Šta hoće Hrvati od nas?
Strana 1 od 17 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 410

Tema: Šta hoće Hrvati od nas?

Buduća legenda veliki krang (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    594

Podrazumevano Šta hoće Hrvati od nas?

Isto pitanje sam svojevremeno postavio i kada je reč o muslimanima, ali recimo da nije bilo pravog odgovora. U njihovom slučaju je takvo pitanje i imalo mesta, jer je jedan deo našeg naroda i dalje prisiljen da živi prekoputa njih bez zidova koji ih razdvajaju. Međutim, u slučaju Hrvata taj zid, odnosno formalna granica postoji, a takođe i potpuno drugačiji put kojim su oni krenuli. Pa i pored toga, svako malo se tamo dešavaju incidenti upereni protiv Srba, bilo onih malobrojnih koji žive tamo, bilo onih koji nekom mukom svrate. E sad, gotovo tri decenije je prošlo od rata, Srba u Hrvatskoj skoro i da nema, odnosno u zanemarljivom broju kako za Hrvate, tako i za nas koji živimo u drugim krajevima. Moreover, Hrvati funkcionišu po drugačijim principima od nas, budući da su član EU i NATO, što automatski eliminiše i uglavnom imaginarnu pretnju sa naše strane.

Dakle, ako se sve to uzme u obzir, onda nije jasno zbog čega i dalje ima tih incidenata, čak se njihov broj uopšte ne smanjuje iz godine u godinu, a takođe nije jasno ni, što je doduše manje bitno, odakle njihovo prisustvo na ovom forumu. Pa, da se poslužim terminologijom našeg velikog pesnika Jovana Dučića, striktno radi metaforičkog prikaza mojih emocija prema njima, šta to zakržljala rasa još hoće od nas da bi konačno prestala sa svim tim antisrpskim ispadima i zauzela pun put nezavisnosti koji je oduvek želela, ali daleko od nas?
    https://www.youtube.com/watch?v=RP2u4wJcnS0

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1716

Podrazumevano Re: Šta hoće Hrvati od nas?

Mozda bi da nastave sa :

"Vera , sloga i postenje, Srpsko su spasenje".
    "В конце концов все будет хорошо. Если будет плохо, значит, это еще не конец"

Učlanjen
    08.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    594

Citat Original postavio bakonja Pogledaj poruku
    Mozda bi da nastave sa :

To je jedna od opcija sigurno, pošto smo već videli kako oni prosto nisu sposobni sami sebe da izdržavaju, jer imaju prekomerne izdatke u vidu trećine populacije koja sebe naziva braniteljima. Samo, mene bi na njihovom mestu bilo sramota da novac tražim od onih koje najviše mrzim, ipak mora da postoji neka granica dostojanstva...

Buduća legenda Motorcyclist (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    660

Ja necu nista iskren da budem.
    "Srbijo, maćeho" - Motorcyclist.

Veoma poznat Muertero (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Oni nece nista. Antisrpska histerija je neophodna, jer se na taj nacin hrvatskom prostom puku skrece paznja sa cinjenice da je Hrvatska failed state. Drzava koja je pod kontrolom kriminalne primitivne bagre, iz koje se narod masovno iseljava, u kojoj je siromastvo masovno, i koja bi, da bes i frustracija nisu okrenuti ka Srbima, shvatila da ulaskom u EU nije dobila bas nista i da je vladajuca klika potpuno beskorisna i maligna. Te je stoga neophodna mrznja usmerena ka Srbima.

Napominjem da sam u prethodne dve godine, nazalost, iz poslovnih razloga bio primoran da posecujem Hrvatsku, te iz prve ruke znam kakva je situacija, te da sa tog razloga niko ne moze da mi kaze da situacija nije kakvom je napred opisana.
    I decompose in the rapture of Hells
    I am yours in the euphoria Below

Učlanjen
    08.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    594

Citat Original postavio Motorcyclist Pogledaj poruku
    Ja necu nista iskren da budem.
    Malo li je što ti je Srbija otadžbina?

Početnik DJ. (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2019.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Hrvati ne postoje. To su srbi.
    Oni su trenutno nasa tamna strana.
    To im je suština, to ih hrani.

Zato se bakcu sa cistim srbima jer im je to namena.
    Ali, rešice se sve, ovo su dva takva milenijuma.
    Pusti ih
    Zasto zene hrvatice vole srbe? Zato sto zene radjaju. One instiktivno reaguju. Stvaraju zivot. One kapiraju da je to to-isti narod.

Aktivan član
    Učlanjen
    05.01.2019.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Ma hrvati su veoma znacajni za nas, kao lanjski sneg.

Učlanjen
    08.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    594

Citat Original postavio Muertero Pogledaj poruku
    Oni nece nista. Antisrpska histerija je neophodna, jer se na taj nacin hrvatskom prostom puku skrece paznja sa cinjenice da je Hrvatska failed state. Drzava koja je pod kontrolom kriminalne primitivne bagre, iz koje se narod masovno iseljava, u kojoj je siromastvo masovno, i koja bi, da bes i frustracija nisu okrenuti ka Srbima, shvatila da ulaskom u EU nije dobila bas nista i da je vladajuca klika potpuno beskorisna i maligna. Te je stoga neophodna mrznja usmerena ka Srbima.

Napominjem da sam u prethodne dve godine, nazalost, iz poslovnih razloga bio primoran da posecujem Hrvatsku, te iz prve ruke znam kakva je situacija, te da sa tog razloga niko ne moze da mi kaze da situacija nije kakvom je napred opisana.
    Istog sam mišljenja i ja, ali jedna stvar mi nije jasna. Kako su uspeli da postanu propala država? Imali su apsolutno sve uslove za suprotno, gotovo celu istočnu obalu Jadrana koja je sama po sebi neprocenjiv resurs. Uz obilatu pomoć sveta i minimalnu štetu koju smo im mi naneli, čak i sa takvim kriminalom morali su bolje. To ili im je društvo kriminalizovano više nego što ja mislim...

Buduća legenda Motorcyclist (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    660

Citat Original postavio veliki krang Pogledaj poruku
    Malo li je što ti je Srbija otadžbina?
    Da budem iskren, malo.
    "Srbijo, maćeho" - Motorcyclist.

Učlanjen
    08.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    594

Citat Original postavio Motorcyclist Pogledaj poruku
    Da budem iskren, malo.
    Pa vidi, to je više simbolika, ali opet značajna simbolika. Znaš kako kažu, dom je tamo gde uvek moraju da te prime. To je za tebe Srbija, a svugde drugde iz ovog ili onog razloga ne moraju da te prime...

Elita Tenkre (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    614

Ima dosta Hrvata koji ne znaju šta ih to čini Hrvatima,a nose sa sobom nacionalni naboj.Apsurdno,zar ne?E oni su se setili svog aksioma : "Hrvat si,ako iz dna duše prezireš i mrziš Srbina"..Kada bi,nekim čudom,svi Srbi iščezli sa planete,veliki broj takvih Hrvata bi izgubio hrvatski indentitet...
    NAŠ KRAJ,NAŠA PRAVILA!!!

Poznat jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    201

I Hrvati i Muslimani bi hteli da Srba vise nema,ali nisu svesni da ako ne bi bilo Srba,bi se poubijali medjusobno.Oni su jednostavno rodjeni da nekog mrze.

Učlanjen
    08.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    594

Citat Original postavio Tenkre Pogledaj poruku
    Ima dosta Hrvata koji ne znaju šta ih to čini Hrvatima,a nose sa sobom nacionalni naboj.Apsurdno,zar ne?E oni su se setili svog aksioma : "Hrvat si,ako iz dna duše prezireš i mrziš Srbina"..Kada bi,nekim čudom,svi Srbi iščezli sa planete,veliki broj takvih Hrvata bi izgubio hrvatski indentitet...
    To onda znači da oni zapravo ne mogu da odu od nas, sve i da hoće? Šta li smo mi toliko Bogu zgrešili?

Domaćin HEFESTOS 1 (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2018.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    112

Да нестанемо.
    Ко на мене удари- у старту се заебо!

Elita Tenkre (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    614

To onda znači da oni zapravo ne mogu da odu od nas, sve i da hoće? Šta li smo mi toliko Bogu zgrešili?
    Ne znam tačno šta smo sve zgrešili,ali očigledno je da smo grešniji od svih na planeti.Niko nije kažnjen nekakvim Hrvatima
    NAŠ KRAJ,NAŠA PRAVILA!!!

Početnik DJ. (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2019.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio jolemisa Pogledaj poruku
    I Hrvati i Muslimani bi hteli da Srba vise nema,ali nisu svesni da ako ne bi bilo Srba,bi se poubijali medjusobno.Oni su jednostavno rodjeni da nekog mrze.
    To je smisao i mog posta iznad.
    Zato, opusteno.
    To ce sve doci na svoje.
    Najbolje je da se niko vise ne ubija, svaki zivot je prica za sebe, Ali, sta je tu je...

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1716

Question Re: Šta hoće Hrvati od nas?

Isto pitanje sam svojevremeno postavio i kada je reč o muslimanima, ali recimo da nije bilo pravog odgovora. U njihovom slučaju je takvo pitanje i imalo mesta, jer je jedan deo našeg naroda i dalje prisiljen da živi prekoputa njih bez zidova koji ih razdvajaju. Međutim, u slučaju Hrvata taj zid, odnosno formalna granica postoji, a takođe i potpuno drugačiji put kojim su oni krenuli. Pa i pored toga, svako malo se tamo dešavaju incidenti upereni protiv Srba, bilo onih malobrojnih koji žive tamo, bilo onih koji nekom mukom svrate. E sad, gotovo tri decenije je prošlo od rata, Srba u Hrvatskoj skoro i da nema, odnosno u zanemarljivom broju kako za Hrvate, tako i za nas koji živimo u drugim krajevima. Moreover, Hrvati funkcionišu po drugačijim principima od nas, budući da su član EU i NATO, što automatski eliminiše i uglavnom imaginarnu pretnju sa naše strane.

Dakle, ako se sve to uzme u obzir, onda nije jasno zbog čega i dalje ima tih incidenata, čak se njihov broj uopšte ne smanjuje iz godine u godinu, a takođe nije jasno ni, što je doduše manje bitno, odakle njihovo prisustvo na ovom forumu. Pa, da se poslužim terminologijom našeg velikog pesnika Jovana Dučića, striktno radi metaforičkog prikaza mojih emocija prema njima, šta to zakržljala rasa još hoće od nas da bi konačno prestala sa svim tim antisrpskim ispadima i zauzela pun put nezavisnosti koji je oduvek želela, ali daleko od nas?

"Vera , sloga i postenje, Srpsko su spasenje".
    "В конце концов все будет хорошо. Если будет плохо, значит, это еще не конец"

Veoma poznat црна брада (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    373

Mole se bogu da ih zgazimo.

Učlanjen
    08.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    594

Citat Original postavio HEFESTOS 1 Pogledaj poruku
    Да нестанемо.
    I šta bi oni onda radili? Recimo da Srbija, odnosno srpski narod ispari u momentu, šta tada? Nemaju ljudstva da to nasele, zapravo oni sami se iseljavaju i iz Hrvatske, a u tom slučaju ne bi imali više čime sebe da lažu...

Učlanjen
    31.03.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    373

I šta bi oni onda radili? Recimo da Srbija, odnosno srpski narod ispari u momentu, šta tada? Nemaju ljudstva da to nasele, zapravo oni sami se iseljavaju i iz Hrvatske, a u tom slučaju ne bi imali više čime sebe da lažu...
    Kod njih je mentalna zaostalost opšte stanje.

Domaćin HEFESTOS 1 (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2018.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    112

Заборављаш да су они, заправо- бивши Срби.
    Па, оно, да комшији цркне крава...
    Ко на мене удари- у старту се заебо!

Primećen član dalmata (avatar)
    Učlanjen
    08.02.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

jako ste bitni hrvatskoj i hrvatima da ne možemo leć navečer ako vas se ne sjetimo.
    Č. Bulat: "Gospodine generale predajem Vam 21. Kordunski korpus i čestitam Hrvatskoj vojsci na pobjedi"

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2362

Citat Original postavio Muertero Pogledaj poruku

Тачно тако!!!
    У свом суманутом лутању нису пронашли ни сопствену прошлост а ни будућност... једина је наша грешка што смо их пустили да буду власници доста фирми по Србији...........
    Мржња је веома јако осећање - чак јаче од љубави, зато им је за неговање "заједништва" народа потребна МРЖЊА НА СРБЕ....... а осим тога код њих се видно буди право усташтво...........
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    31.03.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    373

Citat Original postavio dalmata Pogledaj poruku
    jako ste bitni hrvatskoj i hrvatima da ne možemo leć navečer ako vas se ne sjetimo.
    Pa šta ćeš ovde?Pobeći će ti ovce.

Slične teme

1. Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 13.10.2018., 15:03
  2. HRVATI, ZNATE LI ŠTA JE TO STID?
    Autor Bengazi u forumu Politika
    Odgovora: 152
    Poslednja poruka: 25.04.2011., 14:05
  3. Šta uradiše hrvati?
    Autor Propki u forumu Politika
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 06.11.2009., 15:07
  4. Šta znaju Hrvati ko je Jirži Mencl !?
    Autor gost 23146 u forumu Politika
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 07.08.2009., 21:30
  5. Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 23.06.2009., 22:01

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •