"Kraljevina Srbija"- buducnost ili ne?

Da li Srbija treba da bude kraljevina?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Поента је да монархија није услов да се буде успешан. Може да постоји али не мора.


Ми ни своје писмо не чувамо, хрвати невесно чувају наше писмо.



Тако је од када смо се ослободили турског ропства.



За мене јесте од највећих али у негативном контексту. Шта је тај човек направио својој фамилији и Србији, нико не исправи.

1. Niko nije rekao da je kraljevina preduslov za nesto, vec da bismo mi geografski mogli da se uklopimo u tu evropsku tradiciju malih kraljevina

2. da smo se drzali kralja mozda nam se ne bi desilo ni Kosovo ni sve ostalo

i na kraju da li ja raspravljam sa likom koji je stavio sliku cerke Mire Markovic ili mi se pricinjava.
 
1. Niko nije rekao da je kraljevina preduslov za nesto, vec da bismo mi geografski mogli da se uklopimo u tu evropsku tradiciju malih kraljevina

2. da smo se drzali kralja mozda nam se ne bi desilo ni Kosovo ni sve ostalo

i na kraju da li ja raspravljam sa likom koji je stavio sliku cerke Mire Markovic ili mi se pricinjava.

Боље речено, могли смо.
Можда. Можда није довољно. Дешавало се свашта овде и кад смо били краљевина.
Могао сам да ставим и Џони Депа, вероватно би разговор био пријатнији али ето, нисам. Ако је то проблем, не бих више трошио твоје време. :cao:
 
to bi se lako zavrsilo samo kad bi bilo politicke volje i kad bi mediji podrzali

ja mislim da je leva struja u Srbiji polako proslost

Pa to i pricam,malo narodne ,malo politicke volje.samo ja bih postavio pre kednog od Aleksandrovih sinova,nego njega,jer malo me boli da za ovoliko dugo vremena zivljenja ovde nije mogao da usavrsi srpski jezik,a njegova zena iako je Grkinja ga bolje govori od prestolonaslednika.Kineski ambasador govori srpski kako Aleksandar nikad nece,a decaci govore srpski dobro,a i nisu vise ni tako mladi pa bi mogli voditi drzavu.
 
Боље речено, могли смо.
Можда. Можда није довољно. Дешавало се свашта овде и кад смо били краљевина.
Могао сам да ставим и Џони Депа, вероватно би разговор био пријатнији али ето, нисам. Ако је то проблем, не бих више трошио твоје време. :cao:

haha nije problem ali verujem da ima veze s tvojim stavovima:mrgreen:


mi smo bili kraljevina jako davno
tako da ne mozemo da poredimo ta vremena (zene u Svajcarskoj nisu mogle da glasaju do sedamdesetih na primer)
Niko ne idealizuje ta vremena ali rekoh svoje razloge zasto mislim da bi to bilo dobro za ceo narod, samu drzavu i uopste poljuljani nacionalni ponos
 
Pa to i pricam,malo narodne ,malo politicke volje.samo ja bih postavio pre kednog od Aleksandrovih sinova,nego njega,jer malo me boli da za ovoliko dugo vremena zivljenja ovde nije mogao da usavrsi srpski jezik,a njegova zena iako je Grkinja ga bolje govori od prestolonaslednika.Kineski ambasador govori srpski kako Aleksandar nikad nece,a decaci govore srpski dobro,a i nisu vise ni tako mladi pa bi mogli voditi drzavu.

Postavlja se samo pitanje da li bi dinastija pristala na to kada bi im neko ponudio. Mislim da su ljuti od kada je zviždano njihovom ćaletu na Kosovu. Da li su spremni na pljuvanja i zviždanja od strane raznih likova u Srbiji posle života pod staklenim zvonom u Britaniji.
 
Pa to i pricam,malo narodne ,malo politicke volje.samo ja bih postavio pre kednog od Aleksandrovih sinova,nego njega,jer malo me boli da za ovoliko dugo vremena zivljenja ovde nije mogao da usavrsi srpski jezik,a njegova zena iako je Grkinja ga bolje govori od prestolonaslednika.Kineski ambasador govori srpski kako Aleksandar nikad nece,a decaci govore srpski dobro,a i nisu vise ni tako mladi pa bi mogli voditi drzavu.

izgleda da Petar zna srpski , negde na 1:00

- - - - - - - - - -

Postavlja se samo pitanje da li bi dinastija pristala na to kada bi im neko ponudio. Mislim da su ljuti od kada je zviždano njihovom ćaletu na Kosovu. Da li su spremni na pljuvanja i zviždanja od strane raznih likova u Srbiji posle života pod staklenim zvonom u Britaniji.

sta ti mislis da bi odbili?

ima ih koliko hoces nekog bismo ubedili:zcepanje:
 
Postavlja se samo pitanje da li bi dinastija pristala na to kada bi im neko ponudio. Mislim da su ljuti od kada je zviždano njihovom ćaletu na Kosovu. Da li su spremni na pljuvanja i zviždanja od strane raznih likova u Srbiji posle života pod staklenim zvonom u Britaniji.

Kralj nebi imao nikakvog kontakta sa govedima, a za uvredu kralja tj. drzave bile bi uvedene najstroze kazne, recimo kao dozivotna, sto je mnogo bolje nego smrtna kao sto je slucaj na Tajlandu. :D

Zna se kako se odnosi prema kralju i drzavi, a kako sa stokom.
 
pa da
kad to Carls ide medju masu

nas kralj bi se sastajao sa Felipeom, Elizabetom, i tako to

Srpska stoka koju cine siroke narodne mase mora biti dovedena u red.
Demokratiju su shvatili kao anarhiju, goveda zive u bezvlascu i tako se ponasaju.
Potrebno je odvojiti patriotsku elitu od goveda, da svako zna svoje mesto u drustvu.
Za uvredu kralja i drzave slati u rudnike i kamenolome, celokupne porodice bivsih komunistickih funkcionera proterati iz zemlje.
 
Условно "да", ако би краљ постао Њ.К.В. Престолонаследник Александар Други Карађорђевић, јер је он Енглез, и бивши официр британске војске, те би са њиме на престолу брже ушли у НАТО и још више се удаљили од Великог Зла на Истоку.
 
Србији треба тврди ресет.

Прва Србија је настала као постфеудална насцентно капиталистичка монархија по узору на мала европске монархије тог доба (Белгија, Холандија, вероватно непланирано Шведска). Идеја је била да феудална рурална државица по принципима аустријске економске школе прерасте у либералну грађанску монархију.

Друга Србија, ова данас, је неуспела посткомунистичка безуспешна социјалдемократска република. И потпуно је фејл.

Зато земљи треба тврди ресет. Дакле повратак монархији и капитализму би био корак у правом смеру.
 
Himnu na referendum

kladim se da 90% Srba reaguje pre na Mars na Drinu nego na Boze pravde

Kladi se ti slobodno da će bolje reagovati i na Mitra Mirića, ali štos je u tome da je himna nešto što se ne menja u skladu sa promenom ukusa , sviđanja i nesviđanja.

To što se po tvom verovanju 90 % Srba pali na Cecu ili Mitra čak i da je istina, a svim srcem želim da nije, ne bi smelo da bude razlog da se svaki čas menja himna.
 
Србији треба тврди ресет.

Прва Србија је настала као постфеудална насцентно капиталистичка монархија по узору на мала европске монархије тог доба (Белгија, Холандија, вероватно непланирано Шведска). Идеја је била да феудална рурална државица по принципима аустријске економске школе прерасте у либералну грађанску монархију.

Друга Србија, ова данас, је неуспела посткомунистичка безуспешна социјалдемократска република. И потпуно је фејл.

Зато земљи треба тврди ресет. Дакле повратак монархији и капитализму би био корак у правом смеру.

тако је, република никако не функционише, стално неки проблеми и дилеме
 
тако је, република никако не функционише, стално неки проблеми и дилеме

Ja se zalazem za republiku u nacionalnom smislu krajnje desno, a u ekonomskom moze privatni kapital, ali ipak da drzava sve kontrolise i da nadgleda i reaguje po potrebi. Znaci nesto slicno onome sto radi Putin i sto je pokusao Milosevic, samo jos vise desno od obojice.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top