Black Clover

ant99

Početnik
Poruka
5
Serija se fokusira na Astu, mladog siročića koji je odrastao nakon što je napušten u sirotištu crkve na periferiji Kraljevine kraljice zajedno sa svojim kolegom siročetom, Iuno. Dok su svi rođeni sa sposobnošću da koriste Manu u obliku Magične Moći (oku Marioku), Asta je jedini izuzetak koji on kompenzuje fizičkom obukom. Suprotno tome, Iuno je rođen kao čudo od ogromne magične moći i talenta za kontrolu magije vetra. Motivisani željom da postanu sledeći Kralj čarobnjaka, autoritet koji je drugi na čelu kralja deteline, dva mladića razvila su prijateljsko rivalstvo, stekli grimoire sa Iuno dobivši grimoire od četiri lista koje je držao prvi kralj čarobnjaka kraljevstva. Asta, uprkos nedostatku magije, dobila je tajanstveni grimoar sa pet listova, koji sadrži retku i misterioznu Anti-Magic. Ali, nakon što su se on i Iuno pridružili jedinici Magic Knight kao prvi korak da ispune svoje ambicije, Asta se suočava sa terorističkom organizacijom koja prikuplja čarobne kamenje da bi sprovela ritual da uništi Kraljevstvo detelina za svoje postupke protiv prvobitnih stanovnika vreme prvog kralja čarobnjaka.
 
Anime ima sve moje preporuke, mislim radnja podseca malo na Bleach malo na Naruto sa neke strane, mislim klasika, glavni lik je mnogo strava mocan i sve to. Samo ne znam tamo oko valjda sezdesete epizode ima nekoliko epizoda koje ne mogu da skontam koja im je poenta.
 

Back
Top