srbin i hrvatica

Phototropic3

Početnik
Poruka
2
Pozdrav,prvi post,nisam ni siguran da li postavljam temu na pravo mesto :p
Upoznao sam devojku iz Hrvatske preko drugarice koja je takodje iz Hrvatske ali je bila u Vojvodini(odakle sam ja) i lepo smo se skontali.Ja imam 25 godina i radim,ona ima 24 i studira.
Naime,videli smo se pre jedno tri nedelje u Zadru i sve je kliknulo,zanima me kako bih mogao da odem tamo i ostanem neki duzi vremenski period?
Pricali smo i o braku takodje,i zanima me da li bi stupanje u brak ubrzalo proces dobijanja potrebnih papira potrebnih za duzi boravak,kao razlog spanjanja sa porodicom
 
Ако имаш изражену српску националну свест.......онда НЕМОЈ то радити ! Немој себи копати гроб у животу. Нарочито ако она има хрватску националну свест. А ако сте обоје само "Потрошачи" или "Грађани" онда опет НЕМОЈ......јер ако одеш у Задар.....можеш само лоше да се проведеш са својим именом и презименом. Мораћеш да промениш и име и презиме, као и верску припадност, под условом да си верујући човек.
 
Среди све тако да она дође у нашу Војводину, још ако је град попут Сомбора или Митровице где их има у мањини, биће јој додатно окет.
 
Pozdrav,prvi post,nisam ni siguran da li postavljam temu na pravo mesto :p
Upoznao sam devojku iz Hrvatske preko drugarice koja je takodje iz Hrvatske ali je bila u Vojvodini(odakle sam ja) i lepo smo se skontali.Ja imam 25 godina i radim,ona ima 24 i studira.
Naime,videli smo se pre jedno tri nedelje u Zadru i sve je kliknulo,zanima me kako bih mogao da odem tamo i ostanem neki duzi vremenski period?
Pricali smo i o braku takodje,i zanima me da li bi stupanje u brak ubrzalo proces dobijanja potrebnih papira potrebnih za duzi boravak,kao razlog spanjanja sa porodicom

Neka je sa srećom :)
Vidim niko ti nije ništa pametno rekao, neću ni ja vjerovatno, a po zakonu EU bi trebalo da može, moguće da ona mora dokazati da je sposobna izdržavati vas oboje.

Probaj da nađeš posao, da si svoj pa kako bude. Moj ti je prijedlog, kontaktiraj hrvatsku ambasadu u Srbiji ako ima, najbolje će ti objasniti.
 
Велика је помама у Хрватској за српским радницима. Погледај наше огласе преплавили огласи за посао у Хрватску, јер сви Хрвати одоше у Немачку и Ирску. Лако ћеш тамо наћи посао и мислим да не би требало да буде проблема око останка. Јеси ли упознао њене родитеље?
 
promena plana,ona ce ipak doci u Srbiju :)
sada me zanima da li bi u tih 90 dana sto ima pravo da ostane mogla da resi boravinsu vizu na osnovi spajanja sa porodicom,posto smo planirali sto pre kod maticara
e sad,uslov za takvu vizu je :Izvod iz matične knjige venčanih ne stariji od šest meseci
Uverenje o zaposlenju ili drugi dokaz o sredstvima za izdržavanje: ček od penzije, dokaz o štednom ulogu u zemlji ili garancija domaćeg državljanina koji ima redovne prihode(nije problem jer sam zaposlen vec duze vreme i imam ugovor na neodredjeno)
Proveru državljanskog statusa našeg državljana utvrditi proverom kroz JIS, ili fotokopija važeće lične karte ili uverenje o državljanstvu (ni ovo nije problem)
 
Pozdrav,prvi post,nisam ni siguran da li postavljam temu na pravo mesto :p
Upoznao sam devojku iz Hrvatske preko drugarice koja je takodje iz Hrvatske ali je bila u Vojvodini(odakle sam ja) i lepo smo se skontali.Ja imam 25 godina i radim,ona ima 24 i studira.
Naime,videli smo se pre jedno tri nedelje u Zadru i sve je kliknulo,zanima me kako bih mogao da odem tamo i ostanem neki duzi vremenski period?
Pricali smo i o braku takodje,i zanima me da li bi stupanje u brak ubrzalo proces dobijanja potrebnih papira potrebnih za duzi boravak,kao razlog spanjanja sa porodicom

Mališa, kao prvo, ti nisi iz Vojvodine, vec iz Srbije...tako prica ona mađarska separatisticka bagra...
Kao drugo, otoplilo je sad, more nije hladno, tako da slobodno...
 
I ja mislim da ti je bolje da se ona preseli kod tebe! Vojvodina je multietička sredina, uklopila bi se ona.Sad, ako si negde u Srbiji, zavisi gde.Ima nas raznih po Srbiji. Generalno, mislim da bi ona ovde bila bolje prihvaćena, nego ti tamo. I gde baš da ideš u Dalmaciju, pa joj Zadar? Ja svakako ne bih, da sam na tvom mestu.
 
Велика је помама у Хрватској за српским радницима. Погледај наше огласе преплавили огласи за посао у Хрватску, јер сви Хрвати одоше у Немачку и Ирску. Лако ћеш тамо наћи посао и мислим да не би требало да буде проблема око останка. Јеси ли упознао њене родитеље?

Pa red je da se Srbi vrate na svoje :) ... Sve je lepo na pocetku medjutim nesporazumi tek kasnije dolaze (u zavisnosti od ubedjenja). Da li se vjencati u pravoslavnoj/katolickoj crkvi ili opstini, gde krstiti decu, da li si ok da deca nose sahovnice, koja imena dati deci itd...
 
Palite za Istru, za početak. Kake crne Srbije i Dalmacije. Posle Istre, marš vanka. A može i da preskočite Istru. Inače ćete se razić i pre nego shvatite šta vas je snašlo.
I ne, ne pričam o različitim nacionalnostima.
 

Back
Top