Saobraćajne nezgode

Ukratko - mladić (24) u jakom BMW starom otprilike kao i on izgubio je kontrolu i prešao na suprotnu stranu udarivši Citroen C4 prve generacije (2004-2010). On je poginuo, a vozač Citroena je za sada živ, ali veoma teško povređen i lekari se bore za njegov život.
Opširnije imate u tekstu ovde.
Još jedna nesreća koja se desila ubog preterane brzine. To je i najčešći uzrok saobraćajnih nezgoda, pogotovo onih s tragičnim ishodom.
 
Poslednja izmena:
Gledao sam snimak i iskreno ne mogu reci sta se tacno desilo.

Izgubio je kontrolu nad vozilom, iako ne deluje kao neka preterana brzina. Opet ostaci nakon sudara su jezivi.

Ovde mi deluje kao problem brzina, mokar kolovoz i neke jako lose gume.
 
Cesta je bila mokra kao i dio tunela na kojem se nezgoda dogodila. Momka sam poznava jer smo se susretali na automobilskim priredbama, BMW nije bio njegov već od njegovog prijatelja.
On ima Octaviju RS upravo onu koja se prva zaustavila na poprištu nezgode, kao i Golf 1 G 40. Tri km ranije su se zamjenili za automobile i dogodilo se to štovidite.

Brzina je bila 135 km/h, kontrolu je izgubio na polumokrom djelu tunela jer je naglo pustio gas i izgubio trakciju. Vraćali su se sa BMW skupa iz Omiša, ujedno je bio drift.
 
NEZAPAMĆENA TRAGEDIJA! TEŠKA SAOBRAĆAJNA NESREĆA KOD KAĆA: Sestre se vraćale sa mora pa poginule u sudaru
CRNA HRONIKA
24.07.2019. 08:00h

https://www.kurir.rs/crna-hronika/3...sa-mora-pa-poginule-u-sudaru-citajte-u-kuriru


Zaista velika tragedija. Saučešće porodicama.
Razmišljala sam i ne mogu nikako da dokučim šta ljude navodi da povlače nepromišljene poteze plus tolika količina neodgovornosti pre svega prema sebi samima, a onda i prema drugima.
Ako je zaista mobilni telefon bio uzrok, nemam reči, uvela bih drakonske kazne za korišćenje i bilo kakvo baratanje mobilnim telefonima tokom vožnje.
 
Ključni uzrok je prebrza vožnja i to je tako u najvećem broju saobraćajnih nezgoda. Mobilni obaška, a veoma retko se kažnjava. Najopasnije je što neki još i kuckaju poruke dok voze.
Uf, mislim da je mobilni mnogooooo gori od brze voznje. I da je isao 50 na sat ovde, ako ti se neko zabije u tvoju traku slaba ti je vajda... Jednostavno mnogo paznju odvlaci, a nikad vise telefone nismo koristili.
 
To za telefon je samo moguća pretpostavka.
- Prema jednoj verziji, Ljiljana Matić je počela nebezbedno preticanje automobila ispred svog krećući se ka Novom Sadu i naletela na „alfu“ iz suprotnog smera. Prema drugoj, Ljiljani je ispao mobilni telefon iz ruke, te se sagla u nameri da ga dohvati. Tada je izgubila kontrolu i prešla u suprotnu traku - kaže naš izvor.

Po oštećenju vozila jasno je da je brzino bila velika, a i u tekstu piše da je preko 100. Tu je ograničeno 80.
 

Back
Top