Šta hoće Hrvati od nas? - Strana 2
Strana 2 od 17 PrvaPrva 12345612 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 409

Tema: Šta hoće Hrvati od nas?

Domaćin HEFESTOS 1 (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2018.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    107

Podrazumevano Re: Šta hoće Hrvati od nas?

Citat Original postavio dalmata Pogledaj poruku
    jako ste bitni hrvatskoj i hrvatima da ne možemo leć navečer ako vas se ne sjetimo.
    То њежно осјећање је узајамно, вјеруј...
    Ко на мене удари- у старту се заебо!

Veoma poznat Muertero (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Citat Original postavio veliki krang Pogledaj poruku
    Istog sam mišljenja i ja, ali jedna stvar mi nije jasna. Kako su uspeli da postanu propala država? Imali su apsolutno sve uslove za suprotno, gotovo celu istočnu obalu Jadrana koja je sama po sebi neprocenjiv resurs. Uz obilatu pomoć sveta i minimalnu štetu koju smo im mi naneli, čak i sa takvim kriminalom morali su bolje. To ili im je društvo kriminalizovano više nego što ja mislim...
    Jednostavno, novac od turizma ne ulazi u drzavu nego u dzepove. Drustvo im je krajnje kriminalizovano. Vise nego u Srbiji, manje nego na Kosmetu.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Тачно тако!!!
    У свом суманутом лутању нису пронашли ни сопствену прошлост а ни будућност... једина је наша грешка што смо их пустили да буду власници доста фирми по Србији...........
    Мржња је веома јако осећање - чак јаче од љубави, зато им је за неговање "заједништва" народа потребна МРЖЊА НА СРБЕ....... а осим тога код њих се видно буди право усташтво...........
    Prosecni Hrvati su suvise zauzeti prezivljavanjem da bi razmisljali o Srbima. A kad se zapitaju "a ko je kriv sto zivimo kao skotovi", tu su mediji da im pokazu krivce.
    I decompose in the rapture of Hells
    I am yours in the euphoria Below

Primećen član
    Učlanjen
    03.04.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    15

Poprilicno jos ima srpske imovine u Hrvatskoj koju treba oduzeti i konfiskovati.Veliki broj hotela koji su u vlasnistvu fizickih i pravnih lica iz Srbije i BiH. Ukoliko dodje do srdacnih i prijateljjskih odnosa izmedju Srbije i Hrvatske onda mora doci na pitanje povrat imovine.

Primećen član
    Učlanjen
    03.04.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    15

Istog sam mišljenja i ja, ali jedna stvar mi nije jasna. Kako su uspeli da postanu propala država? Imali su apsolutno sve uslove za suprotno, gotovo celu istočnu obalu Jadrana koja je sama po sebi neprocenjiv resurs. Uz obilatu pomoć sveta i minimalnu štetu koju smo im mi naneli, čak i sa takvim kriminalom morali su bolje. To ili im je društvo kriminalizovano više nego što ja mislim...
    Imaju sansu da budu ekonomski vodeca zemlja na Balkanu,a primjer su cistog balkanizma i propale drzave.Jedino sto mi se svidja u Hrvatskoj su dobre ceste i kultura voznje.Preko 1000 km obale mogu da razvijju desetke brodogradilista a svega su ima aktivna 2-3 kao u Srbiji koja nema metar mora.Prilika da budu gigant na Balkanu u izvozu ranog voca i povrca ali i tu su zaostali.Prilika da se rijecka i splitska luka nametnu kao uvoz robe iz Latinske Amerike ili Kine i glavni centri za distribuciju njihove robe za ovaj dio Evrope,ali opet nista.Italija i Grcka su vec tu uletile.Imaju pristup preko okeanskim lukama a saradnja sa Kinom,Indijom,Brazilom gotovo nikakva.Mogu ako nista privuci na hiljade italijanskih kompanija ali i tu nista.Italijanske kompanije zaposljavaju skoro 1 milion stanovnika Rumunije,a Rumunija ne dijeli prekomorsku granicu sa Italijom Bas su cudni.

Poznat jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    201

Citat Original postavio DJ. Pogledaj poruku
    To je smisao i mog posta iznad.
    Zato, opusteno.
    To ce sve doci na svoje.
    Najbolje je da se niko vise ne ubija, svaki zivot je prica za sebe, Ali, sta je tu je...
    To bi i bilo najbolje,da zivimo svak svoj zivot i da saradjujemo,ako mozemo,a ne da se mrzimo.Mrznja je veliko zlo.

Iskusan
    Učlanjen
    03.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    112

Pretpostavljam da nas nema.
    Problem je u tome sto bez Srbofobije i Vatikana Hrvatska nema razloga da postoji.

Buduća legenda KESH (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    712

Odgovor leži u Jasenovcu i UZP oluji.

Buduća legenda piciginx (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    689

Citat Original postavio Tenkre Pogledaj poruku
    Ima dosta Hrvata koji ne znaju šta ih to čini Hrvatima,a nose sa sobom nacionalni naboj.Apsurdno,zar ne?E oni su se setili svog aksioma : "Hrvat si,ako iz dna duše prezireš i mrziš Srbina"..Kada bi,nekim čudom,svi Srbi iščezli sa planete,veliki broj takvih Hrvata bi izgubio hrvatski indentitet...
    Pobijedili smo u ratu i izborili nezavisnost, članica smo UN-a, NATO pakta , EU , turizam zemlji donosi veliki novac, izgradili smo dobru infrastrukturu, imamo ogromne sportske uspjehe, na SP u nogometu smo bili drugi i treci, u tenisu dva puta smo osvojili Davis cup...

To sve nema veze sa Srbima , niti moramo nekoga mrziti da bi znali tko smo i sto smo...

Svijet je to prepoznao..
    Denel Land Systems - T5 155mm/52 calibre truck-mounted gun system.
    Tatra T815 (8x8) high-mobility cross-country truck.

Nosferatu___2 je trenutno na forumu
    Самовиктимизујући Ултрапедеро хиперквазилиберал
    Elita Nosferatu___2 (avatar)
    Učlanjen
    18.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    393

Citat Original postavio piciginx Pogledaj poruku
    Pobijedili smo u ratu i izborili nezavisnost, članica smo UN-a, NATO pakta , EU , turizam zemlji donosi veliki novac, izgradili smo dobru infrastrukturu, imamo ogromne sportske uspjehe, na SP u nogometu smo bili drugi i treci, u tenisu dva puta smo osvojili Davis cup...

To sve nema veze sa Srbima , niti moramo nekoga mrziti da bi znali tko smo i sto smo...

Svijet je to prepoznao..
    И четвртина становништва вам живи у иноземству (верватно сваки трећи млађи од 35 у Славонији).

Толико је Хрватска успешна и проспертитетна земља.

Са аутоцјестом и туризмом.

Učlanjen
    11.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    689

Citat Original postavio Nosferatu___2 Pogledaj poruku
    И четвртина становништва вам живи у иноземству (верватно сваки трећи млађи од 35 у Славонији).

Толико је Хрватска успешна и проспертитетна земља.

Са аутоцјестом и туризмом.
    Srpskoj zluradosti nema kraja....

Nosferatu___2 je trenutno na forumu
    Самовиктимизујући Ултрапедеро хиперквазилиберал
    Elita Nosferatu___2 (avatar)
    Učlanjen
    18.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    393

Srpskoj zluradosti nema kraja....
    То су чињенице, деда. Изгуглај их.

Изгледа си чучао у рову за Туђмана за Ништа.

То само доказује да се злочин (Национализам) не исплати.

Učlanjen
    11.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    689

Citat Original postavio Nosferatu___2 Pogledaj poruku
    То су чињенице, деда. Изгуглај их.

Изгледа си чучао у рову за Туђмана за Ништа.

То само доказује да се злочин (Национализам) не исплати.
    Otvori padobran!! Pogledaj kontekst priče..

Čovjek je konstatirao da možemo biti Hrvati samo ako mrzimo Srbe.

To nije točno!!

Da, RH ima problema, to je istina, ima ih i Srbija i puno su veći..

Učlanjen
    11.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    712

Svijet je to prepoznao..
    DomoljUbče, ne zaboravi i ef 16 ispod čekića, da bajka bude potpuna

Učlanjen
    11.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    689

Citat Original postavio KESH Pogledaj poruku
    DomoljUbče, ne zaboravi i ef 16 ispod čekića, da bajka bude potpuna

Srbin teško ozlijedio Bosanca

http://dalmatinskiportal.hr/vijesti/...v-LfC1MP1Uht3k

Buduća legenda C0NSIGLIERI (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1380

Citat Original postavio Dekston Pogledaj poruku
    Imaju sansu da budu ekonomski vodeca zemlja na Balkanu,a primjer su cistog balkanizma i propale drzave.Jedino sto mi se svidja u Hrvatskoj su dobre ceste i kultura voznje.Preko 1000 km obale mogu da razvijju desetke brodogradilista a svega su ima aktivna 2-3 kao u Srbiji koja nema metar mora.Prilika da budu gigant na Balkanu u izvozu ranog voca i povrca ali i tu su zaostali.Prilika da se rijecka i splitska luka nametnu kao uvoz robe iz Latinske Amerike ili Kine i glavni centri za distribuciju njihove robe za ovaj dio Evrope,ali opet nista.Italija i Grcka su vec tu uletile.Imaju pristup preko okeanskim lukama a saradnja sa Kinom,Indijom,Brazilom gotovo nikakva.Mogu ako nista privuci na hiljade italijanskih kompanija ali i tu nista.Italijanske kompanije zaposljavaju skoro 1 milion stanovnika Rumunije,a Rumunija ne dijeli prekomorsku granicu sa Italijom Bas su cudni.
    Ovo se zove konstruktivna kritika.
    A Mari usque ad Mare

Elita
    Učlanjen
    30.10.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    27
    Reputaciona moć
    1204

Isto pitanje sam svojevremeno postavio i kada je reč o muslimanima, ali recimo da nije bilo pravog odgovora. U njihovom slučaju je takvo pitanje i imalo mesta, jer je jedan deo našeg naroda i dalje prisiljen da živi prekoputa njih bez zidova koji ih razdvajaju. Međutim, u slučaju Hrvata taj zid, odnosno formalna granica postoji, a takođe i potpuno drugačiji put kojim su oni krenuli. Pa i pored toga, svako malo se tamo dešavaju incidenti upereni protiv Srba, bilo onih malobrojnih koji žive tamo, bilo onih koji nekom mukom svrate. E sad, gotovo tri decenije je prošlo od rata, Srba u Hrvatskoj skoro i da nema, odnosno u zanemarljivom broju kako za Hrvate, tako i za nas koji živimo u drugim krajevima. Moreover, Hrvati funkcionišu po drugačijim principima od nas, budući da su član EU i NATO, što automatski eliminiše i uglavnom imaginarnu pretnju sa naše strane.

Dakle, ako se sve to uzme u obzir, onda nije jasno zbog čega i dalje ima tih incidenata, čak se njihov broj uopšte ne smanjuje iz godine u godinu, a takođe nije jasno ni, što je doduše manje bitno, odakle njihovo prisustvo na ovom forumu. Pa, da se poslužim terminologijom našeg velikog pesnika Jovana Dučića, striktno radi metaforičkog prikaza mojih emocija prema njima, šta to zakržljala rasa još hoće od nas da bi konačno prestala sa svim tim antisrpskim ispadima i zauzela pun put nezavisnosti koji je oduvek želela, ali daleko od nas?
    Желе да им Србија буде нека врста колоније, да обавезно увек буде у сваком сегменту живота иза њих.
    Jeremic: Da li je unilateralna deklaracija Privremenih institucija samouprave na Kosovu o nezavisnosti od 17. februara 2008. godine u saglasnosti s međunarodnim pravom?
    Odgovor Suda pravde: Da

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.09.2018.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    11

Наивно је било вјеровати како ће спласнути анимозитет према Србима како број ових достигне по кривоустом жељених 3% или како постану чланица ЕУ. Ваљда су људи мислили како уђу у ту ЕУ да ће се и нормализовати, направити мало отклон од те мржње.
    И то су вјеровали они који не познају прилике. Уосталом, не можете тек тако направити отклон од мржње према тим омраженим Србима која је деценијама усађивана од породице до Цркве, и која је временом постала сам темељ идентитета тог народа, или народа у покушају, како вам згодније..

Та мржња је присутна и осјети се. И тамо гдје би се требала прикрити, потиснути, ако ништа, барем оно ради срама, но ? је да ли имају срама. Код највиших званичника, јавних личности, или у њиховом парламенту. Гдје је један посланик полудио када је чуо од посланице "ратификовало", чим то мало вуче на српски, и ако употријебите наставак "овати" умјесто "ирати", слиједи реакција, нервозна и агресивна, може бити зато што у дубини душе знају којим језиком зборе, гадне фрустрације.

Како год, такви су, нису сви исти, има и оних умјерених. Наравно, умјерени Хрвати су они који мрзе Србе мање него што је то нормално.

Poznat Nataša Rostova (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2016.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    187

Hrvatska od nastanka nije imala uslova da bude uspešna država. Prvo njena konfiguracija, ako u dogledno vreme ne "prisvoje " deo Bosne ( a to je deo Krajine koji im predat bez ikakve veze i potrebe ) neće biti održivi.

Turizam nije dovoljan za opstanak, takođe Hr nema neki strateški položaj, progonom Srba narušena je demografija, a time su ostali ispražnjeni prostori koji "ničemu ne služe"

Progonom Srba izgubili su jedan deo vrednije populacije koja je značajno doprinosila , jer Srbi kao autohtoni stanovnici bili su vlasnici zemlje , a doseljeni Hrvati su uglavnom radili u fabrikama ( primer Slavonija i Baranja) i zato im je poljoprivreda propala.

No bolesne ambicije i na silu napravljena nacija bolje ni ne zaslužuje

Eno ih šlihtaju se Kinezima... ni spoljnu politiku ne znaju da vode, a da na kraju ne počnu se trpati tamo gde su Srbi otvorili vrata

Učlanjen
    11.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    712

DomoljUbče, mi smo NATO, mi smo EU, mi imamo more, nogometno srebro, topove na kamionu i efove 16 ispod čekića, raj na zemlji iz kojeg Rvati masovno bježe

Prc, domoljUbče

Elita radeta62 (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    528

Sve dok im j*ebemo hrvatice po Beogradu,Novom Sadu i sire hrvati ce nas mrziti.
    Misli svojom glavom nemoj da si dupljak.

Primećen član mišomor1 (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

A evo da i ja napišem koji komentar na ovu temu, započetu sa rasističkim uvodom i sa istim takvim dopunama od drugih.
    Moje osobno mišljenje:
    Želim da naša hrvatska vlada troši što manje vremena na kontakte sa Srbima, osim onima koji su vezani za gospodarsku suradnju (trgovina, investicije,...).
    Ne bih odbio turiste iz Srbije (a ni iz BiH), ali više volim kad mi dođe Nijemac ili Slovak. Od srpskih turista dolazili su mi do sada samo oni koji su zapravo podrijetlom iz HR ili iz zapadnog dijela BiH, a rade na zapadu.
    Želim da HR napokon iskoristi svoj geopolitički položaj i još više ekonomski odmakne svim istočnim susjedima, a kulturom i odnosom prema radu se približi zapadnim susjedima Slovencima, kojima smo inače puno bliži nego što se često misli i kod nas, a kamoli kod vas.
    Želim da kao rezultat takvog relativnog ekonomskog napretka, polako ali sigurno, izgradimo takvu vojsku da sva istočnjačka maštanja ostanu samo na mašti. U geopolitičkom smislu nam je bitna opstojnost BiH i demilitarizacija zapadnog dijela RS, što zasad ide OK za nas
    Podržavam vraćanje hrvatskih Srba na hrvatsko tržište rada, pa i drugih Srba, jer jednostavno ne vidim nikakvu opasnost od njih.

Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

PS. na ovu zadnju moju rečenicu. Nedavno sam pisao o tome kako je skupina Srba iz Drvara došla raditi u hotel Medena kod Trogira. I bili nezadovoljni, osjećali se diskriminarini itd itd,.. Rekao mi kolega da dogodine neće ni jedan doći. No, sad mi govori da ih se većina vraća, a među njima i kolovođe bunta.

Elita radeta62 (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    528

Citat Original postavio mišomor1 Pogledaj poruku
    A evo da i ja napišem koji komentar na ovu temu, započetu sa rasističkim uvodom i sa istim takvim dopunama od drugih.
    Moje osobno mišljenje:
    Želim da naša hrvatska vlada troši što manje vremena na kontakte sa Srbima, osim onima koji su vezani za gospodarsku suradnju (trgovina, investicije,...).
    Ne bih odbio turiste iz Srbije (a ni iz BiH), ali više volim kad mi dođe Nijemac ili Slovak. Od srpskih turista dolazili su mi do sada samo oni koji su zapravo podrijetlom iz HR ili iz zapadnog dijela BiH, a rade na zapadu.
    Želim da HR napokon iskoristi svoj geopolitički položaj i još više ekonomski odmakne svim istočnim susjedima, a kulturom i odnosom prema radu se približi zapadnim susjedima Slovencima, kojima smo inače puno bliži nego što se često misli i kod nas, a kamoli kod vas.
    Želim da kao rezultat takvog relativnog ekonomskog napretka, polako ali sigurno, izgradimo takvu vojsku da sva istočnjačka maštanja ostanu samo na mašti. U geopolitičkom smislu nam je bitna opstojnost BiH i demilitarizacija zapadnog dijela RS, što zasad ide OK za nas
    Podržavam vraćanje hrvatskih Srba na hrvatsko tržište rada, pa i drugih Srba, jer jednostavno ne vidim nikakvu opasnost od njih.
    A evo da ti odgovorim na tvoj komentar.Tema ti je rasisticka a sam si rasista kad mozes da napises da tvoja vlada nema kontakte sa srbima.Hteo bi pare od srba ali su ti drazi nemci i slovaci.Gde nadje slovake sto nisi ubacio amerikance.A sto se tice ekonomskog napretka Hrvatske pa mi cemo vas uskoro prestici a mozda i Albanija.Zahvalite Titu pas mu mater j*ebo sto vam je dao more inace bi danas prosili po EU.
    Misli svojom glavom nemoj da si dupljak.

krinka5 nije na forumu
    Upozorenje; preteranim gledanjem donje slike štetno je po vaš nervni sistem i psihu
    Poznat krinka5 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    291

Citat Original postavio Muertero Pogledaj poruku
    Oni nece nista. Antisrpska histerija je neophodna, jer se na taj nacin hrvatskom prostom puku skrece paznja sa cinjenice da je Hrvatska failed state. Drzava koja je pod kontrolom kriminalne primitivne bagre, iz koje se narod masovno iseljava, u kojoj je siromastvo masovno, i koja bi, da bes i frustracija nisu okrenuti ka Srbima, shvatila da ulaskom u EU nije dobila bas nista i da je vladajuca klika potpuno beskorisna i maligna. Te je stoga neophodna mrznja usmerena ka Srbima.

Napominjem da sam u prethodne dve godine, nazalost, iz poslovnih razloga bio primoran da posecujem Hrvatsku, te iz prve ruke znam kakva je situacija, te da sa tog razloga niko ne moze da mi kaze da situacija nije kakvom je napred opisana.

Međutim opisano jeste zloupotreba vladajuće elite te iracionalnosti koja se na taj način multiplikuje ali ista iracionalnost je dublja i predstavlja vezivni sastojak hrvatskog kolektivnog bića.

Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio radeta62 Pogledaj poruku
    A evo da ti odgovorim na tvoj komentar.Tema ti je rasisticka a sam si rasista kad mozes da napises da tvoja vlada nema kontakte sa srbima.Hteo bi pare od srba ali su ti drazi nemci i slovaci.Gde nadje slovake sto nisi ubacio amerikance.A sto se tice ekonomskog napretka Hrvatske pa mi cemo vas uskoro prestici a mozda i Albanija.Zahvalite Titu pas mu mater j*ebo sto vam je dao more inace bi danas prosili po EU.
    Nije to nikakav rasizam, ako želim da naša Vlada ima što manje kontakata sa vama. To je legitimna politička želja. Također, istakao sam da ne bih diskriminirao srpske turiste. To bi bio rasizam da diskriminiram. Razlog zašto mislim da nas nikad ekonomski nećete stići bi možda u argumentaciji vama bio rasistički. Sličnu argumentaciju mogu upotrijebiti Slovenci za nas i to meni ne bi bio rasizam.

A ti sad nastavi pisati o je.avanju Hrvatica, to vam i je razina .

Slične teme

1. Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 13.10.2018., 15:03
  2. HRVATI, ZNATE LI ŠTA JE TO STID?
    Autor Bengazi u forumu Politika
    Odgovora: 152
    Poslednja poruka: 25.04.2011., 14:05
  3. Šta uradiše hrvati?
    Autor Propki u forumu Politika
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 06.11.2009., 15:07
  4. Šta znaju Hrvati ko je Jirži Mencl !?
    Autor gost 23146 u forumu Politika
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 07.08.2009., 21:30
  5. Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 23.06.2009., 22:01

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •