uvek mi je mek,a treba tvrd da bude?

neamte pojma, pa evo da vam kuvar oda tajnu

kako god da isečete krompir to je nebitno

bitno je da ga prvo blanširate

znači, isečen krompir ubacite u kipuću vodu samo ali SAMO 5 minuta

ocedite ga, pa ga onda pržite, pa kad počne da dobija boju onda ga izvadite, malo sačekajte da se oladi a do tada podignite temperaturu masnoće na maksimum i ponovo ubacite krompir
biće savršen

- - - - - - - - - -

dalje

radi hrskavosti možete da blanširan krompir poprašite brašnom, može i pšenično može i kukuruzno

pa ga poprskate uljem

u tepsiju ili neku jenu stavite ulja tek da pokrije dno i PRAZNU JE STAVITE u rernu

pa kad se ulje zagreje onda izvadite i ubacite krompir, dobro je da krompiri ne leže jedno na drugom

na pola pečenja okrenite krompir i to je to

biće ekstra hrskav spolja a kremast unutra, garantovano
 
Evo mog recepta:

Odeš u MAxi
Muneš ruku u zamrzivač i izvučeš kesu od 1 kg pomfrita.
Dođeš kući
Staviš pomfrit u šerpu sa vrelim uljem
posle dva tri minuta izvučeš krompir pustiš ulje da se ocedi posoliš natrpaš majonez i kečap odozgo i uživaš :jede:

Otprilike i moj recept ;) . S tim što ga ja pečem u rerni pa uložim dodatni napor da pronađem onaj što ima oznaku "oven fries" na ambalaži.
 
umesto brašnom poprašiti, mogu se krompirići namoćiti umućenim belancetom, tada ne treba ulja, može se peći u rerni, biće spolja hrskavi a unutra kremasti

- - - - - - - - - -

a sad jedno pitanje, da li ste ikad koristili batat krompir za pečenje?

- - - - - - - - - -

images
 
kad ih pečeš u rerni, jel ih poprskaš uljem ?

da, stavim u kesu za zamrzivač, dodam malo maslinovog ulja,so,kari praha i aleve(nekad i kurkumu ili beli luk u prahu) , sve to protresem da se izmeša kako treba i stavim na papir za pečenje tako da ne budu jedan na drugom pa u dobro zagrejanu rernu.

Ovi što su "oven fries" su već obrađeni delimično pre zamrzavanja pa se dobije savršeno hrskav već nakon 15-20 min, običan pomfrit za hrskavost traje nešto duže i prvo pečem na 200 pa na samom kraju 250.

- - - - - - - - - -

a sad jedno pitanje, da li ste ikad koristili batat krompir za pečenje?

da ukus kao suva bundeva

- - - - - - - - - -


samo zdravo<3

Upravo taj ukus batat ima. Bundeva. Skoro identičan :ok:
Nisam lud nešto za njim.
 
Za slatki krompir imam jedan recept
meni se mnogo svidi jer se pomesaju tri zanimljiva ukusa
slatki i običan krompir sa paškanatom se zacini prema ukusu
i peče se u rerni oko pola sata
sve je iseckano na komade uzduž
sjajna kombbinacija tri namirnice- toplo preporučujem
 
Otprilike i moj recept ;) . S tim što ga ja pečem u rerni pa uložim dodatni napor da pronađem onaj što ima oznaku "oven fries" na ambalaži.

Za pečenje u rerni idealni su kroketi od krompira (isto munes ruku u zamrzivač lidlov)
ili začinjeni krompir to se zove pekarski krompir ili krompir na lovački način
Jedino kada se pravi pire od krompira treba kuvati krompir a ne kupovati instant prašak za pire
 
umesto brašnom poprašiti, mogu se krompirići namoćiti umućenim belancetom, tada ne treba ulja, može se peći u rerni, biće spolja hrskavi a unutra kremasti

- - - - - - - - - -

a sad jedno pitanje, da li ste ikad koristili batat krompir za pečenje?

- - - - - - - - - -

images

To je onaj sto se jos zove slatki americki krompir.

Imas moj omiljeni recept, vec sam postavljala ovdje. Odlican je. Ako ces da ga fritiras mora ulje biti dobro vruce.

Jako dobar je i lila krompir, dolazi sa Okinawa, tezak je za naci u trgovinama cak i evropskim zemljama a ako imas bastu zasadi neces se razocarati.

c24dad4cff52898d7bb72b43831f89ac.jpg
 
Boja je lila, kao na slici i ako ima varijacije u boji od tamnije do svijetle. Dolazi iz porodice slatkih batat krompira, pa je sladak po ukusu i pomalo brasnjav zavisi kako ga pripremis. Bogat je antioxidantima ( antocyanin koji imaš i u jagodama) vitamin C a kazu i ima niži GI.
Pripremas ga kao i svaki krompir, onako kako najviše voliš.
Probaj, nećeš se pokajati.
 

Back
Top