Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.3
Strana 1 od 135 123451151101 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 3371

Tema: Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.3

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2308

Podrazumevano Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.3

50 kvadrata u Beogradu kao 400 u Kuli

Stan od 50 kvadrata u centru Beograda, na Starom gradu, u proseku košta oko 84.500 evra, a za tu sumu se mogu pazariti skoro četiri nekretnine od po sto kvadrata u Kuli. Tamo je kvadrat oko 220 evra, pa ispada da se može kupiti čak sedam kvadrata za jedan u centru prestonice.

Prema podacima Nacionalne korporacije za osiguranje stambenih kredita (NKOSK), u opštinama i gradovima u Srbiji, najmanje košta kvadratni metar u Bačkom Petrovcu, svega 117 evra. Deluje da je povoljno kupiti nekretninu i u Bečeju, jer je kvadrat 212 evra, u Topoli 223, u Priboju 311, Šidu 313, Žablju 232 evra, a u Boru 335 evra. Toliko ih plaćaju kupci koji uzimaju stambene kredite osigurane u NKOSK.

Najjeftiniji kvadrat u centralnim beogradskim opštinama je u Rakovici, 922 evra, dok je u prigradskim opštinama najpovoljnije skućiti se u Barajevu, gde je kvadrat upola jeftiniji i košta oko 500 evra. Osim u prestonici, u svim ostalim gradovima i opštinama kvadrat je daleko ispod 1.000 evra. Jedini izuzetak je Čajetina, u kojoj je, zbog Zlatibora, kvadratni metar prošle godine bio "težak" 1.302 evra. Tako prosečna nekretnina na ovoj srpskoj planini košta više nego na Novom Beogradu.

Kaća Lazarević, iz istoimene agencije za nekretnine, smatra da je sada idealno vreme za kupovinu stana, jer, kaže, banke daju povoljne kredite sa niskim kamatama, a i stanovi su znatno jeftiniji zbog ekonomske krize.

- Osim u velikim gradovima u Srbiji, svi drugi manji gradovi imaju vrlo niske cene kvadrata, jer je i kupovna moć u njima vrlo slaba - objašnjava Lazarevićeva. - Cena kvadrata je u poslednjih pet godina niža od 20 do 30 odsto, što zavisi od lokacije, kvaliteta gradnje i strukture stana. Neki imaju stabilnu cenu već godinama, dok je određen broj stanova koji su sagrađeni pre 30 ili 40 godina niži za po 30 odsto. Cene kvadrata su već godinu dana stabilne i samo u nekim slučajevima hitne prodaje ili prodaje stana iz nasleđa, ili zbog razvoda, dešava se da cene budu niže nego tržišne. Ne postoji nijedan razlog da bi cene otišle nagore.

U Novostima ima clanak da 400 kvadrata u mestu Kula , kosta isto koliko kvadrata u Beogradu pa postavljam pitanje sta bi ste , da mozete da birate pre izabrali :

- da zivite u 400 kvadrata u Kuli ili nekom slicnom mestu
    - da zivite u 50 kvadrata u Beogradu

Prosla tema je dostigla svoj limit pa zato otvaramo novu....

Link ka prethodnim temama:

https://forum.krstarica.com/showthread.php/779050-Da-li-je-bolje-imati-400-kvadrata-u-Kuli-ili-50-kvadrata-u-Beogradu

https://forum.krstarica.com/showthread.php/818685-Da-li-je-bolje-imati-400-kvadrata-u-Kuli-ili-50-kvadrata-u-Beogradu-Vol-2

Da nastavimo ovde diskusiju mali grad vs veliki grad, selo vs grad, zivot u prirodi vs zivot u betonskoj dzungli itd....

Prosla tema je dostigla svoj limit stranica.
    Није богат ко има волова, већ ко има кћери и синова. Није силан ко има пушака, већ колевки.

Moderator sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    367

Podrazumevano Re: Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.3

tihi ulazi u antologiju krstarice

da bi postigao dubinu moras imati sirinu.

Veoma poznat Muertero (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Podrazumevano Re: Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.3

True dat. Ne moze svako da bude kao Tiksi.
    I decompose in the rapture of Hells
    I am yours in the euphoria Below

Buduća legenda Alter_Ego_ (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    592

Аман, људи, доста више с овом јебеном темом!

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2308

Pa ako ti diskusija nije zanimljiva ti nemoras nista pricat' . Samo suti sto bi reko Nele iz Nadrealista.

Ali nama jeste.
    Није богат ко има волова, већ ко има кћери и синова. Није силан ко има пушака, већ колевки.

Buduća legenda Rayela (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1084

Podrazumevano Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.3

Napravicu slike, nemam ja slike na netu.

Buduća legenda Громовик (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    748

Citat Original postavio Alter_Ego_ Pogledaj poruku
    Аман, људи, доста више с овом јебеном темом!
    Tihijeva tema košta kao kvadratni metar Tolstojeve 2.

Buduća legenda Motorcyclist (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    662

Ramo ramo druze mooj,

ramo ramo druze moooj,

da li cujes jecajj mooooooj
    --

Kako ste danas? Dobar dan.

- - - - - - - - - -

Kako privuci omladinu na selo, sta ponuditi?

Omladina je svuda na svetu ista, znatizeljna. A selo nema mnogo za ponuditi.
    "Srbijo, maćeho" - Motorcyclist.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2308

Citat Original postavio Motorcyclist Pogledaj poruku
    Ramo ramo druze mooj,

ramo ramo druze moooj,

da li cujes jecajj mooooooj
    --

Kako ste danas? Dobar dan.

- - - - - - - - - -

Kako privuci omladinu na selo, sta ponuditi?

Omladina je svuda na svetu ista, znatizeljna. A selo nema mnogo za ponuditi.
    odlicno hvala na pitanju. Kako si ti.

Jel lepo voziti motor u prirodi ovih dana?

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    662

Jeste, odlicno je ali kratko, ne mogu zbog posla. Al nema veze bice vremena.

Zao mi samo sto nemam jos 1 za offroad po atarima i sumama, to bi bio pravi pogodak.

Moderator Magistar Čolović (avatar)
    Učlanjen
    30.05.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    676

Upis na temu
    Momčilo Đorgović - TRAGEDIJA JEDNOG NARODA
    Šta ljude u Srbiji nagone da rade protiv sebe?

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    662

Citat Original postavio Magistar Čolović Pogledaj poruku
    Upis na temu
    Thats my man!

Domaćin Jami19 (avatar)
    Učlanjen
    10.03.2019.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    U blizini ove vile su druge odprilike isto tako luksuzne velike vile sa dosta zelenila i zemljista oko kuce.

Tako zive bogatasi na zapadu ne guze se u betonskim kavezima poredstajge i nekog hipermarketa.
    Jesi gledajo doku-film od Pirsa Morgana

To me inspirisalo da posetim Puerto Banus i Grand Meliju Don Pepe

Veoma poznat igi192 (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    169

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    odlicno hvala na pitanju. Kako si ti.

Jel lepo voziti motor u prirodi ovih dana?
    Nema sta da ti postavlja bogati idu vani jer gde ce smjestiti +500m2 kuće i baštu od 10000m2 u srcu Frankfurta a i sto bi to radio da mu svaki viri kroz prozor . Naši ljudi to većinom ne rade jel imamo tu averziju prema selu .. Kusturica je to uradi kao i onaj iz Trebinja sto se vratio iz Švicarske .. Ovaj.. http://www.hercegovinapromo.com/dvorac-jelene-anzujske-foto/

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    662

Citat Original postavio igi192 Pogledaj poruku
    Nema sta da ti postavlja bogati idu vani jer gde ce smjestiti +500m2 kuće i baštu od 10000m2 u srcu Frankfurta a i sto bi to radio da mu svaki viri kroz prozor . Naši ljudi to većinom ne rade jel imamo tu averziju prema selu .. Kusturica je to uradi kao i onaj iz Trebinja sto se vratio iz Švicarske .. Ovaj.. http://www.hercegovinapromo.com/dvorac-jelene-anzujske-foto/
    Kakav trash,

Učlanjen
    04.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    169

Obrati pažnju na ogradu

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    662

Ono kao zenba u kapiji? Kakav rabish

Učlanjen
    04.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    169

Citat Original postavio Motorcyclist Pogledaj poruku
    Kakav trash,
    Sta znam o ukusima ne vredi raspravljati ... vruće je dole bela boja je za te uvjete najbolja samo sto se mora stalno održavati..

Buduća legenda Rayela (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1084

“Zaposlio sam se u “Tekstilnoj industriji” u Sarajevu. Posle samo osamnaest meseci rada, dospeo sam na listu kadrova grada Sarajeva. Radio sam na projektima novih investicija, a istovremeno učio o poslu. Potom sam se preselio u Vršac, gde sam se prihvatio mesta generalnog direktora, tada posrnule, konditorske industrije i za nepunih godina dana je postavio na noge.

Porodica Draskovic se uvek snalazila, a ovaj dvorac je strava i uzas. Kitch kao iz uzdzenika za kitch.

Učlanjen
    30.05.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    676

Citat Original postavio Rayela Pogledaj poruku
    “Zaposlio sam se u “Tekstilnoj industriji” u Sarajevu. Posle samo osamnaest meseci rada, dospeo sam na listu kadrova grada Sarajeva. Radio sam na projektima novih investicija, a istovremeno učio o poslu. Potom sam se preselio u Vršac, gde sam se prihvatio mesta generalnog direktora, tada posrnule, konditorske industrije i za nepunih godina dana je postavio na noge.

Porodica Draskovic se uvek snalazila, a ovaj dvorac je strava i uzas. Kitch kao iz uzdzenika za kitch.
    Jadan Roćko, šta ga snađe, kukala mu majka

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    662

Kao onaj u Veterniku- Radojev dvorac koji stoji nezavrsen od kad sam se ja rodio hahaha

Domaćin Jami19 (avatar)
    Učlanjen
    10.03.2019.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio Rayela Pogledaj poruku

On je izmislio one čokolade Takovo i Eurokrem

Svoje profite ugradio je u taj bošnjački zamak

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    662

Citat Original postavio Jami19 Pogledaj poruku
    On je izmislio one čokolade Takovo i Eurokrem

Svoje profite ugradio je u taj bošnjački zamak

Sta je ovo sunce ti neukusno?

Učlanjen
    30.05.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    676

Prijebacio je proizvodnju krijemova iz Milanovca neđe dolje u Bileće

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    662

Slične teme

1. Odgovora: 20001
    Poslednja poruka: 02.04.2019., 14:55
  2. Odgovora: 19995
    Poslednja poruka: 30.10.2018., 15:43
  3. Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 29.05.2017., 17:07
  4. Odgovora: 179
    Poslednja poruka: 29.06.2015., 13:57
  5. Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 11.05.2014., 22:18