Ostvarivanje jedinstva putem vodje

Dok ja ne preduzmem inicijativu, slabo ko nešto radi. Teško je ljude naterati da nešto rade ako nije u njihovom interesu, čak i ako se to objasni mnogo puta.

Postoje ljudi koji su prirodne vođe, jednostavno imaju dar za to da povuku ljude sa sobom i da krenu svi da rade nešto, ali bitno je i da takvi ljudi ostanu prisebni i odgovorni. Bitno je da se takvim ljudima može verovati, a takođe je bitno i da budu veoma pozitivni kako bi privukli ljude k sebi.

Oni koji prepoznaju nečije vođstvo će pohitati i odraditi onako kako se ljudi dogovore.

Pričam o vođenju gilde u mmorpg. Znaš li ti koliko je zajebano i teško da 40+ ljudi navedeš da rade nešto u zajedničkom cilju znajući da će od tih 40 možda samo 5-10 dobiti nagradu, i da onda te nagrade treba da podeliš u zavisnosti od toga koliko i kakav su udeo imali, šta su radili, kome je najpotrebnije i slično? U svakom runu ti imaš zajebancije biblijskih proporcija gde je skoro pa sigurno da će se neko naljutiti ili skenjati uživanje drugima jer nisu dobili ono što su želeli nakon pet-šest pokušaja koji im dnevno oduzme između dva do tri sata rada u odnosu na nedelju dana pripreme, ako ne i duže.

Neki ljudi polude načisto zbog toga što vode gilde u kojim ima i nesposobnjakovića, nubova i relativnih idiota. ODLIČAN način da vežbaš mozak i strpljenje.


Živ bio.
 
Mislim da je u interesu svake jedinke da se udruži sa drugima, samo tako možeš ostvariti ciljeve koje želiš. Za tu odluku ne treba vodja.
Još uvijek nisam susrela grupu u kojoj ne postoji vodja, pa čak ni u onim formacijama gdje teže da uloga istog ne postoji već da je grupa vodeći organ, cak i u takvim postoji jedinka koja na suptilan način dominira pravac kojim će se kretati većina.
Nisam potpuno razumjela pitanje, pa cu pokušati odgovoriti na ono što ja misim je pitanje. U mnogo situacija preuzimam inicijativu jer smatram da je neophodno a da mi pri tome niko nije asistirao niti to tražio od mene. Inicijalna snaga je moja lična volja da utječem.
 

Back
Top