Треба ли Хрватску коначно денацификовати?

Денацификовати Хрватску?

  • Да, то се мора спровести!

  • Не, то ће се решити само од себе...

  • Не, Хрватска је демократска држава...

  • Не знам...


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Другови бољшевички бандити су имали све шансе да денацификују Хрватску, али им то није био приоритет.

Зато им је приоритет сад, и седамдесет и пет година касније су спремни на одлучну акцију.

Међутим, једина акција која им преостаје јесте да легну у свој гроб.

Трошкове ће, као и увек са тим лицима, сносити општина.

:zcepanje:

- - - - - - - - - -

To što si napisao je subjektivno mišljenje. Zamijeni sva mjesta u svom komentaru gdje piše Hrvati sa Srbi i Srbi sa Hrvati i dobit ćeš pitanje koje postavljaju građani Hrvatske - Treba li Srbiju konačno denacificirati?

Jednako tako je i sa stavljanjem Bošnjaka u tvom tekstu na mjesto Srba i zamijena riječi Hrvati sa riječi Srbi.

Svaka od strana u sukobu smatra da je ova druga zla, da je počinila genocid, da to nije osvjestila u sebi, da se nije pokajala i da joj je potrebna denacifikacija.

Srbi to misle za Hrvate, a Hrvati i Bošnjaci za Srbe.

Da, sve su to ista drustva u svojoj osnovi.
 
Da, sve su to ista drustva u svojoj osnovi.

Postoji mala razlika.Naime,u Vojvodini,gde god ima Hrvata,postoji i natpisi na Hrvatskom,te dokumenta na istom.Na zgradi opštine u Novom Sadu stoji i Hrvatski natpis.Ovde nijedan Hrvat nije diskriminisan ni po kojoj osnovi.Na mom poslu imamo Hrvata koji se javno deklariše kao Hrvat i ponosan je na to.Na Exit redovno dolazi masa Hrvata koji ne moraju da kriju da su Hrvati.Ovog leta su bili i u novosadskim kafićima gde im je omogućeno da gladaju nastupe svoje reprezentacije.Nijedan moj prijatelj nije zadobio prelom,posekotinu ili nešto slično,boreći se sa latiničnim tablama.Nismo spaljivali lutke koje bi trebalo da predstavljaju predstavnike hrvatske nac. manjine.,niti smo bacali hrvatske sportiste u Dunav,dok oni uzvikuju "nemoj mene,ja sam Slovenec"

Zašto je tako kod nas a ne kod njih?Smatram da je razlika u civilizacijskom nivou.Takođe,nismo nastali 90.-ih,kao država pa da moramo sebi da dokazujemo da smo Srbi,tako što ćemo da razbijamo hrvatske automobile npr.To radimo samo kada su bezobrazni :D
 
Zivis u Hrvatskoj, budi Hrvat i nema problema.

To sto su Srbi nesposobni da svoju drzavu urede po istom modelu, vec dele teritoriju sakom i kapom, to je problem i krivica zvanicnog Beograda.

- - - - - - - - - -

Postoji mala razlika.Naime,u Vojvodini,gde god ima Hrvata,postoji i natpisi na Hrvatskom,te dokumenta na istom.Na zgradi opštine u Novom Sadu stoji i Hrvatski natpis.Ovde nijedan Hrvat nije diskriminisan ni po kojoj osnovi.Na mom poslu imamo Hrvata koji se javno deklariše kao Hrvat i ponosan je na to.Na Exit redovno dolazi masa Hrvata koji ne moraju da kriju da su Hrvati.Ovog leta su bili i u novosadskim kafićima gde im je omogućeno da gladaju nastupe svoje reprezentacije.Nijedan moj prijatelj nije zadobio prelom,posekotinu ili nešto slično,boreći se sa latiničnim tablama.Nismo spaljivali lutke koje bi trebalo da predstavljaju predstavnike hrvatske nac. manjine.,niti smo bacali hrvatske sportiste u Dunav,dok oni uzvikuju "nemoj mene,ja sam Slovenec"

Zašto je tako kod nas a ne kod njih?Smatram da je razlika u civilizacijskom nivou.Takođe,nismo nastali 90.-ih,kao država pa da moramo sebi da dokazujemo da smo Srbi,tako što ćemo da razbijamo hrvatske automobile npr.To radimo samo kada su bezobrazni :D

Zaboravio si samo da navedes razliku izmedju odnosa hrvatskog drustva prema svojim braniteljima i srpskog drustva prema svojim. Naravno ne treba da zaboravimo ni obrazovni sistem, sta njihova deca i buduci narastaji uce o periodu 90ih (i ranijoj istoriji), a sta uce srpska deca u skolama.

Mislim da je to mnogo bitnije za narod i drzavu od toga kako ko docekuje goste na festivalu zapisavanja spomenika kulture.
 
Postoji mala razlika.Naime,u Vojvodini,gde god ima Hrvata,postoji i natpisi na Hrvatskom,te dokumenta na istom.Na zgradi opštine u Novom Sadu stoji i Hrvatski natpis.Ovde nijedan Hrvat nije diskriminisan ni po kojoj osnovi.Na mom poslu imamo Hrvata koji se javno deklariše kao Hrvat i ponosan je na to.Na Exit redovno dolazi masa Hrvata koji ne moraju da kriju da su Hrvati.Ovog leta su bili i u novosadskim kafićima gde im je omogućeno da gladaju nastupe svoje reprezentacije.Nijedan moj prijatelj nije zadobio prelom,posekotinu ili nešto slično,boreći se sa latiničnim tablama.Nismo spaljivali lutke koje bi trebalo da predstavljaju predstavnike hrvatske nac. manjine.,niti smo bacali hrvatske sportiste u Dunav,dok oni uzvikuju "nemoj mene,ja sam Slovenec"

Zašto je tako kod nas a ne kod njih?Smatram da je razlika u civilizacijskom nivou.Takođe,nismo nastali 90.-ih,kao država pa da moramo sebi da dokazujemo da smo Srbi,tako što ćemo da razbijamo hrvatske automobile npr.To radimo samo kada su bezobrazni :D

Inače, u općinama sa srpskom većinom u Hr je na zgradi izvješena srpska, hrvatska i zastava općine, i dvojezični natpisi. Bar je tako po Lici. A u Ist.Slavoniji još puno šira prava, uključujući i zajednicu općina(o čemu se malo zna) prava na odvojenu nastavu itd itd, a na nivou države 3 zajamčena zastupnika u Saboru, Srpsko Narodno Vijeće i pravo na kulturnu autonomiju. Pojedinosti sam zaboravio.

Što se tiče Pupovca, čovjek vodi Srbe u Hrvatskoj 25 godina, nije napravio ništa za njih po pitanju infrastrukture, struje, vode, dok on živi na Pantovčaku u Zagrebu. A što se tiče njegovog spaljivanja, bila je njegova i Plenkovićeva lutka zajedno. Njegova stranka monopolizira Srbe u Hrvatskoj i mnogi Srbi ga ne podnose te osnivaju nove stranke, naime lova je u pitanju. A on voli biti blizu kese.

Evo sada se u Zg organizira inicijativa "ljudi za ljude" koja donira siromašnim Srbima sa Korduna elementarne stvari, solarne ćelije, komade pokućstva, hranu i sl, a Pupovac o tome 25 godina šuti kao zaliven. Uglavnom. Znam da se zadnji put oglasio kada je SDSS-ovcima trebalo srediti mjesta u upravi NP Plitvice.
 
Opet ti sa tim fegetskim ispadima, a ovamo napastvuješ jadne nezaštićene aktivistkinje, k'o da si dvoglavi Arapin :hahaha:
Шта се ти јављаш када Колинда подржава твог идола Додика и шаље амбасадора на прославу тзв. "дана републике српске"? Ти си будала јбга.

- - - - - - - - - -

Видећеш шта ће бити када опет на власт у Хрватској дође друг Месић и његови партизани.
 
Шта се ти јављаш када Колинда подржава твог идола Додика и шаље амбасадора на прославу тзв. "дана републике српске"? Ти си будала јбга.

- - - - - - - - - -

Видећеш шта ће бити када опет на власт у Хрватској дође друг Месић и његови партизани.

Ne bih baš rekao, s obzirom na to da je taj ambasador upravo zbog toga opozvan sa dužnosti :whistling: A ko god da dođe na vlast u Ustaškoj, biće ustaša, to je prilično jasno.
 
Ne znam.Znam da je mnogo Hrvata stradalo u borbi sa ćirilčnim tablama.Da su se Srbi u Hrvatskoj ranije dosetili tog moćnog oružja ne bi ni bilo rata.Svi Hrvati bi tako izniluli ili se osakatili za par decenija :lol:

A dobro, to je ta tabloidna spika, ne krivim vas. Šopaju vas svi sa tim, od PTC do Pinka i Happy tv.

Srbija je za žaljenje, ali ne zbog uobičajenih stvari, rat, standard bla bla, nego zbog toga što vas sistematski zatupljuju i drže u paralelnoj stvarnosti negdje između bistrenja svetske politike ala Milomir Marić i polusatnih bravura D.J. Vučićevića i Kijine leve sise.

Dakle da skratim, zbog medijske scene.
Nije da kod nas nema budala, ali vi ste propali u zadnjih 6-7 godina totalka. Na vašem mjestu brinuo bi se oko toga.
 
Tučem se sa ćiriličnim tablama,palim lutke političara,lomim auta sa srpskim tablicama i bacam sportiste u more,u stvarnosti,a posle i lutke srpskih sportista...Ništa tu ne treba menjati.To su tekovine tisućoljetnje kulture

I odakle taj izraz "tisućoljetnja kultura"?Šta predstavlja?Kao 1000 god. ste bili kulturni,pa pretali.WTF? :lol:
 
Ne znam da li znate ali Hrvati su pored lutke Pupovca spalili i lutku Kolinde taj dan. A ona je neka esencija ustaštva. Sad ovaj Hrvat piše i da su spalili Plenkovićevu. Rekao bih da je sve to neka mržnja prema političarima tamo generalno a ne neko ustaštvo barem što se tih lutaka tiče.

Na karnevalima se kao "krnje" redovno spaljuju političari svake godine. Ne znam imate li vi takvu tradiciju ili je to pogansko-katolički.

Debil Pupovac kritiku na svoj račun doživljava kao napad na Srbe. U politici je cca 30 godina i podržavao je svaku vladu. Konkretno nije napravio ništa za srpski narod ali je prvi kada treba traljezgati ideološke floskule koje nikome ne koriste. Prije sam ga simpatizirao.

Umjesto da se brine da pomogne Srbima materijalno i nekim konstruktivnim inicijativama, on se već 6 mj bavi time oće li biti jedna kolona u Jasenovcu ili dvije ili tri. I tako iz godine u godinu.
 
:hahaha:

obožavam ove male podsetnike da nema nijedan od vas hurvata da nije potpuni retard :klap:

То што је рекао је скроз тачно. Погледај шта пишу најчитаније новине у Србији, какве програме дају најгледаније телевизије. Класично испирање мозга. Медији у Србији су најгори у окружењу.
 
A dobro, to je ta tabloidna spika, ne krivim vas. Šopaju vas svi sa tim, od PTC do Pinka i Happy tv.

Srbija je za žaljenje, ali ne zbog uobičajenih stvari, rat, standard bla bla, nego zbog toga što vas sistematski zatupljuju i drže u paralelnoj stvarnosti negdje između bistrenja svetske politike ala Milomir Marić i polusatnih bravura D.J. Vučićevića i Kijine leve sise.

Dakle da skratim, zbog medijske scene.
Nije da kod nas nema budala, ali vi ste propali u zadnjih 6-7 godina totalka. Na vašem mjestu brinuo bi se oko toga.

To jeste zabrinjavajuće.Takva nam je vlast.No,obrati pažnju da se i u tvom dvorištu sve više primenjuje isti sitem ispiranja ono malo mozga što vam je ostalo.Obati pažnju na to oko čega vam se mediji vrte i kakvim populizmom se hrvatski političari služe.Sve su sličniji ovom našem šizoju
 
To jeste zabrinjavajuće.Takva nam je vlast.No,obrati pažnju da se i u tvom dvorištu sve više primenjuje isti sitem ispiranja ono malo mozga što vam je ostalo.Obati pažnju na to oko čega vam se mediji vrte i kakvim populizmom se hrvatski političari služe.Sve su sličniji ovom našem šizoju

Они имају проблем национализма и историјског ревозионизма, ратне митоманије и још по нешто али све то имамо и ми, плус најодвратније ментално тровање људи кроз медије који су гори од било чега што се у хрватској зове тим именом. У Хрватској нема ни Марића, ни Информера.
 
Ne bih baš rekao, s obzirom na to da je taj ambasador upravo zbog toga opozvan sa dužnosti :whistling: A ko god da dođe na vlast u Ustaškoj, biće ustaša, to je prilično jasno.
Опозван јер је пукла брука, али сада поново дрма афера - Додиков новинар Мате Ђаковић, Хрват,
.
А иначе честитам ти на ревности чарапански "прикривени" боте јер одма` си скочио да браниш глупачку и бесмислену "ауторску" тему коју је твој колега сендвичар отворио само са једним циљем а то је да колико може, макар мало, скрене пажњу са Вучићеве фашистичке диктатуре у Србији.
 
Poslednja izmena:
Они имају проблем национализма и историјског ревозионизма, ратне митоманије и још по нешто али све то имамо и ми, плус најодвратније ментално тровање људи кроз медије који су гори од било чега што се у хрватској зове тим именом. У Хрватској нема ни Марића, ни Информера.

Mrić i Vučićević kod njih ne vode medije,nego su u vrhu državne vlasti.
Ja napisah gde smo civilizovaniji od Hrvata i šta kod njih treba menjati,aku su pametni.Ako žele da ostanu divljaci,neka nastave po starom.To su činjenice.Sve ostalo je sranye
 
Nadasve argumentirano.

'argumentirano' je samo da su hurvati 'narod' koji i danas, u 21. stoleću, pokušava da izmisli/ukrade ili sakrije ono što ustvari jeste/nije :rumenko:

slično kao i braća im šiptari


То што је рекао је скроз тачно. Погледај шта пишу најчитаније новине у Србији, какве програме дају најгледаније телевизије. Класично испирање мозга. Медији у Србији су најгори у окружењу.

što se tiče medijskog smeća - ima ga mnogo, ali između ostalog i zato što je taj britanski recept ovde najstrože primenjen, i nažalost, dosta dobro svaren :rumenko:
 
Poslednja izmena:

Back
Top