Uticaj filozofije na čoveka

момоа

Legenda
Poruka
71.636
Kako gledate na uticaj koji filozofija ima na coveka uopste i kako je konkretno proucavanje filozofije uticalo na vas? Da li vam je pomoglo da nadjete neke odgovore ili ste nasli samo izgovore? Da li u konačnici filozofija vise pomaze ili odmaze coveku?
 
Kako gledate na uticaj koji filozofija ima na coveka uopste i kako je konkretno proucavanje filozofije uticalo na vas? Da li vam je pomoglo da nadjete neke odgovore ili ste nasli samo izgovore? Da li u konačnici filozofija vise pomaze ili odmaze coveku?

Pomoglo mi je, nego šta, ostao sam, kao Platon, neženja … Filosofija, isto kao i ljubljena žena, hoće celog čoveka, do veka ...
 
Za mene je to vrhovna nauka,nauka svih nauka....
Ona oplemenjuje bice i pomaze u shvatanju sveta u kome zivimo,nema neresivog problema za filozofiju.
Ona je istina,mudrost,potreba....
..........................................................................................................................
U filozofiji istoka sam nasao odgovor na pitanje,zasto pravednik strada,sta je dusa(purusa)a sta priroda,materija(prakrtii).....
 
u smislu pomaka od covijeka jedne dimenzije do visedimenzionalnog uma

To ne mora nužno da bude pomoć. Cesto su ljudi koji ne razmišljaju o stvarima o kojima govori filozofija mnogo manje stresni i optereceniji od onih koji se bave filozofijom.

- - - - - - - - - -

Medicina leči bolesno telo, a filosofija plemenu dušu … Malo li je ?

Pa sad... meni je filozofija samo dala utehu vezano za neke probleme, ali mi nije pomogla da ih rešim. Pomogla mi je da lakše živim sa njima, ali ne i da ih otklonim.
 

Back
Top