Zar je moguce da smo mi tolika stoka?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Naucno je dokazano da su srbi stoka.

Njegos" pucina je stoka jedna grdna, u pucine oci od splacine..."

Itd. da ne citiram pisce politicare i 3 minula rata, i sta onda? sto vredjate jadnu stoku, pa nemojte ih spustati na nas nivo...stoka se ne bavi politikom i ne ubija se medjusobno,
kad su svinje i konji klali jedni druge molim vas, ne vredjajte stoku!
 
Astrodita:
Ne mogu da verujem da je neko to mogao da napise? Covek je coveku vuk, sto sam starija ,sve vise u to verujem! Veliki i mudri Nikola Pasic je za nas Srbe rekao da se nikada necemo sloziti kao ni "rogovi u vreci". I , bio je u pravu!
Nisam to tako hteo da kažem. Hteo sam da poentiram da se svi mi previše ponosimo što smo pripadnici nekog naroda ili grupe, umesto toga da smo ponosni na to ko smo mi. I tako mi ispadamo glupi, jer umesto da radimo, mi se svađamo oko toga ko je bolji.

Ali izvinjavam se što sam se tako uvredljivo izrazio.
 
absonic:
ovo je komentar dat na clanak koji govori o Jovanki Broz i njenom zivotu u onoj kucerini i o buketu ruza koji su joj novinari NOVOSTI dodelili link:http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=10&status=jedna&vest=83603&datum=2006-01-02




molim vas da obratite paznju na ovaj podebljani deo!
Srbija opljackana od strane izbeglica

I zato sto su opljackali drzavu oni zive u prihvatnim centrima....

u pravu je sto posto..nije pominjao izbeglice,vec dosljake u srbiju iz svakojakih vukojebina,koji su poseljacili ovu zemlju i vratili je sto godina unazad,i to danas isto rade
 
Pasic je tu recenicu izgovorio kada nije mogao da smiri poslanike dok je bio za govornicom (poznate scene i danas ,jedan dobacuje ,drugi vice ,treci se smeju...) Karkeristike neizgradjenog naroda.Odluke se donose na precac i preko kolena pa "kom opanci kom obojci. A izbeglice ? Pa sigurno nije trebalo da postavimo mitraljska gnezda na Drini.
 
absonic:
ovo je komentar dat na clanak koji govori o Jovanki Broz i njenom zivotu u onoj kucerini i o buketu ruza koji su joj novinari NOVOSTI dodelili link:http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=10&status=jedna&vest=83603&datum=2006-01-02

Цитат:
Treba se pitati gde su pravi vlasnici te otete Vile na Dedinju nestali i sta je njen muz Hrvat Tito sa njima uradio. Ja znam da vlasnici te otete Vile gde Licanka Jovanka danas zivi na Dedinju, pripradala je predratnom beogradskom trgovcu, koji je zahvaljujuci Tito zavrsio u krecani, kao i Ivan Stambolic. Nije se bavio politikom niti je bio u bilo kakvoj vojsci. Tako da drugovi neka novo nastale banana drzavice koje su nastale zahvaljujuci Hrvatu Titu i Jovanki neka se oni brinu za njenu egzistenciju a ne Srbija koja je opljackana doslaljica iz Bosne, Krajine, Like......



molim vas da obratite paznju na ovaj podebljani deo!
Srbija opljackana od strane izbeglica

I zato sto su opljackali drzavu oni zive u prihvatnim centrima....

То о избеглицама је неко заиста написао тешку глупост... али морамо признати да овде постоји отпор према избеглицама, али не онима који су то заиста и који су мученици по прихватним центрима - већ против оних који су "наватирани" опљачканом ловом дошли овде, баве се свакојаким пословима, носе кајле и возе скупа кола... а овамо се воде као избеглице.

Што се тиче Јованке Броз - мислим да она уопште не заслужује презир околине као Јосип - јер, да подсетим ЈОВАНКА ЈЕ СРПКИЊА ИЗ ЛИКЕ која је најурена из Белог двора онда када се кројио план о уставу 1974. и стварању аутономних покрajина јер је она тражила и АУТОНОМИЈУ ЗА СРБЕ. Колико мени рекоше она је православна и помагала је неке женске манастире.

Сматрам да је њој држава требало да додели ПРИСТОЈАН И КОМФОРАН смештај и пристојну пензију - толико је сигурно заслужила.

п.с. она није провалила "у туђу кућу" - него су је комунисти ту сместили, колико
знам њој је одузет пасош и дан-данас мотре на њу... :confused:

Прича о "бившим власницима" СВАКАКО СТОЈИ и сва отета имовина мора се вратити.
 
E, sad....da je neko postavio naslov teme :BRACO SRBI, STOKO JEDNA"...bio bi u njajmanju ruku izdanik , strani placenik etc.
A dijagnoza je postavljena potpuno tacno...zato nam i jeste kako nam je....
Drago mi je da vidim, da su u novogodisnjoj noci cak i neki satro okoreli nacionalisti prihvatili tezu Nikole Pasica...toliko puta dokazanu...a jos uvek nepriznatu

Jos nesto...Jovanka zivi u kuci , koja joj je data na koriscenje, a sagradjena je osamdesetih godina...stoga nikako nije mogla da bude oteta od nekih satro jadnih vlasnika..ustvari, ona zena vise dana provodi kod sestre u Vojvode Stepe, u soliteru, nego tu u kuci....Dokle , bre srbi da pljujemo na sve i svakoga, a najcesce da se pri tom sluzimo lazima i neznanjem??
 
miskov:
Da u pravu si za to da je Arkan bio kriminalac,ali iznad svega toga on je bio i patriota,A sta su sad ovi sto su na vlasti?U koju kategoriju se mogu svrstati strani placenici?
Kakav crni patriota je bio arkan? Obican kriminalac i ubica, a ako mislis na ono sto je "oslobodio" u hrvatskoj od bele tehnike, namestaja i ostalog bolje bi mu pristajao epitet OSLOBODILAC!!!!!!!!!!!!
 
miskov:
To je tvoje misljenje da je to bruka.Ja recimo smatram da je bruka to sto je takav lik kao sto si ti stavi sliku hrama Svetog Save za avatar.





7.gif



Чачаааак...... Чачаааааааак.... шумадијски рокен-рол .....
 
Господине, тако се бивша служавка у Белом Двору која је игром случаја постала супруга Броза уместо покојне Даворјанке, смејала свих година док је имала моћ. Ред је да мало и буде озбиљна, макар сад кад нема грејање.
 
Шон:
Господине, тако се бивша служавка у Белом Двору која је игром случаја постала супруга Броза уместо покојне Даворјанке, смејала свих година док је имала моћ. Ред је да мало и буде озбиљна, макар сад кад нема грејање.
Vidim da imamo novog kolegu na Politici :lol:. Dobrodosao brate. Sto se tice Jove, u pravu si i nisi. Jeste bila na Belom Dvoru 1945, nije bila bas sluzavka, bila je nesto kao nadzorni organ nad osobljem koje je tu radilo. Broz je inace imao ratnu vezu sa Davorjankom inace tetkom Mire Markovic, koja mu je bila ratna sekretarica. Najveca misterija je vezana za njenu smrt. Zena bila zdrava i cila dok nije otisla u Rusiju... kada se vratila razbolela se i umrla. Sahranjena je negde u dvoristu oko Dvora, negde pored vernog Brozovog vucjaka.... posle je matori poceo svaleraciju sa Jovom, te je na kraju ona doterala do njegove supruge... tu si u pravu, kao i za moc i vlast. Toliko je ljudi i zena unisteno u to vreme, ljudi su zavrsavali na Golom zbog pogresnog pogleda a da doticna nije mrdnula zadnjicom. Sto se mene tice moze i da se smrzne. Ako neko zali, kao ti Bili, idi pa joj nacepaj drva ili unesi joj malo uglja kao arbanasi... ima nas ovde dosta koji znamo u kakve je sve spletke bila upletena godinama dok je bila prva "dama".

Inace matori je bio nevidjeni svaler i tucac i u svojim pohodima je polomio mnoga srca a i nesto drugo, pocev od hrvatice Tereze Stacner, preko Ljuse Sedlovske, blizanki Nine i Svetlane Bazan, Pelagije Belousove, cuvene Herte Hass da bi za Davorjanku na njenom odru rekao da je bila jedina koju je voleo. A i znala je mnoge tajne iz rata...tek da se zna zasto je umrla na jako sumnjiv nacin, te da o tome niko u ondasnjem Politbirou nije smeo da zucne ni reci.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top