Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja ne trebam titlove jer znam engleski kao svoj džep.

- - - - - - - - - -

ali, sve sto imas dugujes tim "neprijateljima"...inace bi jos uvek ziveo u pecini, bez struje, vode, telefona, televizije, interneta, itd...zasto bi oni tebi bilo sta pruzali za dz?

Na ime ratne štete.

Moj deda je sahranjen u Kosmetu, da bi mi danas neki Norvežanin prosio pare.
 
Ja ne trebam titlove jer znam engleski kao svoj džep.

- - - - - - - - - -



Na ime ratne štete.

Moj deda je sahranjen u Kosmetu, da bi mi danas neki Norvežanin prosio pare.

mm96U1A.jpg


:ok:

Tako je.

Zapad je naneo direktnu materijalnu stetu 1999 godine bombardovanjem Srbije preko 100 milijardi dolara.

Sankcijama sigurno jos 3 puta toliko.

Otimacinom srpske zemlje na Kosmetu jos 100 puta toliko.

Spreman sam da im oprostim ako nam isplate celokupnu ratnu odstetu, vrate otetu srpsku zemlju, i pristajem da kupujem njihov zabavni sadrzaj.

Ali tek posto isplate sve ovo sto su nam oteli opljackali i stetu koju su naneli.
 
Stogodišnjaci savetuju: Doživite stotu, radite OVO

Životni saveti Rusa koji je živeo 104 godine: O sreći, zdravlju i dugovečnosti, ovo svako mora da pročita!
Istražujući živote ljudi koji žive u ovim Plavim zonama, Den Betner je napravio spisak navikadugovečnih ljudi:


1. Kretanje

Kretanje je sastavni deo života onih koji dugo žive. Oni obično žive u regionima gde se moraju mnogo kretati peške. Uzgajaju povrće, voće i sami brinu o svojim baštama. Sve rade sami, od kopanja, do setve i to bez pomoći mehanizacije.

2. Definišite cilj u životu

Ljudi koji žive u Plavim zonama znaju koja je svrha njihovog života. Dovoljno je da odgovorite na pitanje: Zašto se budim ujutru?

Znajući za šta živite i za šta se borite povećava životni vek za oko 7 godina.

3. Smanjite stres.

Stres je glavni uzrok bolesti i nesreće. To dovodi od hroničnih upalnih procesa, koji dovode do raznih oboljenja.

„Dugovečni ljudi imaju navike koje ima pomažu da se reše stresa. Stanovnici Okinave svakodnevno posvećuju malo vremena da se sete svojih predaka. Adventisti se mole. Stanovnici Ikarije dremaju tokom dana. Stanovnici Sardinije praktikuju tehniku nazvanu „srećan sat““, kaže Betner.

4. U ishrani, slede pravilo od 80% .

Stanovnici Plavih zona jedu malo. Stanovnici Okinave tokom jela izgovaraju matru koja ih opominje da prestanu sa jelom kada su im stomaci 80 posto puni. Ova praksa im omogućava da ne dobiju na težini. Što smanjuje rizik od mnogih bolesti.

„Možemo jesti 20% više ili 20 % manje bez da to primetimo. Ali razlika je u tome što kad jedemo više dobijamo na težini. Kako se bliži veče, stanovnici Plavih zona jedu sve manje.

Stanovnici Ikarije (vernici Grčke pravoslavne crkve) postili su 4 puta godišnje.

Dokazano je da gladovanje smanjuje rizik od hroničnih bolesti. Naročito doprinosi normalizaciji krvnog pritiska i snižava nivo holesterola u krvi.“

5. Jedite više hrane biljnog porekla

Stanovnici Plavih zona meso jedu 5 puta godišnje. Centar njihove hrane su mahunarke. 95% ishrane čini soja, pasulj, sočivo i td. Porcije su im male i blago začinjene.

6. Pijte vino u dobrom društvu

Stanovnici Plavih zona često piju alkohol u umerenim količinama. Čaša vina je obavezna, ali samo u večernjim satima i u dobrom društvu.

7. Neka vera ima specijalno mesto u životu

Vera igra veliku ulogu u životima ljudi u Plavim zonama. Pripadnici verske zajednice imaju zajednički interes, podržavaju jedni druge i vode računa o onima koji se razbole ili upadnu u neku vrstu depresije.

Vera je isto kao i meditacija – momenti u kojima se posvećujete sebi i Bogu.

8. Porodica iznad svega

Ljudi koji žive u Plavim zonama porodicu stavljaju na prvo mesto. Studija pokazuje da život u zajednici (roditelji, babe i dede, deca) smanjuje nivo razboljevanja kod dece. Takođe smanjuje smrtnost kod novorođenčeta uopšteno!

9. Okružite se pravim ljudima

Najvažnije je imati takav društveni krug koji će vas uvek ohrabriti da se brinete o svom zravlju i o sebi.

„Dugogodišnjaci biraju društvo koje vodi računa o zdravom načinu života. Stanovnici Okinave, na primer, ujedinjuju se u grupama po pet osoba i uvek se drže zajedno. Prema istraživanjima pušenje, prejedanje, sreća pa čak i usmaljenost su zarazni. Međutim, društvene veze ljude iz Plavih zona teraju da prate zdrav način života,“ kaže Den Betner.

Ugledajte se na ljude iz plavih zona i:

Pešačite kad god stignete,

Jedite zdravu hranu,

Nemojte da se nervirate

Družite se

Pijte vino sa dragim ljudima

Vodite računa o svojoj porodici.

https://www.krstarica.com/zivot/ziv...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header

Evo ih saveti stogodisnjaka za dugovecnost

Zivite na selu, uzgajajte sami svoje voce i povrce, samim tim eliminisete stres, jedite umereno, pijte vino , i budite posveceni veri Hristovoj i porodici.....

Nigde ne pise zivite u beogradu varajte muza/zenu, zderite u meku i pizza hut-u , i pijte koka kolu umesto vode u neogranicenim kolicinama? :think:
 
da ima

Prevodioci su jako brzi i azurni

https://titlovi.com/titlovi/?prijevod=game+of+thrones

Prvi se pojavio na engleskom u 5:28 jutros. Sledeci u 8:00

I tako redom

I nisam se ja hvalio. Pohvalio se motociklista.

A ja sam posle posao njegovim stopama jer znam koliko to veseli nase kolege rifketa i sizifa

To znači da ti gledaš GoT preveden na hrvatski, za razliku od mene. I još si lopov, opet za razliku od mene. To zajedno znači da si prodao svoju zadnjicu hrvatima, lopovsku zadnjicu. Za jednog "borca protiv zapadnog zla" mnogo često pominješ muslimanijance i Hrvate.

- - - - - - - - - -

Ja ne trebam titlove jer znam engleski kao svoj džep.

- - - - - - - - - -



Na ime ratne štete.

Moj deda je sahranjen u Kosmetu, da bi mi danas neki Norvežanin prosio pare.

Pošto je tvoj džep bušan, to znači da pozanješ engleski jezik kao... pa bušan džep.
Opa, znači dedu ti ubili srpski vojnici dok su prelazili ka Albaniji, a on pokušao da ih opljačka.

- - - - - - - - - -

Де не лупај.

Kako? Nemoj da ga za*ebavaš, što si takav?
 
To znači da ti gledaš GoT preveden na hrvatski, za razliku od mene. I još si lopov, opet za razliku od mene. To zajedno znači da si prodao svoju zadnjicu hrvatima, lopovsku zadnjicu. Za jednog "borca protiv zapadnog zla" mnogo često pominješ muslimanijance i Hrvate.

- - - - - - - - - -



Pošto je tvoj džep bušan, to znači da pozanješ engleski jezik kao... pa bušan džep.
Opa, znači dedu ti ubili srpski vojnici dok su prelazili ka Albaniji, a on pokušao da ih opljačka.

- - - - - - - - - -



Kako? Nemoj da ga za*ebavaš, što si takav?

ne postoji hrvatski jezik kao sto ne postoje hrvati kao narod kako rece dzoni stulic hrvati su izumrli u 16 veku

To sto oni nazivaju hrvatski jezik je delimicno iskvareni srpski jezik

Drugo ja gledam na engleskom.
 
Izjava za forumski HALL OF FAME.

Heroj!
To je prava reč!

hriscanin je prava rec...

- - - - - - - - - -

Ja ne trebam titlove jer znam engleski kao svoj džep.

- - - - - - - - - -



Na ime ratne štete.

Moj deda je sahranjen u Kosmetu, da bi mi danas neki Norvežanin prosio pare.

pa de si zemljakinjo moja...:D

nego, norvezanin ti je ubio dedu? :think:
 
Zanimljivo, kako onda imam džabe HBO već nekoliko godina? Biće da ni ti nisi previše pametan, ali to je očekivano od grbavih Tiksija.

- - - - - - - - - -



Da, tako posmatrate vi koji podržavate lopovluk. I tu je osnovna razlika između ljudi i Tiksija.

lažeš rifo, lažeš :lol:
nema sad ovo ono, levo desno, nisam majke mi....u'vaćen si, podnesi to muški;)

- - - - - - - - - -

ali nemoj očajavati...ispovedi se u nedelju, svako malo pogreši
 
ne postoji hrvatski jezik kao sto ne postoje hrvati kao narod kako rece dzoni stulic hrvati su izumrli u 16 veku

To sto oni nazivaju hrvatski jezik je delimicno iskvareni srpski jezik

Drugo ja gledam na engleskom.

A da nisi malo ranije ispalio sam sebe? Dao si link za titlove, ipak nisi ti taj neki (bilo kakav) kapacitet da shvatiš šta sam sebi radiš.
I jesi li uživao u hrvatskom prevodu zle okupatoraske serije? JA sam to sve gledao pošteno plaćeno, sa srpskim prevodom.

- - - - - - - - - -

Izjava za forumski HALL OF FAME.

Heroj!
To je prava reč!

Idol naš, nešto uzvišenije čak i od Mirobulja.

- - - - - - - - - -

lažeš rifo, lažeš :lol:
nema sad ovo ono, levo desno, nisam majke mi....u'vaćen si, podnesi to muški;)

- - - - - - - - - -

ali nemoj očajavati...ispovedi se u nedelju, svako malo pogreši

Ti si glup?
 
РАДОСТ ВЕЛИКОГ ПОСТА – Прича из Русије

Москва, огроман град, бескрајних могућности. Поред мора великолепних здања, примаљивих догађаја и мјеста, исплива купола и одјекне звоно. Баш кад помислиш да гледаш у врхунац грађевинске маште, поглед привуче храм и онда све остало губи на цијени. За неког пусто обиљежје хришћанске историје, а за боготражиоце велика тајна и утјеха, ДНК руске душе.

Почиње Велики Пост. С ишчекивањем или пак дозом изненађења, он је ту. Стигао, као и увијек на вријеме. У мом схватању се пројавила једна важна новина, коју до тада нисам толико уочавала. Неизмјерна љепота служби и канона који се само тада произносе. Лако доступна љепота је можда немарно стављена у други план, услијед бојазни да се припремимо за строгост уздржања и узимања хране. А обиље љубави се прелива на свакој служби и чека да примјетимо тај Извор.

1-21.jpg


Да подигнемо поглед Горе и заблагодаримо на сваком великом дану у ишчекивању оног највећег, Васкрсења. Искушења наизглед појачана, али заштита није повучена. Не остајемо сами у нашем малом подвигу. Он је ту, примјетан за оне које га сваким уздахом траже.

Током прве седмице се служе чудесни Канони Андреја Критског. Шаролике одјежде се замјењују тамним хаљинама. Рекло би се и симболика људских жеља током Поста. Све је скромније, једноставније. Али никако и благодарност Њему, Творцу свега. Баш тада она надјачава све остало. Врхунац наше захвалности су управо ове предивне заједничке молитве.

Уграбила сам да пођем на читање Канона. У манастиру неочекивано много парохијана. Сви спремни за чудесне молитве. Најљепши моменат у току служби припада молитви Светог Јефрема Сирина ,,Господе и Владико живота мога…“ Прате је искрене и понизне метаније. Особено свечан дан Великог Канона је четвртак прве Великопосне Седмице.

2-21.jpg


Не знајући да ће служити Његова Светост Патријарх Кирил, стижем мало пред почетак службе. Међутим, огромни Храм је већ био испуњен, па је једина опција била слушати службу из Доњег Храма. Наравно, ова идеја ме није баш обрадовала, јер се ова несвакидашња служба не доживљава често. Окрећем се ка степеницама са којих су задужени усмјеривали и распоређивали народ. Ипак ме вуче да питам да ли има мјеста у Горњем Храму, јер бих жељела да присуствујем Служби. Захваљујући српском акценту, добила сам мјесто у ,,VIP ложи“ – балкон са којег се све савршено види. Моменат кад кажеш: ,,Лијепо је бити гост у Русији.“

Појање Сретењског манастира је надалеко чувено. Молитве које су појали баш тај дан су издигле манастир још више. Укрштено произношење ,,С нами Бог“ два хора испуњава цркву и наша срца.

Још један бисер Великог Поста је Литургија Пређеосвећених Дарова. Према традицији ова Литургија се служи у послеподневним часовима, сриједом и петком. Савременом човјеку итекако значи овај распоред. После посла, у мом случају предавања, може се продужити на укријепљење небеском храном. Храмови су препуни, ријеке људи испуњавају цркве и манастире за вријеме ових служби. Не бих се одважила написати колико је руском православном човјеку важна исповијест. У то ће се увјерити свако ко је бар једном присуствовао богослужењу.

Велика Тајна Јелеосвећења се такође врши чак неколико пута током Поста. Ова Тајна је сама по себи чудесна и стварно је благослов помазати се исцјељујућим Уљем. Заиста је посебан осјећај. Нарочито кад се свих седам пута свештенослужитељ моли док помазује наше чело, лице, руке.. Све је пажљиво, по реду, и сви су подједнако награђени.

Не могу да заборавим чудесно предавање о Владики Николају, опет у центру Москве. По мом утиску, у центру духовног образовања, посебно мјесто заузима управо наш драгоцјени Владика и његова ненадмашна духовна литература. Без претјеривања је удивљујуће слушати како руски јеромонах вјерујућима прича о српском Владики Николају и кроз то, o нераскидивим везама ова два народа. Колики је Владикин утицај на руску савремену духовност, могло се јасно видјети на лицима препуног зала. А тек питања слушалаца су ме натјерала да се замислим колико заправо ја мало познајем благо овог прекрасног Учитеља.

Дружба Светог Јована Шангајског и Светог Владике Николаја Велимировића доказују како је нераскидива веза наших словенских народа. Интересантно је да се предавање о Светом Владики десило баш на дан Његовог земаљског упокојења.

Како ништа није случајно, упознавање руских боготражилаца са дјелима Преподобног Јустина Поповића се одвија на дан послије Благовијести, дан који је умногоме одредио Његов живот. Дан његовог овоземаљског и небеског рођења. Још једном су Свети Владика Николај и Преподобни Јустин посјетили руску престоницу. На нашу огромну радост!

Тешко је издвојити само неке посебне тренутке и преточити их у писану ријеч. Исто тако је тешко изразити благодарност Богу за све ове непресушне дарове.

С нами Бог!
 
РАДОСТ ВЕЛИКОГ ПОСТА – Прича из Русије

Москва, огроман град, бескрајних могућности. Поред мора великолепних здања, примаљивих догађаја и мјеста, исплива купола и одјекне звоно. Баш кад помислиш да гледаш у врхунац грађевинске маште, поглед привуче храм и онда све остало губи на цијени. За неког пусто обиљежје хришћанске историје, а за боготражиоце велика тајна и утјеха, ДНК руске душе.

Почиње Велики Пост. С ишчекивањем или пак дозом изненађења, он је ту. Стигао, као и увијек на вријеме. У мом схватању се пројавила једна важна новина, коју до тада нисам толико уочавала. Неизмјерна љепота служби и канона који се само тада произносе. Лако доступна љепота је можда немарно стављена у други план, услијед бојазни да се припремимо за строгост уздржања и узимања хране. А обиље љубави се прелива на свакој служби и чека да примјетимо тај Извор.

1-21.jpg


Да подигнемо поглед Горе и заблагодаримо на сваком великом дану у ишчекивању оног највећег, Васкрсења. Искушења наизглед појачана, али заштита није повучена. Не остајемо сами у нашем малом подвигу. Он је ту, примјетан за оне које га сваким уздахом траже.

Током прве седмице се служе чудесни Канони Андреја Критског. Шаролике одјежде се замјењују тамним хаљинама. Рекло би се и симболика људских жеља током Поста. Све је скромније, једноставније. Али никако и благодарност Њему, Творцу свега. Баш тада она надјачава све остало. Врхунац наше захвалности су управо ове предивне заједничке молитве.

Уграбила сам да пођем на читање Канона. У манастиру неочекивано много парохијана. Сви спремни за чудесне молитве. Најљепши моменат у току служби припада молитви Светог Јефрема Сирина ,,Господе и Владико живота мога…“ Прате је искрене и понизне метаније. Особено свечан дан Великог Канона је четвртак прве Великопосне Седмице.

2-21.jpg


Не знајући да ће служити Његова Светост Патријарх Кирил, стижем мало пред почетак службе. Међутим, огромни Храм је већ био испуњен, па је једина опција била слушати службу из Доњег Храма. Наравно, ова идеја ме није баш обрадовала, јер се ова несвакидашња служба не доживљава често. Окрећем се ка степеницама са којих су задужени усмјеривали и распоређивали народ. Ипак ме вуче да питам да ли има мјеста у Горњем Храму, јер бих жељела да присуствујем Служби. Захваљујући српском акценту, добила сам мјесто у ,,VIP ложи“ – балкон са којег се све савршено види. Моменат кад кажеш: ,,Лијепо је бити гост у Русији.“

Појање Сретењског манастира је надалеко чувено. Молитве које су појали баш тај дан су издигле манастир још више. Укрштено произношење ,,С нами Бог“ два хора испуњава цркву и наша срца.

Још један бисер Великог Поста је Литургија Пређеосвећених Дарова. Према традицији ова Литургија се служи у послеподневним часовима, сриједом и петком. Савременом човјеку итекако значи овај распоред. После посла, у мом случају предавања, може се продужити на укријепљење небеском храном. Храмови су препуни, ријеке људи испуњавају цркве и манастире за вријеме ових служби. Не бих се одважила написати колико је руском православном човјеку важна исповијест. У то ће се увјерити свако ко је бар једном присуствовао богослужењу.

Велика Тајна Јелеосвећења се такође врши чак неколико пута током Поста. Ова Тајна је сама по себи чудесна и стварно је благослов помазати се исцјељујућим Уљем. Заиста је посебан осјећај. Нарочито кад се свих седам пута свештенослужитељ моли док помазује наше чело, лице, руке.. Све је пажљиво, по реду, и сви су подједнако награђени.

Не могу да заборавим чудесно предавање о Владики Николају, опет у центру Москве. По мом утиску, у центру духовног образовања, посебно мјесто заузима управо наш драгоцјени Владика и његова ненадмашна духовна литература. Без претјеривања је удивљујуће слушати како руски јеромонах вјерујућима прича о српском Владики Николају и кроз то, o нераскидивим везама ова два народа. Колики је Владикин утицај на руску савремену духовност, могло се јасно видјети на лицима препуног зала. А тек питања слушалаца су ме натјерала да се замислим колико заправо ја мало познајем благо овог прекрасног Учитеља.

Дружба Светог Јована Шангајског и Светог Владике Николаја Велимировића доказују како је нераскидива веза наших словенских народа. Интересантно је да се предавање о Светом Владики десило баш на дан Његовог земаљског упокојења.

Како ништа није случајно, упознавање руских боготражилаца са дјелима Преподобног Јустина Поповића се одвија на дан послије Благовијести, дан који је умногоме одредио Његов живот. Дан његовог овоземаљског и небеског рођења. Још једном су Свети Владика Николај и Преподобни Јустин посјетили руску престоницу. На нашу огромну радост!
Тешко је издвојити само неке посебне тренутке и преточити их у писану ријеч. Исто тако је тешко изразити благодарност Богу за све ове непресушне дарове.

С нами Бог!

Jeste Tihi, lepo je sve to i ovaj tekst koji si postavio, hvala ti na njemu, ali kad bi naucio samo malo manje da si ostrascen, manje da mrzis "neprijatelje svoje"(koje ti vrlo lako odredis) a da se za njih molis, tada bi bio skoro savrsen.
 
Jeste Tihi, lepo je sve to i ovaj tekst koji si postavio, hvala ti na njemu, ali kad bi naucio samo malo manje da si ostrascen, manje da mrzis "neprijatelje svoje"(koje ti vrlo lako odredis) a da se za njih molis, tada bi bio skoro savrsen.

Mi se na svakoj liturgiji molimo za neprijatelje.

Ali za njih bez pokajanja nema nade.

A Francuzi ne izrazavaju ni najmanju zelju za pokajanjem ili trazenjem oprosta. Vec istrajavaju u svojem zlocinu i grehu.
 
Mnogo te volimo i ovako, ali kazem, tada bi bio bas bas naj i bez primedbe.

- - - - - - - - - -

Mi se na svakoj liturgiji molimo za neprijatelje.

Ali za njih bez pokajanja nema nade.

A Francuzi ne izrazavaju ni najmanju zelju za pokajanjem ili trazenjem oprosta. Vec istrajavaju u svojem zlocinu i grehu.

Ne gledaj na politiku Makron je sada a posle njega ko zna ko, uostalom da ga vole ne bi bili toliko dugo na ulicama, uostalom, secas se Spomeniak zahvalnosti Francuskoj na Kalemegdanu? Oni su nam se izvinili i pokajali se, pusti politicare oni uvek sve upropaste.
 
Trece Tihi, da dodam i ovo, pa evo bas su Rusio ratovali sa Francuzima u vreme Napoleona,pa imto nije smetalo da oponasaju Francusku i obozavaju u svakom pogledu, svojevremeno. Cak su i govorili francuski privatno, to se smatralo obrazovanjem tada, citali smo knjige o tome.

Ali da stoji da se od tada do sada mogo covecanstvo promenilo - stoji, a ja cu ipak u ovo skoro pa kisno jutro da opet navedem uvod iz Hemingvejevog romana "Za kim zvona zvone", Dzon Dona:

"Nijedan covek nije ostrvo, sam po sebi celina. Svaki je covek deo kontinenta, deo zemlje. Ako grudvu zemlje odnese more - Evrope je manje, kao da je odnelo neki rt, kao da je onelo posed tvoih prijatelja ili tvoj. Smrt ma kog coveka smanjuje mene jer ja sam obuhvacen covecanstvom. I stoga, nikad ne pitaj za kim zvono zvoni, ono svoni za tobom."

I jedno prisecanje na Pariz kakvog vise nema:

 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top