi krompira u Srbiji zauzimali i do 90.000 hektara, a danas se on gaji na oko 45.000 hektara, odnosno upola manje. Te količine, sa prosečnim prinosima od osam do 12 tona po hektaru, nažalost, ne mogu da zadovolje potrebe domaćeg tržišta, pa je Srbija svake godine morala da uvozi krompir, i to najviše iz zemalja Beneluksa, Nemačke..."...

https://www.blic.rs/biznis/vesti/krompir-skuplji-od-banana-uvoz-iz-rusije-obara-srpske-cene/vjzhzwy
 
Takvi su Indijanci, oni pravi.....

A ostali narodi?

SSSR je bio najbolje naoruzana zemlja sveta, a narod je bukvalno i njoj umirao od glado!

Cemu je sluzilo to oruzje?

Zasto nisu proizvodili hranu nego oruzje?

KOME je to islo u racun?


I danas najsiromasnije zemlje na s vetu vise trose na oruzje nego na standard i hranu.... :dontunderstand:

Неке земље, које нису у систему НСП, ако немају оружје, отеће им све, па и храну, неће имати леба да једу.
 
I danas najsiromasnije zemlje na s vetu vise trose na oruzje nego na standard i hranu.... :dontunderstand:

Svaka normalna drzava trosi na oruzje i vojsku. Ostalo je nebitno za drzavu, nije funkcija drzave. Osnovna funkcija drzave je vojska injeno snabdjevanje.. I tako treba biti i u Kraljevini Srbiji.
Parlament, nije funkcija drzave. Izgradnja puteva, nije funkcija drzave osim ako je strateski ili takticki vojni cilj. Fabrika, nije funkcija drzave osim ako je vojno znacajna.
Jedino je vojska funkcija drzave. Ostalo nije.
Tako da nromalno da se najvise trosi na vojsku -- to je funkcija drzave.
 
Takvi su Indijanci, oni pravi.....

A ostali narodi?

SSSR je bio najbolje naoruzana zemlja sveta, a narod je bukvalno i njoj umirao od glado!

Cemu je sluzilo to oruzje?

Zasto nisu proizvodili hranu nego oruzje?

KOME je to islo u racun?


I danas najsiromasnije zemlje na s vetu vise trose na oruzje nego na standard i hranu.... :dontunderstand:

Gorbačov je imao da kaže štošta na tu temu: po njemu, ali i po Brežnjevu i ostalima, SSSR je bio PRINUĐEN da troši >20% GDP-ja na vojsku ne bi li bio u istoj ravni sa SAD iz dva razloga:

1. komunistička revolucija se 1917. nije desila u nekoj zapadnoj industrijskoj zemlji, kako je Marks predviđao, nego u jednoj poluagrarnoj zemlji. Marks je bio ubeđen da će se prva komunistička revolcuija desiti u Velikoj Britaniji, Nemačkoj, Francuskoj ili SAD. To je predikcija njegove teorije, a u prilog toj teoriji je išlo i stvaranje Pariske komune 1871.
https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Pariska_komuna

2. SSSR je tokom Drugog svetskog rata pretrpeo ogromna materijalna razaranja, za razliku od SAD koje nisu pretrpele nikakva razaranja na sopstvenoj teritoriji. Argument je glasio otprilike ovako: "zamislite da je Drugi sveti rat vođen na teritoriji SADi da su gotovo svaka fabrika, svaka zgrada i svaki most istočno od reke Misisipi bili oštećeni ili uništeni ... šta bi onda bilo?". Zaista, razaranja koja je SSSR pretrpeo tokom WW2 su ekvivalenta upravo tome: svaka zgrada, svaka fabrika i svaki most istočno od reke Misisipi su oštećeni ili sasvim uništeni.

Mississippi-river-map-from-wallydogwear-10.jpg


Dakle, komunistički teoretičari i lideri su smatrali da je početna pozicija razvijenih kapitalističkih zemljama bila daleko bolja, zato je SSSR trošio 20% GDP-ja za vojsku, ali ne rado, nego su to jednostavno smatrali "nužnim zlom". I to se smatralo uslovom opstanka SSSR-a s obzirom da je neprijatelj imao nuklearno oružje u svom arsenalu, zato se nije moglo trošiti nekih normalnih 5% do 10% GDP-ja na vojsku jer bi to stvorilo neravnotežu u odnosu snaga i izazvalo bi svetski rat.
 
Oba argumenta su u principu validni argumenti. SSSR je zaostajao u naoružanju u vreme Hruščova, ali je Brežnjev odlučio da zatvori gap koji je postojao između SAD i SSSR tako što će uvećati izdatke za vojsku i naoružanje na 20 i više % GDP-ja.

Zahvaljujući tome Hladni rat je ostao hladan, nije postao vruć i Treći svetski rat se nikada nije desio. :) Eto, to me je služilo to naoružanje. :)

I narod u SSSR-u nije umirao od gladi, ali je generalno imao nizak standard. Između ostalog i zbog prevelikih izdataka za vojsku i naoružanje.
 
Oba argumenta su u principu validni argumenti. SSSR je zaostajao u naoružanju u vreme Hruščova, ali je Brežnjev odlučio da zatvori gap koji je postojao između SAD i SSSR tako što će uvećati izdatke za vojsku i naoružanje na 20 i više % GDP-ja.

Zahvaljujući tome Hladni rat je ostao hladan, nije postao vruć i Treći svetski rat se nikada nije desio. :) Eto, to me je služilo to naoružanje. :)

I narod u SSSR-u nije umirao od gladi, ali je generalno imao nizak standard. Između ostalog i zbog prevelikih izdataka za vojsku i naoružanje.




I narod u SSSR-u je 1957-e godine uspeo da proizvede žita koliko i 1911-e...ali se u redu za hleb čekalo...i za kobasice...i za komadić mesa ''sa koskom''...i za bilo šta drugo...
Sve se čekalo u redu,bio i onaj vic kad u redu pitaš onog ispred sebe ŠTA se prodaje a on kaže pojma nemam kad sam video red znači da NEČEGA ima pa sam stao i ja...

Trebalo je da vidiš kako ruskinje trče na ''nivea cremu'' ili ''milka čokoladu''...da ti ne pričam za unihopke ili farmerke...''žvaćke'' su bile platežno sredstvo moj sinko...

GLAD je to bila,nemoj da misliš da nije....
 
I narod u SSSR-u je 1957-e godine uspeo da proizvede žita koliko i 1911-e...ali se u redu za hleb čekalo...i za kobasice...i za komadić mesa ''sa koskom''...i za bilo šta drugo...
Sve se čekalo u redu,bio i onaj vic kad u redu pitaš onog ispred sebe ŠTA se prodaje a on kaže pojma nemam kad sam video red znači da NEČEGA ima pa sam stao i ja...

Trebalo je da vidiš kako ruskinje trče na ''nivea cremu'' ili ''milka čokoladu''...da ti ne pričam za unihopke ili farmerke...''žvaćke'' su bile platežno sredstvo moj sinko...

GLAD je to bila,nemoj da misliš da nije....

CIA dokument iz 1983:

https://www.cia.gov/library/readingroom/document/cia-rdp84b00274r000300150009-5

American and Soviet citizens eat about the same amount of food each day but
the Soviet diet may be more nutritious.
According to a CIA report released today both nationalities may be eating
too much for good health.
The CIA drew no conclusions about the nutritional makeup of the Soviet and
American diets but commonly accepted U.S. health views suggest the Soviet diet
may be slightly better.

pdtpjr7puj401.png
 
Nema perioda u kome ruski narod nije gladovao.Rusija je i pod svojim Carevima,ila gladna.Jadan je to narod,koji je stradao,jer oni koji su rusijom vladali,stalno su
vodili ratove.Pod komunizmom,narocito u doba vladavine Staljina,u rusiji je vladala totalna glad.Na veliku zalost,ruski samodrsci (tako je i sada) uvek su davali mnogo
velika sredstva na naoruzanje.Njima nikada nije bilo bitno,kako narod zivi,kakav mu je standard.Iz tog razloga,postoji velika bojazan,sto se Srbijja u spoljnoj politici,
sve vise vezuje za Rusiju.Treba se truditi,da budemo u sto tesnjim vezama,sa bogatim zemljama.Od Rusije,nikada nista necemo imati.Mi jadni siromasni,oni takodje.
Od dva slepca,hasne nema,kaze nasa dobro poznata poslovica.:roll:
 
Nema perioda u kome ruski narod nije gladovao.Rusija je i pod svojim Carevima,ila gladna.Jadan je to narod,koji je stradao,jer oni koji su rusijom vladali,stalno su
vodili ratove.Pod komunizmom,narocito u doba vladavine Staljina,u rusiji je vladala totalna glad.Na veliku zalost,ruski samodrsci (tako je i sada) uvek su davali mnogo
velika sredstva na naoruzanje.Njima nikada nije bilo bitno,kako narod zivi,kakav mu je standard.Iz tog razloga,postoji velika bojazan,sto se Srbijja u spoljnoj politici,
sve vise vezuje za Rusiju.Treba se truditi,da budemo u sto tesnjim vezama,sa bogatim zemljama.Od Rusije,nikada nista necemo imati.Mi jadni siromasni,oni takodje.
Od dva slepca,hasne nema,kaze nasa dobro poznata poslovica.:roll:

Jedino ko je gladan jadan i siromašan u celoj priči si ti. I 100% sam siguran da za to ne kriviš sebe, svoju lenjost, inertnost, manjak formalnog i neformalnog obrazovanja, već kriviš pogrešan spoljnopolitički kurs Srbije... :lol:
 
Takvi su Indijanci, oni pravi.....

A ostali narodi?

SSSR je bio najbolje naoruzana zemlja sveta, a narod je bukvalno i njoj umirao od glado!

Cemu je sluzilo to oruzje?

Zasto nisu proizvodili hranu nego oruzje?

KOME je to islo u racun?


I danas najsiromasnije zemlje na s vetu vise trose na oruzje nego na standard i hranu.... :dontunderstand:

Ja sam mislio da Rusi nemaju ni za carape

Kakva je sad ovo prica, nesto ne stima tu
 
Kad smo vec kod poljoprivrede i poljoprivrednih proizvoda , Srbija danas u ova napr`dna vremena uvozi krompir iz Rusije ...!


"KROMPIR SKUPLJI OD BANANA Uvoz iz Rusije obara srpske cene

zOyk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWWpNN01EQV8vNGJiNmUzZmM4OTUwM2UzMDEzYTIzMWY0ZjcyN2Y3NzEuanBlZ5GTAs0C5ACBAAU


Krompir skuplji od banana!
Ovo zvuči neverovatno, ali je istinito. I to u zemlji Srbiji, nekada čuvenoj po proizvodnji ovog povrća, koji se godinama prodavao džab džabe, ili su proizvođači, nemajući kome da ga prodaju, bacali krompir na smetlište.
Zato ga sada nema dovoljno - proizvođači su odustali od gajenja ovog povrća, a Srbija je prinuđena da ga uvozi.

U marketima širom zemlje cena prošlogodišnjeg ili starog krompira ide do neverovatnih 150 dinara za kilogram. I u zemljama poznatim po proizvodnji ovog povrća, kao što su Holandija, Poljska, Nemačka, rod je lane drastično podbacio, čak i do 30 procenata, pa ga gotovo i nema na tamošnjem tržištu, ili je papreno skup.
Zato, prvi put u istoriji, Srbija ovih dana uvozi krompir iz Rusije, ali i Belorusije i Litvanije. Da nije tog uvoznog krompira, plaćali bismo ga i po znatno višim cenama.

"Neverovatno zvuči, ali kilogram krompira u Rusiji je sada oko 35 dinara, upola jeftinije nego kod nas. U Srbiji se krompir na veliko prodaje po 45, a u trgovinama u zapadnoj Srbiji ide i do 80 dinara", kaže jedan od najvećih proizvođača krompira.

Posle niza godina gubitaka, bacanja krompira čuvanih u skladištima, proizvođači su ove godine prvi put ostvarili ekstra profit. Ipak, prethodne godine, koje su bile nepovoljne po krompiraše, ostavile su nesagledive, kobne posledice, na proizvodnju ovog povrća, jer su mnogi ili odustali od uzgoja, ili su smanjili zasade pod krompirom.

Nekada su zasadi krompira u Srbiji zauzimali i do 90.000 hektara, a danas se on gaji na oko 45.000 hektara, odnosno upola manje. Te količine, sa prosečnim prinosima od osam do 12 tona po hektaru, nažalost, ne mogu da zadovolje potrebe domaćeg tržišta, pa je Srbija svake godine morala da uvozi krompir, i to najviše iz zemalja Beneluksa, Nemačke..."...

https://www.blic.rs/biznis/vesti/krompir-skuplji-od-banana-uvoz-iz-rusije-obara-srpske-cene/vjzhzwy
Prošle godine je svuda podbacio krompir - u celom svetu je skup krompir ne samo kod nas.
u mađarkoj je 245 forinti - 90 dinara
inače naši su izvozili krompir u januaru za 35-40 evrocenti - tj ispod 50 dinara , u prevodu u srbiji je napravljena veštačka nestašica krompira jer ona je takva svuda u svetu i napolje mogu bolje da prodaju i po višljoj ceni i to nije država napravila nego seljaci i nakupci koji su nakupovali krompir
 
Mislim da je to pre treba uputiti drzavi cija se privreda zasniva na vojnom budzetu koji je veci od vojnog budzeta
ostatka sveta i koja non stop proizvodi ratove da bi mogla da prodaje svoje oruzje dok duguju trilione dolara.
Ajde sad pogadjajte koja je to drzava sto je ujedno test da li vam je IQ veci od 10.
Naravno da je Blajbi pao na testu posto je njegov IQ manji od 10.

Distribution-of-Intelligence-quotient-IQ-and.png
 
Poslednja izmena:
Takvi su Indijanci, oni pravi.....

A ostali narodi?

SSSR je bio najbolje naoruzana zemlja sveta, a narod je bukvalno i njoj umirao od glado!

Cemu je sluzilo to oruzje?

Zasto nisu proizvodili hranu nego oruzje?

KOME je to islo u racun?


I danas najsiromasnije zemlje na s vetu vise trose na oruzje nego na standard i hranu.... :dontunderstand:

Moraju izdvajati za oruzje da bi se odbranili od kolonizatora pljackasa. Ako nisi primetio, NATO je rasporedio svoju vojsku duz granice sa Rusijom dok Rusija to nije uradila na granici Amerike.

Vojni budzet koji izdvaja Amerika je daleko veci nego vojni budzet Rusije sto u potpunosti opravdava kolicinu novca koje Rusija izdvaja za naoruzanje. Neophodno da je pljackasi ne bi napali.
 
To se danas desava u muslimanskom djelu Bosne
Bakir i kopmanija stotine miliona ulazu i podizanje i opremanje fabrika namjenske industrije a narod mu crkava od gladi
Do sada su pokrenuli 17-18 fabrika namjenske,proizvode sve od pusaka,dronova,haubica,samohodnih haubica ,minobacaca,municije,raketne sisteme itd
Gomilaju oruzije i tajno ga skladiste dok vecina naroda nema sta da jede
 

Back
Top