VolksWagen u Srbiji

Da samo ti citaj internet clanke i pravi se pametan jbt. Dok ja imam tamo njih 4 koji rade godinama i prosle godine sam bio kod njih u stanu, drugari iz srednje skole...i sad ti meni solis pamet kolika je njima plata?

Ne, ti ces da ostanes bednik, koji drugome pises glupo si i sl. Ne brini se za moje obrazovanje , obrazovaniji sam od tebe to je sigurno. A to nije samo diploma fakulteta i prvo mesto iz srpskog jezika -jos pri tom Hrvat lol. Ali eto doso selja da me proziva jel...klasika za Srbu...

U SAD zive milioni Srba, u Rusiji par hiljada.

Jedi se!

Zadni popis malo vise od 215 000 Srba zivi u Americi.Gdje nadje taj milion ?? Zadnjih 10 godina nisam cuo da se ide masovno u Ameriku to je bilo 90-ih sad rijetko.U zemlje EU ima dosta naravno,ali ne u Spaniju,Grcku,Portugal ili Balticke zemlje vec u Njemacku ili Austriju gdje imaju vec nekog.
 
Ja mislim da je munjen.

Link do linka a ja iz prve ruke... strasno :D

-
A evo kad sam ve cu bazi Imgur racun:

P5Wlwi6.jpg


- a evo i nabasao na sliku

35sBSy6.jpg


-

I nemoj vise biti munjen, mani se Rusije nego teraj Srbe na Zapad ne cini im zlo.

Hahhahaa, 'ladno meni kačiš slike svojih priznanja ... i to iz OSNOVNE škole i to sa OPŠTINSKOG takmičenja!!! :zcepanje:

I time se toliko ponosiš!!! :zcepanje:

Ok, da si mi jednostavno rekao da si u osnovnoj školi bio na opštinskom takmičenju iz srpskog jezika bez "dokaznog materijala", verovao bih ti na reč. :lol: Nisam ja nikakv istražitelj pa da tražim materijalne dokaze. :mrgreen:

E, vidiš, upravo u tome i jeste ključni problem što u Srbiji potpuno nepismeni ljudi dobijaju neka kvazi-priznanja iz srpskog jezika. Sveopšti problem u Srbiji su loše definisani, a često i nepostojeći kriterijumi za ostvarivanje određenih benefita: u upravnim odborima javnim preduzeća tako sede vlasnici pečenjara, 90% političara nemaju nikakvo radno iskustvo u privredi... i sl.

Slovačka je privukla relativno dosta stranih investicija u industriju ne zbog spoljne politike, nego baš upravo zbog reforme osnovnog i srednjeg obrazovanja tako da na standardizovanim testovima đaci u Slovačkoj ostvaruju bolje rezultate nego u Srbiji.
Recimo, na PISA testovima iz matematike, đaci u Slovačkoj su na 38. mestu u svetu, u Rusiji su na 22. mestu, a u Srbiji u vreme žutih su bili na 43. mestu (od 65 zemalja). Videćemo šta će biti ove godine. Nadajmo se boljem rezultatu. :)

Takođe, značajan faktor je bilo i poboljšanje poslovnog ambijenta. Slovačka je na Ease of Doing Business rang listi sada na 43. mestu u svetu, Rusija na 31. mestu, a Srbija na 48. mestu (u vreme žute kleptokratije Srbija je bila na 93. mestu).

Inače, Slovaci su naša braća. Oni su još pre 15 godina anekrisani od strane NATO-a, referendum koji je održan još 1997. gde je narod rekao NE NATO-u je jednostavno ignorisan: država je uvučena u NATO protiv većinske volje naroda. Takođe, nisu priznali tzv. nezavinost Kosova. Slovaci danas i dalje većinski žele neutralnost, a ne NATO. Na zapadu za to krive, pogađajte, "rusku propagandu" u Slovačkoj. :D

b2.png
 
Zadni popis malo vise od 215 000 Srba zivi u Americi.Gdje nadje taj milion ?? Zadnjih 10 godina nisam cuo da se ide masovno u Ameriku to je bilo 90-ih sad rijetko.U zemlje EU ima dosta naravno,ali ne u Spaniju,Grcku,Portugal ili Balticke zemlje vec u Njemacku ili Austriju gdje imaju vec nekog.

Do pre nekoliko godina bilo ih je nekoliko miliona, mahom u Chikagu, sada su valjda i zaboravili da su Srbi.
Nego bi me sada zanimalo ko broji te Srbe po svetu? Kazes da je zadnji popis bio:zcepanje:
Srbija ili ih Ilionis zbraja, oduzima, sabira?
 
Чудо да Вучић још није изјавио да VW неће у Србију због протеста опозиције и насиља Бошка Обрадовића

Mogao bi da ode tamo i da kleči dok ne otvore ovde, može da im malo i zaplače

- - - - - - - - - -

2050. Srbija u rangu Slovacke 2020.

Sirotinja uboga mnogo voli da se kotira iznad nekog.
To nam nacionalna disciplina.
 
Kinezi kod komšija grade fabriku električnih automobila
Ploče -- Kinezi bi uskoro u Dalmaciji trebalo da počnu sa gradnjom fabrike automobila, a na različitim pozicijama biće uposleno i do 500 radnika.

16920350825ca9ddcfc3406119012107_w640.jpg

Reč je o fabrici električnih automobila i skutera u poslovnoj zoni Nova sela, u do sada, poprilično nerazvijenoj neretvanskoj opštini Kula Norinska, prenosi Slobodna Dalmacija.

Ta opština je počela s radovima na infrastrukturi u budućoj poslovnoj zoni na Novim selima. Kako navodi list, za početak bi se zaposlilo dvadesetak radnika.
 
2050. Srbija u rangu Slovacke 2020.

Da je Tadic ostao na vlasti, onda bi zaista tako bilo: Srbija bi tek 2050. dostigla nivo razvoja Slovacke 2020.
S obrzirom da smo se otarasili zutice, organizam nam je zdraviji, u fazi oporavka je sada i zato ce Srbija 2030. biti tamo gde ce Slovacka biti 2020. Naime, vec sada prosecna plata u Srbiji je 450 evra i Svetska Banka i MMF nam predvidjaju prosecnu stopu rasta od 4% za narednih 5 godina, investicije rastu iz godine u godinu...
A Slovacka ce 2030. biti slobodna zemlja: neutralna tj. oslobodjena od NATO okupacije pod kojom se nalazi vec 15 godina. To je volja naseg bratskog slovackog naroda. ;)
 
Do pre nekoliko godina bilo ih je nekoliko miliona, mahom u Chikagu, sada su valjda i zaboravili da su Srbi.
Nego bi me sada zanimalo ko broji te Srbe po svetu? Kazes da je zadnji popis bio:zcepanje:
Srbija ili ih Ilionis zbraja, oduzima, sabira?

Ja sam istrazivao preko nekoliko sajtova.Prvi je wikipedia ( po prilicno nepouzdan sajt ali nekad ubude)podaci 199 080 Srba. Srpska wikipedia navodi jos manji broj 187 739 Srba. Razni srpski sajtovi i srpska tv iz Cikaga navode podatke od 215 000 - 250 000.Ako racunas brojku od milion to je mozda neko ko je srpskog porijekla a ne zna ni jednu rijec srpskog jezik ni ti zna iz kojeg su grada/sela njegovi preci doselili u Srbiju,kao onaj pjevac Yankovic koji nekad kaze da je hrvatskog porijekla kad gostuje u Hrvatskoj a nekad kaze da je srpskog porijekla kad ga intervjuise novinar iz Srbije.To za mene nisu Srbi.Ne samo da mora znati srpski jezik i biti pravoslavne, eventualno protestanskte vere,mora biti i duhom Srbin balkanac.Mozes pronaci na masu sajtova koji pisu " Mit o Cikagu kao srpskom gradu". Da ima milion Srba davno bi bila uspostavljena avio linija Beograd - Cikago,Beograd - Toronto.Imas iz Njemacke preko 20 gradova koji lete za Srbiju a samo jedan iz Amerike za Srbiju. Mit je da ima milion Srba U Americi.

- - - - - - - - - -

Podaci za 2010 i 2012 godinu.
 
Evo vec 3 dana prodje a VW vise niko ne spominje.

VW nije dosao, ali zato FASH ( Forcat e Armatosura të Shqipërisë ) aka shiptarska vojska na Kosovu ostade...:roll:

Bas lepa skracenica FASH - FASHisti po defoltu.

Sve je to trebalo "zamagliti" pricom o dolasku VW u Srbiju.
 
Volkswagen odabrao Tursku
0

By BiznisInfo on 27/06/2019 Kompanije


Njemački proizvođač automobila Volkswagen navodno je izabrao Tursku za svoju novu investiciju, izgradnju mega fabrike o kojoj se posljednjih mjeseci mnogo pisalo.

Informacije su počele da se pojavljuju u medijima nakon što je prošle sedmice izvršni direktor VW-a Herbert Diess posjetio Tursku i susreo se s predsjednikom Turske Recepom Tayyipom Erdoğanom a Volkswagenov menadžment navodno je donio svoju konačnu odluku nakon sastanka u Ankari 19. juna.
Početkom ove godine, automobilski gigant je objavio da će izgraditi novu fabriku u Istočnoj Evropi za proizvodnju nekih od svojih glavnih modela na konvencionalni pogon (benzin / dizel), dok bi električna vozila proizvodio u njemačkim fabrikama zbog ograničenja emisija u Evropi.
Očekuje se da će nova fabrika zaposliti oko 5.000 ljudi, a u njoj će se proizvoditi VW Škoda Karoq i Seat Ateca modeli. Fabrika će početi sa proizvodnjom 2022. godine i biti jedan od najvažnijih proizvodnih objekata u regionu. Vrijednost izgradnje procjenjuje se na 2 milijarde eura.

Bugarska ili Turska

U početku je bilo pet zemalja kandidata za novu fabriku VW, najveću investiciju u izgradnju fabrike u skorijoj istorijia kompanije, a broj je na kraju pao na dva, ostavljajući samo Tursku i Bugarsku na stolu. Podsjetimo, jedno vrijeme se govorilo i o Srbiji kao ozbiljnom kandidatu za privlačenje ove investicije.
Prema izvještajima njemačkih i turskih medija, izgleda da je Turska prevladala, iako službeno saopćenje tek treba da uslijedi, izvijestio je njemački dnevnik Handelsblatt.
Handelsblatt naglašava da je visoko razvijena pod-industrija u Turskoj imala uticaj u donošenju odluke, kao i odgovarajući troškovi rada. Pored toga, uprkos značajnom padu u automobilskoj industriji ove godine, VW je već godinama najprodavaniji brend u Turskoj.
Turska ima automobilsku istoriju koja seže skoro 50 godina unazad. Kao jedna od vodećih svjetskih zemalja u automobilskom sektoru, Turska je privukla investicije od mnogih brendova, uključujući Fiat, Renault, Mercedes-Benz, MAN, Otokar, Isuzu, Honda, Hyundai, Toyota i Temsa, a osim solidne infrastrukture u industriji dobavljača automobila, Turska ima i iskusnu radnu snagu u ovom sektoru.
Takođe je saopšteno da su investicioni podsticaji u Turskoj i niži troškovi rada u poređenju sa zemljama istočne Evrope takođe bili od ključnog značaja za odluku VW-a.

Borba duga 14 godina

Prema Handelsblatt-u, Volkswagen menadžment je od samog početka bio zainteresovan za ulaganje u Tursku.
Inače, Turska se trudi da Volkswagen, jedan od najprodavanijih brendova, investira u ovu zemlju već 14 godina. Ferit Kahenk, predsjednik distributera VW iz Turske Doğuş Holding, prvi je pozvao VW da investira u 2005. na Sajmu automobila u Ženevi. U narednim godinama, ovaj poziv su ponovili i Doğuş i Ankara.
Hoće li nakon 14 godina uspjeti u naumu da njemačkog giganta dovedu u svoju zemlju, ostaje da vidimo.


Av je glavni krivac sto Volkswagen ne dolazi u Srbiju!!!
 

Back
Top