Mišljenje o ovom računaru

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

neki tamo lik

Početnik
Poruka
9
Kućište Rhino 500W
Matična ploča Asus prime A320M-K
Procesor AMD Athlon 200GE 3,2GH 2 fizička jezgra,4 logička jezgra,3 GPU jezgra
RAM 2x4GB DDR4 2666MHz
SSD Kingston 120GB
HDD 500GB 7200rpm


Može li da pokrene CS GO i Ring of Elysium (bitno mi je da ima oko 80fps u CS pri low podešavanjima - 4:3)



Hvala unapred ! :D
 
Kućište Rhino 500W
Matična ploča Asus prime A320M-K
Procesor AMD Athlon 200GE 3,2GH 2 fizička jezgra,4 logička jezgra,3 GPU jezgra
RAM 2x4GB DDR4 2666MHz
SSD Kingston 120GB
HDD 500GB 7200rpm


Može li da pokrene CS GO i Ring of Elysium (bitno mi je da ima oko 80fps u CS pri low podešavanjima - 4:3)





Hvala unapred ! :D
MislimO...da je sve ispod Ryzena bar 2200 ili 2400G ili Intela i3-i5 NEISPLATIVO...Kakav crni Athlon u doba Ryzena...*josh i intefrisana grafika za gaming...srecno s tim...Caj i ta na Ryzenu je jedva dovoljna...a mogu da mislim ta na Atlonu...
 
ovaj komp je prošle nedelje bio ispod 40000 dinara u emmiju https://www.emmi.rs/emmi-konfiguracije-a-comp-shark.11.html?productId=68254 mislim da je to za gejming jedno od jeftinijih gotovih rešenja koje se može nabaviti


Matična pločaAM4 A320M, PCIe/DDR4/SATA3/GLAN/7.1/USB 3.1
ProcesorAMD Ryzen 3 2200G, 14nm, 4-fizička/4-logička jezgra/8 GPU jezgra, 4MB L3 keš, potrošnja 65W
Takt procesora3.5GHz (Turbo frequency 3.7GHz)
Memorija8GB DDR4
SSD120GB SATA3
Kapacitet hard diska500GB SATA2 (resertifikovan)
Grafička karticaAMD Radeon RX560, 2GB/GDDR5/128bit (Povezuje se sa monitorom putem digitalnih izlaza : HDMI i Display port)
Optički uređajDVD+/-RW SATA/black, DVD Multi Writer
Zvučna kartica7.1 System (integrisana na matičnoj ploči)
KućišteMid-Tower
Napajanje550W

inače ako niste gejmer preporuka moja ide za https://www.emmi.rs/emmi-konfiguracije-a-comp-hunter.11.html?productId=69558
Matična pločaAM4 A320M, PCIe/DDR4/SATA3/GLAN/7.1/USB 3.1
ProcesorAMD Ryzen 3 2200G, 14nm, 4-fizička/4-logička jezgra/8 GPU jezgra, 4MB L3 keš, potrošnja 65W
Takt procesora3.5GHz (Turbo frequency 3.7GHz)
Memorija8GB DDR4
SSD120GB SATA3
Kapacitet hard diska500GB SATA2 (resertifikovan)
Grafička karticaRadeon™ Vega 8 / Frequency 1100 MHz (Integrisana u procesoru)
Optički uređajDVD+/-RW SATA/black, DVD Multi Writer
Zvučna kartica7.1 System (integrisana na matičnoj ploči)
KućišteMid-Tower
Napajanje500W

- - - - - - - - - -

naravno neće moći sve igrice da tera na high ali na medium podešavanjima ima da leti
 
Ovaj drugi je vrh komp za smesne pare. Stvarno ekstra ponuda.
Jedino je sranje sto ima resertifikovan hdd, ali ajd.

Njesra je sto je pola komponenti no name...Imao takav komp, uzeli sestrinom klincu-doduse nije bio Ryzen ali...vrlo slicna pric...2x bio na servisu, na kraju uzeli kesh nazad...Dzaba ga bilo..Dok ja ne mogu da otvorim da vidim SVOJIM OCHIMA sta jje unutra-a ne mozesh od plombe-to je machka u dzaku..A to sa hardom koji je ustvari refurbished je drugi termin-tek je to...no comment...I dok dodash za graficku karticu...eto te na preko 50 000 laga
no...
 
Njesra je sto je pola komponenti no name...Imao takav komp, uzeli sestrinom klincu-doduse nije bio Ryzen ali...vrlo slicna pric...2x bio na servisu, na kraju uzeli kesh nazad...Dzaba ga bilo..Dok ja ne mogu da otvorim da vidim SVOJIM OCHIMA sta jje unutra-a ne mozesh od plombe-to je machka u dzaku..A to sa hardom koji je ustvari refurbished je drugi termin-tek je to...no comment...I dok dodash za graficku karticu...eto te na preko 50 000 laga
no...

Bravo.
Ja ne bi smeo da kupim u Alti/winwin/emmi računar... Samo nekadašnja Jugodata može da im parira...
 
Bravo.
Ja ne bi smeo da kupim u Alti/winwin/emmi računar... Samo nekadašnja Jugodata može da im parira...
gluposti , ja sam kupovao u emmiju unazad desetak godina i nikada nije bilo problema sa komponentama ili sa radom predmeta

- - - - - - - - - -

inače nedavno sam sklopio konfu vrednu blizu 140k iz delova za čoveka koji se bavi profesionalnim radom u cad-u (inženjer visokogradnje) poslao ga u emmi i uzeo je komp i posle sam mu sklopio i odradio sve instalacije , čovek je prezadovoljan sa njim
 
gluposti , ja sam kupovao u emmiju unazad desetak godina i nikada nije bilo problema sa komponentama ili sa radom predmeta

- - - - - - - - - -

inače nedavno sam sklopio konfu vrednu blizu 140k iz delova za čoveka koji se bavi profesionalnim radom u cad-u (inženjer visokogradnje) poslao ga u emmi i uzeo je komp i posle sam mu sklopio i odradio sve instalacije , čovek je prezadovoljan sa njim
To sto TI nisi imao problem APSOLUTNO nista ne znaci!!Ja eto JESAM imao problem...i to da se vozalo na servis u roku od par nedelja 3 puta..I da na kraju nisu umeli da rese pa sam dobio kesh nazad..Druga stvar ako pazljivo procitash shat sam ja napisao-uzeti KOMPONENTE je nesto drugo a gotov sklopljen komp sasvim nesto drugo..Ali ne ti ne znas da citash ti samo pricash neku svoju prichu...Koja obichno veze s zivotom nema...
 
Generalno kupovati sklopljenu konfiguraciju moze imati prednosti u ceni, ali mane su u tome da se ugradjuju delovi koje niko nece da kupi ili su jeftin junk koji takodje nece niko da kupi. Mada, to moze da radi dobro ali uvek treba pogledati sta tacno ugradjuju.
 
Za PROSEČNOG korisnika koji će da pogleda film, presluša muziku na YT i malo visi na Fejsu kada nije na fonu da se baci 30.000 dinara?

Ryzen 3 2200 za PROSEČNOG korisnika u Srbiji?

Za 20.000 može da se napravi vrh kompjuter sa pet godina garancije za prosečnog korisnika.
 
Za PROSEČNOG korisnika koji će da pogleda film, presluša muziku na YT i malo visi na Fejsu kada nije na fonu da se baci 30.000 dinara?
Prosečne cene konfiguracije (bez monitora!) su od 20-tak do 200-tinak hiljada din, znači konfiguracija od 30k spada ipak u ispodprosečnu grupu...
Znači ako uzmeš i bilo kakav prihvatljiv monitor, eto te u 35-45k din. teritoriji.

@tema - kao što reče ghost in the shell, ako možeš da stisneš i uzmeš Ryzen 2200, to je svakako bolji izbor, a nije neka dramatična razlika u ceni ako već planiraš da se i poigraš nekad. Takođe, dodao bih na tvom mestu 1000din i uzeo SSD od 240GB umesto 120GB, sad su baš pale cene.
 
Prosečne cene konfiguracije (bez monitora!) su od 20-tak do 200-tinak hiljada din, znači konfiguracija od 30k spada ipak u ispodprosečnu grupu...
Znači ako uzmeš i bilo kakav prihvatljiv monitor, eto te u 35-45k din. teritoriji.

@tema - kao što reče ghost in the shell, ako možeš da stisneš i uzmeš Ryzen 2200, to je svakako bolji izbor, a nije neka dramatična razlika u ceni ako već planiraš da se i poigraš nekad. Takođe, dodao bih na tvom mestu 1000din i uzeo SSD od 240GB umesto 120GB, sad su baš pale cene.
hbg Emmi konfiguracija jedan poznanik je uzeo onu slabiju konfu i šljaka mu bez problema
 
Za PROSEČNOG korisnika koji će da pogleda film, presluša muziku na YT i malo visi na Fejsu kada nije na fonu da se baci 30.000 dinara?

Ryzen 3 2200 za PROSEČNOG korisnika u Srbiji?

Za 20.000 može da se napravi vrh kompjuter sa pet godina garancije za prosečnog korisnika.

za 20 k...?NOVO..?S 5 godina garancije..????jel ti nas zajebavash ili..? jedino na RAM moze biti tolika garancija..i to na NOVO...+ kao sto je neko vec napisao-sta znaci prosecan korisnik..?Sta, Youtube, FB...?Pa to mi je odradjivao Barton pre ...15 godina!!Ya Intela Quad core koji je otisla cela konfa za male pare da ne pricam...ali je NOVa kostala 800 evra!! A ti sad cenish da za ISPOD 200 evra moze"dopbar komp..."??LOL druze...Ja ne znam u kom ti univerzumu zivisi zaista..
 
Nisam pisao o AM4 opcijama već o AM3 komponentama.

Ako govorimo o AM4 opcijama, kupiš najjeftiniji AM4 mobo do 5.000 din + nakačiš 1 x AMD Athlon 200GE za nekih 5-6k din + 1tb WD Blue za nekih 4k din + mission q napajanje za oko 1-1.5k din + do 2k din neko kućište + oko 2-3k za 4gb rama.
U proseku između 19-22k dinara zavisno od toga gde kupiš (bez monitora).

I sa tim možeš da igraš GTA V na 30 fps-a na 1080p ako treba. Ne postoji bolji APU na tržištu trenutno, a odradiće ti sve za četvrtinu novca jednog Xiaomi telefona.

Ryzen 3 2200G sa Vega 8 je duplo jači, ali je i duplo skuplji. Ako hoće dete da igra League of Legends ili recimo CS GO ili Fortnite, ne treba više od 20k din. Preko toga se doda monitor neki stariji BenQ recimo do 6-7k din sa TN panelom.

I ovo je gaming opcija, ja sam govorio o office opciji. Za mene prosečan korisnik nema pojma ni šta je Steam, a tek ne nešto tome slično. Za mene prosečan korisnik pročačka malo vesti, malo youtube, malo pogleda filmić i onda nije tu narednih 5 dana jer po ceo dan radi, a kompjuter uključi dvaput za vikend. Tipa tetke, neki profesori u pedesetim godinama, njihova komšijska dečica koja se sjate ponekad i sl tome.
 
gluposti , ja sam kupovao u emmiju unazad desetak godina i nikada nije bilo problema sa komponentama ili sa radom predmeta

- - - - - - - - - -

inače nedavno sam sklopio konfu vrednu blizu 140k iz delova za čoveka koji se bavi profesionalnim radom u cad-u (inženjer visokogradnje) poslao ga u emmi i uzeo je komp i posle sam mu sklopio i odradio sve instalacije , čovek je prezadovoljan sa njim

Verovatno NIKAD nisi proveravao šta prodaju.
I imao si mnoooogo sreće.
Pre desetak godina čačanska grupacija prodaje HP štampač za 70€ a kod svih ostalih - 100€ okruglo, kako sam tada radio u firmi koja je gold partner za HP-a odem to da proverim, koristio sam HP warranty check koji imam kao autorizovani diler za taj brend. Test je bio poražavajući - u glavnom kod svih modela laserskih štampača je stajalo - no warranty.
Firma se branila da to nema veze jer oni i onako daju svoju garanciju od 2 godine. To bi bilo lepo da u to vreme originalni toner nije koštao 70€ u proseku, te niko od tih kupaca nije kupovao već je dopunjavao tonere i time automatski gubio garanciju. Istrživanje je pokazalo da masa kupaca jeftinijih laserskih štampača ne potroši ni onaj toner koji dobije uz štampač u garantnom roku (500 strana) ....
Dakle, dobiju enormni popust za takvu varijantu, osiguraju se da korisniku zvizne garancija sa dopunom ketridža i - eto zarade....
Na žalost sa njima od 2000-te godine imam samo loša iskustva, od zajedničkih uvoza do nelojalne konkurentnosti.....
 
Poslednja izmena:
N3wz...Pazi...zaista nemam snage vise..1.od kada je penzioner tj.ti koje ti navodis, prosecan korisnik..?Eto po mom iskustvu prosecan korisnik je bas drugaciji-zahtevniji!!
2. I dalje ne vidim u kojoj varijanti je tu garancija na ISTA 5 godina?
3. ako ja treba da uzmem takav komp a imao sam stariji a jaci od toga kupljen pre 10 + godina-ja stvarno ne vidim smisao kupovine ''novog'' kompa...
4. cak i taj Youtube nije bas tako naivan danas da ne pricamo 4 K snimci
5. Fortnite sa integrisanom grafikom...?Ali ne na Ryzenu koji je ono ajd Boze pomozi(grafika) i to CELIH 30 FPS???
Druze...na kojim si ti drogama ...daj i meni malo...
Snejks pa bilo bi sramota da za preko 1000 evra kupish losh komp...Ali u principu verovatno je koliko toliko bolje napajanje u njemu-koje zna biti vidno losije u jeftinijim varijantama..
 
Pogledaj performanse AMD Athlon 200GE sa integrušom vega3 i videćeš da je po price>performance to najbolja budžetska kupovina na tržištu upravo sada. Evo ti u kombinaciji sa Fortnite.


Inače, ne poznajem niti jednog prosečnog korisnika koji će da igra igrice na kompu. Deca za mene nisu prosečni korisnici u smislu da im je potreban PC samo za multimedia, uvek će hteti igre - devojčice Sims, dečaci ne znam ni ja, šta im padne ruke...
PC Gaming je posebna priča ako time žele da se bave i to zahteva da uče o komponentama, zahteva da uče o igrama, zahteva da se aktiviraju i kupuju kada steknu. Za decu uvek govorim i naglašavam gaming opcije koje su skuplje od prosečne office varijante.

Ako je situacija takva da baš ne može da se kupi solidan GPU, uvek je tu APU opcija za prosečne igre tipa Fortnite, LoL i slično. Ako 95% vremena troši na LoL, šta će mu više od APU konfe?
Na taj način se izbegava polovna roba, a dodatno može kasnije da posluži PC u porodici za neku babu, tetku, kumu, kumicu...štaveć. Takvih varijanti je bilo i biće uvek. Kada je detetu rođendan, a deca kakva su kada imaju 7-8-9 godina i samo hoće da ''budu u toku'', a nemaš odmah da pukneš 40-50-60K na konfu, APU je idealna solucija.
Malo će da igraju gta 3, malo gta v, malo minecraft, malo cs go, cs 1.6 i sl. Pa kada shvate malo šta rade tamo od 10-11-12 godine i nadalje onda neka racionališu o komponentama pa na ocene i na džačku knjižicu vukovca neka legne 10k dinara od svakog člana porodice i neka mu kupe kvalitetnu konfiguraciju da ima oko 90k dinara. Ali roditelji nisu takvi, misle da kada kupe jedan računar da je to gotovo narednih deset+ godina. :lol: Neki roditelj da pukne 2.000e na PC konfiguraciju za dete :lol: imaš takve, ali opet :lol:

Fora sa ovom konfiguracijom gore što sam naglasio jeste da u proseku ima uvek 30fps osim u prezahtevnim igrama tipa Witcher 3 ili sl tome gde ti je potrebno oko 8gb rama (možda i više) da bi igre radile kvalitetno.
INTEGRUŠE mi gameri odrasli ne volimo, ali činjenica je da za dete kom će neko da nabaci par emulatora ili slično ne moraš da pukneš više od 20k dinara. Možeš i neku kombinaciju Am3 fx6300 8gbram rx480 ili neku kombinaciju sa A8-9600.

Obično se ovo ne predlaže već se sklapaju ''preko prijatelja od prijatelja preko prijatelja koji ima servis delova'' i onda im utrapi neki i5 ili i7 prve generacije i neku nvidia 6xx od pre tri-četiri generacije, jer su ovi pročitali da je to najbolje. I onda plaćaju to na rate oko 400e i još ih neko navuče na priču da je to ''sa popustom''. A onda takvi roditelji ne žele ni da čuju da su pukli pare i da ih je neko zajebao. Proradi sujetica, jbg.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top