Dvogledi, durbini, teleskopi

Vitezkojaa

Primećen član
Poruka
654
Kao ljubitelj dvogleda, durbina i teleskopa i neko kome je veliki broj njih prošao kroz ruke uočio sam da uopšte na internetu ima malo tema koji se bave ovim optičkim uređajima, a koji su od tako velike koristi i pomoći lovcima, zaljublenicima prirode i putovanja, ljubiteljima ptica i životinja. U tom smislu tema je zamišljena kao mesto za razmenu mišljenja, iskustava i preporuka o različitim modelima dvogleda, durbina i teleskopa gde možete postaviti i slike vaših uređaja, ali i onih koje preporučujete i hvalite.

- - - - - - - - - -

durbin7.jpg


- - - - - - - - - -

spektivkomz0.jpg

Evo jednog izuzetnog vojnog ruskog durbina ZRT 457 koji je prošao kroz moje ruke, bilo je pravo zadovoljstvo gledati kroz njega.
 
arthurchevalier1.jpg


- - - - - - - - - -

arthurchevalier7.jpg

Evo još jednog retkog uređaja, vrlo stari renomirani i jako dobro očuvani dvogled marke Arthur Chevalier. Dvogled je gabaritan od metala, optika jako čista sa uveličanjem od oko 15x (ovo je procena na osnovu mog dosta velikog iskustva i poređenja sa drugim dvogledima, pošto na dvogledu nema oznaka uveličanja. Dvogled ima svoju originalnu i kvalitetnu kutiju, dosta se može razvući i lepo izoštrava i uveličava sliku. Gledao sam sa njim mesec i bio sam jako zadovoljan, iako se radi o dvogledu koji je najverovatnije iz 1800 i neke godine.
 
OptolythrojalP15x633.jpg

Optolyth 15X63 Royal P, vrhunski nemački dvogled, još jedan vrhunski dvogled koji sam imao prilike da posedujem.

- - - - - - - - - -

OptolythrojalP15x634.jpg

Vrhunski nemački dvogled ekstra kvaliteta poznate nemačke marke dvogleda Optolyth 15X63 Royal P. Uveličanje mu je čak 15X, a objektiv 63mm, oštrina slike je odlična kao i preciznost izoštravanja slike. Ove dimenzije i težina dvogleda su idealne za one koji astronomiju i posmatranje prirode i ptica, jer jako uveličanje i velikoprednje sočivo omogućavaju perfektan prijem slike i svetlosti. Ovo je vrhunski kvalitetan gumirani dvogled poznate marke koji je zadovoljstvo posedovati.
 
Ashaipentah8x404.jpg


- - - - - - - - - -

Ashaipentah8x406.jpg

Vrhunski japanski dvogled ekstra klase model Pentax asahi 8x40 sa jako širokim vidnim poljem od čak 9,5 stepeni što je jako retko na tržištu. Dvogled ima zaista vrhunsku optiku sa slikom izuzetnog kvaliteta, prima jako punoi svetlosti i ima izuzetnu oštrinu. Ovakav dvogled je idealan za lovce i golubare, ali i ljubitelje prirode i planinare za sve one koji vole perfekciju kada koriste dvogled.
 
Ja radim sa proverenom i kvalitetnom polovnom optikom, najviše sa dvogledima, ali ima i durbina i spektiva, ponekad i teleskopa. Ponuda se kreće oko preko 100 komada razne optike u svakom trenutku, moguć je i dolazak, testiranje i izbor na licu mesta. Da se ne bih reklamirao ovde pošaljite poruku ako je neko zainteresovan pa ću mu dati kontakt telefon.
 
Ja radim sa proverenom i kvalitetnom polovnom optikom, najviše sa dvogledima, ali ima i durbina i spektiva, ponekad i teleskopa. Ponuda se kreće oko preko 100 komada razne optike u svakom trenutku, moguć je i dolazak, testiranje i izbor na licu mesta. Da se ne bih reklamirao ovde pošaljite poruku ako je neko zainteresovan pa ću mu dati kontakt telefon.

A odakle ste ?
 
Ja radim sa proverenom i kvalitetnom polovnom optikom, najviše sa dvogledima, ali ima i durbina i spektiva, ponekad i teleskopa. Ponuda se kreće oko preko 100 komada razne optike u svakom trenutku, moguć je i dolazak, testiranje i izbor na licu mesta. Da se ne bih reklamirao ovde pošaljite poruku ako je neko zainteresovan pa ću mu dati kontakt telefon.
Да ли могу да добијем Ваш број телефона?Интересује ме избор двогледа,монокулара и дурбина.
Зоран Милосављевић,поздрав!
 
Postovanje,
Nameracio sam se da kupim novi dvogled. Buduci da sam se pretezno sretao sa jeftinijijim primercima, nemam bas nekog iskustva, da kazem. Koristio bih ga u "standardne" hobi primene, malo posmatranja prirode, potencijalno za odlazak u lov, ponekad uvece pogledati malo nebo i koji nebeski objekat i tako slicno. Polovne dvoglede bih zaobisao...

U skladu sa budzetom koji sam zacrtao, izdvojlo mi se par modela, oko kojih se dvoumim (troumim), pa bih vas molio za savet.
Knjiga se svela na tri slova:
Nikon Aclulon A211 12x50 (ili 10x50 opcija) - https://yellowstore.rs/nikon-dvogled-aculon-a211-12x50.html
Lacerta Explorer 12x50 (ili 10x50 opcija) - https://www.teleskop.rs/teleskop/lacerta-explorer-dvogledi/12x50-lacerta-explorer
Lacerta Nature 10x50 - https://www.teleskop.rs/teleskop/lacerta-nature-dvogledi/10x50-lacerta-nature

Vidim da sporadicno kod nas Lacertu hvale kao odlican odnos cene i kvaliteta, dok je maltene nepoznata u inostranstvu, a za Nikon ima nekih testova po inostranim sajtovima, ali niko nije usporedjivao sa Lacertinim modelima (ili su mozda ova dva brenda babe i zabe? )
Takodje, sta je vasa preporuka, da li je bolje da odaberem 10x50 ili 12x50. Da li se 12x moze koristiti iz ruke ili je tu vec potreban stativ?

Unapred hvala.
 

Back
Top