Istorija umetnosti?

Lepo,ali cisto bubanje...samo ces znati jako puno o toj oblasti,sto mozes i bez faksa,ali naravno nije to to...ako ti se bas to svidja nemoj da se dvoumis,smorices se na bilo cemu drugom.Pripremi se za puno citanja,verovatno je dosta literature je na stranom jeziku.
 
Tacno je da ne znam sta cu raditi posle,ali...,,...sta bih upisala da posmatram perspektivu...??Kakva ljudi perspektiva u danasnjoj Srbiji?/:Da ne upisem mozda BK..,,ili prava.....,pa da izludim...Mislim da u bilo cemu vezano za umetnost ima neceg viseg od nekakvog bubanja..,,i od planiranja zarade...Javicu sta uradim.
 
hej i ja zelim da upisem IU, nisam jos odustala iako sam dobila slicne savete tipa:Lepo je to, ali...
Nema ALI
treba svako da sledi svoj put ;.studiranje IU nije gubljenje vremena,ali ljudima koji u svemu traze materijalnu vrednost ona nista ne znaci
ako bi svi digli ruke od IU ko ce biti zaduzen za kulturu ,ko ce stititi spomenike koji nam oslikavaju identitet,ko ce ljude upoznavati sa umetnoscu, pogotovo nacionalnom o kojoj ljudi ne znaju nesto narocito bocka -budimo u kontaktu
 
i ja sam zelela to da studiram.. ALI.. drago mi je sto nisam..
Nije u opste u pitanju trazenje "materijalne vrednosti", nego je u pitanju posao, zivot..U prodavnici ti hleb nikada nece dati za dzabe!
Kad zavrsis fakultet --normalno je da ocekujes posao..A sa IU posla NEMA, nemojte da se lazemo ! Nemas cak ni nesto osnovno sto se zove "zanimanje" :?
Pa samo 2 istoricara umetnosti da diplomiraju godisnje, i to je previse--nemamo toliko muzeja..Drzava daje sicu za kulturu, itd..
A ako oces da radis u prosveti kao nastavnik likovnog, za to ti je dovoljna Visa likovna..
Moj ti je savet--raspitaj se za posao! Sigurno ti nije cilj da budes nezaposleni Istoricar Umetnosti..


btw, setite se filma Tito i ja, kad onaj mali pita Dragana Nikolica dok istovaruje sljunak : "ciko, ciko, a sta si ti po zanimanju?", a Dragan Nikolic " Ja sam sine istoricar umetnosti", mali "a sta je to IU-i", Dragan N. : "To ti je sine jedno veliko sranje"
 
Bocka:
Planiram da upisujem IU.Ako je neko od studenata IU voljan da kaze koju/nadam se/lepu rec o svom faxu..!!??

E ako to stvarno volis i zelis da upises nemoj da slusas ove pesimiste! Jeste cinjenica da nema posla u tome, ali nema posla i inace! Tako da je bolje da upises ono sto volis i da budes ispunjena, nego da upises nesto bezveze pa da studiras 100 godina! A posle radi sta ubodes! Sto se samog faksa tice i ja sam tamo i drustvo je stvarno dobro. Znam neke ljude sa istorije umetnosti i ima cool likova mada moram da priznam da ima i ''neshvacenih umetnika'' (ipak je to filozofski:)). I bez ozira cime se budes bavila, znaj da su istoricari umetnosti jako pametni ljudi , a ipak pamet ti treba u zivotu!!! Pozz
 
Da,...Ali nikako ne mogu da posetim sajt faxa,jer nece nesto da se otvori..Zato bi me zanimali koji su predmati/bar na prvoj godini/???.Ja sam ustvari planirala da upisujem nesto u vezi dizajna....,.Ali s'obzirom da mi je crtanje slabo...Mada ideja imam..Jos uvek razmisljam i o reziji,ali..mozda ove godine i nemam petlju za takav pokusaj..Da,upisacu IU.Ko danas kod nas radi u svojoj struci?...I ko racuna da ce posle faxa raditi u struci?Cenim da kreativni ljudi uvek mogu da bez problema zarade..cak i kod nas..,samo ako se snadju.Evo,ja sa svojih 19. vec uzimam po koju kintu..Kad smo vac kod toga..:ljudi,ako je neko zainteresovan za kozne tobice.?..Zanimljivi modeli..Unikati... :lol: ..Eto,to je to.Mozda cu ovo raditi i za 5godina,ali mi je bitno da zelim da ucim o umetnosti. Jojo?Nadam se da se slazemo.!? :)
 
APSOLUTNO!Inace, htela sam i ja da predlozim nesto u vezi pravljenja sitnica itd.:-)
sajt faxa - www.f.bg.ac.
neki od predmeta su Istorija arhitekture 1i2,engleski prve dve god.,a druge dve se bira drugi jezik,Uvod u IU( 1.god), Anticka um., Opsta IU srednjeg veka,Nacionalna IU srednjeg veka,kasnije dolazi Moderna um.... nisam nabrojala sve , ali na gornjem sajtu sam pronasla ne samo obavezne predmete vec i izborne
POZDRAV za BOCKU i KEJT
 
Ma,prezivecemo..Znaci:opsta kultura,likovna kultura za srednju i Istorija umetnosti.(valjda ne cela,vec samo odredjeni delovi,sto ce valjda tek u informatoru da se sazna.Pa,da vec pocnemo da cituckamo..Koliko sam ja u toku:interesovanje nije veliko i moze da se uz dobru pripremu prijemnog planira budzet...
 
ok, da vas pita jedna matora studentkinja
znate li vi IKOGA ko se privatno spremao za upis iu?!
smara me jedna klinka, a ja nikako ne mogu da joj objasnim da nema potrebe, kaže
"za arhitekturu se spremaju"
=)
 
koji posao dolazi u opciju posle zavrsene iu? spremam prijemni za psihologiju, ali druga ce mi opcija biti iu, pa me zanima sta bih mogla sa tim...ince svidja mi se iu s vremena na vreme mozda cak i vise od psihologije...ali psihologija je sigurno vise perspektivnija..
 

Back
Top