NE MOGU PROTIV BRATSKOG NARODA" Sećate li se grčkog kapetana koji je odbio da bombard

Ricudis, tada kapetan broda „Temistoklis” i potporučnik ratne mornarice, odbio je naređenje da učestvuje u bombardovanju i vratio je brod nazad u luku.

samo kod grka je potporucnik zapovednik bojnog broda...

https://en.wikipedia.org/wiki/HNLMS_Philips_van_Almonde_(1979)

duzina130 metara i 170-200 ljudi posada... zapoveda potporucnik, guster tek izasoa iz akademije. :D
 
Ricudis, tada kapetan broda „Temistoklis” i potporučnik ratne mornarice, odbio je naređenje da učestvuje u bombardovanju i vratio je brod nazad u luku.

samo kod grka je potporucnik zapovednik bojnog broda...

https://en.wikipedia.org/wiki/HNLMS_Philips_van_Almonde_(1979)

duzina130 metara i 170-200 ljudi posada... zapoveda potporucnik, guster tek izasoa iz akademije. :D

Нобе један, НАТО не поседује ни један бојни брод!
Једини ратни брод на свету којег на Западу сматрају бојним бродом је руска тешка нуклерна ракетна крстарица Петар Велики.
 
Poslednja izmena:
Нобе један, НАТО не поседује ни један бојни брод!
Једини ратни брод на свету којег на Запду сматрају бојним бродом је руска тешка нуклерна ракетна крстарица Петар Велики.

Ne lupetaj gluposti covece.

Bojni brod je nesto sto i Battleship

https://en.wikipedia.org/wiki/Battleship
 
Нобе један, НАТО не поседује ни један бојни брод!
Једини ратни брод на свету којег на Запду сматрају бојним бродом је руска тешка нуклерна ракетна крстарица Петар Велики.

ok znaci potporucnik zapoveda brodom cija je posada 170-200 ljudi i moze samo tako da ga vrati u luku???? aha.. al u qrcu.
 
Ne lupetaj gluposti covece.

Bojni brod je nesto sto i Battleship

https://en.wikipedia.org/wiki/Battleship

u pravu je presretac. to je frgata duzine 130 metara, sa posadom od 170 i vise ljudi. kojom zapoveda potporucnik.

https://en.wikipedia.org/wiki/HNLMS_Philips_van_Almonde_(1979)

- - - - - - - - - -

А у земљаче на чему си ти?

- - - - - - - - - -



Наравно да може.
Као што видиш врати га је.

aha..
 
Grci su stvarno drugari, ja ih lično nikad nisam doživljavao nešto preterano blisko, ali nema spora da su nam najbliži ne samo od svih sa ovih prostora, nego uopšte...

Ja sam živeo i radio oko godinu i po u Grčkoj,tako da ih doživljavam blisko.Grci su carevi.Monogo dobar narod koji nas mnogo gotivi.Kad bi se mi Srbi apgrejdovali u nekom moralnom i patriotskom smilu,bili bi smo slični njima,s' obzirom na to da imamo dosta sličnosti.U Grčkoj je npr. jako zanimljivo što tamo svako brsti o politici,kako lokalnoj,tako i svetskoj,te što je tamo svako selektor fudbalske,košarkaške i ostalih reprezentacija,svako je napametniji vojskovođa,strateg itd. Kao kod nas :D
 
imageproxy (14).jpg
 
Grci su se s nama zblizili najvise tokom II svetskog rata jer smo jedini ponosni narodi Balkana koji su rekli **** OFF Hitleru. Ostali su svi govna.

Takodje smo primili dosta Grka posle rata zbog njihovih unutrasnjih sukoba.

U principu stav Grcke je ok i drago mi je da su se dogovorili sa Makedonijom da ne stoji vise nasa sramota priznavanja Makedonije.

Ja obozavam Grke i Grkinje oni su svi slicni nama kao i ostali balkanski narodi pravoslavni Bugari, Rumuni.

- - - - - - - - - -

Ja sam živeo i radio oko godinu i po u Grčkoj,tako da ih doživljavam blisko.Grci su carevi.Monogo dobar narod koji nas mnogo gotivi.Kad bi se mi Srbi apgrejdovali u nekom moralnom i patriotskom smilu,bili bi smo slični njima,s' obzirom na to da imamo dosta sličnosti.U Grčkoj je npr. jako zanimljivo što tamo svako brsti o politici,kako lokalnoj,tako i svetskoj,te što je tamo svako selektor fudbalske,košarkaške i ostalih reprezentacija,svako je napametniji vojskovođa,strateg itd. Kao kod nas :D

A na Zapadu degeneriici ne razmisljaju ni o cemu samo alfa rezim, rmbaju i posle zderu piju i spavaju kao krave.
 
Uglavnom su manje ginuli od onih na koje su pucali.Ima tu više pripadnika suprotne strane koji se neće nigde sunčati :lol:

Da, uglavnom su bježali. Ali neki ipak nisu.

- - - - - - - - - -

Al zato mnogi od vas još uvek uživaju u gnjuranju po dnu Drine.

Civili svakako, zato Rašo i jeste prvi civila sa presudom za genocid. Ja pričam o vojnicima koji se više neće sunčati na grčkom suncu, a neki su sanjali i hrvatsko sunce pa ga sad vide samo na HRT-u...
 
Zar se i u ovakvom trenutku botuje?

11175495085c97d5142d8ee554183754_v4_big.jpg


Bolesnici

- - - - - - - - - -

Kako su srpski radio amateri uz pomoć Hrvata, Bosanaca i Italijana SPASAVALI ŽIVOTE tokom bombardovanja


Za vreme bombardovanja radio-amateri nisu imali vemena za san, vodili su bitku za odbranu zemlje, dojavljivali kada su poletali avioni, kuda su se kretali i kada je opasnost prošla, tako spasivši mnoge živote.

Za radio-amatere se ne čuje dok ne dođe do neke katastrofe - požara, poplava ili u najgorem slučaju rata. Kada se sve pogasi i prestane da funkcioniše, jedino njihovi talasi potpomognuti agregatima ostanu u životu. Radio-klub „Novi Sad“ u svetu talasa, poznat pod oznakom YU7BPQ, dan ranije je obaveštavao građane da će bombardovanje početi.

- Koristili smo uši i razgranatost naše mreže. U Vojvodini smo imali 95 radio-amatera skoro iz svakog mesta. Oni su javljali pozicije aviona i koordinisano smo pratili taj zvuk i javljali Beogradu. Radio-amateri iz drugih zemalja, posebno iz Bosne, Italije i Hrvatske javljali su nam kada kreću poletanja aviona iz baze Avijano i preleti iznad njih, kao i ispaljivanje krstarećih raketa sa Jadrana - kaže Mirko Šević, predsednik ovog kluba, inače najstarijeg u Srbiji.

Naša vojska nije smela da koristi radare duže od 15 sekundi, kako im položaji ne bi bili otkriveni. Radio-amateri su zato bili stalno uključeni i na vezi. Univerzalni kodeks ovih ljudi, gde god se nalazili, jeste da pomažu zemlji kada je u opasnosti. Nisu, kaže Šević, mogli da obore avion, ali su mogli da upozore ljude. To najbolje znaju radnici na TB tornju na Iriškom vencu. Na dojavu radio-amatera iz ovog kluba, pobegli su pet minuta pre nego što je predajnik zasut bombama i potpuno uništen.

Mirko Šević radio amater FOTO: N. MIHAJLOVIĆ / RAS SRBIJA
Mirko Šević radio amater
- Radnici na predajniku su nam posle bombardovanja napravili doček, kao herojima. Često nas se sete i vatrogasci i radnici EDB kojima smo javljali kada je nebo čisto da mogu da gase požare i popravljaju. Rafinerija je često gorela i tu smo mnogo pomogli vatrogascima - nastavlja naš sagovornik.

Veze je pokušao da ometa NATO savez, ali čak i radio-amateri iz susednih zemalja, no oni su menjanjem frekvencija i šifrovanoj komunikaciji uspevali da ih nadmudre.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/k...bosanaca-i-italijana-spasavali-zivote/m04c14n
 
Da, uglavnom su bježali. Ali neki ipak nisu.

.

Većina tih veterana je bila u osnivanju "Zlatne Zore",nakon povratka u Grčku.Neke sam lično upoznao u Grčkoj.Živi,zdravi i žilavi likovi.Zna se ko je najviše bežao tamo kod vas,te se od najbrojnijeg naroda sveo na narod koji zauzima najmanji prostor i pravi sam sebi gužvu :per:
 
Većina tih veterana je bila u osnivanju "Zlatne Zore",nakon povratka u Grčku.Neke sam lično upoznao u Grčkoj.Živi,zdravi i žilavi likovi.Zna se ko je najviše bežao tamo kod vas,te se od najbrojnijeg naroda sveo na narod koji zauzima najmanji prostor i pravi sam sebi gužvu :per:

Zna se, zna ko je bježao, eto ih na forumu, pitaj ih... Pa neki su preživjeli a neki nisu, neki su sahranjeni tu a neki se vode kao nestali....
 

Back
Top