U kakvim telima ce da vaskrsnu ljudi

12 Boga nikada niko nije video.

Tako je. Da bi vidjela Boga Bog bi morao da bude objekat tvoje subjektivne predstave.
Bog ne postoji u viziji niti u svjesnosti subjekta. U vizijama postoji koncept (percepcija) Boga. Bog u njima NIJE.
Bog postoji jedino u SEBI.

Odatle, Boga ne možeš vidjeti niti zamisliti ali Boga dakako možeš ZNATI... u SEBI-apsolutu.

Vrati svoju volju i pažnju u Sebe-apsolut i znat ćeš Boga... bit’ ćeš Jedno sa Bogom., bit’ ćeš Bog. Apsolut je onaj koji jeste i Bog i čovjek. Ti... nisi čovjek, već apsolut koji čovjeka kreira is Svijesti sebe-Boga da bi dok sebe-čovjeka kreira sebe čovjekom doživljavao.

- - - - - - - - - -

Mislim stvarno, ova rasprava je kao kada bi se raspravljali da li postoje Ivica i Marica? Da je Sundjer bob stvaran ili je samo lik iz crtanog...hajte ljudi, nemojte biti neozbiljni.

O čemu ti?
Šta su tvoji argumenti?
Imaš li neposredno iskustvo Boga?
Znam, čitao sam i tvoje komentare, nemaš.
Ali eto, argumentuj svoj stav i ja ću biti zahvalan.

- - - - - - - - - -

Logika bez neposrednog iskustva nije dovoljna u ovakvim diskusijama.
 
Mislim stvarno, ova rasprava je kao kada bi se raspravljali da li postoje Ivica i Marica? Da je Sundjer bob stvaran ili je samo lik iz crtanog...hajte ljudi, nemojte biti neozbiljni.

Kad se bolje razmisli o ovom komentaru koji si postavio, vidi se jasno tvoja arogancija koja očito proizilazi iz neznanja. Neznanje nije zbog nenačitanosti već zbog neiskustva neposrednog znanja. Previše se oslanjaš na intelekt, a intelekt je glup bez prisustva informacije u razumu. Samo zato što si ti zatvoren u projekciji svog ega ne znači da je krug u kojemu stojiš i limit saznanja svih drugih.

Govoriš o neozbiljnosti.
Neozbiljno je reći nekome da neozbiljan samo zato što njegove tvrdnje izlaze iz okvira tvojih saznanja.

Odakle tebi ideja šta je istina a šta ne? Znam, goviriš iz pozicije materijaliste kojiemu sve mora da se predoči kako bi mogao da shvatiš da to i postoji.

Umjesto tako arogantnih komentara argumentuj ono na što želiš da nam ukažeš (ako imaš argumente). Izvoli. To ću onda prihvatiti kao raspravu sa tobom. Ovako, to je samo arogantna upadica nadobudnog egoiste. :)
 
Poslednja izmena:
Kad se bolje razmisli o ovom komentaru koji si postavio, vidi se jasno tvoja arogancija koja očito proizilazi iz neznanja. Neznanje nije zbog nenačitanosti već zbog neiskustva neposrednog znanja. Previše se oslanjaš na intelekt, a intelekt je glup bez prisustva informacije u razumu. Samo zato što si ti zatvoren u projekciji svog ega ne znači da je krug u kojemu stojiš i limit saznanja svih drugih.

Govoriš o neozbiljnosti.
Neozbiljno je reći nekome da neozbiljan samo zato što njegove tvrdnje izlaze iz okvira tvojih saznanja.

Odakle tebi ideja šta je istina a šta ne? Znam, goviriš iz pozicije materijaliste kojiemu sve mora da se predoči kako bi mogao da shvatiš da to i postoji.

Umjesto tako arogantnih komentara argumentuj ono na što želiš da nam ukažeš (ako imaš argumente). Izvoli. To ću onda prihvatiti kao raspravu sa tobom. Ovako, to je samo arogantna upadica nadobudnog egoiste. :)

Ne govorim o apstraktnom pojmu Boga, niti sam rekao da je neozbiljno verovati u ideju Boga, ali vezivati se za neki konkretan religijski koncept i biti fanatican u tome je za mene pre svega odraz infantilnosti, neuroticnosti i neozbiljnosti. Jehova je jevrejski Bog,isto kao sto je i svaka kultura imala svoj dozivljaj Boga. Zbog čega treba da verujemo u Jevrejskog Boga, a ne recimo u Bangladeskog ili Aboridzinskog?
Neozbiljno je Boga vulgarizovati,uproscavati i tumačiti ga u skladu sa nekim dogmama nekakvih knjiga koje pretenduju da same sebe proglase svetim. Neozbiljno je verovati nekome na reč tek tako. Nisam ja materijalista, samo ne doživljavam Boga kao kasapina iz 35. veka pre nove ere, jer tadasnji ljudi su tog Boga stvarali u skladu sa duhom vremena koji je bio takav kakav je bio, ali tumačiti doslovno to sto je nastalo pre nekoliko hiljada godina jw za mene nonsens.
 
Ne govorim o apstraktnom pojmu Boga, niti sam rekao da je neozbiljno verovati u ideju Boga, ali vezivati se za neki konkretan religijski koncept i biti fanatican u tome je za mene pre svega odraz infantilnosti, neuroticnosti i neozbiljnosti. Jehova je jevrejski Bog,isto kao sto je i svaka kultura imala svoj dozivljaj Boga. Zbog čega treba da verujemo u Jevrejskog Boga, a ne recimo u Bangladeskog ili Aboridzinskog?
Neozbiljno je Boga vulgarizovati,uproscavati i tumačiti ga u skladu sa nekim dogmama nekakvih knjiga koje pretenduju da same sebe proglase svetim. Neozbiljno je verovati nekome na reč tek tako. Nisam ja materijalista, samo ne doživljavam Boga kao kasapina iz 35. veka pre nove ere, jer tadasnji ljudi su tog Boga stvarali u skladu sa duhom vremena koji je bio takav kakav je bio, ali tumačiti doslovno to sto je nastalo pre nekoliko hiljada godina jw za mene nonsens.

Nismo svi pričali o tom Bogu JHVH. Da si bolje čitao šta sam pisao vidio bi da
govorim o nečemu sasvim drugom,a ne o tom vjerovanju. Ja ne vjerujem u Boga.
Ja Boga znam. Znati Boga je znati Sebe-apsolut. Onaj ko to nije spoznao,
neposredno doživio, nema načina da govori istinu o tome. Zato i kažem da je citiranje
biblijskih izreka udaljavanje od Boga, jer to našu volju i pažnju vodi u projekciju, a
tamo Boga nema. Dok citiraš volja ti je zarobljena u prošlosti.

Međutim, uopšte nije važno čak ni to što taj apsolutni aspekt sebe nazivano Bogom,
jer ono (Biće-apsolut) sebe ne naziva ničim, ali u našem, ljudskom slučaju taj pojam
upućuje na nešto konkretno i ja s tim nemam nikakvih problema. Problem je govoriti o
Bogu a ne znati Boga (ono-što-jeste). Onaj ko to čini je u totalnoj zabludi. No Bog ni o
tome ne sudi. Sve je dopušteno, ali nije od koristi uzdizanju nivoa svjesnosti. Tako i ti,
ne možeš govoriti o Bogu kad nisi doživio neposredno iskustvo tog aspekta sebe. A ja
recimo znam da nisi, jer svi koji jesmo prepoznajemo to bez obzira kakve riječi koristili
da to iskažemo. Prepoznajemo se u našim shvatanjima. Ta shvatanja ne dolaze iz
intelekta već iz duha kojim smo oplemenjeni. Ne omalovažam ni tebe niti ikoga, ali je
prosto smiješno trvditi nešto za što sam u sebi nemaš nikakve dokaze osim dokaza da
to nisi doživio. To ipak nije dovoljan argument kojim možeš pobiti bilo koju drugu teoriju,
pa niti teoriju i dogmu o postojanju jevrejskog, hrišćanskog Boga JHVH onakvog kakav
je predstavljen u Biblji.

Stoga, ne sudim ti što izražavaš svoj stav baziran na neznanju ali ti kažem da je jedina
validna rasprava, tačnije razmjena, kad postaviš argumente, makar oni bili totalno
drugačiji od argumenata svih ljudi ovoga svijeta. Tad je 'rasprava' zdrava. Kuditi nekoga
i reći da je nešto glupo bez argumentacije (a i sa njom) je ''glupost po sebi. Argumenti.


Nisam ja materijalista, samo ne doživljavam Boga kao kasapina iz 35. veka pre nove ere, jer tadasnji ljudi su tog Boga stvarali u skladu sa duhom vremena koji je bio takav kakav je bio, ali tumačiti doslovno to sto je nastalo pre nekoliko hiljada godina jw za mene nonsens.

To i dalje nije argument. To je i dalje arogancija i tvoj sud baziran na čemu???
To je i dalje tvoja reakcija na nešto što se ne slaže sa tvojim ubjeđenjem.
Argumentuj svoj stav. Argument mora biti baziran na tvom znanju. Odakle ti znanje?
Stečeno? Znanje o Bogu se ne stiče. Vrijeme u kojemu živiš i sva tehnološka otkrića
ne mijenjaju apsolutno bilo šta o Bogu. Jedino što se može mijenjati jesu termini, pojmovi
kojima se Bog može opisati zarad razmjene iskustava, kako bi se to saznanje približilo
današnjem čovjeku. To ipak ne mijenja suštinu niti istinu o Bogu, o sebi-apsplutu. Stoga,
koristi riječi-termine koji tebi odgovoaraju ali argumentuj njima svoje znanje. Ne
postavljaj se arogantno iznad drugih. Postavi argumente kako bi znali odakle dolazi
tvoj sud, tvoje stanovište. Jedino tako ćemo imati zdravu razmjenu. Uostalom ništa se
ovdje ne mora raspraviti. Ono što je važno jeste tvoj razlog zbog kojega se javljaš,
tj. važno je samo za tebe, mene, bilo koga za sebe. :)
 
Anđeli imaju rep, hoćemo li i mi imati?

Andjeli nemaju rep, odakle samo vadis informacije, :)

- - - - - - - - - -

To je pogresan prevod.

Bog ne moze da stvara zlo, niti ga stvara.

Razmisli malo.

Satana je taj koji je uzrocnik zla i koji stvara zlo.

A trebas razluciti sta je dobro a sta zlo.

Bog stvara samo dobro i unistava zlo.

Dakle nauci prirodu Boga iz Biblije.

Bog je ljubav.

Bog je pravedan.

Dobar.

Mona, ne budi smesna, citaj sta pise na english:

7 I form the light, and create darkness. I make peace, and create ===EVIL. ===I am YHWH, that
does all these things.

- - - - - - - - - -

Nije u izvornim spisima tako.

I ne moze biti.

Big ne moze da stvara niti da cini zlo.

Jer je Bog.

Bog je Ljubav, pravedan je i dobar.

Sta pise ovde:

יוֹצֵ֥ר אוֹר֙ וּבוֹרֵ֣א חֹ֔שֶׁךְ עֹשֶׂ֥ה שָׁל֖וֹם וּב֣וֹרֵא רָ֑ע אֲנִ֥י יְהֹוָ֖ה עֹשֶׂ֥ה כָל־אֵֽלֶּה:

7Who forms light and creates darkness, Who makes peace and creates EVIL; I am the Lord, Who makes all these.
 
Nismo svi pričali o tom Bogu JHVH. Da si bolje čitao šta sam pisao vidio bi da
govorim o nečemu sasvim drugom,a ne o tom vjerovanju. Ja ne vjerujem u Boga.
Ja Boga znam. Znati Boga je znati Sebe-apsolut. Onaj ko to nije spoznao,
neposredno doživio, nema načina da govori istinu o tome. Zato i kažem da je citiranje
biblijskih izreka udaljavanje od Boga, jer to našu volju i pažnju vodi u projekciju, a
tamo Boga nema. Dok citiraš volja ti je zarobljena u prošlosti.

Međutim, uopšte nije važno čak ni to što taj apsolutni aspekt sebe nazivano Bogom,
jer ono (Biće-apsolut) sebe ne naziva ničim, ali u našem, ljudskom slučaju taj pojam
upućuje na nešto konkretno i ja s tim nemam nikakvih problema. Problem je govoriti o
Bogu a ne znati Boga (ono-što-jeste). Onaj ko to čini je u totalnoj zabludi. No Bog ni o
tome ne sudi. Sve je dopušteno, ali nije od koristi uzdizanju nivoa svjesnosti. Tako i ti,
ne možeš govoriti o Bogu kad nisi doživio neposredno iskustvo tog aspekta sebe. A ja
recimo znam da nisi, jer svi koji jesmo prepoznajemo to bez obzira kakve riječi koristili
da to iskažemo. Prepoznajemo se u našim shvatanjima. Ta shvatanja ne dolaze iz
intelekta već iz duha kojim smo oplemenjeni. Ne omalovažam ni tebe niti ikoga, ali je
prosto smiješno trvditi nešto za što sam u sebi nemaš nikakve dokaze osim dokaza da
to nisi doživio. To ipak nije dovoljan argument kojim možeš pobiti bilo koju drugu teoriju,
pa niti teoriju i dogmu o postojanju jevrejskog, hrišćanskog Boga JHVH onakvog kakav
je predstavljen u Biblji.

Stoga, ne sudim ti što izražavaš svoj stav baziran na neznanju ali ti kažem da je jedina
validna rasprava, tačnije razmjena, kad postaviš argumente, makar oni bili totalno
drugačiji od argumenata svih ljudi ovoga svijeta. Tad je 'rasprava' zdrava. Kuditi nekoga
i reći da je nešto glupo bez argumentacije (a i sa njom) je ''glupost po sebi. Argumenti.




To i dalje nije argument. To je i dalje arogancija i tvoj sud baziran na čemu???
To je i dalje tvoja reakcija na nešto što se ne slaže sa tvojim ubjeđenjem.
Argumentuj svoj stav. Argument mora biti baziran na tvom znanju. Odakle ti znanje?
Stečeno? Znanje o Bogu se ne stiče. Vrijeme u kojemu živiš i sva tehnološka otkrića
ne mijenjaju apsolutno bilo šta o Bogu. Jedino što se može mijenjati jesu termini, pojmovi
kojima se Bog može opisati zarad razmjene iskustava, kako bi se to saznanje približilo
današnjem čovjeku. To ipak ne mijenja suštinu niti istinu o Bogu, o sebi-apsplutu. Stoga,
koristi riječi-termine koji tebi odgovoaraju ali argumentuj njima svoje znanje. Ne
postavljaj se arogantno iznad drugih. Postavi argumente kako bi znali odakle dolazi
tvoj sud, tvoje stanovište. Jedino tako ćemo imati zdravu razmjenu. Uostalom ništa se
ovdje ne mora raspraviti. Ono što je važno jeste tvoj razlog zbog kojega se javljaš,
tj. važno je samo za tebe, mene, bilo koga za sebe. :)

Uopste se nisam tebi ni obratio nego sam dao uopstenu konstataciju na raspravu ( niti sam citao svaki tvoj post). To o cemu ti pricas vise liči na nekakav misticizam, prakticna spoznaja Boga(apsolita) kroz razlicite spiritualne prakse. Govoriš meni da nastupam arogantno i da mi stavovi nisu argumentovani pa bih hteo da te pitam, kakav je to argument potreban da bi ga ti smatrao validnim. Kada se priča o metafizici sve sto se kaže je samo pretpostavka, tj nikad se nw moze utvrditi dal je neciji argument istinit ili taj neko prodaje maglu. Tako niti ja niti bilo ko drugi ne moze opovrgnuti bilo sta što je iz domena metafizike, pogotovo nw ovde na forumu ( ako kazem da san razgovarao sa demonima ti to ne mozes opovrgnuti niti potvrditi).
Govoris da si imao neposredno iskustvo Boga, ali kako to mozes argumentovano da dokazes? To sto ti tvrdia da si spoznao Boga nije nikakav dokaz. Mozda je sve što ti pricas samo prosipanje ispraznih floskula. Danas postoji gomila ljudi koja kada opisuje svoja iskustva i piše o nekoj temi što deluje kao da je zaista to i prozivela, a ustvari je najobicniji prevarant, što ne kažem za tebe.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Uopste se nisam tebi ni obratio nego sam dao uopstenu konstataciju na raspravu ( niti sam citao svaki tvoj post). To o cemu ti pricas vise liči na nekakav misticizam, prakticna spoznaja Boga(apsolita) kroz razlicite spiritualne prakse. Govoriš meni da nastupam arogantno i da mi stavovi nisu argumentovani pa bih hteo da te pitam, kakav je to argument potreban da bi ga ti smatrao validnim. Kada se priča o metafizici sve sto se kaže je samo pretpostavka, tj nikad se nw moze utvrditi dal je neciji argument istinit ili taj neko prodaje maglu. Tako niti ja niti bilo ko drugi ne moze opovrgnuti bilo sta što je iz domena metafizike, pogotovo nw ovde na forumu ( ako kazem da san razgovarao sa demonima ti to ne mozes opovrgnuti niti potvrditi).
Govoris da si imao neposredno iskustvo Boga, ali kako to mozes argumentovano da dokazes? To sto ti tvrdia da si spoznao Boga nije nikakav dokaz. Mozda je sve što ti pricas samo prosipanje ispraznih floskula. Danas postoji gomila ljudi koja kada opisuje svoja iskustva i piše o nekoj temi što deluje kao da je zaista to i prozivela, a ustvari je najobicniji prevarant, što ne kažem za tebe.

Ja ti govorim o argumentaciji a ne o dokazivanju.
Razlika je kao nebo i zemlja. Ja nikome ništa ne dokazujem ali kada govorim iznosim argumente
iza kojih mogu stajati i ako je potrebno objasniti dublje i dalje.

Ono na što sam tebi skrenuo pažnju, a nisi jedini, jeste da se ne ponašaš arogantno, a arogancija
o kojoj govorim dolazi iz osude bez argumenata. Eto. Stoga, da l' si ti taj komentar uputio meni ili
bilo kome drugom to me ne interesuje, interesuje me činjenica da je komentar baziran na
neargumentovanoj osnovi i stoga je to čista arogancija. Arogantno je reći da je rasprava neozbiljna
a onda ostati kratak za argument kojim ćeš nam ukazati na tu neozbiljnost. O tome je riječ. Kada se neko
javi samo da bi potvrdio svoju 'tobož' superiornost u shvatanju a bez ikakve argumentacije svog stava,
to je arogantno i omalovažavajuće za sve druge učesnike rasprave, razmjene.

Dakle, ne tražim nikakve dokaze, niti tebi ili bilo kome dokazujem kako sam ja imao neposredno iskustvo
Boga. Jesam. Ne tražim odobrenje od tebe. Pišem o tome a ti čak ne moraš niti da čitaš, ali kad pišem,
i kad dajem komentar na nečiji komentar onda za sigurno postavim svoje argumente koje predstavljam
u formi znanja. Ta znanja za tebe i druge mogu izgledati suludo ili iluzije, ali to ne mijenja činjenicu da
sam vam postavio argumente kojima ukazujem na poštovanje vaše argumentacije i stoga i vas kao ljudi.
Zato i tebi kažem, a reći ću to i bilo kome kad to zatreba, poštuj druge, te kad se obratiš na forumu, budi
autentičan, budi iskren prema sebi ali isto tako argumentuj svoj sud, svoje mišljenje, svoj stav, jer ćeš
nam na taj način pokazati da nas poštuješ kao ljude bez obzira koliko nam se iskustva i znanja o nečemu
razlikuju i razilaze.

Dakle, moj komentar jeste direktno ophođenje tebi ali nije ispunjen cinizmom, osudom niti omalovažavanjem.
Jednostavno,to je poziv na buđenje. :)
 
Ne govorim o apstraktnom pojmu Boga, niti sam rekao da je neozbiljno verovati u ideju Boga, ali vezivati se za neki konkretan religijski koncept i biti fanatican u tome je za mene pre svega odraz infantilnosti, neuroticnosti i neozbiljnosti. Jehova je jevrejski Bog,isto kao sto je i svaka kultura imala svoj dozivljaj Boga. Zbog čega treba da verujemo u Jevrejskog Boga, a ne recimo u Bangladeskog ili Aboridzinskog?
.

A da li ti je ikada palo na pamet da je to jedna i jedina monoteisticka religija u istoriji covecanstva?

Kada bi se slucajno, greskom, nenamerno... odlucio da postanes vernik, cemu bi se priklonio: monoteizmu ili politeizmu?
 
Ja ti govorim o argumentaciji a ne o dokazivanju.
Razlika je kao nebo i zemlja. Ja nikome ništa ne dokazujem ali kada govorim iznosim argumente
iza kojih mogu stajati i ako je potrebno objasniti dublje i dalje.

Ono na što sam tebi skrenuo pažnju, a nisi jedini, jeste da se ne ponašaš arogantno, a arogancija
o kojoj govorim dolazi iz osude bez argumenata. Eto. Stoga, da l' si ti taj komentar uputio meni ili
bilo kome drugom to me ne interesuje, interesuje me činjenica da je komentar baziran na
neargumentovanoj osnovi i stoga je to čista arogancija. Arogantno je reći da je rasprava neozbiljna
a onda ostati kratak za argument kojim ćeš nam ukazati na tu neozbiljnost. O tome je riječ. Kada se neko
javi samo da bi potvrdio svoju 'tobož' superiornost u shvatanju a bez ikakve argumentacije svog stava,
to je arogantno i omalovažavajuće za sve druge učesnike rasprave, razmjene.

Dakle, ne tražim nikakve dokaze, niti tebi ili bilo kome dokazujem kako sam ja imao neposredno iskustvo
Boga. Jesam. Ne tražim odobrenje od tebe. Pišem o tome a ti čak ne moraš niti da čitaš, ali kad pišem,
i kad dajem komentar na nečiji komentar onda za sigurno postavim svoje argumente koje predstavljam
u formi znanja. Ta znanja za tebe i druge mogu izgledati suludo ili iluzije, ali to ne mijenja činjenicu da
sam vam postavio argumente kojima ukazujem na poštovanje vaše argumentacije i stoga i vas kao ljudi.
Zato i tebi kažem, a reći ću to i bilo kome kad to zatreba, poštuj druge, te kad se obratiš na forumu, budi
autentičan, budi iskren prema sebi ali isto tako argumentuj svoj sud, svoje mišljenje, svoj stav, jer ćeš
nam na taj način pokazati da nas poštuješ kao ljude bez obzira koliko nam se iskustva i znanja o nečemu
razlikuju i razilaze.

Dakle, moj komentar jeste direktno ophođenje tebi ali nije ispunjen cinizmom, osudom niti omalovažavanjem.
Jednostavno,to je poziv na buđenje. :)

Ok, hvala na savetu, pozdrav i svako dobro.
 
A da li ti je ikada palo na pamet da je to jedna i jedina monoteisticka religija u istoriji covecanstva?

Kada bi se slucajno, greskom, nenamerno... odlucio da postanes vernik, cemu bi se priklonio: monoteizmu ili politeizmu?

Nije jedina, postoji Islam koliko znam, mada je i on jednako fanatican koliko i Hriscanstvo ( o Judaizmu da i ne govorim).
To za šta ću ja ili najveci broj ljudi da sw orpedeli zavisi od toga gde su rodjeni. Da li misliš da bi u slučaju da si rodjen na nekom zabacenom ostrvu u okeaniji bio hriscanin? Ne bi naravno, verovao bi u nesto sasvim drugo.
Svaka religija je, po mom dubokom uverenju, ljudska kreacija i u sustini nije inspirisana Bozjom rečju, vec su neka znanja prikupljana, druga izbacivana protokom godina, treca cenzurisana, cetvrta iskonstruisana i tako dobijemo nesto sto se zove sveto pismo ili kuran ili bilo koji drugi religijski spis. Jedina spoznaja Boga moguca je kroz dug rad na spiritualnim tehnikama i kroz prakticno iskustvo misticizma ( za koje vernici tvrde da je sotonizam, iako i mnogi monasi njihove vere imaju razna takva iskustva.)
 
Nije jedina, postoji Islam koliko znam, mada je i on jednako fanatican koliko i Hriscanstvo ( o Judaizmu da i ne govorim).
To za šta ću ja ili najveci broj ljudi da sw orpedeli zavisi od toga gde su rodjeni. Da li misliš da bi u slučaju da si rodjen na nekom zabacenom ostrvu u okeaniji bio hriscanin? Ne bi naravno, verovao bi u nesto sasvim drugo.
Svaka religija je, po mom dubokom uverenju, ljudska kreacija i u sustini nije inspirisana Bozjom rečju, vec su neka znanja prikupljana, druga izbacivana protokom godina, treca cenzurisana, cetvrta iskonstruisana i tako dobijemo nesto sto se zove sveto pismo ili kuran ili bilo koji drugi religijski spis. Jedina spoznaja Boga moguca je kroz dug rad na spiritualnim tehnikama i kroz prakticno iskustvo misticizma ( za koje vernici tvrde da je sotonizam, iako i mnogi monasi njihove vere imaju razna takva iskustva.)

Po meni je tvoje gledište fanatično i šta ćemo sad?

A mani se spiritualne tehnike i misticizma jer ....... pročitaj pravilnik foruma (piše zabranjeno pisati o tome) pre nego kreneš pisati o nečemu
 
Bog ne vrsi ubistva nego unistava zlo.

To su dva razlicita pojma.

Ako biljku napadnu stetocine unistices ih jer volis biljke.

Tako i Bog unistava zlo jer voli ljude.

Da li t iznas sta je zlo? i kako je nastalo?

Kako odakle mi to da je Bog ljubav.

To se zna.

imas u Bibliji


1. Jovanova 4:8
Ko ne voli, nije upoznao Boga, jer Bog je ljubav.

7 Voljeni, volimo jedan drugoga, jer je ljubav od Boga,

i svako ko voli rođen je od Boga i poznaje Boga.

8 Ko ne voli, nije upoznao Boga, jer Bog je ljubav.

9 Po ovome se pokazala Božja ljubav prema nama:

Bog je poslao svog jedinorođenog Sina u svet da preko njega dobijemo život.

10 Ljubav je u ovome: nismo mi voleli Boga, nego je on voleo nas i poslao svog Sina kao žrtvu pomirenja

za naše grehe.

11 Voljeni, ako je Bog tako voleo nas, onda smo i mi dužni voleti jedni druge.

12 Boga nikada niko nije video.

Ako volimo jedni druge, Bog ostaje u nama i njegova je ljubav savršena u nama


Jovan 3:16
16 Jer Bog je toliko voleo svet da je dao svog jedinorođenog Sina, da niko ko verujec u njega ne propadne,
nego da ima večni život.



A moras znati prirodu ljubavi, ljubav mora da je pravedna.

Koje biljke volis, stetne ii korisne?

Da volis biljke, shvatila bi da stetocine ne postoje. Postoji samo opomena da prenamnozavas bilje koje ti se svidjaju ili ih smatras korisnim. Narusavas ravnotezu I savrsenstvo Bogom stvorenim.
Cekas da Bog I tebe savrsenom ucini, sve ne primecujuci da razaranjem savrsenog I sebe razaras.
Da ti opegla bore I ucini te besmrtnom, da bi doveka mogla naopako da radis? Svasta.
 
Bog je stvorio Zemlju da na njoj zive ljudi vecno.

Psalam 37: 29 Pravednici će naslediti zemlju, i živeće na njoj zauvek.


Jasno pise da ce pravednici ziveti vecno na Zemlji.
ne pise da ce ici na nebo da zive vecno...

Dakle Biblija govori o dve vrste vaskrsenja
prvo vaskrsenje je nebesko i samo odredjeni broj ljudi vaskjrsava na nebo.
njih 144000 da bi vladali sa Hristom...


Otkrivenje 14 :1 -5
1 I pogledao sam, kad gle — Jagnje stoji na gori Sionu i s njim sto četrdeset i četiri hiljade onih koji imaju njegovo ime i ime njegovog Oca napisano na svojim čelima.

A svi ostali ocekuju vaskrsavanje na Zemlji.To je drugo vaskrsenje.

Dok je Isus bio na Zemlji radili su vaskrsavanja na Zemlji on i njegovi ucenici.
kao model toga sta ce biti u "novom svetu" na Zemlji.
Nakon Armagedona, za vreme hiljadugodisnje vladavine Hrista.

Prvo uskrsenje je nebesko
i o tome govori
1 Solunjanima 4:16
“Najprije će ustati oni koji su mrtvi u zajedništvu sa Hristom”

Otkrivenje kaze da postoji prvo uskrsenje
sto znaci da postoji i drugo uskrsenje...


Otkrivenje 20
6 Srećan je i svet svako ko ima udeo u prvom uskrsenju.
Nad njima druga smrt nema vlasti, nego će biti Božji i Hristovi sveštenicii vladaće kao kraljevi s Hristom hiljadu godina.

Eto jasno pise da postoji prvo uskrsenje na nebo i njihova je uloga suvladara Hrista.
dakle Isus Hris je tek svojom smrcu i uskrsenjem otvorio put nebeskom uskrsenju.
Tako da nakon Hristovog uskrsenja od 1 veka se odvija uskrsenje na nebo
odredjenog broja ljudi....

A svi oni sto su umrli pre Hrista u starozavetno doba cekaju uskrsenje na zemlji.
Nakon Armagedona, za vreme hiljadugodisnje vladavine Hrista.


Tako je prema Bibliji.

u 1 veku Isus vaskrsava ljue na Zemlji.
primer vaskrsenja Lazara
Jovan 11
38 Tada je Isus, opet duboko potresen, otišao do groba.
To je u stvari bila pećina, a na ulazu je ležao kamen.
39 Isus je zapovedio: „Sklonite kamen!“ A Marta, sestra umrloga, rekla mu je: „Gospode,
sada već sigurno zaudara, jer je četvrti dan otkako je umro.“
40 A Isus joj je rekao: „Zar ti nisam rekao da ćeš videti Božju slavu ako budeš verovala?“
41 Zato su sklonili kamen. A Isus je podigao oči prema nebu i rekao: „Oče, hvala ti što si me uslišio.
42 Ja sam znao da me uvek uslišavaš, ali rekao sam to zbog naroda koji ovde stoji, da bi verovali da si me ti poslao.“
43 Rekavši to, povikao je na sav glas: „Lazare, izađi!“
44 I umrli je izašao. Noge i ruke bile su mu obavijene zavojima,+ a lice mu je bilo obavijeno platnom.
Tada im je Isus rekao: „Skinite to s njega i pustite ga nek ide.“

Sto se tice Zemaljskog vaskrsenja to je Isus demonstrirao u 1 veku
i to je sve zapisano u Bibliji.

Ocekuje nas Zemljasko uskrsenje nakon sudjenja svima i Armagedona.
Vecina ljudi danas ceka vaskrsenje na Zemlji.


Jovan 5:28,29
28 Ne čudite se tome, jer dolazi čas u koji će svi koji su u grobovima*
čuti njegov glas
29 i izaći će
— oni koji su činili dobro u uskrsenje života, a oni koji su činili zlo u uskrsenje osude.

Dela Apostolska 24:15 I imam nadu, koju imaju i oni, da će Bog uskrsnuti i pravednike i nepravednike.

Sigurno da nece na nebo uskrsnuti nepravednike.

Na nebo vaskrsavaju samo oni koji su dokazali svoju svetost i besprekornost.

A na Zemlji ce vaskrsavati ljudi za vreme hiljadugodinje vladavine Hrista nakon Armagedona.
sto sledi u buducnosti, I nakon cega ce Bog vecno unistiti zlo i zle.

Dakle oni na Zemlji vaskrsavaju u savrsenom telu, a ne nebo vaskrsavaju u savrsenom duhovnom telu,
Oni sto vaskrsavaju na Zemlju, kao savrsena bica moci ce da zive vecno na Zemlji.
a oni sto vaskrsavaju na nebo dobijaju od Boga besmrtnost.
 
Poslednja izmena:
1. KORINĆANIMA 15 –
Uskrs u NERASPADLJIVOM TIJELU

===============================



1. KORINĆANIMA 15,50
A ovo, braćo, tvrdim: tijelo i krv ne mogu baštiniti kraljevstva Božjega
i raspadljivost ne baštini NERASPADLJIVOSTI.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
TIJELO I KRV SU RASPADLJIVI
KRALJEVSTVO BOŽJE JE NERASPADLJIVOST

RASPADLJIVA TIJELA LJUDSKA SADAŠNJA
NE MOGU DO KRALJEVSTVA BOŽJEGA KOJE JE
NERASPADLJIVO
------------------------------------------------------------------------------------
1. KORINĆANIMA 15,51
Evo otajstvo vam kazujem: svi doduše nećemo usnuti, ali svi ćemo se IZMIJENITI.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
SMRT JE KAO SPAVANJE
ALI – NEĆE SVI ZASPATI – UMRIJETI
NEKI ĆE SE SAMO IZMIJENITI U NERASPADLJIVO TIJELO
-------------------------------------------------------------------------------------
1. KORINĆANIMA 15,52
Odjednom, u tren oka, na posljednju trublju - jer zatrubit će –
i mrtvi će uskrsnuti NERASPADLJIVI i mi ćemo se izmijeniti.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
PRVI USKRS IDE TAKO DA ĆE PRVO
MRTVI DOBITI NOVA NERASPADLJIVA TIJELA
A TADA ŽIVIMA – RASPADLJIVA TIJELA ĆE SE
TRANSFORMIRATI U NERASPADLJIVA TIJELA
--------------------------------------------------------------------------------------
1. KORINĆANIMA 15,53
Jer ovo raspadljivo treba da se obuče u NERASPADLJIVOST i
ovo smrtno da se obuče u besmrtnost.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
RASPADLJIVA TIJELA LJUDSKA SADAŠNJA
NE MOGU DO KRALJEVSTVA BOŽJEGA KOJE JE
NERASPADLJIVO

ZATO RASPADLJIVA TIJELA POSTAJU NERASPADLJIVA
----------------------------------------------------------------------------------------
1. KORINĆANIMA 15,54
A kad se ovo raspadljivo obuče u NERASPADLJIVOST i
ovo smrtno obuče u besmrtnost,
tada će se obistiniti riječ napisana: Pobjeda iskapi smrt.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
RASPADLJIVA TIJELA LJUDSKA SADAŠNJA
NE MOGU DO KRALJEVSTVA BOŽJEGA KOJE JE
NERASPADLJIVO

ZATO RASPADLJIVA TIJELA POSTAJU NERASPADLJIVA
I TIME – BESMRTNA
 

Back
Top