Idealisti

Свиђа ми се тема :) Али је и врло сложена.
Зависи до које мере је неко занесен и колико због својих идеала нема слуха за све друго што носи живот.
Да будемо искрени, често баш оно што нас је у почетку привукло касније буде главни проблем.
 
Svakoj udatoj zeni je formacijska uloga da zivi paralelno sa idealima svog muskarca pod uslovom da hoce da bude udata i dalje

to je samo jedan ugao gledanja na stvari i pre nego skocite da se bijete razmislite malo o cemu pricam

- - - - - - - - - -

U ovu grupu zena ne spadaju bogate naslednice
 
kazu da je za brak najvaznije da su dijagnoze slicne..
idealizam..ne znam ni sta je to?
sitnom lopovu je "idealizam" to sto nikog nije ubio...ono, smatra sebe super osobom zbog toga
nekom ko nikad nije imao priliku da nesto capi, a ***** je prevelika da napravi priliku, on smatra da je posten:)))
zeni od sto kila koju niko nece, idealizam je sto se ne ebe ni sa kim osim sa muzom..a msim ni sa njim ali nema veze

pravi idealizam , onaj zbog kog se polaze glava, pa on je zaista veoma redak.

mi obicni, zivimo u skladu sa nasim idejama o zivotu, moralu i bla bla..
i da, vazno je da partneri imaju slicne ideje.
 
Idealista se bori i živi za neke više ciljeve, ideale, ali se dešava da ti ideali nisu baš uvek idealni. Ima i tu velikih promašaja.
Zato su potrebni realisti, bez njih bi propao svet.:aha:
 
Meni je idealizam i kada neko smatra da bi društvo funkcionisalo kada bi svako radio koliko hoće a dobijao koliko mu je dovoljno, i zalaže se da se ta ideja sprovede u delo. Ima puno idealista koji su sasvim izgubili vezu sa realnošću.
 
Meni je idealizam i kada neko smatra da bi društvo funkcionisalo kada bi svako radio koliko hoće a dobijao koliko mu je dovoljno, i zalaže se da se ta ideja sprovede u delo. Ima puno idealista koji su sasvim izgubili vezu sa realnošću.

to ne bi funkcionisalo...evo ja npr. ne bih htela da radim uopste, a da dobijam koliko mi je dovoljno, a to dovoljno je relativan pojam....meni nikada nije dovoljno i zelim jos.

- - - - - - - - - -

zivot je mnogo kratak za ideale...danasnji klinci to bolje razumeju.
 
to ne bi funkcionisalo...evo ja npr. ne bih htela da radim uopste, a da dobijam koliko mi je dovoljno, a to dovoljno je relativan pojam....meni nikada nije dovoljno i zelim jos.

- - - - - - - - - -

zivot je mnogo kratak za ideale...danasnji klinci to bolje razumeju.
Zato i jeste idealizam.:lol:
 
Može npr. neko ko smatra da su svi ljudi dobri, da se svakim može na lep način...itd.

Idealizam kao način života, nasuprot materijalizmu. Život za ideale, koga materijalno ne zanima uopšte i ne prihvata kompromis. Najbliže tom pojmu su umetnici, filozofi, samo što je umetnost sada komercijalizovana i nemaš ni umetnike i filozofe koji ne razmišljuju pragmatično.
 
Idealizam kao način života, nasuprot materijalizmu. Život za ideale, koga materijalno ne zanima uopšte i ne prihvata kompromis. Najbliže tom pojmu su umetnici, filozofi, samo što je umetnost sada komercijalizovana i nemaš ni umetnike i filozofe koji ne razmišljuju pragmatično.

Kad čovek stvarno iskreno živi svoje ideale, onda dolazi i finansijsko pokriće.
Ne mislim ovde na politčke ideale i na umetnike (mada se ovo i na njih može primeniti), nego na svakodnevni život. Znam ljude koji su pokrenuli neke otkačene projekte i u njih uložili toliko ljubavi i energije, da oni jednostavno nisu mogli propasti.
 
Za moralnog čoveka danas moglo bi da se kaže da ga zanima materijalno ali ga recimo ne zanima način na koji se danas dolazi do materijalnog,
mito, korupcija, udruživanja radi ostvarenja materijalne dobiti, clanstvo u stranci koja je na vlasti ......
Znači li to da je danas svaki moralan čovek idealista zato što je ispravan i pošten?
Idealista je čovek koji živi neki nedosanjani san da će ovaj svet biti bolje mesto jednog dana.
 

Back
Top