Треба ли Хрватску коначно денацификовати?

Денацификовати Хрватску?

  • Да, то се мора спровести!

  • Не, то ће се решити само од себе...

  • Не, Хрватска је демократска држава...

  • Не знам...


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
STIPE MESIĆ O RASPADU JUGOSLAVIJE 'Moglo je sve proći bez ijednog mrtvog, trebali smo svi ući u oročenu konfederaciju pa, ako ne ide, mirno se razići'

Najkraće rečeno - ovaj rat nije bio potreban. Završio je s više od 100.000 mrtvih, a granice se nisu promijenile niti za jedan milimetar. Dakle, oni koji su željeli svoje političke ciljeve ostvariti kroz rat, nisu to uspjeli, ali su ostavili razoreno gospodarstvo, ubijene, ranjene... Taj rat je za svaku osudu!", rekao je Mesić."Mogli smo doći do jednog normalnog političkog dogovora koji bi se zvao "oročena konfederacija" na tri do pet godina, pa da vidimo - ako stvari idu, dobro, ako ne idu, opet svatko sebi, ali kao prijatelji, i opet bismo zajednički nastupali, ali bez ijednog mrtvog. Međutim, oni koji su htjeli rat očito su u tome uspjeli, ali nisu ostvarili svoje ciljeve."
Mesić je na koncu političkim liderima u regiji poručio da je potrebno zapamtiti sve što se događalo u povijesti, ali da treba rješavati sadašnje izazove kako bi se u budućnost moglo krenuti s otvorenim srcem i otvorenim željama koje se mogu ostvariti.




https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrv...c4sDbI7JtkcHCqFEdhIqdzs4_flG_Y2mGAcOxV5j9lYVg
 
STIPE MESIĆ O RASPADU JUGOSLAVIJE 'Moglo je sve proći bez ijednog mrtvog, trebali smo svi ući u oročenu konfederaciju pa, ako ne ide, mirno se razići'

Najkraće rečeno - ovaj rat nije bio potreban. Završio je s više od 100.000 mrtvih, a granice se nisu promijenile niti za jedan milimetar. Dakle, oni koji su željeli svoje političke ciljeve ostvariti kroz rat, nisu to uspjeli, ali su ostavili razoreno gospodarstvo, ubijene, ranjene... Taj rat je za svaku osudu!", rekao je Mesić."Mogli smo doći do jednog normalnog političkog dogovora koji bi se zvao "oročena konfederacija" na tri do pet godina, pa da vidimo - ako stvari idu, dobro, ako ne idu, opet svatko sebi, ali kao prijatelji, i opet bismo zajednički nastupali, ali bez ijednog mrtvog. Međutim, oni koji su htjeli rat očito su u tome uspjeli, ali nisu ostvarili svoje ciljeve."
Mesić je na koncu političkim liderima u regiji poručio da je potrebno zapamtiti sve što se događalo u povijesti, ali da treba rješavati sadašnje izazove kako bi se u budućnost moglo krenuti s otvorenim srcem i otvorenim željama koje se mogu ostvariti.




https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrv...c4sDbI7JtkcHCqFEdhIqdzs4_flG_Y2mGAcOxV5j9lYVg

Pa nije sad da se nisu granice mijenjale, Srbija se smanjila za dobar komad svog teritorija, a počela je rat jer se osjećala malom.
Karma !!!
 
STIPE MESIĆ O RASPADU JUGOSLAVIJE 'Moglo je sve proći bez ijednog mrtvog, trebali smo svi ući u oročenu konfederaciju pa, ako ne ide, mirno se razići'

Najkraće rečeno - ovaj rat nije bio potreban. Završio je s više od 100.000 mrtvih, a granice se nisu promijenile niti za jedan milimetar. Dakle, oni koji su željeli svoje političke ciljeve ostvariti kroz rat, nisu to uspjeli, ali su ostavili razoreno gospodarstvo, ubijene, ranjene... Taj rat je za svaku osudu!", rekao je Mesić."Mogli smo doći do jednog normalnog političkog dogovora koji bi se zvao "oročena konfederacija" na tri do pet godina, pa da vidimo - ako stvari idu, dobro, ako ne idu, opet svatko sebi, ali kao prijatelji, i opet bismo zajednički nastupali, ali bez ijednog mrtvog. Međutim, oni koji su htjeli rat očito su u tome uspjeli, ali nisu ostvarili svoje ciljeve."
Mesić je na koncu političkim liderima u regiji poručio da je potrebno zapamtiti sve što se događalo u povijesti, ali da treba rješavati sadašnje izazove kako bi se u budućnost moglo krenuti s otvorenim srcem i otvorenim željama koje se mogu ostvariti.




https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrv...c4sDbI7JtkcHCqFEdhIqdzs4_flG_Y2mGAcOxV5j9lYVg



Rat su izazvali hrvati to svako zna a taj Stipe se na TV-u javno pohvalio ''MOJ ZADATAK JE IZVRŠEN,YUGOSLAVIJA VIŠE NE POSTOJI''

I sad on našao da mrsi kako se eto mogao izbeći rat a dobro zna da je njegov franjo taj rat pokrenuo....

Šta reći,...
 
Rat su izazvali hrvati to svako zna a taj Stipe se na TV-u javno pohvalio ''MOJ ZADATAK JE IZVRŠEN,YUGOSLAVIJA VIŠE NE POSTOJI''

I sad on našao da mrsi kako se eto mogao izbeći rat a dobro zna da je njegov franjo taj rat pokrenuo....

Šta reći,...
Mesić može da trtlja šta hoće al objektivno jedini razlog za rat u ex SFRJ je nepristajanje samo jednog naroda ,koji se tom momentu osetio najbrojniji i najmoćniji, na mirno razdruživanje republika kao što je to bio slučaj u SSSR-u i kasnije malo u ČSR .
 
Rat su izazvali hrvati to svako zna a taj Stipe se na TV-u javno pohvalio ''MOJ ZADATAK JE IZVRŠEN,YUGOSLAVIJA VIŠE NE POSTOJI''

I sad on našao da mrsi kako se eto mogao izbeći rat a dobro zna da je njegov franjo taj rat pokrenuo....

Šta reći,...

Izvrcete riječi iz konteksta, on to nije tako rekao.
On je bio predsjednik Jugoslavije kojeg njegova vojska nije slušala i počela na svoju ruku skupa sa Srbijom ratovati protiv dijela svoje države.
Svi znamo da su Srbi prvi počeli pobunu blokiranjem putnih pravaca sa barikadama na kojima su bili naoružani ljudi, dijelom i sa vojnim naoružanjem. Od kuda im?

Nakon pada Vukovara i zločina nakon toga i ne samo tamo jer na dan pada Vukovara Srbi su napravili masakar u Škabrnji sa 84 ubijena civila. Hrvatska vojska je uspjela zaustaviti JNA i paravojne formacije i priječi u protunapad kada se oslobađa skoro cijela zapadna Slavonija, kod Zupanje se izbija na srpsku granicu itd.
Počela su i prva priznanja neovisnosti Hrvatske i bilo je jasno da od Jugoslavije više nema ništa ni u snovima.
Zato još formalni predsjednik Jugoslavije Mesić 5.12.1991. podnosi ostavku i izvješće Saboru, koji ga je izabrao hrvatskim članom predsjedništva i time predsjednikom kad je na njega došao red, o svom radu koje završava riječima " moj posao (kao predsjednik SFRJ) je gotov, jer Jugoslavije više nema" .
 
Zakasnela pamet ili grižnja savesti !
Prem da to kod rvata ne postoji !?


STIPE MESIĆ O RASPADU JUGOSLAVIJE 'Moglo je sve proći bez ijednog mrtvog, trebali smo svi ući u oročenu konfederaciju pa, ako ne ide, mirno se razići'

Najkraće rečeno - ovaj rat nije bio potreban. Završio je s više od 100.000 mrtvih, a granice se nisu promijenile niti za jedan milimetar. Dakle, oni koji su željeli svoje političke ciljeve ostvariti kroz rat, nisu to uspjeli, ali su ostavili razoreno gospodarstvo, ubijene, ranjene... Taj rat je za svaku osudu!", rekao je Mesić."Mogli smo doći do jednog normalnog političkog dogovora koji bi se zvao "oročena konfederacija" na tri do pet godina, pa da vidimo - ako stvari idu, dobro, ako ne idu, opet svatko sebi, ali kao prijatelji, i opet bismo zajednički nastupali, ali bez ijednog mrtvog. Međutim, oni koji su htjeli rat očito su u tome uspjeli, ali nisu ostvarili svoje ciljeve."
Mesić je na koncu političkim liderima u regiji poručio da je potrebno zapamtiti sve što se događalo u povijesti, ali da treba rješavati sadašnje izazove kako bi se u budućnost moglo krenuti s otvorenim srcem i otvorenim željama koje se mogu ostvariti.




 
Zakasnela pamet ili grižnja savesti !
Prem da to kod rvata ne postoji !?





Za\ one koji ne znaju SR Hrvatska i SR Slovenija su predlagale 1991. konfederaciju.

Slobo to nije htio iz svima nama dobro poznatih razloga.

Sila Boga ne moli, Srbija je tada imala JNA silu..

- - - - - - - - - -

Треба и тебе денцификовати, спреми се, вратићемо се...

Možete poslati svih 10 aviona...
 
Za\ one koji ne znaju SR Hrvatska i SR Slovenija su predlagale 1991. konfederaciju.

Slobo to nije htio iz svima nama dobro poznatih razloga.

Sila Boga ne moli, Srbija je tada imala JNA silu..

- - - - - - - - - -



Možete poslati svih 10 aviona...


Spremali su se oni za to godinama pre sukoba !
 
Rat su izazvali hrvati to svako zna a taj Stipe se na TV-u javno pohvalio ''MOJ ZADATAK JE IZVRŠEN,YUGOSLAVIJA VIŠE NE POSTOJI''

I sad on našao da mrsi kako se eto mogao izbeći rat a dobro zna da je njegov franjo taj rat pokrenuo....

Šta reći,...

Treba stalno ponavljati da su hrvati dvoličan i podmukao narod,lično sam se više puta uverio a i veliki vojvoda Mišić je to ustanovio još pre 100 godina!

Vojvoda Živojin Mišić-
hrvati su najgora fukara na ovozemaljskom saru
- Iz svega sto sam čuo i video ja sam duboko zažalio što smo se mi na silu Boga obmanjivali nekakvom idejom bratstva i zajednice… Svi oni jednako misle, to je svet za sebe, ma sa kakvim predlogom da se pojaviš….. stvar je propala…..
Ništa se ne može zajaziti, ničim što bi joj se ponudilo.

Ja sam sa tim načisto. Dvoje nam kao neminovno predstoji: potpuno se otcepiti od njih, dati im državu, nezavisnu samoupravnu, pa neka lome glavu kako znaju, a drugo je, upravo prvo, da u zemlji zavedemo vojnu upravu za dvadeset godina i da se zemlja sva baci na privredno i ekonomsko podizanje, daleko od svih političkih uticaja. Ako to ne može, onda se otcepiti, dati im njihovu državu.

Granice će biti gde ih mi povučemo, a mi ćemo ih povući ne onde gde naše ambicije izbijaju na površinu, nego onde gde istorija i etnografija kažu; gde kaže jezik i običaji, tradicija i najzad gde se sam narod po slobodnoj volji opredeli, pa će biti i pravo i Bogu drago.

A Italijani? Neka im je sa srećom. Neka se oni Hrvatima usreće. Ja sam duboko uveren da se mi njima nećemo usrećiti... Ti su ljudi svi odreda, prozirni kao časa, nezajažljivi i u toliko meri lažni i dvolični da sumnjam da na kugli zemaljskoj ima većih podlaca, prevaranata i samoživih ljudi.

Ne zaboravite Visočanstvo, moje reči. Ako ovako ne postupite siguran sam da ćete se ljuto kajati.
 
Poslednja izmena:
Izvrcete riječi iz konteksta, on to nije tako rekao.
On je bio predsjednik Jugoslavije kojeg njegova vojska nije slušala i počela na svoju ruku skupa sa Srbijom ratovati protiv dijela svoje države.
Svi znamo da su Srbi prvi počeli pobunu blokiranjem putnih pravaca sa barikadama na kojima su bili naoružani ljudi, dijelom i sa vojnim naoružanjem. Od kuda im?

Nakon pada Vukovara i zločina nakon toga i ne samo tamo jer na dan pada Vukovara Srbi su napravili masakar u Škabrnji sa 84 ubijena civila. Hrvatska vojska je uspjela zaustaviti JNA i paravojne formacije i priječi u protunapad kada se oslobađa skoro cijela zapadna Slavonija, kod Zupanje se izbija na srpsku granicu itd.
Počela su i prva priznanja neovisnosti Hrvatske i bilo je jasno da od Jugoslavije više nema ništa ni u snovima.
Zato još formalni predsjednik Jugoslavije Mesić 5.12.1991. podnosi ostavku i izvješće Saboru, koji ga je izabrao hrvatskim članom predsjedništva i time predsjednikom kad je na njega došao red, o svom radu koje završava riječima " moj posao (kao predsjednik SFRJ) je gotov, jer Jugoslavije više nema" .



Zašto su Srbi postavljali barikade?

Jesi li se nekad zapitao?Ako nisi zapitaj se...

Kad je Franjo proglasio novu NDH i označio Srbe kao legitiman cilj a njegovi MUP-ovci nosili na kapama šahovnice i slova ''u'' kako bi se ti osćao tamo kao Srbin?

Čekao bi da budeš likvidiran kao porodica Zec? Ili kao Josip Reihelt-Kir ?Ili kao oni Srbi u Hrvatskoj 1941-e?

Naravno da su Srbi posegnuli za oružjem i barikadama...na to je Franjo smišljeno i računao...posle mu nije bilo teško da uz pomoć medija i zapadnih saveznika(Danke Deutschland)prikaže Srbe kao nekakve agresore...(JNA je samo kilavo pokušala da pravi tampon zonu ali smo svi znali da to neće ići)...

Srbima van Srbije samo je Jugoslavija bila garancija da mogu i opstati kao Srbi čak i u Hrvatskoj...

Da se ne lažemo,svaki Hrvat koga sam ikada upoznao u životu (a pre 90-e) zdušno je navijao za vaskrsnuće NDH...
 
Mesić može da trtlja šta hoće al objektivno jedini razlog za rat u ex SFRJ je nepristajanje samo jednog naroda ,koji se tom momentu osetio najbrojniji i najmoćniji, na mirno razdruživanje republika kao što je to bio slučaj u SSSR-u i kasnije malo u ČSR .

ne rise bandi,to mirno razdruzivanje u SSSR je izazvalo brojne ratove migracije i gubitak osnovnih prava za desetine miliona Rusa koji su ostali u novonastalim drzavama.Rat se mogao izbeci na samo jedan nacin,pregovorima pregovorima i samo pregovorima.Nakon par godina bez rata Milosevic bi sleteo sa vlasti kao Tudjman i Alija jer nisu imali ekonomske programe.Zna se ko je insistirao da se to pitanje prebije preko kolena
 
Kako da ne....

Sa kalašnjikovima protiv tenkova i aviona...

Ovaj KOS-ov uradak je smiješan..

sa kalasnjikovima i terorom protiv tenkova.Teror nad civilima ima jaci efekat od pojave tenkova pred kojima se sklonis.Tebi je danas Uskrs budaletino,bio bi red da bar danas ne kenjas nego proslavljas blagdan
 
ne rise bandi,to mirno razdruzivanje u SSSR je izazvalo brojne ratove migracije i gubitak osnovnih prava za desetine miliona Rusa koji su ostali u novonastalim drzavama.Rat se mogao izbeci na samo jedan nacin,pregovorima pregovorima i samo pregovorima.Nakon par godina bez rata Milosevic bi sleteo sa vlasti kao Tudjman i Alija jer nisu imali ekonomske programe.Zna se ko je insistirao da se to pitanje prebije preko kolena
Da recimo čak ni najveća nuklerana sila nije organizovala obaranje balvana na estonske puteve i formiranje RAO Krim u vreme kada imaš apsoutnu dominaciju zapada i SAD ,samo jedan narod je imao te fiks ideje u Evropi ,ako ne računamo neke vukojebine na Kavkazu i centralnoj Aziji .
Ako biraš da li ćeš odmah prihvatiti republičke granice , ili ćeš prvo da dobiješ po peečki i onda ih prihvatiš nekako se ovo drugo čini kao pametnija opcija .
 
O ovom sam odavno rekao što mislim....

1. da je Hrvatska bila bez ustaša, onda bi bila tretirana ili kao okupirana zemlja (Norveška, Slovenija, Češka,...), ili kao mlitavi suradnik marioneta (Srbija, Vichy Francuska, Slovačka). Poraz Hitlera je bio neminovan, a saveznici su bili odlučili uspostaviti sve zemlje koje je Hitler bio uništio.

2. bez ustaša, vjerojatno bi u sadašnjim RH i BH bilo nešto sitnijih sukoba Hrvata, Srba, Muslimana...no ništa veliko. Ovisno o dogovoru velikih, bila bi poslije rata ili u zapadnoj sferi kao Grčka, ili istočnoj, kao Bugarska.

U zapadnoj sferi bi bile granice kao prije. Najvjerojatnije ne bismo dobili Istru, ostala bi Banovina- to su podupirale sve vlade u izbjeglištvu, a Makedonija i Kosovo bi bili ostali okupirani od Srba i stalna žarišta. Da je pak Jugoslavija okupirana od Sovjeta- nemoguće je reći, no unutarnju strukturu ne bi jako dirali, iako bi preferirali pravoslavce.
Možda bi uspostavili Makedoniju kao novu nacionalnu jedinicu, slično SSSR-u.
Za Istru, Sloveniju, tj. možda nove zapadne granice...nemoguće je reći.

3. zemlje saveznice 3. Reicha kao Rumunjska, Bugarska,.... nisu imale međunacionalni rat s budućim susjedima u istoj državi, iako je Rumunjska "platila" dijelom Moldavijom, te neki drugi okrajcima. Npr. Slovačka nije ganjala Čehe u doba rata.

4. no, s ustašama- da nije bilo komunista, Hrvati bi prošli kao Nijemci. Njemačka, koja je ostala do kraja vjerna Hitleru, imala je 13 milijuna protjeranih. Njemačka država iz 1930. se prostorno smanjila za oko 25%, a njemački etnički prostor (Nijemci u Češkoj, Poljskoj, Jugoslaviji, Rumunjskoj,...) za oko 40%.

Bitno je da bi bez komunista Jugoslavija sigurno bilo uspostavljena, a zbog ustaša, kao praktički proširena Srbija uz smanjeni hrvatski prostor, i slovenski više-manje kao Dravska banovina. Zbog ustaša ne bi bila moguća Banovina u starim granicama, nego bi dosta hrvatskih prostora što milom, što silom, bilo posrbljeno (BH, Dubrovnik, dosta Slavonije, dio Dalmacije,...).

Da su Hrvati ostali uz NDH i Hitlera, vjerojatno bi hrvatski prostor bio smanjen- koliko, teško je reći, no platili bi ceh kao i Nijemci, a uspostava hrvatske samostalne države bi zbog mješavine demografije i vjerojatne ekspanzije Srba koji su bili tretirani kao pozitivci od istoka i zapada- bila posve nemoguća jer bi veći komadi hrv. prostora bili izgubili hrvatsku većinu, kao što je izgubljena Istra za Talijane ili istočna Prusija za Nijemce.

Njemačka je i kao okljaštrena bila ostala država, dok Hrvatska nije, osim povijesno dijelom u KuK monarhiji, pa bi poraz Pavelića, a bez komunista značio katastrofu za Hrvate kao narod. Hrvatska emigracija ne bi značila ništa kao poražena ekipa poraženoga naroda, i tu bi bio kraj bilo kakvoj ideji o hrvatskom pravom nacionalnom subjektivitetu.

Ustaše su, mislim na vodstvo i ideologiju, te psihopate, a ne na većinu vojnika dragovoljaca- totalno negativni u tom što bi, da su Hrvati išli za njima kao Nijemci za Hitlerom, doživjeli katastrofu kao i Nijemci, samo još goru jer ne bi bio mjesta ni ljudi za nukleus samostalne države, pa bi u najboljem slučaju ostali vječni Velšani ili Baski, samo etnička skupina, uz to opterećena stigmom zlodjela iz 2 svj.rata.

Broz je spasio Hrvate kao naciju, i tu je bio bogomdan.

Za Slovence je bio vrlo koristan, a za Srbe miješano, uglavnom pozitivan, no u konačnici, s čim su bili krenuli- Crna Gora kao srpska država, Makedonija i Kosovo kao srpski.....-potpuna nacionalna katastrofa, iz njihove vizure. No pitanje jekoliko je ta vizura realna, budući da su se drugi narodji pokazali iznimno žilavima u drugim zemljama i situacijama, napose razni muslimani, pa sve ostaje pod znakom pitanja.

Kibidabi.....
 
Zašto su Srbi postavljali barikade?

Jesi li se nekad zapitao?Ako nisi zapitaj se...

Kad je Franjo proglasio novu NDH i označio Srbe kao legitiman cilj a njegovi MUP-ovci nosili na kapama šahovnice i slova ''u'' kako bi se ti osćao tamo kao Srbin?

Čekao bi da budeš likvidiran kao porodica Zec? Ili kao Josip Reihelt-Kir ?Ili kao oni Srbi u Hrvatskoj 1941-e?

Naravno da su Srbi posegnuli za oružjem i barikadama...na to je Franjo smišljeno i računao...posle mu nije bilo teško da uz pomoć medija i zapadnih saveznika(Danke Deutschland)prikaže Srbe kao nekakve agresore...(JNA je samo kilavo pokušala da pravi tampon zonu ali smo svi znali da to neće ići)...

Srbima van Srbije samo je Jugoslavija bila garancija da mogu i opstati kao Srbi čak i u Hrvatskoj...

Da se ne lažemo,svaki Hrvat koga sam ikada upoznao u životu (a pre 90-e) zdušno je navijao za vaskrsnuće NDH...

Prije i poslije vobitelji Zec je likvidirano nekoliko hrvatskih obitelji sa djecom , već je postavljeno. To sa obitelji Zec je svakako zločin, ali vi od toga radite neki ekskluzivitet kao da je to jedini takav zločin.

Zašto su Srbi počeli sa barikadama ?
Valjda zato što im je netko dao mig da to rade, kao što su radili cetnicki dernek 89. kod Knina dok još HDZ-a i Tuđmana nije bilo.
 
Da recimo čak ni najveća nuklerana sila nije organizovala obaranje balvana na estonske puteve i formiranje RAO Krim u vreme kada imaš apsoutnu dominaciju zapada i SAD ,samo jedan narod je imao te fiks ideje u Evropi ,ako ne računamo neke vukojebine na Kavkazu i centralnoj Aziji .
Ako biraš da li ćeš odmah prihvatiti republičke granice , ili ćeš prvo da dobiješ po peečki i onda ih prihvatiš nekako se ovo drugo čini kao pametnija opcija .

bandi preteska je to materija za tebe,bole cete glava pa ces morati da uzimas cafetin.Koliko si ti tada imao godina,tli?Ovo tvoje pisanije je kao da pocnes razgovor sa sopstvenim ocem i objasnjavas mu kako se deca "prave"
 
Da recimo čak ni najveća nuklerana sila nije organizovala obaranje balvana na estonske puteve i formiranje RAO Krim u vreme kada imaš apsoutnu dominaciju zapada i SAD ,samo jedan narod je imao te fiks ideje u Evropi ,ako ne računamo neke vukojebine na Kavkazu i centralnoj Aziji .
Ako biraš da li ćeš odmah prihvatiti republičke granice , ili ćeš prvo da dobiješ po peečki i onda ih prihvatiš nekako se ovo drugo čini kao pametnija opcija .

Pa da, samo što ako se uzmu u obzir samo Hrvati, onda dobijanje po pički nije izgledalo kao realna opcija. Naravno, niko nije mogao da zna koje planove ima Milošević, ali da je bilo samo do odmeravanja naše vojne moći sa ustaškom nemoći, onda je balvanizovanje izgledalo kao normalan izbor. Normalniji, naravno, bi bio čukanje po Zagrebu i završavanje posla za sat i po, ali eto...
 
Нисмо ми ни били у сукобу само са Хрватском.
Да је било један на један- рата не би ни било, РСК би била држава са јасном и брзом перспективом уједињења са матицом, као и многе друге српске територије и на Балкану би коначно завладао мир и хармонија, ред и прогрес.
Но, запад то не жели, јер ту нема више мешетарења, пљачке, рата, нема прилика за оно што раде цео век- дестабилизацију региона, по потребама...
Понављам- једино решење за трајни мир на Балкану је унитарна Србија, ни велика ни мала, већ у њеним природним границама, са свим својим територијама и мањинама које је не саботирају некажњено.
Ево, сведоци смо како и Мађарска почиње да препознаје ту улогу Србије и убрзано поправља односе, после дугог периода неразумевања и непријатељстава; просто, схватили су потребу, потенцијал и перспективу те сарадње, и раде на томе, поштено и предано....
 

Back
Top