Žižek vs Peterson

Mmmm, da. Filozofija i filozofi i njihovi fanovi. Licni marketing i zabava za budale.

Slusah neki dan tu predstavu od nekoliko miliona profita, a i ovog ducija.

Predstava je ok za populaciju kojoj je namenjena, plitka i pitka, vremenski definisana i ogranicena na period.

Medjutim, nije iznenadjenje, ali je razocarenje Duci, mislim da je bolje da se zadrzao na sportu i njegovim manama,

ovako je kao svi koje vreme pregazi, a za zivota nista ne pomere uvrteo veru kao jedinu duhovnost.

Sve u svemu, anahrono i dosadno.
 
nadam se da ce covecanstvo buducnosti izbaciti religiju i naciju iz jednacine osobe.

zato sto velika vecina problema u svetu nastaje zbog tih stvari.

ta * duhovnost* je kontradiktorna.

uslovljena tvojom nadmoci i tudjim slusanjem tvoje vizije.

a cim je neko prisiljen na nesto - dolazi do teznje da se oslobodi pritiska , uglavnom nasilno.
 
Ne radi se o suprotnostima, svakako da simonovic nije protiv sporta, ali mi verska ubedjenost vise lici na zamenu jednog robovanja drugim.

Takva pragmaticnost ima smisla u odredjenom vremenu, sto je isto samo na drugom kraju od politicke rasprave, "pomirljivog" tona, zizeka i petersona.

Ja nisam protiv vere tamo gde je zaostala kao osnova, ali ni za neku renesansu srednjeg veka.

U svakom slucaju praksis dokazuje smer u kome se krece zivot sto znaci da filozofija samo kasni za zivotom.
 
Ne radi se o suprotnostima, svakako da simonovic nije protiv sporta, ali mi verska ubedjenost vise lici na zamenu jednog robovanja drugim.

Takva pragmaticnost ima smisla u odredjenom vremenu, sto je isto samo na drugom kraju od politicke rasprave, "pomirljivog" tona, zizeka i petersona.

Ja nisam protiv vere tamo gde je zaostala kao osnova, ali ni za neku renesansu srednjeg veka.

U svakom slucaju praksis dokazuje smer u kome se krece zivot sto znaci da filozofija samo kasni za zivotom.

Oduvek je tako bilo ... barem u vecini slucaja.

Kod Zizeka sam provalio da vise napada kada sa kontra strane ima neke far right / konzervativce ...

Peterson i nije bas njegov nivo , u vise navrata je blago ocistio sa njim patos.


vidi ovo. :lol:
 
"Filozofsk dvoboj veka" (mada Peterson i nije filozof)
Notorično sam ambivalentan - volim obojicu. Prati li iko? Karte su se prodajale u cifri preko 1,5K$, a streaming naplačivao 15$.
Obojica su pre današnjeg susreta ovih dana govorili o strategijama i taktici (Peterson), pa čak i o političkim agendama (Zizek) koji će obeležavati ovu spektakularnu (nadamo se) debatu dvojice najpopularnijih intelektualaca u poslednje vreme,


Tamo gde se karte naplacuju 1.5k tu nema nista od filozofije....
Obicni prosjaci serem ti se na takve filozofe....
 
57411746_10215930074377065_5103171319520821248_n.jpg


:hahaha:
 
Filozofa mogu da prihvatim samo kao paganina, nekad je vedizam vladao celim svetom i to veoma mocno, ovo su uglavnom kako je rekao Duci u videu postavljenom u nekom od predhodnih postova samo obicni placenici.
 

Slucajno sam naisao na ovaj komentar o Zizekovoj kritici Emira Kusturice
nazalost na Engleskom sa cime se u potpunosti slazem:

"With this "Art critics" of Kusturica's work Zezek just proves that he is nothing else but, for the west, useful komunist Balkanoidal idiot who fascinates ignorant people pretending to be altruistic EU genius.
Everything what marxist Zezek knows about art is the Stalin's definition: "Artists are engineers of people's soul"
With his huge provincial inferiority complex he is more concern about non engineered "western image" of artistic work than about the message and universal values that Kusturica's films contain.
Unlike Robert Hughes or Roger Scruton Zizek obviously is not competent to talk about Art.
It would be better for everyone if his pseudo philosophy sticks to politics and economy.
 

Slucajno sam naisao na ovaj komentar o Zizekovoj kritici Emira Kusturice
nazalost na Engleskom sa cime se u potpunosti slazem:

"With this "Art critics" of Kusturica's work Zezek just proves that he is nothing else but, for the west, useful komunist Balkanoidal idiot who fascinates ignorant people pretending to be altruistic EU genius.
Everything what marxist Zezek knows about art is the Stalin's definition: "Artists are engineers of people's soul"
With his huge provincial inferiority complex he is more concern about non engineered "western image" of artistic work than about the message and universal values that Kusturica's films contain.
Unlike Robert Hughes or Roger Scruton Zizek obviously is not competent to talk about Art.
It would be better for everyone if his pseudo philosophy sticks to politics and economy.

Sa izrečenim i sam se slažem, u potpunosti ...
 
kako lako ocrnjuju severnu koreju

a ona nije daleko od drustva koje idealizuju

cak je najbliza od svih zemalja

tamo rade skole , bolnice , ljudi se usavrsavaju.

rade na sebi

a drustvo je homogeno i bez nasilja .

a propaganda je upitna , dal su stvarno rekli da su pobedili na svetskom prvenstvu , ili je to laz.
 

Back
Top