Oduzeli joj kuću zbog tuđeg duga

Mackich

Domaćin
Poruka
3.014
Beograđanka Julijana Vasić (53) ostala je bez kuće i čeka da je izvršitelji isele iz doma u kojem je više od 15 godina živela sa sinom Kostom i suprugom Slobodanom pre nego što je preminuo.
Iako postoji kupoprodajni ugovor u kojem se jasno vidi da je vlasnik kuće Julijanin rođeni brat, nekretnina je u katastru ostala uknjižena na prethodnu vlasnicu, njenu svekrvu Radmilu Vasić. Po tom osnovu, Radmilin davnašnji dug od 10.000 evra izvršitelji su naplatili tako što su zaplenili i prodali kuću na licitaciji.

http://www.021.rs/story/Info/Srbija/155561/Oduzeli-joj-kucu-zbog-tudjeg-duga.html

Колико је ботова из СНС запослено као извшритељи да би одузмали народу куће?!
Доста је било напредне бригаде пајсера која само отима и издаје.
 
А зашто тај народ не плаћа своје дугове?

Извршитељ не узима куће без правоснажних судских пресуда.

Дакле, тај "народ" је имао пре извршитеља 100 пута прилику да реши проблем и врати дуг.
 
Beograđanka Julijana Vasić (53) ostala je bez kuće i čeka da je izvršitelji isele iz doma u kojem je više od 15 godina živela sa sinom Kostom i suprugom Slobodanom pre nego što je preminuo.
Iako postoji kupoprodajni ugovor u kojem se jasno vidi da je vlasnik kuće Julijanin rođeni brat, nekretnina je u katastru ostala uknjižena na prethodnu vlasnicu, njenu svekrvu Radmilu Vasić. Po tom osnovu, Radmilin davnašnji dug od 10.000 evra izvršitelji su naplatili tako što su zaplenili i prodali kuću na licitaciji.

http://www.021.rs/story/Info/Srbija/155561/Oduzeli-joj-kucu-zbog-tudjeg-duga.html

Колико је ботова из СНС запослено као извшритељи да би одузмали народу куће?!
Доста је било напредне бригаде пајсера која само отима и издаје.

Не може из уговора да се види ко је власник. Власништво се не гледа према уговору, већ према катастру.
 
Mogli su u krajnjoj liniji da prodaju kuću za veće pare, a ne da čekaju čudo da ih spasi. U ovom tekstu piše da je na licitaciji kuća prodata za 30.000 evra, a sudski veštak procenio je da vredi 85.000 evra. Jеbi ga, ako imaš dug, to znači da te je neko nekada ispoštovao i pozajmio ti pare, pa je stoga red da se te pare i vrate...
 
Da, postoje dva problema, odnosno dve grupe ljudi koji su nezadovoljni.

Prva se stalno zali kako ne moze da naplati svoje. A druga koja ne moze da plati svoj dug.

Nikada te dve grupe ljudi nece biti podjednako zadovoljne.

Npr. zamislite da vam firma duguje plate. I vi pokrenete radni spor. I dobijete na sudu. I onda od nekog cate zavisi kada ce dug da se naplati. A cata ceka par godina na to,

Za to vreme, vi angazujete javnog izvrsitelja, i izbambusate duznika. (u ovom slucaju poslodavca koji nije redovno isplacivao plate). Pa jos kamata, pa kamata na kamatu. Milinica.


A sta je jos problem?

Kada neko duguje, ide mu se na adresu prebivalista. A adresa prebivalista moze da bude stan u kome neko drugi zivi. E to je problem koji treba nekako drugacije resiti.
 
Možda sam zla osoba, ali nemam empatije prema dužnicima.
Odvajkada je poznato zajmiš - vratiš.
Ako nemam da vratim, a to mogu da znam, ne zaimam.
Možda je za ovaj moj stav krivo iskustvo s pozajmicama, nikad vraćenim.
I nisu male sume u pitanju.

- - - - - - - - - -

Pri tome uopšte ne razumijem kako neko može uzeti npr. kredit,
pa se onda žaliti na uslove ili na moranje vraćenja istog.
Postoji ona stara izreka : Pokrivaš se koliko si dugačak. ( tako nekako ).
Nju su kanda svi zaboravili.
Nije još počelo oduzimanje kako će biti. Nažalost. No ne vidim ja da je tu neko drugi osim nas odgovoran.
 
Da, postoje dva problema, odnosno dve grupe ljudi koji su nezadovoljni.

Prva se stalno zali kako ne moze da naplati svoje. A druga koja ne moze da plati svoj dug.

Nikada te dve grupe ljudi nece biti podjednako zadovoljne.

Npr. zamislite da vam firma duguje plate. I vi pokrenete radni spor. I dobijete na sudu. I onda od nekog cate zavisi kada ce dug da se naplati. A cata ceka par godina na to,

Za to vreme, vi angazujete javnog izvrsitelja, i izbambusate duznika. (u ovom slucaju poslodavca koji nije redovno isplacivao plate). Pa jos kamata, pa kamata na kamatu. Milinica.


A sta je jos problem?

Kada neko duguje, ide mu se na adresu prebivalista. A adresa prebivalista moze da bude stan u kome neko drugi zivi. E to je problem koji treba nekako drugacije resiti.

Проблем је што си до јуче копао по ђубрету а данас оправдаваш одузимање имовине најсиромашнијима у друштву правдајући твоје напредне изрвшитеље.
То није лепо.
 
Beograđanka Julijana Vasić (53) ostala je bez kuće i čeka da je izvršitelji isele iz doma u kojem je više od 15 godina živela sa sinom Kostom i suprugom Slobodanom pre nego što je preminuo.
Iako postoji kupoprodajni ugovor u kojem se jasno vidi da je vlasnik kuće Julijanin rođeni brat, nekretnina je u katastru ostala uknjižena na prethodnu vlasnicu, njenu svekrvu Radmilu Vasić. Po tom osnovu, Radmilin davnašnji dug od 10.000 evra izvršitelji su naplatili tako što su zaplenili i prodali kuću na licitaciji.

http://www.021.rs/story/Info/Srbija/155561/Oduzeli-joj-kucu-zbog-tudjeg-duga.html

Колико је ботова из СНС запослено као извшритељи да би одузмали народу куће?!
Доста је било напредне бригаде пајсера која само отима и издаје.

Ти тзв.ИЗВРШИТЕЉИ су најстрашнија разбојничка, пљачкашка и криминална банда И ТО ОЗАКОЊЕНА у Србији........ Морбидно.........
 
Beograđanka Julijana Vasić (53) ostala je bez kuće i čeka da je izvršitelji isele iz doma u kojem je više od 15 godina živela sa sinom Kostom i suprugom Slobodanom pre nego što je preminuo.
Iako postoji kupoprodajni ugovor u kojem se jasno vidi da je vlasnik kuće Julijanin rođeni brat, nekretnina je u katastru ostala uknjižena na prethodnu vlasnicu, njenu svekrvu Radmilu Vasić. Po tom osnovu, Radmilin davnašnji dug od 10.000 evra izvršitelji su naplatili tako što su zaplenili i prodali kuću na licitaciji.

http://www.021.rs/story/Info/Srbija/155561/Oduzeli-joj-kucu-zbog-tudjeg-duga.html

Колико је ботова из СНС запослено као извшритељи да би одузмали народу куће?!
Доста је било напредне бригаде пајсера која само отима и издаје.

Наследник одговара и за дугове оставиочеве, каже најстарији законик у Србији. Јел та тетка члан фашистичке организације па си се овако заузео за њу?
 
Проблем је што си до јуче копао по ђубрету а данас оправдаваш одузимање имовине најсиромашнијима у друштву правдајући твоје напредне изрвшитеље.
То није лепо.

Не знам зашто је релевантно да ли је неко сиромашан или није?
Ако имаш дуг, треба га платити.

Тако не знам која је то ромска фора с Србима у Београду да им не пада на памет да укњиже некретнину, ако се у катастру води на претходног влансика рачунај да ти се лако може десити овако нешто.

И та кукњава ми је одурна одавно.

- - - - - - - - - -

Ти тзв.ИЗВРШИТЕЉИ су најстрашнија разбојничка, пљачкашка и криминална банда И ТО ОЗАКОЊЕНА у Србији........ Морбидно.........

А до јуче смо кукали како се тужиш деценијама, а кад добијеш пресуду можеш дупе да обришеш с њом јер такође треба више деценија да дође на извршење..
 
Полако напредни бандити.
Нису вам ово пензионерке да се иживљавате, одузимате куће и све што имају па их избацујете на улицу.

Видели сте како се Весић, ваш вођа у Београду, крије иза жена.
 
Полако напредни бандити.
Нису вам ово пензионерке да се иживљавате, одузимате куће и све што имају па их избацујете на улицу.

Видели сте како се Весић, ваш вођа у Београду, крије иза жена.

Кучкићу, објасни ти нама како је њен рођени брат успео да купи кућу од покојне прије, а да мајмун није гледао колико се прија задужила?
 
Кучкићу, објасни ти нама како је њен рођени брат успео да купи кућу од покојне прије, а да мајмун није гледао колико се прија задужила?

Немој да се нервираш Леси.
Ако ниси крао биће све у реду.
За Весића већ нисам сигуран.
Као ни за ваше колеге које отимају имовину најсиромашнијима широм Србије.ж

Ја ценим да си ти напредна поштењачина.
То што мало лајеш, то ће да ти опростимо.
 
Питам Леси: зашто отимате од најсиромашних док се чува најскупоценије вино у Јајинцима?

А ако сте победили тако што сте истерали жене испред себе, свака вам част.
 
У последњих пар година, такве ствари би требало да проверавају нотари, приликом стављања некретнине у промет. И да одговарају уколико нису добро проверили.

РГЗ, нотари, извршитељи, Пореска, и МУП треба да су увезани, да се приликом куповине зна на кога се објекат води у катастру, на чије име је порез, да ли постоје дуговања лица која су пријављена на тој адреси...

Свакако је важно код оваквих вести проверити када је стан купљен/наслеђен. Ако је пре 2014, а највероватније јесте, то је све одрађено у суду, од стране обичног службеника на шалтеру који ништа не може да провери, сем идентитета странака у овој врсти облигације.
 
Не знам зашто је релевантно да ли је неко сиромашан или није?
Ако имаш дуг, треба га платити.

Тако не знам која је то ромска фора с Србима у Београду да им не пада на памет да укњиже некретнину, ако се у катастру води на претходног влансика рачунај да ти се лако може десити овако нешто.

И та кукњава ми је одурна одавно.
- - - - - - - - - -
А до јуче смо кукали како се тужиш деценијама, а кад добијеш пресуду можеш дупе да обришеш с њом јер такође треба више деценија да дође на извршење..

Како можеш и како имаш херца да подржаваш невероватне пљачке "у складу са Законом". Па јбт како некој породици којој је приписан дуг а која једино има стан МОЖЕШ ДА ОДУЗМЕШ СТАН КОЈИ ВРЕДИ 90.000 евра ЗБОГ ДУГА ОД 5.000 евра И ЗАТИМ ГА ПРОДАШ СВОЈОЈ ОРГАНИЗОВАНОЈ БАНДИ ЗА 30.000 евра, ГДЕ ЈЕ И КОД КОГА ЈЕ РАЗЛИКА ОД 60.000 евра...... - те пљачке и те мућке ТЕК ЋЕ БИТИ ОБЕЛОДАЊЕНЕ......
Усрана распала држава морала је наћи други начин наплате дуга а не овако путем ХАЈДУЧИЈЕ........
 
Како можеш и како имаш херца да подржаваш невероватне пљачке "у складу са Законом". Па јбт како некој породици којој је приписан дуг а која једино има стан МОЖЕШ ДА ОДУЗМЕШ СТАН КОЈИ ВРЕДИ 90.000 евра ЗБОГ ДУГА ОД 5.000 евра И ЗАТИМ ГА ПРОДАШ СВОЈОЈ ОРГАНИЗОВАНОЈ БАНДИ ЗА 30.000 евра - те пљачке и те мућке ТЕК ЋЕ БИТИ ОБЕЛОДАЊЕНЕ......
Усрана распала држава морала је наћи други начин наплате дуга а не овако путем ХАЈДУЧИЈЕ........

Чекај,. јел дуг треба да се плати или не?
 
Колико кошта подрум вина у Јајинцима док се најсимрашнијим одузима имовина од стране напредних извршитеља за пар хиљада динара дуга?

Можеш ти то и боље, шта је подрум у Јајинцима према "Франшу", и, подсети ме шта још пише код Милована Бркића...
 
Нажалост, скуп је био ненајављен и жене су морале да реагују, добро су и прошли, да су налетели на Оливеру Зекић летело би перје и сељачина би морао да побегне брже.

Па, добро свака част што признајеш да шаљете жене да нападају.
Али мене нешто друго интересује.

Колико кошта подрум вина у Јајинцима док се најсимроашнијим одузима имовина од стране напредних извршитеља за пар хиљада динара?

- - - - - - - - - -

Можеш ти то и боље, шта је подрум у Јајинцима према "Франшу", и, подсети ме шта још пише код Милована Бркића...

Сам Вучић признаје да има огромни подрум вина у Јајинцима где чува скупцено вина.

Одговори Леси, немој да лајеш. Причај српски да те цео свет разуме.
 
Како можеш и како имаш херца да подржаваш невероватне пљачке "у складу са Законом". Па јбт како некој породици којој је приписан дуг а која једино има стан МОЖЕШ ДА ОДУЗМЕШ СТАН КОЈИ ВРЕДИ 90.000 евра ЗБОГ ДУГА ОД 5.000 евра И ЗАТИМ ГА ПРОДАШ СВОЈОЈ ОРГАНИЗОВАНОЈ БАНДИ ЗА 30.000 евра, ГДЕ ЈЕ И КОД КОГА ЈЕ РАЗЛИКА ОД 60.000 евра...... - те пљачке и те мућке ТЕК ЋЕ БИТИ ОБЕЛОДАЊЕНЕ......
Усрана распала држава морала је наћи други начин наплате дуга а не овако путем ХАЈДУЧИЈЕ........

Можда је било паметније да та породица сама прода свој стан и плати дуг од 5 000 а да за 80 000 купи себи другу некретнину, шта мислиш? А имали су прилике ко зна колико до ивршења.
 
Па, добро свака част што признајеш да шаљете жене да нападају.
Али мене нешто друго интересује.

Колико кошта подрум вина у Јајинцима док се најсимроашнијим одузима имовина од стране напредних извршитеља за пар хиљада динара?

Кад те интересује, провери ко је инсталирао извршитеље.
 

Back
Top